Lietotājvārds
Parole
Manuprāt, piespiest nevajadzētu, bet arī būtu labi ieinteresēt citus un parādīt tos plusus, pastāstīt, ka tas ir ļoti noderīgi un nesamazinās, bet pat pacels to respektu citu acīs! Tie kas tiešām grib - dara un ir redzami labāko pulkā, bet vārguļi sēž un spēlē datorspēles.
kāpēc to nevar organizēt Daugavpils Saskaņas Pamatskolas 9a klasei? jo daudzi vēlas kļūt par militarām personām unt.t
nu paprovējiet kādam ko uzspiest ar varu....vajag lai vēl vairāk pametam valsti??? Tā jau riebjas viss uzspiestais, katru dienu jauni murgi no valdības! Nu tak ejat un mācaties, kam vajag tos ieročus - kas jums neļauj kāds! :-)) Bet lien un lien atkal kā gnīdas un kurina naidu.
bbkkkkkkbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
80' jos fizkultūras stundās, to sākumā un beigās bija ierindas mācība ar līdzināšanos, kuslo ķermeņu stājas savākšana, militārie pagriezieni, iziešana no ierindas un soļošana. Toreiz nesapratu kam tas vajadzīgs, bet tagad novērtēju bērnībā ieliktos pamatus. Tagad iestājoties ZS nav viss no nulles jāapgūst, jo bērnībā iemācīts - kā akmenī iekalts, un tas toreiz aizņēma tikai 10-15min no stundas. Tas neprasītu ne papildus līdzekļus, ne papildus priekšmetu. Strādājot skolā, kur aug nākošie vīrieši, redzu cik sliktā stāvoklī ir bērnu stāja + mūsdienu mazkustīgais dzīvesveids. Ministrijas klasificē diagnozes, stājas problēmas attaisno ar iedzimtām kaitēm, ĢĀ un mammas atbrīvo no sporta un nodarbībām, bet patiesībā ir jāsavāc savus kuslos, slimīgos rumpjus rāmjos un, šajā visatļautības laikmetā, mazliet disciplīnas arī nekaitētu!
čalīt, kam tev būtu jāatbild komentāros uz taviem jautājumiem? :D
kad sanemsu savu atbildi
nepatik
kur varetu pieteikties
kul
iepriekšējam 28.01.2015. 14:21:33
Ne jau visiem un vienmēr ir baloniņi. Par policiju un vīriešiem labāk nerunāsim - labi, ja skatītāju lomā, bet visticamāk jau laikus pazudīs.
Bruno - iepriekšējam koment. 28.01.2015. 13:52:33
Tādēļ ir gāzes baloniņi. Un policija. Un vīrieši. Un iznīcinoši komentāri.
Man liekas, ka varētu arī meitenēm iemācīt elementārās pašaizsardzības iemaņas. Nejau vienmēr ir vajadzīgs ierocis.
Nu kāpēc gan atkal sarežģīt pasauli, kārtējo reizi cenšoties parādīt savu varu, uzspiežot visiem jauniešiem obligātu militāro apmācību? Vai vienkāršāk nebūtu rast iespēju apgūt militārās zināšanas un prasmes visiem tiem, kas patiešām to vēlas (šeit Lauras piedāvātā ideja labum labā, tikai jāizzin kāds katrā Latvijas reģionā varētu būt pieprasījums)? Taču mums neviens nevēlas veikt pētījumus un analizēt iegūtos datus, pēc tam organizēt atkarībā pēc pieprasījuma, jo vieglāk vai nu nedarīt neko vai sabāzt visus vienā maisā, uzliekot zīmogu - obligāti visiem!
es - blondīnīte 28.01.2015. 12:35:23
Manuprāt, ikvienam vajadzētu militārās zināšanas, vismaz, lai mācētu sevi un savu ģimeni aizstāvēt. Domāju, ka arī meitenes gribētu, vismaz lielākā daļa no mums gribētu vismaz iemācīties apieties ar ieroci, jo agrāk šīs prasmes, zināšanas bija obligātas, vismaz maniem vecākiem tā bija... Es par obligāto !!
Ok., es piekrītu, ka puišiem varbūt tiešām vajadzētu vismaz kādas pusmilitāras apmācības vai ko ta'du, bet meitenēm - noteikti nē. Tikai pēc pašu vēlēšanās.
Militārām apmācībām vajadzēbu būt ikvienam jaunietim.
