Lietotājvārds
Parole
es un tā tu mīļā mamma sēdēsi visu mūžu savam bērnam klāt, un vainosi, ka citi nestrādā, ka tev jādara visu citi instanču darbi, jautājums kādēļ bērns nemācās, bet jūs???? Vecāks bērnam paskaidro un liek domāt pašam, nevis mācās viņa priekšā. Izglīto bērnus 80 % vecāki, bet 20 % apkārtējā vide, kur ietilpst skolas, draugi, utt., Es esmu Mamma un skolotāja ar lielu stāžu un zinu ko runāju, skolotāji jūsu bērnus māca, bet mīliet un audziniet jūs mīļie vecāki, JO JŪS VIŅUS LAIDĀT PASAULĒ, ne pedagogi.
kadel
Kur tie komentāji atrod to slinkos, riebīgos,utt. neko iemācīt nespējīgos skolotājus? Mani berni mācās pavisam parastā skolā, reāli vērtējot lielāka daļa viņu skolotāju ir sava darba entuziasti un cīnās cik spēka. Pat īsti nevaru iedomāties , kuru varētu likt slikto pulciņā. Daži ir izcili, bet pārējie vienkārši normāli skolotāji, kuri normāli dara savu darbu. Ja bērns stundās drusku uzmanību pievērš arī skolotāja teiktajam, ja pats pilda mājasdarbus, tad līmenis stabili virs vidējā. 9 gadu laikā (tik ilgi mans vecākais iet skolā) neesmu sēdejusi blakus un kaut ko mācījusi. Bērni paši cīnās un tiek galā. Galu galā ir arī konsultācijas (manējie gan saka, ka uz tām neviens neejot). Ir bijušas sīkas problēmiņas, bet mēs spiedām, lai bērni paši iet un noskaidro kas un kā,galvenais mierīgi un "bez uzbraucieniem", daži skoltāji pēc šīm sarunām zaudēja savu leģendaro briesmoņa tēlu, par ko mums vecākiem īpašs prieks. Man ir pilnīgi vienalga, vai skolotājs stundai gatavojas skolā, mājās, parkā uz soliņa, galvenais, lai ir sagatavojies, Manu draugu vidū ir skolotāji, redzu skolotaja darba neredzamo daļu. Lai arī neesmu skolotaja, man ir pretīgi lasīt tādus komentarus kā es 20.11.2014. 13:06 . Var redzēt, ka cilvēkam nav nekāda jēga par to, kas skola notiek un kā strādā skolotāji.
Vienkārši cūcība! Kam tās lielās algas? Un ko, lai citi saka, kas smagi strādā no agra rīta līdz vēlam vakaram. Nevienu skolotāju pēc 15. 00 skolā atrast nevar. Man ir 3 bērni. Esmu visu laiku pusi skolotāju darbu darījusi, mācījusi pa vakariem visus priekšmetus, pati no sava darba atnākusi. Man algu kā noņēma krīzes laikā (35%), tā ir nedomā atlikt atpakaļ. Puse skolotāju kvalifikācija ir ārkārtīgi zema (maigi sakot). Ir jālikvidē tādi priekšmeti kā mūzika, mājturība, vizuālā māksla. Tā ir valsts līdzekļu izšķērdība. Kam talants un vēlme, tas atradīs ceļu uz speciālajām mūzikas un mākslas skolām.
dārgā arodbiedrība! 15.11.2014. 13:50:36
Tas, ka tu guli uz lauriem un sildies saulītē, ir skaidrs! Jāstreiko jau bija ar 1. septembri! Tagad atkal viss jau atlikts uz 3 gadiem. Arodb-bai skolotāja algu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Par to arī jācīnās!
skolnieks666 13.11.2014. 14:06:31
Lai streiko!
jūs tiksiet aprobēti
bijusī skolotāja 12.11.2014. 22:33:43
Vai tiešām jūs, bijušie kolēģi, esiet tik aprobežoti un naivi? Cerējāt, ka valsts Jūsu darbu novērtēs pienācīgi? Skola izžmiegs kā citronus, bet Jūs kā mizas izsviedīs mēslainē. Slimi darbinieki nav vajadzīgi. Domājiet par saviem bērniem un ģimenēm. Tikai viņi būs tie, kas nestundā balstīs...
