Lietotājvārds
Parole
ex-direktore 19.09.2015. 20:40:32
Tiešām nepateicīgs amats, jo visur maisās LIZDA!
Stefans Batorijs 19.09.2015. 20:35:25
Mūsdienu direktora izgītiba- bakalaurāts + partijas skola!
Kā ir ar direktoriem,kas jūtas tik komfortabli,pašpārliecināti par savu domu,rīcības pareizību,ka ir tikai 2 viedokļi: Mans(direktora) un nepareizais.Kā jūtas skolotāji,ja ir skolā daži " pie galma piederošie" ,kas visu zina,un tie, kuriem bieži nekas nav zināms.Un kā ir ar direktoriem,kuri intelekta ziņā krietni iepaliek no vidusmēra skolotāja, direktoru,kurš prot uzklausīt tenkas un intrigas,bet skolotāju neuzklausa? Vai šāds direktors ir savā īstajā vietā? Un kam lemt par viņa atbilstību,ja skola gadu no gada iet " uz leju".
Direktoram jābūt personībai, nevis ierēdnim!
Darba likums 47.pants ir domāts stresam un iebiedēšanai 3 mēnešu garumā, gadās saslimt - un esi uz ielas! Par cik direktori slēdz ar skolotājiem līgumus ar pārbaudes laiku, kad var uzteikt darbu bez pamatojuma, tad lai viņi arī paši padreb!
godkarigajai direktorei 18.09.2015. 13:08:48
Tikai nostradatie gadi par skolotaju pierada direktora atbilstibu! Direktors ir paligs skolotajam mac.procesa. Un skolotajam ir tiesibas paprasit direktoram , kapec ir ta un nav sita. Ka tu juties skolotaj musu skola? Vai spodrina tikai savas medalas.Piedava mainit skolu.
Manuprāt vislabāk būtu ieviest direktoriem darba kvalitātes kritērijus,kur visiem būtu pārskatāmi ,par ko tad direktors atbild un kā šos savus pienākumus veic. Atbilstoši šim novērtējumam būtu jābūt arī adekvātām piemaksām! Žēl to skolotāju, kuri, kā izskan komentāros, dzīvo vergturu laikmetā! Maniet skolu!
Tiem skolotājiem ,kas pieredzējušāki par direktori un māc.pārzini un ik uz soļa māca abas dāmas, nav ko cerēt uz slodzi, sekmīgu darbu , atalgojumu. Skolotājiem nebūtu jālaiza direktoriem kājas, jāpielien. Izgl.ministrijai būtu jānosaka, cik skolotāju var būt skolā utt. Lai direktors skolā iedabūtu savus draugus, jebkuri līdzekļi labi! Ir lietas , kurām jābūt neatkarīgām no direktoriem un pāšvaldībām. Skolotāji, pat ar lielu darba stāžu, absolūti neaizsargāti. Veci pedagogi nejūt cieņu ne no diletantiskām pašvaldībām, ne no diletantiskiem direktoriem, ne no stagnējošas izglīt .ministrijas.Esam ceļā uz haosu. Uz priekšu ,direktoru patvaļa!!
Kā direktors var saprast , kas ir cieņa pret skolotāju , ja viņš nav strādājis par skolotāju? Jo vecāks skolotājs , jo lielāka pieredze darbā ar skolniekiem , dažādās situācijās. Slikts ir tas ģenerālis(direktors) , kas nekad nav bijis par zaldātu(skolotāju). Ja direktoram nav pedagoģiskā izglītība ,tad par kādu pedagoģiju var būt runa skolā! Ja direktors neciena savu skolotāju, tad viņš nesaprot prasīt cieņu no skolniekiem pret skolotāju. Ja skolas vadība grauj skolotāja autoritāti skolniekos , tad skolā sākas visatļautība un tas ir pirmais signāls , ka jāmaina skolas vadība!
Ja skolu direktoriem būtu konkurētspējīgs atalgojums, tad, manuprāt, šim amatam varētu piesaistīt veiksmīgus vadītājus arī no privātā sektora. Tāds, manuprāt, būtu ļoti labs vadītājs, domātu skolas attīstības un mārketinga stratēģijas, strādātu ar personālu, virzītu to uz pārmaiņām, Direktoram nav jābūt pedagoģiskajai izglītībai, tam ir domāti direktora vietnieki.
