Lietotājvārds
Parole
Tas, ka valstij jāpārņem izglītība nu gn ir tiesa! Un jābeidz šķirot!
Kas ir dzērājs un viņa viedoklis? Mēs esam 25 000, kas var streikot un svarīgs ir mūsu viedoklis nākotnes vārdā- Latvijai ir vajadzīgi izglītoti cilvēki, nevis viens dzērājs un viņa kļūdas LU!
Ķīlis ar savu vīpsnu un vārdu bārstīšanu tomēr ir daudz bīstamāks, nekā sākumā varētu likties. Viņa iedomātais izglītības sistēmas ķeizargrieziens nozīmē visbriesmīgāko - PAAUDŽU PĒCTECĪBAS SAITES SARAUŠANU. Man liekas, ka visa līdzšinējā civilizācijas attīstība ir notikusi, no paaudzes uz paaudzi TIEŠI(!!!!) NODODOT SAVU DZĪVES PIEREDZi, NEVIS KB un MB. Vispār viņš izrādās nekam nederīgs akušieris. Starp citu! Domājot par to, kāpēc dažās skolās jau tagad aizliedz starpbrīžos lietot mobilos un planšetniekus, var secināt, ka tam ir divi iemesli un mērķi: 1) lai bērni vismaz īsajās pauzēs izkustas starp sēžamstundām; 2) lai bērni vismaz īsajās pauzēs starp bezpersoniskām , datorizētām sēžamstundām savā starpā vienkārši parunātos: par dzīvi, draugiem, meitenēm u.tt.t. Taču tas ir tik nožēlojami maz normālai cilvēka dzīvei. Un tik nepedagoģiski un nehumāni. Dievs, atpestī mūs no ļaunā ideālista!
Nē, Ķīlis ar to domāja, ka visa izglītības sistēma tiks digitalizēta un 45 bērnus klasē varēs ''elementāri apmācīt'' klikšķinot datoru, mainot diskus, bērni būs ieurbušies katrs savā planšetē....un skolotājs būs IT speciālists, kurš mācīs visus priekšmetus pēc kārtas tai skaitā izglītos sexuāli.tas būs savs čoms ar ko var arī iedzert , ja vajag....
Ķīlis - nu īsts ķīlis. Tad jau labāk uzreiz ar cirvi nocirst pašu koku - likvidēt pašvaldības. Lai viss tiek vienam mazam Latvijas cariņam - Ķīlitim I!
Ķīlis nav tas cilvēks, kuru ieteikumos būtu jāieklausās. Klausoties Ķīla, Seiles, Koķes, Viņķeles, Čigānes, Ašerādena, Aboltiņas un tml ekspertu padomos, Latvijas lauki ātri vien izmirs. Pirmskara neatkarīgajā Latvijā katra lauku skola tika sargāta un lolota neatkarīgi no skolēnu skaita, jo akcents tika likts uz lauku pagastu atdzīvināšanu un nosargāšanu ar cilvēkiem. Tagad tiek darīts pilnīgi pretējais - cilvēku aizdzīšana no lauku pagastiem un pagastu iznīcināšana. Pirmskara Latvijā lauku skolām nauda tika atrasta, bet tagad tās nav. Un runāt par nepietiekošu izglītības kvalitāti lauku skolās ir nekorekti, lai neteiktu, ka zemiski. Tieši pilsētnieki visvairāk meklē privātskolotājus. Un privātskolotāji tika ņemti arī PSRS laikos. Nekas nav mainījies. Parasti tos ņem ne jau tāpēc, ka skolēniem būtu sliktas zināšanas, bet tāpēc, lai vecāki radītu sev papildus drošības sajūtu, ka bērns tiešām tiks augstskolā. Bet faktiski tā ir nevajadzīga naudas izmešana, jo to pašu var iegūt konsultācijās skolā. Tikai mums tāda aplama domāšana: ja kaut kas ir pa velti, tad tas nav kvalitatīvi. Labāk izdot lielu naudu par dārgu lietu, lai saprastu, ka arī bezmaksas ir tik pat vērtīgs, ja ne labāks... Kaut kā nedzirdu lielos Latvijas patriotus no Vienotības, ZZS, Sudrabas, Bondara un VL/LNNK partijām par lauku pagastu un skolu nosargāšanu, un nepieļaušanu iznīcināšanai. Lūk tādi mēs esam liekuļi...
