Lietotājvārds
Parole
Jā! No Varnasa 06.03.2015. 16:28:09
+ tev. Ja kurš ir ateists, tad atcerieties arī mūsu senču normas. Bet tomēr par naudu vairāk vajag.
Tikumībai ar PSRS laiku nu gan nav nekā kopīga. PSRS laikā tāpat daudzi cilvēki dzīvoja netikumīgi. Un arī pārtikusi dzīve = tikumiska dzīve nav īstā formula. Grūti spriest, kas Jums kalpotu par objektīvu faktu un pamatojumu. Es varu pateikt, kas IR objektīvs fakts un pamatojums: Dieva likums un Dieva Vārds. Bet postmodernās pasaules cilvēkiem, kuriem tikumības mēraukla ir katra paša uzskati, šis fakts droši vien šķitīs tikpat relatīvs kā viss pārējais. Bet ceru, ka pārdomas tas raisīs.
Smiekli man nāk.PSRS laika cilvēki jūs NEVARĒSIET mums jauniešiem domāt konservatīvi...Lūdzu parādiet man kaut 1 OBJEKTĪVU FAKTU UN PAMATOJUMU ka būt gejam ir nepareizi,un ,kas slikts ir ar Eiropas vērtībām,bvai Eiropai ir nabadzība, nesakārtota izglītības sistēmas ,korupcija ?Vissmieklīgākais ,ka liberālas idejas Francijā sāka nākt ap 19.gs ,Latvijā tās sākt ienākt tikai tagad.
Pilnīgi atbalstu. Bet ļoti jāpacenšas normāli domājošiem, jo tagad ar lielu ātrumu nāk iekšā "Eiropas vērtības".
Skaisti pateikts: " Radīsim vidi (visos mērogos), kuru jaunie cilvēki grib pieņemt par savu!" Cik " bojāta" būs domāšana, tā katrs arī pielāgosies videi....
Tāpat kā pirms tūkstoš gadiem un pirms simt gadiem arī tagad joprojām bērni vēlas augt ģimenē. Šī vēlme nav atmirusi. Un ja tā ģimene izjūk vai tur notiek sliktas lietas, bērni joprojām smagi pārdzīvo.
atbalstu likumprojektu!!! pat vēl nezinot, kas tajā ir! neticami, ka kāds par to jau sāk domāt un runāt valsts līmenī. Tikumiskā degradācija iznīcinās valsti vienā setā. Islamā to ir sapratuši. Tikai pārāk radikāli viņi apkaro netikumiskas noslieces un vienlaikus paši nemaz nav tik tikumīgi.
Varbūt arī islāmā visi pārejam? Tad būs vieglāk "tikumiskās un pareizās" vērtības mācīt!
Paldies deputātei Jūlijai Stepaņenko!!! Tikumīgu līderu trūkums ir katastrofāls!!!
Nevarēšu vis piekrist, ka tas, kas bija tikumisks pirms gadiem, tagad, mums kā sabiedrībai attīstoties, ir kļuvis par tumsonīgiem dūmiem. Kas, jūsuprāt, liecina par sabiedrības attīstīšanos? Kurā jomā jūs manāt to, ka šobrīd popularizētā relatīvā patiesība un tolerance pret netikumību jebkurā tās izpausmē ir vedusi pie sabiedrības attīstības? Mēs esam kļuvuši mīlošāki viens pret otru? Bērni ir kļuvuši paklausīgāki un vairāk ciena vecākus? Sabiedrībā cilvēkiem ir lielāka cieņa vienam pret otru? Mēs esam kļuvuši patiesāki? Runāt melus ir nepieņemami, un dotais vārds ir drošāks par jebkuru līgumu? Jūs to ikdienā redzat? Kur ir manāma sabiedrības attīstība? Es redzu gluži pretējo. Mēs kā sabiedrība degradējamies ar katru nākamo paaudzi. Tas vien, ka tagad ārpuslaulības un viendzimuma attiecības tiek uzskatītas par normālām, nenozīmē, ka tās ir normālas. Mēs vienkārši pakāpeniski, pamazām tiekam radināti uzskatīt par normālu to, kur nekā normāla nav.
