Lietotājvārds
Parole
Mūsu skolā jau gadus 24-us ir fakultatīvā nodarbība "latviskais mantojums" sākumskolas klasēs 1 st. nedēļā. Izveidojušās arī jaukas tradīcijas svētku svinēšanā. Mācību procesā citās stundās taču arī šīm tēmām pieskaramies. Manuprāt te kāds atkal par "izstrādāšanu" nopelnīs labu naudiņu.Savulaik tā bija ar ētiku (visas tēmas jau ir iekļautas latv. val.) Atkal noņems stundas latv. valodai, matemātikai, nesamazinot mācāmā apjomu un viss būs vēl lielākā biezputrā. Jāintegrē (tas jau arī patreiz notiek) šīs lietas, nevis jāievieš jaunu mācību priekšmetu!
oskariem, betām un citiem skeptiķiem 31.10.2014. 23:46:21
Skumji, ja jēdzienu "latviskā dzīvesziņa" saistām tikai ar pastalām un pelēkajiem zirņiem, jā, un vēl ar kaut kādu mūsdienu cilvēkam neizprotamu pagānisku svētku svinēšanu ... jēdzienu "patriotisms" - ar karoga vicināšanu un himnas dziedāšanu ... jēdzienu "valsts" - ar politiķu netīrajām spēlītēm ... un jēdzienu "audzināšana" - ar ieborēšanu un smadzeņu skalošanu. Tā vien gribas teikt - mīļie latvieši, izkāpiet beidzot no savas peļķes, iztaisnojiet muguru (kas tik garus gadsimtus liekta), paceliet acis uz augšu un paskatieties plašāk! Ja jūs saviem bērniem iemācīsiet nespert sunim ar kāju, nešķendēties par dzīves sīkumiem un darbu padarīt tā, lai pašam un citiem prieks skatīties, tad jūs jau lielu daļu no latviskās dzīvesziņas būsiet viņā ielikuši.
Betai no kādas mammas 31.10.2014. 16:22:57
Es gluši to pašu nodomāju. Nepieciešamā devā latviskās tradīcijas jau integrētas citās mācību stundās- AUDZINĀŠANĀ, SOCIĀLAJĀS ZINĪBĀS, VĒSTURĒ, KULTUROLOĢIJĀ. Kam vēl atsevišķu priekšmetu? Man kā 2 bērnu mammai arī nepatiktu, ja skalotu smadzenes ar pagāniskiem svētkiem un maģiskajām zīmēm. Tad jāveido sabiedrības diskusija tāpat kā savulaik par Kristīgo mācību. Un jādod izvēles iespēja vecākiem!!!
TIEM DAŽIEM GUDRAJIEM 31.10.2014. 08:26:46
Patriotismu nevar iemācīt skolā, arī ieinteresēt nevar skolā...beidziet runāt muļķības!
5. 6.klasē dabīga interese par patriotismu? Kādi murgi! Mūsdienu bērniem citas intereses- pasūtīs ar visu māju tālāk. Ja to izdara, tad ģimenē, bet ja tā nav, tad arī nebūs.
antipatriots 31.10.2014. 01:24:48
saved kārtībā valsti un tad pielūdz to, dārgais patriot
Skumji, JA latvisko dzīvesziņu saistīs ar senlatviešu pagānismu. Tad tas man būs galīgi nepieņemami!
Ja neko nedarīs arī skola ( tiem, kuri akcentē ģimenes lomu visā un savu lomu noraksta), tad drīz nebūs, kam kaut ko mācīt par Latviju u.c. Visas cerības uz jauno paaudzi, kura nebūs tik necienīga pret savu valsti. Valdība, kuru paši ievēlam, nav valsts, valsts ir tauta un zeme, ja daži to nesaprot. Un tad nu vērts padomāt, ko nozākājat. Dažiem tā kļuvusi par ikdienas praksi - meklēt, ko nosodīt. Ko paši esat darījuši, lai būtu labāk? Vismaz saviem bērniem nekodējiet šo nihilismu, tas neko nepalīdz.
