Lietotājvārds
Parole
Privātskolu skolēni??? 22.12.2015. 16:22:35
Un ar ko sliktāki ir privātskolu skolēni, kuriem būs jāturpina pašiem maksāt par pusdienām??? Vai tad viņu vecāki nav tādi paši nodokļu maksātāji kā pašvaldības skolu bērnu vecāki???
Ušakovs labi zina - viņa e-kartes biznesa projekts uzgāzīsies - nebūs peļņas, ienākumi kritīsies, jo pirktspēja un ēdina piedāvājuma kvalitāte krītas, vecāki izvēlas citus ēdināšanas veidus. Izvēlētajai e-karte zūd pamatojums - miljoni, ka sizgāzti, to ieviešot, ir iztērēti nepamatoti un skaisti ieripohuši Ušakova privātbiznesa kabatās... kas notiks, kas vecāki savu naudu neieskaitīs e-kartēs, un to nevarēs griezt apkārt pa biznesu... padomājiet - katrs Jūs iesakaitīsiet 20 eur sava bēnra e-kartē - lai tas pirktu pusdienas, norēķinātos skolas virtuvē, 12 klases 4 (vienā vecumsomā) x30 bērni.. parēķiniet... prāva summiņa nokļūst privātbiznesa e-karte (firmeles, ne domes institūcijas) rokās... Ko ar to naudu dara? :) viņa "guļ kastītē", līdz vajag samaksāt par produktiem? muļķības! - griežas uz nebēdu un veido peļņu šim biznesam un tā kūrētājiem... :)
"konkursu uzvarētāji" - kas atlasa tās firmas, kam tiek uzticēts ēdināt bērnus? Turpināsim izlikties, ka Rīgā ir "konkursi", kuros nav "sabīdītas vajadzīgās prasības", lai uzvarētu konkrēti uzņēmumi? Skolai nav izvēles - departamets nosaka, ar ko būs jāslēdz līgums par ēdināšanu - un, lai arī formāli skolai ir jāseko līdz un jāpārtrauc pakalpojuma līgums, ja attiecīgais piegādātājs neievēro uztura standartus, tad reāli skolas vadība nevar neko izdarīt, kaut indi tur tirgo - jo tiklīdz pīkstēs - saņems sankcijas - no sērijas - tev nebūs pret manis ieliktu biznesu iestāties... Vecākiem - iesaku - ieejiet savu bērnu skolu kafejnīcās - paksatieties, ka stur darās un parunājiet ar skolas vadībām - neko citu, kā nopūtu - "mēs ceram uz 01.01.2016." nedzirdēsiet. diemžēl.
paturpināšu - paši šo kafejnīcu īpašnieki un darbinieki tiešā tekstā pasaka - no tā, cik ēd un ko maksā pusdienas skolēniem, kafejnīcai peļņas nav. tāpēc ārpus pusdienām netiek piedāvāts normāls ēdiens - ne sviestmaizes, ne dārzeņi, ne ātrie sacepumi - jebkas, kas ir veselīgs uzturs... tā vietā plauktos ir atrodams tikai - cukurs, gāzēti cukuroti dzērieni, konfektes, aizdomīgi, uz mēles sprakšķoši pulveri, krāsainas gumijas u.tml. "sū..." - pat augļu sulu nav... bet viss aiz saukļa "bērniem vajag nodrošināt ēdienu"....
Tā kā zinu, ka ar 1.janvāri tiek slēgtas daudzas "ķīmijas biznesa točkas" (lasi - skolas kafejnīcas, kas tirgo absolūti bērniem un veselībai nepiemērotus ķīmisku krāsvielu, gumijas un cukuru produktus), šis lēmums nepārsteidz - N.Ušakovam un izglītības departamentam pietuvinātie "konkursu" par ēdināšanu Rīgas skolās uzvarētāji ir kaut kā jāglābj - lūk Jums "smuks veids" Ušakova stilā - kā visur politbiznesā pienākas... bet izbazūnēts - re cik es "sabiedrībai draudzīgs", naivie - ķeraties nu! riebj šī krāpnieciskā un melīgā liekuļu kliķe.