Manā skolā ir vergturu iekārta. Diemžēl.
Arī mēs skolā uzskatam ,ka direktoram tāpat kā ministriem ,pašvaldībām,saimei ir jābūt šiem četriem gadiem,nevis iesēsties šai krēslā un viss,
Mūsu skolā direktore aizstāv skolniekus un liek atzīmes priekšmetu skolotāju vietā . Saņem pensiju , bet pensijā iet netaisās!!
Piekrītu.Ir direktori,kas nebūt nav savā īstā vietā.Vieta ir gan pietiekoši silta un ērta,kad nav jādomā ne par skolas attīstību,ne skolotāju kolektīva saliedēšanu,skolotāju interešu aizstāvību.
hj
мама 3х 08.09.2015. 12:58:05
а мне эта идея НЕ нравится: 1. в любую работу надо вникнуть, освоится на новом месте, на это надо время. Если примут такие правила, будет как с Сеймом и президентами - постоянная текучка кадров и никакого порядка. Если директор хороший (хороший средний уровень успеваемости в школе)- пусть работает хоть 50 лет сидит на своем месте , знаю такие примеры до 70-75 лет, прекрасные педагоги. А если начнут менять каждые н-лет, то директора будут заниматься популизмом, чтобы всем угодить, а хороший руководитель не должен всем нравится. 2. не нарушит ли это требования Закона о труде о порядке заключения трудовых договоров?
Neredzu ieguvumu. Direktors un pašvaldība kā cimds ar roku. Ja nesadzīvos, tad tāpat patrieks arī bez terminētā līguma. Ja skolā mācās pašvaldībai tuvu stāvošu vecāku bērni, tad daļēji skolu vada šie vecāki, nevis direktors. Pārējo bērnu intereses un pārējo bērnu vecāku domas tiek ignorētas. Doma skaidra - pašvaldībā lemj, pašvaldība uzklausīs savējos un direktora vieta stabila, kamēr savējie apmierināti. Risinājums ir vajadzīgs, bet terminētais līgums nav risinājums.
Un ko ar tiem progresīvajiem direktoriem un vietniekiem, kam skolā dažādos amatos visa ģimene (laulātais(-ā), bērni, bērnu laulātie un bērnu laulāto radinieki ) strādā ?
skolas cilveks 07.09.2015. 22:39:48
ne tikai noslēgt, bet paplucināt arī tos iesēdējušos direktorus,kas nu jau vairs tikai skait līdz pensijai palicis tik un tik,lai neskaita,lai "parubij" kā skolotāji,tad skaitīs vēl vairāk :) un direktorei jau noteikti ir jābūt maģistram izglītības darba vadība un pieredzējušam noteikti 5. pakāpei, neiet runa par jauniem direktoriem, kuriem vēl tādu ir laiks nopelnīt un parādīt sevi
Protams, ir vajadzīgi terminētie līgumi. Tad dažs labs (piem., R41vsk) varbūt beidzot sarosītos un sakārtotu savu skolu un tās apkārtni, atlaistu dažu labu pusdebīlu skolotāju.
Par termiņiem ,tad, Skolas direktors ir vecis , skolotājs , kas strāda pēdējos 5 gadus par direktoru un iet pensijā .Vietā nāk nākošais, kuram 5 g. līdz pensijai. Tiks izslēgtas jebkāds intrigas , neprofesionālisms.
Saskatījuši nu gan baigi silto vietiņu. Ja strādā, tad tas ir grūts darbs.
Laikam kādam aptrūkusies vietiņa,kur uzturēties. Vai nu visās sfērās un visiem terminētie līgumi, vai nevienam Ar ko īpaši jāizceļ skolas?. Varbūt vienreiz varētu beigt jādalēties par skolām. Neko neatrisina, bet tikai tracina.
Jā, piekrītu, ka direktori aizsēžas savos ērtajos krēslos. Tā pat arī viņu vietnieki- mācību pārziņi, kuri gadu no gada skolas vecāku sapulcēs neko vairāk kā diagrammu stabiņus vecākiem parādīt nespēj.
