Lietotājvārds
Parole
abcd
Man nešķiet normāli bērnu laist skolā Rīgas rajonā, ja vecāki strādā gAlvaspilsētā. Jo kur tas bērns 12 dienā pēc stundām paliek? Ja pagarinātās dienas nav, vai viņa ir līdz 16, tas nekam neder. Piekrītu arī citiem, ka centra skolās ir pulciņi, kur bērnam pēc skjolas nodarboties. Un gbribot negribot jādeklarē Rīgā.
Es uzskatu, ka bērnu iedalījums skolās pēc dzīvesvietas/ rajona/ mikrorajona principa ir galīgi garām, jo cilvēkiem, kas vēlas sūtīt savus bērnus kādā konkrētā skolā tas ir liegts..., kā rezultātā tiek veidotas dažādas shēmas ar "pierakstu" vēlamajā mikrorajonā vismaz 2 gadus iepriekš... Āgenskalna sākumskolā, V.Zālīša pamatskolā, Franču licejā, Mežaparka sākumskolā 1.klasē tikt nemikrorajona bērniem praktiski nav iespējams, jo šajās skolās ir izcila mācīšanas kvalitāte, kulturāla un bērnus attīstoša vide, senas tradīcijas un fantastisks skolotāju kolektīvs! Pārējām skolām ir kurp tiekties...
Pats lielu skolas laiku (5 klases no 12) nobraukāju gaisa gabalus līdz skolai. Jā, Rīgā, bet katra skolas diena man faktiski bija par 2 stundām garāka. Tāpēc jā, bērnam jāiet skolā savā rajonā, un tā man arī ir.
...man šis viss ir noriebies lasīt un klausīties. Visu pirms skolu tīklu saknē iznīcina un sap..š, bet tagad runā par skolu tīkla izveidi, itkā tas viss jau nebūtu bijis jau izsenis izveidots. Cilvēkiem bija darbs, bērniem skolas un bērnudārzi, tik vien kā vajadzēja mūsdienīgi uzlabot... un tagad šitie jaunā riteņa radītāji baigie varoņi ?!! Tfu
Manšķiet, ka labāk pārskatīt programmu un sākt bērniem mācīt socioloģijas vietā apvienoto Latvijas ģeogrāfiju un vēsturi no 1.klases kā citās Eiropas valstīs. Dabaszinības aizstāt ar priekšmetu Zinātne, Mājturībā mācīt Etiķeti, kā uzvesties, pareizi runāt, ne tikai tamborēt. Drīzāk bērnudārzu pievienot sākumskolai, tad 7 gados nebūtu tik liela atšķirība starp bērnu zināšanas līmeņiem.
Strādāju Rīgā, tāpēc neesmu personīgi ieinteresēta, taču, no malas raugoties, tomēr šķiet, ka 1. - 6. klase būtu labāk nekā 1. -4. Vēsturi pēc kursiem var mācīt literāts, informātiku - matemātiķis. Taču, noņemot informātiku, netiktu dota iespēja attīstīties datoru klasēm, kur integrēt arī sākumskolas skolēnus. Un vispār jau projekts pašlaik tiek aprobēts, ka infromātika būs no 4. klases vai pat agrāk. Kas attiecas uz skolas autobusiem, pirms 20 gadiem strādāju Iecavas skolā un tad nebija problēmu - bija 2 autobusi - viens Zālītes, otrs - Salgales virzienā, vēl daļa skolēnu brauca ar satiksmes autobusu Rīga-Bauska, un visi bija apmierināti. Ceru, ka tā ir arī šodien
kuzja
Pat 7. - 9. klases bērniem agrā celšanās un visas dzīves pakārtošana sabtransportam vai skolas autobusam ir apgrūtinoša un traucē [pilnvērtīgi iekļauties skolas procesā(kas nav tikai stundas). Par kaut kādu dzīvošanu internātos vai istabu īrēšanu pat pīkstēt šajā vecumā lai neiedrošinās IZM.
Interesants virsraksts: tad būtu vai nebūtu piemērojams?
Lauku skolotāja 15.09.2015. 13:03:20
Runa ir par skolu slēgšanu/reorganizēšanu vai algu reformu? Nezin, kāpēc algu reforma visu laiku visvairāk tiek saistīta ar skolu tīklu. Vai tiešām, reorganizējot 40 skolas, tiks iegūti vairāki desmiti miljonu algām?... Tad jau jālikvidē lielās skolas... Kā lielās skolas pēc pāris gadiem nodrošinās klasēs atbilstošu kvadratūru uz vienu skolēnu?...
Es arī esmu izvēlējusies skolu tuvāk savai darba vietai un nevis mikrorajonā, jo bērns apmeklē sporta nodarbības, bet mikrorajonā nav pieejami dažādi sporta pulciņi (ne basketbols, ne futbols, ne volejbols, ne florbols, ne baseins), var tikai iet nodarboties džudo, līdz ar to izvēle viennozīmīgi krīt uz centru, kur pulciņu piedāvājums ir pietiekami plašs.
Tas viss ir ļoti jauki, protams, tikai vispirms vajadzētu izdomāt citus principus rajona skolām, utt. Ne visi konkrētā mikrorajona bērnu vecāki savas atvases varbūt vēlas sūtīt tieši tajās skolās, kurām viņi izrādās piekritīgi. Piemēram, zinu tādus, kas negribēja, lai mācās vācu valodu, ko nodrošina Āgenskalna sākumskola. Toties citi, kas tieši to vēlētos, nekādi tur nevarēja tikt, jo tas ir ļoti liels mikrorajons, kur ir šī viena latviešu skola.Un tā var turpināt, ņemot visas Rīgas skolas vien, kuras ir valodu, dažādu novirzienu utt, Par vienlīdzību var runāt tikai tad, ja pilnīgi visos mikrorajonos ir līdzvērtīgas skolas bez īpašiem uzsvariem, bet pārējās - lai tad ir konkursi. Kamēr būs tā kā ir, nebūs nekāda tuvo skolu meklēšana, bet gan kvalitātes un noteiktu standartu.
tuvāk darbam! 15.09.2015. 11:04:34
Labāk būtu padomājuši par principu "1. klase tuvāk vecāku darbavietai". Esmu 1-klasnieces mamma, man jābūt darbā plkst.8, stundas sākās plkst.8:45 un atbraukt no Ziepniekkalna (pat izbraukt no tā) uz darbu centra laicīgi - NAV IESPĒJAMS. Pirmo skolas gadu savu bērnu neesmu gatava atstāt "tusēties" stundu, pusotru skolā. Vai nu jāiet prom no darba, vai nu ja skola atrastos centra tuvu darbam, problēmas ar nokļušanu darbā nebūtu. Paldies manam darbadevējam, kas nācis pretī un atļāvis darba ierasties plkst.9 (arī uz šo laiku knapi varu paspēt).
skolotāja (arī mamma) 15.09.2015. 10:54:11
11-gadīgs bērns, kurš ceļas sešos, lai dotos ceļā, diezin vai jutīsies skolā labi. It īpaši, ja viņam jābrauc ar sabiedrisko transportu. Ciematos un lauku rajonos tie var būt 20 km un vairāk.
Nu bet tas ir murgs! Vai tiešām no šīm divām klasēm būs tāds ieguvums? Tikai veselus divus gadus bērniem apgrūtinās ikdienas dzīvi.
Lizda var balstīt vai nebalstīt, cik vien vēlas. :) :) No tā nekas nemainīsies! Mans bērns arī neatbalsta celšanos no rīta uz skolu un katru rītu man paziņo savu nostāju. Vai no tā kas mainās, kā jums šķiet?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.