Skolās nenotiek manipulācijas ar bērniem, tās notiek visā sabiedrībā kopumā. Nevienā vecumā bērnam nav aizbāztas ausis un aizsietas acis, viņi redz apkārtējo vidi un tur nu notiek tā, kā notiek. Skolā agrīnajā vecumā viens bērns var otram mierīgi pateikt " tas onkulis guļ ar tavu mammu", citā vecumā jau mierīgi pateiks "Tava mamma ir m..a" , bet citā jau paši pa stūriem meklēs vietu seksam. TV nav nekādas cenzūras, OK tā ir vārda brīvība, bet skatoties kādu mūzikas videoklipu, nevari būt drošs, ka neparādīsies seksa aina pat agri no rīta
Priekšlikums izveidot tikumības komisiju SAEMAS iekšienē, izstrādāt baušļus un pie tiem pieturēties. Skolas atstāt IM ziņā! SAEMAI nodarboties ar valsts lietām un pirmkārt turēt dodo vārdu, tikumīgie!
Ar likumu jāizskauž netikla dzīves veida popularizēšana no TV, kino u.c. popkultūras vides. Tad daudz kas atrisināsies pats no sevis...
Tikumību kājstarpē neiebāzīsiet, cien. Saeimas deputāti. Jūs esat visnetikumīgākā Saeima. Skolotājiem pelnīto naudu negribat dot, bet par tikumību rakstat. Idioti.
Something smells fishy here. Skan pēc potenciāla rasisma, homofobisma uc. aizspriedumu veicināšanas. Vārdiem ''procesiem sabiedrībā'' un ''lietu kārtību'' ir ļoti aizdomīga un negatīva noskaņa. Derīgāk būtu pateikt, kas īsti ir šīs mistiskās ''tradicionālās pamatvērtības''. Fiziski miesassodi? Sišana ar lineālu pa rokām? Apcelšanas skolēnu vidū atļaušana? Nekāda informācija par reproduktīvajiem orgāniem vai izsargāšanos no slimībām? Visas šīs lietas ir kas tāds, kas senāk tika uzskatīts par normālu. Varētu pat teikt tradicionālu padomju laikiem it visur... Viss Jūlijas Stepaņenko teiktais man iedveš bailes. Jau šobrīd mūsu izglītības sistēma nav tā lieliskākā, bet viņas ierosinātie grozījumi izklausās pēc tādiem, kuri stāvokli vēl pasliktinātu.
Vislabāk mācīties no pozitīva piemēra - ģimenē, arī skolā, sabiedriskajā transportā, varas iestādēs un arī interneta komentāros - pirmkārt, jau tajā vidē, kurā mēs katrs esam! Visas ētiskās vērtības (un tādu ir daudz, ne dažas) nav iespējams nostiprināt ar likumu (daudz frāžu jau tajos ir). Radīsim vidi (visos mērogos), kuru jaunie cilvēki grib pieņemt par savu!
Īsumā tā - vieniem ir feinas ģimenes, viņi ar prieku apzinās sevi kā primāri savas ģimenes turpinājumu. Citiem tā dažnedažādu iemeslu dēļ nav, tāpēc viņiem ģimene nav ne patiess balsts, ne vērtība, drīzāk tēma, par kuru parunāt ar psihoterapeitu. Un tā vietā, lai palīdzētu visai sabiedrībai tiekties uz stipru, veselīgu ģimeņu veidošanu un uzturēšanu (jo tā ir prasme, māksla, kas jāapgūst), frīkaini entuziasti vēlas iebarot savas ikdienas frīkaino realitāti kā vispārēju normu, deleģējot cilvēku (kā ar seksualitāti apveltītas biomasas) audzināšanu valstij (te, piem., arī sakņojas biežā bērnu atņemšana ģimenēm Lielbritānijā un Skandināvijā).
Valsts prezidente toreizējā vienu valsts iestādi nosauca par meitu māju. Meitu māja? M kvadrātā.
Saeimas nams mums tikumīgā vieta? Pāris gadus atpakaļ viens deputāts teica-ko jūs tur par Marijas un Čaka ielu runājat. Vislielākais prieka nams ir mūsu Saeimas nams ar deputātiem.
Vidusskolniece 03.03.2015. 22:11:27
Mīļie cilvēki,pastāv arī citas vērtības,netikai ğimene.Protams,ģimene,tas ir svarīgi,bet ja cilvēks to nevēlās,viņam to nevajag uzspiest un borēt galvā.Uzskatu,ka cilvēkm galvenais ir būt garīgi veselam,pieņemt un būt lepnam par sevi.tad arī mūsu sabiedrība būs veselīgāka.galvenās vērtības nav uzrakstītas 110.pantā.bērniem ir jāmāca tolerance nevis naids,savas individuālās vērtības,nevis tradicionālās.