Ar direktora maiņu vien izglītības kvalitāti neuzlabosi, kā direktoram terminētais līgums, tā vajadzētu arī visiem pedagogiem, jo arī tie mēdz iesūbēt, bet pie pirmās izdevības vainos vadību.Direktors, protams, var izdarīt daudz, bet ne skolotāja darbu, jo arī skolotājam vajadzētu būt "noderīgam". Patika izbijušās direktores teiktais, vēlētais. Labs direktors paveiks daudz, bet vai tāds būs pilnībā atpūties no pirmās līdz beidzamajai atvaļinājuma dienai,kā to dara pedagogi, vai pie vissīkākās saslimšanas ņems slimības lapu? Pazīstu labus direktorus, bet pie pirmās pārvēlēšanas viņi kritīs, jo padarītais ir pats par sevi visiem saprotams un cer, ka nākošais ienesīs " izaugsmi". Gribu aicināt visus nopietni attiekties pret izglītības kvalitāti, izglītības reformu nenonievināt vienam otru!
Varētu 3 termiņus pa 5 gadiem un ne vairāk un ar likumu noliegt pieņemt darbā radiniekus - tā visi tehniskie darbinieki direktora radinieki, katrs uz 2 slodzēm. Skola nav ģimenes uzņēmums!
Skolas direktoram un viņa vietniekiem ir jābūt valsts ierēdņiem.Šajos amatos noteikti ir jābūt atestācijai reizi 5 gados, kuru nevar veikt vietējo pašvaldību darbinieki (jo viens otru pazīst ). Noteikti, ka ir Latvijā skolas, kurās strādā vislabākie direktori, manā skolā - direktors nav aizgājis līdz ēdamzālei jau gadiem, kā arī dodas atvaļinājumos viskarstākajā semestra mācību laikā...
Ne tikai piekrītu, pati esmu šādu ierosinājumu izteikusi. Darbs vienā vietā apaug ar rutīnu. Bet direktors mēdz "apaugt" ar draugiem un radiem, kas ļoti bieži traucē mācību procesa uzlabojumiem un skolas attīstībai. Nereti situācija robežojas ar tādu, ko var jau nosaukt par korupciju.
Kā direktors var strādāt ar 3. kvalitātes pakāpi.?????
Obligāti direktoriem terminētos darba līgumus. Skola nepievilcīga, direktors strādā vairāk kā 20 gadus.Nekas nemainās. Neelastīga direktore-pelēka skola.
Rīgas Valsts 1. Ģimnāzijas audzēknis 07.09.2015. 16:50:10
Esmu to teicis vairākkārt-Valstij interesē skolas ar potenciāli izciliem audzēkņiem (tāda kā mūsējā) tāpēc viņi eksperimentē ar mazajām skolām, un vidusskolām cerot ka tas ievirzīs tās progresa virzienā, tāpēc visi idiotiskie projekti neskar centra ģimnāzijas. Viss ir tik vienkārši.