Vispār pats algu jautājums valsts istādēs (skolas, policija, VID, medicīna un arī, protams, SAEMA , ...)nostādīts interesanti. Interesanti, ka vieniem par katru cenu algas grib tuvināt Pasaules līmenim, privātam sektoram, bet citiem - jāsaprot, ka tādi laiki, naudiņa nav, jātaupa!!! Arī par to IZTIKAS MINIMUMU var lemt un gudri runāt, kas šo mēneša minimumu var tērēt dienā un pat vēl krietni paliek pāri. Skolotāji darbu neizdarot, bet likumu radītāji, nodokļu iekasētāji ... savu darbu veikuši fantastiski. Par kompensāciju vien var zaļi dzīvot.
Skolotāji nedrīkst izgāzt neapmierinātību , bet skolēni drīkst? Var neklausīt, ņirgāties, nemācīties un protestēt , ja kaut kas jādara pašiem, ja mutēs neielej, jo vainīgs būs skolotājs, jo nav iemācījis. Skolotāji izmēģinājumu trusīši - tad kvalifikācijas jāraksta, tad 36 stundas jāstrādā. Ar veciem datoriem lauku skolā, kur internets reizēm neiet vajadzēs sēdēt skolā . Atkal kaut ko izdomā un nesaprot kā to reāli izdarīt. Kāds būs nākamais eksperiments. Streiku!! Tikai streiku!!
Kad streiks plānots? Jo ātrāk ,jo labāk! Vai tad nepietiek vienreiz būt par aitām,kuras cērp un cērp...?!?
Lidijai 12.11.2014. 12.11.2014. 19:24:08
Paldies!
mammai 12.11.2014 12.11.2014. 19:14:21
Mani nieka graši ir 360 eiro (23 kontaktstundas).
#skolotāja 12.11.2014. 19:09:56
LIZDA ir čammas! Esmu gatava streikot kaut rīt!
Patiesība ir gaužām skumja, proti, mistiskā aprobācija ir plānota rīcība ne tikai reālai skolotāju algas samazināšanai, bet praktisks veids kā budžetā ietaupīt naudu. Otra patiesība ir tā, ka nav reāli iespējams aprobēt skolotāja darbu, jo situācijas skolā ir ne tikai dažādas, bet neprognozējami mainīgas.
patreizējā arodbiedrība ir rezultātu nenesoša barotava
Mums uz papēžiem jau min minimālā alga!
Kad streiku plāno, šajā, vai nākošajā gadsimtā?
Strādāju-gatavoju stundas,laboju rakstu darbus,strādāju ar skolēniem konsultācijās:gan oficiālās-apmaksātās ,gan neoficiālās-neapmaksātās,(esmu ieinteresēta ,lai viņi apgūtu zināšanas ,lai arī paši vēlētos,nevis esmu ar klasi klases -visā ikdienā(8.00-apm.16).,eksk.laikā(8.00-apm.24.)stundās,pasākumos(skolā,klasē,ārpus skolas),sadarbojos ar vecākiem ikdienā,vecāku sapulcēs u.c.(cik labi,jo tie lielākoties cenšas būt audz.atbalsts !atbalsta eksk.,pasākumos,biksta,kontrolē,motivē..savu bērnu,kopīgam darbam citi augļi ),papīru kārtošana(to jau netrūkst-ir taču visu laiku jāpierāda,ka skolotājs strādā ne tikai praktiski,bet arī "papīriski"-kam gan nav tik jāatskaitās, jāsadarbojas-sajūta ,ka strādā 36 st.diennaktī,gaišumu dod skolēnu vēlme(tā reizēm sarūk,jo vairāk jau domā materializēti ,tad gan gadās atgādināt ,ka skolotājam arī ir ģimene,sadzīvisku lietu kārtošana...Skolotāji īstenībā ir pacietīga tautas daļa ,bet kokam jau arī zari lūzt,tas ir pacietības mērs-kādā leņķī mugura jāliec,kas uz tās sēž...,kādu "burkānu 'rāda deguna priekšā,cien.valdība-sola,tad māna-katru gadu runā par algu,tracinot sabiedrību,it kā algu visu laiku palielinātu..