@:) - Tikumība un morāles var audzināt bez vardarbības. Man bail domāt par to bērnu vecākiem, kas šo nesaprot. Skaidro bērnam, māci viņu. Bērniem un pusaudžiem patīk uzzināt jaunas lietas, kad viņiem tās netiek spiestas ar varu. Viņu pieļautās kļūdas nav jāsoda ar sišanu. Varbūt vispirms pamēģiniet izskaidrot kāpēc tas bija nepareizi un uzdot tādu sodu, kuru darot, bērns saprastu kāpēc tas bija slikti/kaut ko iemācītos. Ir daudz veidu.. Es uzskatu, ka sevietēm ir tiesības ģērbties tā kā viņas to vēlas. Jebkuram cilvēkam ir. Protams skolās un citās formālās vidēs ir jābūt atbilstošam apģērbam, bet savā brīvajā laikā, lai velk ko grib. Mums gar to nav nekādas daļas.
Tikumisko audzināšanu jāprasa no mums- no vecākiem, nevis no skolotājiem. Beigsim vienreiz savas neizdarības uzlikt uz skolotāju pleciem.
Neviens likums nepalīdzēs audzināt tikumisku jauno paaudzi. Tikumība vai nu ir, vai nav. Un veidojās tikumība, redzot apkārt tikumisku ģimeni, tikumiskus kaimiņus, tikumisku vidi, kurā dzīvojam, tikumisku valdību.
realitātes intuīcija 03.03.2015. 21:54:42
Diemžēl skaidri nojaušams, kurus komentārus rakstījuši jaunieši.Lielākoties jūtu tur nihilismu un nevēlēšanos neko dzirdēt par tikumību, pat īsti nesaprotot, kas ar šo vārdu domāts.Dodiet tik brīvību un vaļu hormoniem trakot, kā jau to veicina "modernie" žurnāli, MTV un citi kanāli. Kā lai to apstādina- šo tupo patērētājsabiedrības vairošanos???
1) tikumības mācību būtu jāievēro mūsu augšām! Es bērniem skolā mācu atbildēt par savu rīcību, turēt doto vārdu, nedarīt otram to, ko pats negribi izjust uz savas ādas...
Diemžēl izlietu ūdeni nevar sasmelt. Tikums, pieklājība, kauns, šķīstība un taisnība pazūd no cilvēces. Paņēmi siksnu - vardarbība, ieliki kaktā - vardarbība, aizliedzi apģērbties kā ielas meitai - viņu tiesības pārkāptas. Dieva likum, baušļi un tiesas ir aizmirsti. Tam visam seko Dieva sods.
Piekrītu lielākajai daļai jau šeit iepriekš komentējušo. Skolās nemāca neko tādu, kas bērnus nelabvēlīgi ietekmē. Vienīgi varētu pastrīdēties par mācību apjomu/sadalījumu/metodēm, kas kļūst par pārāk lielu stresa faktoru skolēniem, lai tiktu galā. Bet tas jau ir katram individuāi. Skolās nav jāmāca par to, kas ir perfekta ģimene, jo definīcija katram atšķirtos. Ja tiešām tik ļoti grib mācīt vērtības, tad jau lai labāk māca par atbilstošām nevis tradicionālām. Mūsdienās daudz kas ir mainījies, un, ja mēs tiešām sekotu visām vecajām vērtībām, daudzi no mums tupētu cietumos. Ne velti cilvēki attīstoties mainās un viņu uzskati mainās. Protams, dažas vērtības ir jāsaglabā un jāmāca, piemēram, nenogalināt, nezagt, nenodarīt pāri citiem u.c. (tomēr arī šīs vērtības neko nenozīmē bezizejas situācijās, bet tajā es neiedziļināšos), bet viņas "perfektās ģimenes" vīzija nav viena no tām. Ja mums skolā sāks stāstīt, ka pats svarīgākais vienmēr būs ģimene, tā ir laba tikai tag, kad ir miesīgā mamma un tētis, mums jāmīl savi vecāki lai tur vai kas u.c., ko darīt bērniem kuri dzīvo ģimenēs ar vienu vecāku vai tikai vecvecāku/iem? Ko darīt bērniem, kas pakļauti vardarbīgiem vecākiem un sāks domāt, ka tas ir normāli? Ko darīt adoptētiem bērniem ar vai bez viena dzimuma vecākiem? Ko darīt tiem, kas ir droši, ka paši nekad negribēs bērnus? Perfekta ģimene ir tā, kurā tevi mīl un cenšās nodrošināt to labāko un tu mīli tos, kas par tevi rūpējas (to var attiecināt gan uz bērniem, gan partneriem). Arī cilvēki šādās ģimenes pilnīgi mierīgi var būt par pilnvērtīgiem sabiedrības locekļiem un tas nav netikumīgi. Tā vietā, lai mēģinātu mācīt vecas ideoloģijas, labāk padomājiet par jaunām mācību metodēm, kas ir atbilstošākas mūsdienu jaunatnei un atjaunieniet skolās pasniegto informāciju. Pasaule ātri mainās un, turoties pie pagātnes dūmiem, mēs nekur netiksim.
