Lietotājvārds
Parole
nejauši Latvijas nacionālās bibliotēkas digitālajos plauktos atradu šādu vēsturisku dokumentu :" h t t p : / / g r a m a t as . l n d b . l v / p e r i o d i k a 2 - v i e w e r / v i e w / i n d e x - d e v . h t m l # p a n e l : p p | i s s u e : / g _ 0 0 1 _ 0 3 0 9 0 6 5 2 3 4 | a r t i c l e : D I V L 2 6 | p a g e : 1 | i s s u e T y p e : B" Tur aprakstītais gandrīz pirms simts gadiem novērots. Tomēr cik tālu no tā esam tagad? (Lai dokumentu atvērtu pirms un pēc katras zīmes,izņemiet atstarpi - citādi te e-klases vietējā cenzūra neļauj ievietot)
Nu vakarskolās apguva visi vispārējo vidējo izglītību ,daži pēc tam kaut ko sasniedza, bet lai ar kā negribēja mācīties skolā ,kaut ko jau dzirdēja un kaut nedaudz pacēla savu intelektu.3 gados .Tomēr kaut ko dzirdēja ,un galā neteica katra vārda galā bļ... Uzvesties un sakarīgu teikumu iemācīja
Vidusskolas programmās varētu būt tikai daži obligātie māc.priekšm.: matemātika( arī diferencēti), latv.val.,angļu val., sports. Pārējie p'ēc izvēles Un obligāti kārtojamiem eksāmeniem vispār nevajadzētu būt. Katrs pats izvēlas, ko vēlas centralizēti kārtot. Atbilstoši tam arī augstskolas noteiktu uzņemšanas kritērijus. 12.klasē- brīvais apmeklējums. Un lai nevaid skolotāji- ak, kā viņi sagatvosies eksāmeniem, ak, reitingi, ak, kavējumi... Kurš vēlēsies, tas eksāmeniem sagatavosies, toties viņiem netraucēs tie, kas vidusskolā tikai "atsēž' termiņu.
Nu, jaukas, cildenas domas. Jā, ne visi apzinās izglītības nozīmi. Bet, - ne visi skolēni grib mācīties, - jau šobrīd nav saprotams, kāda jēga no vidusskolēniem, kuri ir labi ja 7. klases līmenī. Nu nekādi nav spējīgi un arī negrib piepūlēt smadzenītes. Un jau šobrīd tādi tomēr saņem vidusskolas diplomus. Liecības jau nav smuki iedot. Bet ko darīs, kad šādi skolēni nespēs nevienu eksāmenu pat uz zemāko līmeni nokārtot? Liks skolotājiem rakstīt? Vai pieņems likumu, ka vidējai izglītībai pietiek ar 4 nepietiekami nokārtotiem eksāmeniem. Nemaz nerunājot par to, kā tiek iegūti 4- nieki. lai pielaistu pie eksāmeniem. Nožēlojami. Un ar šādu sistēmu gudrības līmenis necelsies, tikai izglītības sistēma turpinās degradēties.
nepārdomāti 06.11.2014. 16:23:27
Vai 21015611 programmu apgūstošs skolēns arī uz vidusskol?. Problēmas ar pamatskolas beigšanu bieži vien.
sapnis vasaras naktí bail pat pamosties un nonákt realitáté
Krievu laikos jau bija vispārējā vidējā izglītība un obligātā vidējā izglītība. Nebija ne vainas, Mācījās, pabeidza un dzīvo vēl šodien. Man vispār nav skaidrs kāpēc no tā savā laikā atteicās, laikam jau Latvijai gudri cilvēki nav vajdzīgi
@Dace -vēlreiz 06.11.2014. 14:05:30
Jā, tam nu gan jāpiekrīt, ka nopietni jāizvērtē, ko un kā turpmāk mācīt vidusskolā, lai iegūtā izglītība tiešām būtu kvalitatīva, nevis tikai "papīrs papīra pēc". Tikai - KAS to darīs???
Nu populistiski. Lielākā daļa "plikie" vidusskolnieki ir izaudzināti lieli cilvēki bez jebkādas sajēgas par reālo dzīvi. Lielākā daļa pēc vidusskolas meklē vietu, kur mācīties - naudīgu profesiju, kur pēc tam brīnās, ka viņus nevajag un lielo naudu viņiem uzreiz nemaksā. Un par grašiem viņi taču nestrādās. Tā vietā vajadzēja turpināt attīstīt vidējo profesionālo izglītību, integrējot pēc iespējas vairāk parastajās vidusskolās. Lai cilvēks 18. gados prot vismaz kādu profesiju, ir bijis praksē, spētu sevi apgādāt un zinātu ko nozīmē reālā dzīve. Ja šādi jaunieši ar vidējo profesionālo izglītību tālāk domā studēt, viņus jau vada reāla dzīves motivācija, ne tukšas ambīcijas.