Krimināllikums 12.11.2014. 14:09:24
Par šādiem solījumiem, kuri doti priekšvēlēšanu kampaņas laikā, varētu deputātu sodīt ar kriminālpantu.. tas nozīmētu tikai to, ka viņš vairs nekad nevarētu būt deputāts.
Kate vecākiem 12.11.2014. 13:37:21
Mīļie vecāki! Saprotiet,, ka nepalielinot algu jau skolotājs nestrādās sliktāk, jo cik reiz jau alga nav samazinājusies, bet skolotājam ir jāmācās vēl un vēl , lai Jūsu bērniem būtu labāk ,interesantāk, aizraujošāk.Mēs skolotāji nenolaižamies uz tādu līmeni, ka ja nemaksās , tad cietīs bērni . Nē Diemžēl ir otrādāk, ar vien vairāk gribās pierādīt, ka spējam izdzīvot. Taču cik ilgi? Varbūt smieklīgi un vecākiem nesaprast , cik dokumentu , papīru ir jāsakārto , jāizveido skolotājam . Mācu 1. klasīti 29 skolēni , atnākot mājās 1 stundu atpūta, 4 stundas gatavošanās nākošajai dienai. Prientēšana no sava printera,savas krāsas u.t.t. Tiem vecākiem, kuriem liekās , ka skolotāja darbs ir vienkāršs, iesaku , vienu dienu aizvietot skolotāju , novadot stundas, sagatavojot tās, nokartot ēdinašanu , uzraudzīt pagarinatajā grupā, aizvest pie medicīnas darbinieka,ja nepieciešams , izvest sarunas ar vecakiem, raudzīties, lai ir izmācījies uz nākošo dienu, lai nepieciešama informācija ir ielīmēta vai uzrakstīta dienasgrāmatā, u.t.t. , tad vēl sagatavošana svētkiem. Tas viss Jūsu bērnu labā ! Pamēģiniet! Un ne jau 1 bērna , bet 29.
Ļoti nopietni apsveru savu izstāšanos no arodbiedrības pēc 25 gadu būšanas tajā. Apsver streiku ? Tur tiešām novākušās bezmugurkaulnieces?
Kāpēc 36 stundu apmaksāta darba nedēļa??? 12.11.2014. 13:27:53
Kur pazuda LIZDA ierosinājums, ka jaunajam modelim ir jāparedz normālais saīsinātais darba laiks, saskaņā ar Darba likuma 131.panta 3.daļu, jeb adekvāti apmaksātu 40 stundu darba nedēļa, kurā 35 stundas pedagogs ir nodarbināts izglītības iestādē un 5 stundas velta profesionālajai pilnveidei; IZM piedāvātajā modelī ir jānosaka minimālais un maksimālais kontaktstundu skaits jeb 18 – 24 kontaktstundas, bet pedagogu darba kvalitātes piemaksa jāiekļauj algas likmē. Lasīju, ka IZM piedāvātais variants – pāreja uz 36 stundu darba nedēļu, ietver NENOTEIKTAS kontaktstundas, laiku mācību stundu sagatavošanai, skolēnu darbu labošanai un citiem pedagogu veicamajiem pienākumiem, kas būtu noteikti darba līgumā un amata aprakstā.
Es tikai vienu nesaprotu,izglitoti cilveki ar vienu vai divam augstakajam izglitibam stradaajot nevar samaksat rekinus, paest un apgrebties, stradajot vienu vai divas slodzes. Kas taa ir par valsti, kura staradjot nevar savilktgalus kopa? Liberalisms? Taa ir VERDZIIBA
Cik vispār ir jāmaksā, lai aizstāvētu LIZDA? Jūs, skolotāji, no tās jūtat ieguvumu?
vai jūs ticat arodbiedrībai? Vai ir vēl kāds palicis, kas maksā tam stagnātu kantorim?