atbilde visiem kaucējiem 16.12.2015. 21:27:03
Strādāju skolā un katru dienu redzu to situāciju, kā tiek izniekots ēdiens - 3/4 no sākumskolas skolēniem paredzētā ēdiena netiek apēst. Bērni neēd!!! Man ir ļoti skumīgi noskatīties, kā finanšu līdzekļi ēdiena izskatā, tiek aizvesti uz Getliņiem, tā vietā, lai skolām nodrošinātu finansējumu tām lietām, kur patiešām tas nepieciešams - papīrs un pulveris kopēšanai, mēbeļu iegādei, jaunām mācību grāmatām (šobrīd jāmācās no grāmatām, kas jau 9-11 gadus tiek lietotas) utt. Ušakova pirmsvēlēšanu populistiskā politika mūs visus rīdziniekus iedzīs tāāādos parādos...
Visiem kaucējiem 16.12.2015. 19:12:06
Ja notiek kaut kas pozitīvs, kā šories tā uzreiz jānorej!
Pamatskolai tomēr dot izvēles iespējas, kuriem bērniem vajag un grib brīvpudienas, tie arī ēd, savādāk tā būs naudas izmešana miskastē. tagad jau sirds sāp skatoties, kā 1-4, klašu piedāvātās pusdienas(garšīgas) tiek izmestas miskastē.Jo izlepušajiem bērniem negaršo gaļas mērcīte, griķi, kotletes utt. nerunājot jau par ķiseli ar šokolādes krēmu. Un vēl kas, vai ir apsekots, kās skolas ēdnīcas varēs saorganizēt ēšanas laikus? Mūsu skolā tā būs liela problēma, devītie pie pusdienām tiks tikai ap 16.00.
Man ir 5 skoleni, kuriem par pusdienam maksaju un tiesam bus jauki ja beidzot ari Riga bus kautkas "bezmaksas" citur daudzbernu gimnes jau sen ed un apmekle bd par brivu, tikai ne Riga:)par bd turpinasu piķot
Līvānu novadā jau vairākus gadus brīvpusdienas ir visiem novada skolu audzēkņiem. ( līdz pat 12 . klasei) Un pusdienas ir ļoti labas.
Man šis noteikti būs atspaids. Ja vien tas nav uz 1 gadu - līdz pašvaldību vēlēšanas būs aiz muguras :)
skolotaja Dārtai 16.12.2015. 13:43:17
Diezgan nepiekrītu. Audzinu 7. klasi, šogad man ēd ap 50%. Otra puse vai nu nevar atļauties, vai pusdienu naudu notērē citur, ir tikai 2 vecāki, kuri atsakās no pusdienām savu principiālu iemeslu dēļ. Bet tie, kas neēd, ir ļoti izsalkuši, tas redzams, kad kādreiz paliek liekas porcijas sasirgušo pirmklasnieku dēļ. Tāpēc ieguvums ģimenēm tas būs liels,
Saprotoša un atsaucīga pašvaldība.
Jauki! Iepriecinoša ziņa.
Uzņēmējam maksās pēc fakta, par tik skolēniem, cik būs ēduši, līdz ar to nekāda izšķērdēšana neplānojas. Par produktiem, ko ēd bērns, ja vien nav alerģija, bērns jāmāca ēst visādus produktus. Neviens nespiež ēst skolā piedāvāto ēdienu, varat turpināt barot savu bērnu pati, tas nav piespiedu pasākums.
No vienas puses atslogs. No otras - nodokļu maksātāju naudas izšķiešana. Skolas ēdnīcu darbiniekiem būs vairāk ko zagt, jo ēdāju skaits vismaz divkāršosies. Daudzi bērni neēd skolas ēdienu (objektīvu vai subjektīvu iemeslu dēļ). Ja tas būs bezmaksas, skolēni to vēl vairāk izniekos. Visi mēs no produktiem kaut ko neēdam, cits burkānus, cits zivis, cits sīpolus utt. Tad nu es gribētu savu bērnu pabarot ar to, ko viņš ēd labprāt (tie nav tikai čipsi un kola), tas ir, lai viņš ir paēdis. Išakovs lai man izsniedz to naudu, kas paredzēta mana bērna ēdināšanai un es zināšu, kā to racionāli izmantot.
Paldies! Daudziem vecākiem tas ir samērā liels atslogs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.