28. janvāris 28.01.2015. 10:25:33
Ir 3 dienas līdz JANVĀRA beigām. Kārtējo dienu atveru IZM mājas lapu, kur likumīgi būtu jābūt publicētām IZM IERĒDŅU saņemtajam atalgojumam par iepriekšējo mēnesi, t.i. DECEMBRI..... Nav. Ir tikai NOVEMBRA aldziņas tūkstošu un vairāku tūkstošu apmerā.... tikai dažiem mazliet zem tūkstoša. Kā viņi, " nabadziņi" , ir izdzīvojuši svētkiem pilno decembri un vēl visu garo pēcsvētku janvāri bez algas???? Par ko IZM ierēdņu simtiem maksā tās tūkstošu algas (referenti, vecākie referenti, speciālisti, vecākie speciālisti), KO VIŅI VISI DARA, ja pat skolotāju algu aprēķinu sistēmu nevar izskaidrot, kur nu vēl normālu izveidot???????????/ Par ko viņiem maksā? Ir saprotams, ka pie tā ir pieraduši skolotāji, sevišķi laukos, kuri saņem 420 UZ PAPĪRA, tātad uz rokas 311 eiro! Nu bet IZM ierēdņi taču nav pieraduši tā dzīvot! Ir aizdomas, ka decembrī tās naudas ir bijušas tik "sālītas" , ka tagad, kad visas paģiras garām, beidzot aptvēruši, ka laikam jau nedrīkst pat atklāt!!!??? Sekoju katru dienu, bet domāju, ka informācija varbūt par'dīsies tikai uz dažām stundām. ŽURNĀLISTI, PASEKOJIET LŪDZU !!!!!
Tie, kurus militārās zināšanas interesē, tie iesaistās Zemessardzē, jaunieši - aizsargos. Bet var piedāvāt vēl trešo iespēju tiem, kuri vēlas iziet militāro apmācību, bet nevēlas saistīt savu dzīvi ar armiju - vienu gadu ilga militārā apmācība gan vīriešiem, gan sievietēm, proti, visiem, kuri ir fiziski un morāli tam gatavi, nenosakot nekādu stipri ierobežojošu vecuma cenzu. Apmācības laikā persona nezaudē savu darba vietu līdzīgi kā bērna kopšanas atvaļinājuma laikā, kā arī saņem nelielu stipendiju vai pabalstu. Es domāju, ka gribētāju būtu daudz.
Viss ir saprotams - bērni vēlās paspēlēt karavīros. Go ahead, ja netraucēsiet citus.
Tu saki, ka tas ir vajadzīgs tam, kas to grib, un tad saki, ka tas ir vajadzīgs visiem planšetbērniem. Izvēlies atbildi.
Visiem kas saka, ka nelabi paliek no jaunās datoru paaudzes, un ka daudz labāk būtu mums visiem mācīties militāro mācību tā kā jūsu bērnībā- kāpēc visi pieaugušie un vēl vecāki vēlas šodienas paaudzi padarīt tādu pašu kā iepriekšējās, jūsējās? Vai tad visi kari un citi konflikti neparāda, ka tur kaut kas arī bija nepareizi? Šī paaudze varbūt ir digitalizējusies bet ja daudziem no mums militārā mācība nav, mums pat prātā nenāk domas par kariem utt. jo jau iemācīts, cik stulbi tie bija! Tad arī mēs izaugsim, būsim daļa no pieaugušajiem kas valstis pārvalda, un mācēsim normāli atrisināt konfliktus, kaut vai izmantojot digitālo pasauli, nevis atcerēties savu jaunības militāro mācību un domāt ka tādu vardarbīgu ceļu tad jāpielieto. Taču tomēr pagaidām, kad šī pieaugušo paaudze vēl ir pie varas, militāri konflikti ir iepsējāmi, taču domāju ka to mācībām jābūt izvēles priekšmetam.
Talisa Maegyr 27.01.2015. 18:29:34
Reiz ar pompu un kliegšanu par mieru un humānismu šo apmācību no skolām izmeta. Lai gan tikai saturu, formu vajadzēja pamainīt - un daļu pasniedzēju, protams. Tagad spaidīs atpakaļ? Uz kā rēķina? Dzīvesziņa, biznesa pamati, programmēšana, tas, šis, vēl nezkas... Pēc tam brīnās, kur tik garas dienas un tik pārslogoti bērni. Fiziskajai sagatavotībai nepieciešams, lai būtu visiem pieejamas(nedārgas un "uz vietām") sporta sekcijas. Par pārējo var gādāt Jaunsardze - pirmkārt jau tāpēc, ka tā NAV piesaistīta skolai ar tās vājprātīgo reglamentāciju un birokrātiju.