Cik lielas ir nenormāli lielās klases un kurās skolās?
Kāpēc neviens nerunā par lielo skolu nenormāli lielajām klasēm?
Betonētājs 12.11.2014. 11:50:40
LIZDA vadība nav laika iedziļināties parasta skolotāja ikdienā. Lielākā daļa tiek pavadīta komandējumos...
Jaunais modelis paredz visiem 700 eur uz papīra. Tagad lielajās skolās saņem virs 700 eur uz rokas. Lielajām skolām tas būtu reāls algas samazinājums vismaz par 30%. Jūs sakāt nevienlīdzīgi? Esmu "dzīvs"piemērs, savulaik strādāju lauku skolā un man vidusskolas klasē bija 7 skolēni. Pēc tam pārcēlos uz Rīgu un man klasē 34. Vienīgais, kas ir līdzvērtīgi darba apjoma ziņā, ir gatavošanās stundām. Pārējais - gan burtnīcu labošana, gan individuālais darbs, gan uzmanības noturēšana stundā ir kā diena pret nakti... Es domāju, ka mazajās skolās, kur tagad ir 400, varētu būt 700, bet lielajās skolās samazināt nedrīkst.
Atslēgas vārds - cilvēka cienīgs atalgojums!!! Naudai ir jāseko skolēnam, protams ar izlīdzinošu koeficientu mazajām skolām.
Lolita- Lidijai 12.11.2014. 11:07:51
Paldies par viedokli! Piekrītu!
arī skolotāja 12.11.2014. 10:59:28
Šoreiz nerunāšu par algām. Ne tikai tās ir jāmaina, bet pati izglītības sistēma. Katrā pilsētiņā pa augstskolas filiālei. Bērnu paliek daudz mazāk, bet augstskolās nekas nemainās. Cik var gatavot cilvēku priekš ārzemēm! Mums vairākas profesijas jau sen kā nevajag - piemēram, sākumskolas skolotāji stāv Maximā. Viņiem nav darba skolā. Sakārtojiet augstskolas un paliks nauda visiem skolotājiem algām!
Vecais skolas dators galīgi neiet,bet varbūt kādam politiķim pakā tomēr ieietu?
Mīkstais jums,nolādētie liberāļi.
Mamma - Agrim 12.11.2014. 10:42:27
Kā tad nestrādās? Ja cilvēks tik ļoti vēlas lielāku algu (kas, protams, ir tikai normāli!), tas nozīmē, ka viņam būs vieglāka, ērtāka un labāka ikdiena. Pārsvarā cilvēli lielu algu saista ar laimīgāku dzīvi. Līdz ar to arī strādāt varēs labāk. Kad mums nebija bērnu, tad vīrs tolaik arī nesa mājās tādu algu, ka.. nu nebija lielas jēgas, man bija lielāka. Bet nesūdzējos.
Agris Andžāns 12.11.2014. 10:35:29
Atbilde "Mātei" - skolotāji nestrādās labāk, viņi jau strādā, skolotāji dzīvos labāk, kaut nedaudz. Vai Jūs, Mamma, varētu eksistēt, ja Jūsu vīrs nestu mājās ik mēnesi veselus 390 eiro?
Vai tad, ja skolotājiem būs lielāks atalgojums viņi strādās labāk? Šaubos. Cik tad ir tie nieka graši? Lai cik daudz arī maksātu vienalga būs par maz.
Надо идти бастовать.Надоело уже.Одни обещания-а зарплаты ниже и ниже.В классе 34 человека!
smieklīgi un skumji reizē 12.11.2014. 10:20:16
Labrīt, arodbiedrība! Pamodies? Pamanīji, ka skolotāji (arī tie, kas maksā biedru naudas) ar jauno samaksas modeli tomēr nav apmierināti? Pakasīji vēderu un nospriedi, ka VAJADZĒTU APSVĒRT IESPĒJU rīkot streiku? Tas atgādina I..Ziedoņa pasaku: "Suns Funs padomāja, padomāja un izdomāja, ka vajadzētu padomāt..."

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.