Ķīlim 100% taisnība. Druvietei taisnība, nedrīkst "palaist" pensijā tūkstošus skolotāju, jo nav, kas strādās. Un pirmskrīzes dzimstības buma "augļi" pašlaik iet 1.klasē. Daudzās skolās 3 klašu vietā ir 7 pirmās klases. Kas viņus mācīs pēc 5 gadiem, kad būsim palaiduši augsti kvalificētus speciālistus? Vai tie olgalvji, kuri "studē" pedagoģijas fakultātēs, uzņemti bez konkursa, jo nekur citur nevarēja iestāties???
Kad krīt valdība (savu uzticību zaudējusi) , kompesācijas tiek iamaksātas oi-oi-oi!!!!!!!
Žēl, ka Druviete nav ministre.:) Ķīļa murgojums neiztur nekādu kritiku. Pa savas minsterēšanas laiku pat nav sapratis, cik skolēnu drīkst būt vienā klasē. Ja no 40t atlaidīs 25t (lai paliktu nosauktie 15t), skolēnu skaitam jāpārsniedz 50 vienā klasē. Un kas tos jaunos skolotājus sagatavos? RPIVĀ pamācās psiholoģiju un uzņēmējdarbību, viens otrs arī kautko no pedagoģijas, bet vairums uz skolām iet pat netaisās, Un labi vien ir, jo tas līmenis esot zems,. Kas nāks veco skolotāju vietā pēc dažiem gadiem?
ka šis kungs, mapju atbalstītājs un ''kvalitātes'' pakāpju ieviesējs vairs nav ministrs!
Tuvāko 5-6 gadu laikā aiziet pensijā skolotāju tūkstoši. Vietā, kas nāk, nav. Mums skolā trūkst skolotāju uz vienu slodzi. Kas notiks, ja mēs pēkšņi paliekam bez 20 skolotājiem, pašreiz strādā ap 50? Apvienos klases? Kuras? 5. un 6. klases ar skaitu 45 klasē? Kāds absurds?
Ko ar šiem priekšlikumiem cenšas panākt Ķīlis? 11.03.2016. 15:45:28
1) Kādā veidā valsts nodrošinās apt. 25000 pedagogu pārkvalifikāciju? (40000 esošie -15000 vajadzīgie =25000 liekie)2) Kad žurnālisti runā un raksta par pedagogiem, kas Latvijā pelna 1000 eiro un vairāk, tad kaimiņu Jēkabonkuls un Mildastante saprot, ka stāsta par skolotājām, kuras tāpat kā es stāv klases priekšā, māca bērnus un reāli uz rokas saņem nedaudz vairāk par 400 eiro. Mēs, skolotājas, zinām, ka pedagogi ir arī visi tie ierēdņi, organizatori, direktori un vietnieces, kuri pēdējo gadu laikā stundas nevada, saņem prēmijas, piemaksas u.c. bonusus, un kuri veido šo absurdo statistiku par pedagogu algām Latvijā. Sauksim lietas īstajos vārdos - skolotāja un izglītības ierēdnis. Būs visiem vieglāk! Un pedagogu skaita samazināšana jāsāk ar vadošajiem un mazāk vadošajiem speciālistiem un viņu asistentiem, projektu vadītājām, ekspertiem u.tml. izglītības pārvaldēs departamentos, ministrijā. Un arī skolās.