tas ir nepieciešams tiem kas to grib. bet militārās aktivitātes un treniņi mūsdienu planšetu paaudzei ir ļoti nepiecišami.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Militārās zināšanas var apgūt iesaistoties jaunsardzē jau no 12 gadu vecuma, bet ne visur tas iespējams. Obligātais dienests gan valstī būtu jāievieš no jauna, kaut vai tikai viena gada garumā, citādi dažkārt nelabi metas, skatoties uz daudzajiem tizlajiem jauniešiem, kuri pie datoriem pavada visu savu brīvo laiku un pamaz;am kļūst par nesaturīgiem radījumiem, kuri nevar savu ķermeni taisnu noturēt, kur nu vēl paskrie vai palēkt.
"36% Latvijas iedzīvotāju pauduši viedokli, ka militārās zināšanas būtu jāapgūst ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš to vēlas. Savukārt 43% respondentu uzskata, ka Latvijā militārās zināšanas būtu jāapgūst tikai profesionālā dienesta karavīriem." Viens un tas pats, bet divi atšķirīgi rezultāti...
Militārās zināšanas ir jāapgūst nevis iedzīvotājiem, bet pilsoņiem.... Šo jēdzienu jaukšana jau pati par sevi ir drauds valsts drošībai.
Jā, jā, Kristiān! 27.01.2015. 13:27:11
Pastāsti gan manai vecajai omei un visiem tiem pensionāru simtiem par tik ļoti svarīgajām militārajām zināšanām un prasmēm! Patiešām, nu ļooooti svarīgi! Bet mani un manus kolēģus interesē, kāpēc valstij nekad nav naudas skolotāju algām, kāpēc tā ik gadu samazinās, tai pašā laikā IZM uzpūstais štats ar visiem tiem referentiem, vecākajiem referentiem, speciālistiem un vecākajiem speciālistiem ik mēnesi saņem tūkstošus, ne par ko neatbild, neko nedara un vēl nevēlas publicēt savu decembrī saņemto algu!!! Pie tam tā nav skolotāju alga, kur UZ PAPĪRA ir 420, bet uz rokas tikai 311 eiro. Te ir algas pēc nodokļiem, tādas, kādas viņi skaisti ieliek savā bankas kontiņā! Un mani tas tiešām interesē - kāpēc par DECEMBRI vēl nevar publicēt IZM liekēžu algas????????????/
Kādu interesē tikai nauda, žēl (attiecas uz 27.janvāri). Šādas zināšanas būtu nepieciešamas.
27. janvāris 27.01.2015. 13:09:13
Jau kārtējo janvāra nogales dienu veru IZM mājas lapu. Sadaļa BUDŽETS .> AMATPERSONĀM IZMAKSĀTĀ ATLĪDZĪBA un redzu, ka 4 dienas līdz janvāra beigām vēl arvien redzami tikai IZM ierēdņu ienākumi par NOVEMBRI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . Kur decembris ar lielajām pirmssvētku prēmijām par "pārsniegtajiem un pārpildītajiem darbiem" it sevišķi lielā ieinteresētība skolotāju algu gremdēšanā un algu skaidrojumu samudžināšanā? IR ko SLĒPT? LIKUMS nosaka, ka ir jāpublicē. Un tas jo īpaši tiks piefiksēts un nodots atklātībā!!!!!!!!!! Vai tiešām savus tūkstošus mēnesī jau kauns rādīt??? Vai varbūt bailes? Skolotājiem tāda ir gada alga, kā daudziem IZM ierēdņiem mēnesī!!!!!!!!!!!!!!
Bet cik daudz tas dotu pašiem puišiem! Tā ir reālā dzīves izglītība! Kas arī noderēs visai dzīvei! Paskatieties uz mūsu vīriem un tēviem, kuri ir dienējuši - kārtīgi lietaskoki. Algebr, informātika, vizuālā māksla, ok, tas arī viss ir labi, bet dienests patiešām noderētu teju ikvienam puisim.
Nu un ko tas mūsdienu atombumbu, digitālā terora utt laikmetā dotu? Tikai nabaga puikām dzīvi bojātu. 19.gs. tas moš noderētu, mūsdienās mazo Latviju pāris karavīri neglābtu.
Ņemot vērā esošo situāciju, uzskatu, ka būtu jāatjauno militārais dienests. Obligāts

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.