bijusī direktore 07.09.2015. 16:04:18
Vairāk kā 10 gadus darīju šo darbu. Tagad esmu laimīga skolotāja. Pār manu galvu vairs negāžas 100 un viens kontrolieris ar visiem MK noteikumiem. Man vairs nav jārisina valsts radītās problēmas - meklēt labus skolotājus, meklēt apdzīvojamo platību, domāt, kā cilvēkam salikt stundas, lai viņš tiek vēl uz otru darbu.Man nav vairs jāiet uz gadiem garu tiesu, lai arī darbinieku atbrīvoju kā pārbaudes laiku neizturējušu. Man nav vairs nevienam jāpierāda, ka skola ir jāremontē, jo būvuzraugs devis sen savu slēdzienu par gala sienu dalīšanos nost, jo nevienmērīgi sēžas pamati . Nav vairs jāzīlē, izgāzīs malkas iepirkumu vai nē , katlu mājai vai būs malka sagādāta savlaicīgi un paspēs pa vasaru izžūt. Kurinātājam vairs nav jāpierāda, ka viņš nedrīkst atstāt savu darba vietu. Nav jāraksta n-tie projekti, cerot, ka kāds būs tomēr sekmīgs, un iegūtais finansējums palīdzēs skolā kādu stūrīti sakārtot. Nav jātērē sūri nopelnītā alga, skolas prezentācijas vajadzībām. Kā skolotāja šobrīd nopelnu vairāk kā direktore. Man pilnīgi pieder viss atvaļinājums un es to izbaudu līdz pēdējai dienai. Un bijušajā skolā es strādāju ar fantastisku kolektīvu un labu vadības komandu. Tik un tā, tas ir ļoti smags darbs. Aizgāju, jo valsts problēmas skolas ietvaros nevar atrisināt, lai kā tu gribētu to izdarīt. Lai jums veicas ar labiem direktoriem uz pieciem gadiem. Labs direktors bez pieredzes izveidojas pēc trīs gadu darba, tad ir jau saprašana, kā visas sistēmas darbojas un , ko vari ietekmēt un mainīt. Izcils pēc 10 gadu darba, ja viņam vairs ir palicis spēks strādāt tālāk. Esmu bijusi vairākas skolās kā skolotāja. Un tur ir bijuši labi direktori ar kārtīgu darbu stāžu. Varu ieteikt tikai pārējiem direktoriem , saudzējiet sevi, savu ģimeni , visu pasauli nesalāpīsiet, un atrodiet laiku atpūtai, noteikti atrodiet. Būsiet laimīgs direktors, būs laimīgāki arī jūsu padotie.
Beigsim vienreiz to izglītības sistēmu čakarēt!
Ja Jūsu skolā strādā mācību pārzine (direktores vietniece), kam par visu svarīgāka ir papīru birokrātija un kas visiem "līdz lūpai", droši virziet viņu pa karjeras kāpnēm - lai pretendē uz citas skolas direktores vietu! Mēs pirms pāris gadiem tādu direktori ieguvām. Tagad domājam, kur lai viņu virza ...... Varbūt kādai partijai piedāvāt par deputāta kandidāti?
Ja viens un tas pats direktors strādā jau kādus 30 gadus ir bijis direktors gan mums, gan maniem bērniem, un viss skolā izskatās tieši tāpat, kā pirms tiem 25 gadiem, kad es beidzu skolu, tad tas nav normāli! Nedomāju, ka to var saukt par stabilitāti, drīzāk tas ir pagrimums! Noteikti jābūt terminētiem līgumiem!
Piemēram, Polijā skolu direktoru ieceļ uz 6 gadiem. Tuvojoties termiņa beigām, skolas direktors un viņa komanda publiski visiem interesentiem (pašvaldības pārstāvjiem, skolēnu vecākiem, skolotājiem u.tml.) prezentē savu skolas attīstības modeli - skolas vīziju un atbild uz jautājumiem. Esošā direktora komanda kā līdzīga kandidē uz vietu kopā ar jaunpienācējiem. Ja kāds no vietniekiem pats grib kandidēt uz direktora vietu un veidot savu komandu, viņš nedrīkst startēt esošā direktora komandā, tas, manuprāt, ir vienīgais neloģisms. Arī Polijā ir skolu direktori, kas vada ģimnāzijas 20 un vairāk gadus, bet, arī viņiem jābūt gataviem konkurencei.
Skolas dorektors ir vīrietis , kas vismaz 25 gadi nostrādājis par skolotāju. Bet tādus profesionāļus neatrast. Neizprotams kā var būt direktors , tas kurš, vienu gadu nostrādājis par skolotāju . Tas nekas , ka beidzis skolvadības kursu.
Daļēji piekrītu, jo daži iedomājas, ka skola ir viņu personiskais īpašums, ka viņu viedoklis ir tikai pareizais, skolotājus neņem vērā....mazliet pārsniedz pilnvaras savas.....iespējams, ka kādam nāktu par labu tas.Pārdomāt savu vadības stilu.
Ar ko izglītīgas iestāžu direktori labāki vai sliktāki par citiem vadītājiem? Ja visiem terminēti līgumi, tad visiem, ja nevienam, tad nevienam.
Un lūdzu b/d vadītājiem arī terminētos darba līgumus.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.