Drīzāk vajadzētu izglītot bērnus kā izsargāties no grūtniecības, un, manuprāt, tā ir vecāku kompitence. Valdībai nevajadzētu vispār nekādi mācīt cilvēkiem, kā dzīvot. Nevajag nomākt cilvēku seksualitāti. Kas viņa pati neatcerās bērnību, kad visi grib būt pieaugušāki un darīt 'pieaugušo' lietas? Manuprāt, 'tikumības' mācība radīs pretēju rezultātu, kā paradzēts.
........... 03.03.2015. 19:41:54
Ne pa šo gluži tēmu, tomēr vai jūs spējat ieraudzīt pasauli, pirmkārt, Eiropu, kāda tā būs teiksim pēc 30.......60 gadiem? Mana vīzija: izvirtusi, nodzērusies, narkotiku lietojoša, šāds ceļš diez vai ved uz bagātu un pārtikušu sabiedrību.
man vienalga 03.03.2015. 19:23:53
tādās stundās es neklausītos
es nezinu varbut kads uzkata ka tas ir nepiekemami 17 gados palikt stavokli bet es paliku un man tas neskita traki tadel labprat ar lielu punci un isos svarkos gaju uz skolu un visi apskauda tadel es negribetu lai manam bernam ir tada maciba jo tas ir stulbi ka tram ir sava gaume sajutas figura un lai atkailinas cik grib ja kadam nepatik vai ir kas sakams ta ir vina problema .
kā to var izdarīt,ja visos kanālos TV ,reklāmās ,žurnālos,visi šovi tikai par seksu,par brīvām attiecībām?No tikumības nav ne smakas.Tas ir jādara katrā ģimenē un kristīgie pamati jāmāca,ne jau prezervatīva lietošanas instrukciju.
Pilnībā pievienojos šim ierosinājumam. Vecākiem (un arī tiem, kam vecāki savus bērnus uztic papildu izglītošanai) jāstāsta un arī jāparāda, kas ir tikumiski un kas nav tikumiski. Tad arī atkritīs runas par visāda veida trans un citādām personām un visādu veidu partnerībām. Tikumiski un netikumiski. Pārējais ir tikai sagudrojumi.
paklau...Es 03.03.2015. 18:04:11
Staavi pie ratiem! Deputaati lai vispaar patur muti par tikumiibu! Vinji ljoti taalu atrodas no taaaa....
Vot,vot! SĀCIET,UN TĀ ĀTRĀK- IZM-SEVI TIKUMISKI IZGLĪTOT UN ĀTRĀK LEMT PAR SKOLOTĀJIEM ŠOBRĪD UN IEPRIEKŠĒJOS GADOS NESAMAKSĀTAJIEM DARBIEM!KUSTIETIES-KUNGI UN DĀMAS!!!!
Es nevienam nauzspiežu savu viedokli. Tomēr labāk to ir saprast ātrāk, nekā tad, kad ir jau par vēlu...
drausmas kas tai tantei ir ko var nemties lai sez majas un ada tas zekes un liek citus miera! kada vinai dala ja nepatik neskaties
Kādēļ šķiet, ka šī 16 gadniece ir deputātes meita. :) :) Nevienam nav Jums jātic, meitiņ. Katram pašam galva uz pleciem. Esam domājoši cilvēki, vai ne?
Lai gan esmu tikai 16 gadniece un man par šīm lietām nav daudz kas jāzina varu teikt, ka šis ir ļoti, ļoti dzīvesgudrs cilvēks, kas saprot, cik tikumība ir augstu vērtējama... Tā patiesi dara cilvēku brīvu, laimīgu un apmierinātu ar dzīvi. Ticiet man...
esmu shokaa 03.03.2015. 17:29:40
Ko veel driizumaa apguusim skolaa? Kad liks mieru gjimeneem un manas kaa mammas viedoklim par tikumiibu un gjimeniskumu? Kas jums tur probleemu truukst, ko risinaat valstiskaa liimenii? Visi paaraak labi dziivo? Aizej,deputaate uz tirgu un paveero, kas tur notiek...lien te zin gjimenees...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.