Ķīļa īstā vieta butu izglītības ministra krēsā.Diez vai no tās algu pacelšanas skolotājiem uzlabosies izglītības sistēmas kvalitāte.
Protams ,viņam jau neļāva neko darīt.Tagat pie sasistas lizes vien tie kliedzēji atjēgušies.
VISU CIEŅU Ķīlim ,vienīgais kam šij jomā ir kāds prātīgs vārds sakāms.Par spīti visiem viņa kritizētājiem, norējējiem stagnātiem un klaigātajiem.
Ja šis absurdais modelis - skolu dibinātājs ir pašvaldība, savukārt pedagogu algas maksā valsts - netiks mainīts, tad izglītības sistēma turpinās eksistēt veģetatīvā stāvoklī.
Pilnīgi piekrītu.
klusētāja 11.03.2016. 12:53:47
Kāpēc tā pēkšņi, Kīlim un Co ievajadzējies skoals atņemt pašvaldībām? tāpēc, ka 2018 gad;a jāievieš cilvēkdrošības kurs jeb seksuālā izglītība par dzimuma maiņu , masturbēšanu, genderiem- jeb dzimumu, kas nav iedzimts, bet ko var mainīt...viņi jau to saprot, ka neviens cilvēks, kas kaut nedaudz draudzējas ar galvu to savā pašvaldībā nepieļaus..., bet valstī- Vinķele un Papule to noorganizēs ...
Valstī vajadzētu pieņemt likumu, ka nevienu nedrīkst atbrīvot no darba (ne tikai skolotājus, bet vispār nevienu). Jo ko tad lai tie cilvēki bez darba iesāk?
skolotajs 1991 11.03.2016. 11:46:40
Doma'ju, valdi'bai izdevi'gi ,lai skolota'ji izmirst dabi'ga' cel'a'.Un s'aja' laika' bu'tu nelieti'gi runa't par kvalita'ti bez sasaistes ar algas palielina's'anos.
Domāju, ka valsts ģimnāzijas būtu mazajā Latvijā - valsts vadīta iestāde.
KO tas dzērājs Ķīlis darīja, kad bija ministrs? Kāpēc tad neko nedarīja, bet tikai kaut ko muldēja?
skolotajs 1991 11.03.2016. 11:32:38
Lauku skola's dri'z su'ti's uz kursiem savas apkope'jas, jo nebu's kas ma'ca.Skolotaja alga tika nogriezta uz pusi ,bet darba apjoms arvien palielina's!Ka' skolotajs ar darba staz'u 26gadi var san'emt 420 uz papi'ra.?Labs stimuls jaunajiem!Ejiet ma'c'ities par skolota'jiem.
Ķīlis prot gudri runāt, bet no darba čiks vien bija. Būtu labāk tagad paklusējis.
No augšas kā vienmēŗ viss labāk redzams.
Tad 15000 mācīs visus Latvijas skolēnus? Tad klasēs būs pa 35-40 skolēni, vienam skolotājam būs jāmāca 2-3 priekšmeti ? Skolas būs jāapvieno- notiks masveida skolēnu un skolotāju braukšana uz skolu un atpakaļ .Un 25000 skolotāju tiks izmesti uz ielas ,ko viņi ēdis, jau tagad saņemot 400 eiro un mazāk? Kas viņus pieņems darbā pirmspensijas vecumā?Nu turpiniet iznicināt gan izglītības sistēmu, gan cilvēkus ,gan rezultātā valsti! Naudas nav? Ir gan, tikai ne cilvēkiem, galvenai Latvijas bagātibai! Dievs pasargā no tādiem ministriem!
Laimiņa! Vecie skolotāji nodrošina kompetencēs balstītas mācības un arī starppriekšmetu saite viņiem nav nekas jauns, ko jaunajiem kā lielu atklājumu jāievieš līdz 2018. gadam. Starp citu vecie arī māca kritisko domāšanu. Bet jaunajiem tas ir liels jaunievedums nākotnei.