Tiešām skumji lasīt dažus no komentāriem. Patriotisms ir nevis jāieborē, bet gan jaunietim jārada sajūta caur dažādām interesantām un ļoti vienkāršām darbībām par to. Skolā to darīt nebūt nav par vēlu. Līdz skolas vecumam bērniņš vēl īsti neizprot valstiskās vērtības un piederību, turklāt ap 4./5.klasīti viņiem ir dabiska interese par savu vēsturi un seņčiem, par tradīcijām un par mūsu vērtībām, kā tautai. Ja mēs parādam, ka esam lepni ar savu tautu, tad arī nākamā paaudze tāda augs, bet, ja mēs katru dienu to vien darīsim, kā meklēsim vaininiekus paši savām neveiksmēm, tad arī savus bērnus apzināti audzināsim neveiksmju virzienā. Leposimies ar to, kas mēs esam, nevis meklēsim blusas citu kažokā un audzināsim labu un veiksmīgu nākamo paaudzi :)
Pēc tādu kā pēdējie komentāri izlasīšanas teikšu skarbi : neko citu kā Krievu okumpāciju nav pelnījuši, tad laikam sāktu, kaut ko apjēgt, bet būs par vēlu. Mūsu senči nevaimanāja un mācēja mīlēt dzimto zemi vēl grūtākos laikos. Laikam izputēt esam kā tauta pelnījuši, ja tikai ņaudēt un citus vainot.
edisim pelekos zirnus...
patriotisms. . . 30.10.2014. 14:58:59
Saruna klasē par kādu patriotisku izrādi. Biļete maksā 30 eiro. Mamma ies. Pārējiem ģimenē nesanāk, jo ir arī citi izdevumu visa mēneša garumā. Tā, lūk!
kārtējais murgs sākas. Kam tas vajadzīgs?
Pilnībā piekrītu pēdējam komentāram! 30.10.2014. 13:16:53
BINGO !!! Valstī viss ir sačakarēts tik tālu, ka vecākiem nav laika pat pavakariņot ar bērniem, kurp aizdoties brīvdienās visim kopā-man tas vispār ir nerealizējams sapnis, jo visur nepieciešami naudas līdzekļi(protams ar dažiem izņēmumiem). Arī tas pats saldējums maksā naudu un, ja ģimenē ir 3 bērni, tad parēķiniet paši...Kāds patriotisms? Nu cik te var malt vienu un to pašu tēmu?? Ar patriotismu paēdis nebūsi. PIETIEK! JAU NELABI METAS! Patriotisma mācīšana skolās visu tikai vēl vairāk saasinās un beigsies ar to, ka bērni ienīdīs šos skolotājus, kuriem to patriotismu nāksies ieborēt. Kas tā par tādu visatļautība? Kā PSRS laikos, kad visiem bija jādzīvo un jādomā pēc vienotas shēmas. Atšujieties vienreiz.
Tas viss jau ir ļoti jauki, bet vai jums nešķiet, ka sākt to visu mācīt skolā ir jau par vēlu. Kāds patriotisms, ja ģimenē to vien dara, kā lamā valsti un valdību, Kāda latviskā dzīvesziņa, ja vienīgais, ko zin par latviešu gadskārtām ir Jāņi, kad dzer alu, un helovīni, kad staigā diedelēt saldumus. Kādas ģimenes vērtības, ja vecāki savus bērnus redz tikai guļot, ja audzināšana (labākajā gadījumā ) notiek pa telefonu, ja daudzās mājās valda vardarbība,ja ģimenē ir tikai mamma,bet tētis par bērnu neliekas ne zinis, ja viens vai abi vecāki strādā ārzemēs un atbrauc labi ja pāris reizes gadā. Mēs varam runāt kaut pušu plīsdami, primārais būs tas, kas ielikts ģimenē, un vērtības, pie kurām turas ģimene.
Ar varu mīļš nekļūsi !!!
Tiem tur augšā !!!! Vispirms sāciet ar sevi, pārstājiet zagt, sakārtojiet valsti!!! Vēmiens nāk no jūsu prātuļojumiem un uzspiesto patriotimu!
Nu ļoti skumji,ja nezina , kas ir latviskā dzīvesziņa. 1. dzīve saskaņā ar dabas ritmiem + senču mantojums. (tā ļoti vispārīgi)
Sākās. Tagad centrā būs patriotisms. Nesaku, ka tam nepiekrītu! Viss ir pareizi, ka tikai nesāk par traku!
:) Latviskās dzīvesziņas. Interesanti, kāda tā ir? Jājautā sociālantropologiem?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.