Lietotājvārds
Parole
#kāposti4life
kam garšo kāposti? man garšo kāposti!
Piekrītu Harijam! Diezgan trula paaudze, paldies Dievam, ne visi! Bet ar 2,3gadīgiem uz muzeju un pārgājienā arī nav jāiet, un uz operu arī nē, kā dažas māmiņas pārcenšas. Pietiktu ar sarunām, kopīgam spēlēm, kopābūšanu, lai bērns attīstās nor'mālā vidē, izprotot lietas un patiesās vērtības. Citādi - diezgan traki - 2 vārdi teikumā, sinonīmus neatpazīst, iztēles nekādas utt.
Kad man bija divi gadi, es pat runāt nemācēju!
Tavi bērni ir lielākā tavas dzīves svētība un viņi būs mazi tikai vienreiz.Liec viņus pirmajā vietā, un tava dzīve uzplauks-tas ir citāts no Robina S.Šarma grāmatas- Ģimenes dzīves gudrība. Derētu visiem to izlasīt .
Nu vienkārši wut. 2 gadu vecumā es knapi pratu runāt. Par tādu telefonu tikai UZZINĀJU 6 gadu vecumā un dabūju telefonu 7 gados (ziniet tos pirmklasnieku telefonus) bet normālu viedtālruni par saviem panākumiem skolā 12 gados. Bērniem vajadzētu mācīties lasīt, rakstīt un darīt citas lietas, kas nebojā smadzeņu darbību... vismaz es tā uzskatu :)
Datorspēles nav kaitīgas, ja tos spēlēt maksimāli vienu stundu dienā. Nedrīkst neļaut pie datora vispār, jo tad būs slēpta datora vēlēšana, nedrīkst arī atļaut sēsēt pie datora visu diennakti, jo, kad bērns sēž pie datorspēles, viņš neko citu negrib. Planšeti ir rotaļlietas, ja ir planšets -- nevajag nekādu viedtālruni. Viedtālruņos bērni neizmanto visas tā funkcijas, viņi grib tikai SPĒLES.
Man patik datori ES BEZ VINIEM NEVARU DZIVOT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kāpēc komentētājiem nepatīk Ingas viedoklis? Aizliegumam nav nozīme, nozīme ir vecāku piemēram un attieksmei. Ja vecāki lielāko daļu sava brīvā laika velta televizoram, viedierīcēm, bet neiet pārgājienos, uz muzejiem, ciemos, bērni tieši tāpat attieksies pret dzīvi. Gluži tāpat vairumā gadījumu ir ar smēķēšanu, attieksmi pret alkoholu un, jā, arī attiecībām (kas gan nav šī raksta tēma) :)
Vecāku stulbumam nav robežu.Gan paši, gan pavisam mazie tur savus degunus telefonos.Pat bērēs jaunie vecāki savā garīgajā atpalicībā nespēj iztikt pāris stundas bez telefona.
Rīdziniece 09.03.2016. 11:28:23
Es gribēju teikt, ka to visu vajag sabalansēt, gluži kā uztura piramīdu - visvairāk laika pavadīt aktīvi kopā izzinot pasauli, pēc tam - lasot grāmatas utt., bet vismazāk, taču arī iekļaujot, - pētot un pievēršoties tehnoloģijām, datoriem, planšetēm. Ļoti, ļoti maz, bet to neizslēdzot. Tas būtu ideālais variants. Diemžēl daudziem šī pārnestā uztura piramīda ir apgrieztā stāvoklī - tāpat kā īstā uztura piramīda. :) Visvairāk ēdam bulciņas un tad tik kādu dārzeni reizi trīs dienās. :)
Sūra patiesība 09.03.2016. 11:26:24
Nu, tas taču skaidrs. Mammītēm un tētiem tā ir krietni ērtāk un nervi ietaupās - nosēdini bēbi pie planšetes vai TV un pats tik daries, ko tev vajag! Lasīt grāmatu nozīmē pievērst uzmanību, veltīt savu laiku, enerģiju un prātu. :) Daudziem vecākeim bērni nerūp tik ļoti, lai veltītu tiem tik daudz laika.
Kā gan citādi! 09.03.2016. 11:20:10
Šobrīd mazi bērni ir paaudzei, kas skolas gados labprātīgi kļuva par dator- telefon-planšet atkarīgajiem. Būtu tomēr loģiski, ja ierīce kalpotu cilvēkam, nevis otrādi. Labi gan- mammai, tētim, bēbim pa telefonam un mājās miers un saskaņa! Šausmas! Bērnība, rotaļas, vērtības, GRĀMATAS, sarunas...- vai tiešām visu aizstāj viedierīce?
Man pat liekas, varbūt ir otrādāk - ka tie, kuriem vienmēr bērnībā ir bijuši stingri limiti, vienmēr bijis liegts izmantot datoru utt., viņiem izveidojas slēpta vēlme tiem arvien vairāk pievērsties nākotnē, kad neviens to nevarēs aizliegt.
Mans mazais brālis arī no mazuļa vecuma ņēmās ar vecāku telefoniem (tad vēl planšetes nebija), caru dienu skatījās TV, tika nosēdināts pie Teletūbijiem utt. Tagad viņam ir 14, un viņš ir ļoti aktīvs, izzinošs, nemaz tā neinteresē datori. Daudz laika pavada sportojot, esot aktīvs ar draugiem utt. Tā ka neteiktu, ka ir tik traki - ka viņu nekas cits bez ekrāniem neinteresētu...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.