Iekļaujošā izglītība paredz, ka skolēni ar mācību grūtībām mācās parastā skolā, bet ar speciālu programmu, nesaprotu, kā šie skolēni spēs iegūt vidējo izglītību. Viņi jau knapi spēj 7.-9. klasi pavilkt, kur vēl vidusskolu!
Super!!! Ar Taviem bērniem tik tiešām viss kārtībā- uzspļaujam Latvijai, uzspļaujam Latvijas skolotājiem... Priekš kam vispār tādas zināšanas vajadzīgas? Patiesībā šāda attieksme ir aizvainojoša.
Dace @ Dace 06.11.2014. 12:34:02
Es jau nediskutēju par vidējās izglītības nevajadzīgumu, bet tās pārskatu, lai to iegūtu līdz 16 gadu vecumam. Jāsakārto ir sistēm, prasības. Nu nav jāabgūst 16 priekšmeti vidusskolā. Labāk, lai apgūst 10, bet kvalitatīvi. Arī jautājums, kā var 10. klasē būt mācību slodze 36 stundas nedēļā + mājasdarbi? Nu nevar, tā ir par augstu slodze. Bērni vidēji mācās 60 stundas nedēļā, vai Latvijā cilvēki vidēji strādā 60 stundas nedēļā? Vai varam prasīt to no bērniem?
Ar maniem bērniem viss kārtībā.Vecākais dēls strādā un mācās Anglijā.Jaunākais ar domā pēc devītās klases braukt prom..
Kārļa mamma 06.11.2014. 12:21:45
58., 59. programmas bērnu arī uz vidusskolām?
Katrs bērns nav ''savādāks'', bet citādāks. Tu taču nevēlējies teikt, ka tavējam un pārējiem ar galvu viss nav kārtībā?!
Ak Dievs!!!! Žēl to skolotāju, kuri būs spiesti VISUS izvilkt caur vidusskolu...
Doma laba, BET! Aizmirsts, ka nebūt ne visi spēj apgūt vidējās izglītības līmeni. Vai būs jānolaižas līdz 20% vielas izpratnei?
Dacīt! Vai tiešām šķiet, ka iegūt vidējo izglītību var tikai sēžot "iebāztam skolas solā" un tikai līdz kaut kādam noteiktam vecumam (16, 17, 18 gadiem) ??? Vai tiešām nekas nav dzirdēts par tālmācību? Vai nekas nav dzirdēts par neklātienes programmām? Par vakarskolām? Esmu strādājusi skolā, kas piedāvāja visus minētos variantus, mācījās puiši no NBS (karavīri, kam vidējā izglītība bija obligāta), mācījās māmiņas, kas mazuļa piedzimšanas dēļ uz laiku bija pārtraukušas mācības, tālmācības programmā bija pieauguši cilvēki no Anglijas un Zviedrijas. Kur problēma? Katrs var atrast sev piemērotu veidu, kā iegūt vidējo izglītību. Ir tomēr 21.gadsimts.
Šis viss ir nepareizi, jo 18 gadus vecumā cilvēks sasniedz pilngadību, līdz ar to ir tiesības izlemt par savu dzīvi. Ja grib, dodas uz ārzemēm, ja grib strādā Latvijā, ja grib, mācās. Obligātai izglītībai būtu jābeidzas ar 18to dzimšanas dienu vai vismaz tās gadā. Eiropā praktizē viduskolu līdz 16 gadiem, jo no tā vecuma bērni sāk apgūt profesiju un strādāt 16 stundas nedēļā. Ja vēlasmies Latvijai vairāk samaksātu nodokļu un mazāk parādu, tad būtu jāieviešs šis variants, nevis jābāž pieauguši vīrieši un sievietes skolas solos.
Tā bija atbilde komentētājam "Protests"
Intersanti, ko nozīmē, ka būs pretreakcija? Ja trešajā klasē arī cilvēks izlems, ka skola nav viņam, kaut kas tajā visā neštimmē, skolotāja vispār stundās uzvedās nezolīdi, neļaujot ēst gumijas lacīšus, tad arī tā būs pretreakcija, kas jāciena un jāakceptē? Tas nozīmē, varbūt skolai vispār nav jābūt obligātai jau no pirmās klases?
Viss,kas obligāts izsauks protestu.Nedomāju,ka tā ir prātīga doma.Visi bērni nav vienādi.
BEIDZOT!!!!!
Citi pēc vidusskolas arī nezin, kur tālāk iet mācīties,jo viss maksā naudu.Un ar katru gadu izglība ir dārgāka.Mans vecākais dēls jau no trešās klases zināja kur tālāk ies mācīties.Katrs bērns ir savādāks ,katrs ar savām interesēm.Es domaju ,ka jau no mazākajām klasēm bērns jālaiž dažādos pulciņos,tad ar bērns zinās kas viņam vaiŗāk patiks darīt,un ar kādu profesiju saistīt savu dzīvi.
Viens prātīgs lēmums. Steidzami.
Un kur kaut kas par algām minēts?
Vidējai izglītībai noteikti būtu jābūt obligātai... Bērns 14 gados bieži vien vēl nezina, cik svarīgi tas pēcāk būs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.