Ķengarags rullē ;-) 11.03.2016. 10:24:13
Skatījos diskusiju “Skolu reforma – Latvijas iespēja” tiešraidē internetā. Paldies LU!
tos cilvēkus, kuri apbrīno Ķīli. Viņš jau vairāk pēc Žirinovska izsklausījās. Katram bērnam pa planšetei, grāmatas tikai e-formātā, internets aizstās skolotāju... Murgs. Ja cilvēks ļoti aizrautīgi par kaut ko runā, tas vēl nenozīmē, ka viņš runā gudri.
Это только говорит обо дном - Латвия в полной жопе. Надо увольнять тысячи учителей. За 25 лет хуторяне поруководили.
aizlaižot pensijā pensijas vecumu sasniegušos un tos,kam daži gadi pietrūkst,skolotāju skaits samazināsies dabiski.Pietrūks tikai fiziķi un ķīmiķi. Tad no pensionāriem varēs pieaicināt tiešām vērtīgākos kadrus, un uz dažiem gadiem problēma tiks atrisināta.Ja vienlaicīgi skolotāja alga kļūs tik liela,lai jaunajiem rastos vēlme studēt arī šajā jomā, tad arī kadru nomaiņa beidzot notiks dabiski un skolās ienāks talantīgi skolotāji,protams,ja pedagoģiskās augstskolas veiks savu programmu un atlases kritēriju fundamentālas korekcijas.
komentārs no TVnet 11.03.2016. 09:49:08
1) Kādā veidā valsts nodrošinās apt. 25000 pedagogu pārkvalifikāciju? (40000 esošie -15000 vajadzīgie =25000 liekie) 2) Kad žurnālisti runā un raksta par pedagogiem, kas Latvijā pelna 1000 eiro un vairāk, tad kaimiņu Jēkabonkuls un Mildastante saprot, ka stāsta par skolotājām, kuras tāpat kā es stāv klases priekšā, māca bērnus un reāli uz rokas saņem nedaudz vairāk par 400 eiro. Mēs, skolotājas, zinām, ka pedagogi ir arī visi tie ierēdņi, organizatori, direktori un vietnieces, kuri pēdējo gadu laikā stundas nevada, saņem prēmijas, piemaksas u.c. bonusus, un kuri veido šo absurdo statistiku par pedagogu algām Latvijā. Sauksim lietas īstajos vārdos - skolotāja un izglītības ierēdnis. Būs visiem vieglāk! Un pedagogu skaita samazināšana jāsāk ar vadošajiem un mazāk vadošajiem speciālistiem un viņu asistentiem, projektu vadītājām, ekspertiem u.tml. izglītības pārvaldēs departamentos, ministrijā. Un arī skolās.
Šādi viņš iespaido sabiedrības viedokli, nevar jau nu gan teikt, ka no tā nav jēgas! Tieši valstiskajā sektorā strādājot, grūti reālas lietas panākt, šādi vismaz viņam nav nekāda spiediena sacīt domas "caur puķēm". Novērtēju viņa pienesuma gan izglītības ministra amatā, gan arī šodien - iesaistoties personīgi.
Beidziet, gudri spriest var jebkur, bet kāds no tā labums? Vai domājiet, ka ministrijā vai valdībā kāds tādēļ ieklausīsies Ķīlī, ja viņš kādus izteikumus teiks? Nu ne tak. Ja grib reāli palīdzēt, viņam jāpiedalās ikdienas darbā, jābūt valstiskajā sektorā. Tā es domāju.
Rīdziniece 11.03.2016. 09:44:38
Bija vismaz viens cilvēks, kurš necentās nosēdēt savā vietā maksimāli ilgi laiku, bet gan reāli uzlabot izglītību. Ļoti reti sastopama īpašība ministra amatā. Lūdzu, Robert, iesaisties vairāk! Kaut vai šādā apmērā.
Izglītības sektoram pietrūkst Ķīļa.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.