Lietotājvārds
Parole
1. februāris 01.02.2015. 10:40:00
IZM pārkāpj valsts likumu! Šodien ir feruāra pirmā diena, bet IZM mājas lapā vēl arvien apskatāmas IZM ierēdņu algas tikai par NOVEMBRI!!!!! It kā DECEMBRA - svētku mēneša ar lielajām prēmijām nebūtu bijis; pagājis arī JANVĀRIS!!! Vai tiešām IZM ierēdņi, kas ikdienā par savu mierīgo darba likmi saņem vidēji pāri 1000 uz rokas (pretstatā skolotājiem, kuriem par 1 likmi pienākas tikai 311 eiro) tik ļoti ir sagrābušies prēmijas, ka tagad baidās tās publiski parādīt? PAR KO viņiem šis algas un prēmijas: vai par nesakārtoto izglītības nozari? par samudžināto skolotāju algu aprēķinu, kuru pat paši nespēj izskaidrot? Par nesaprotamajām prasībām, pēkšņajām, ar realitāti nesaistītajām direktīvām, kas masveidā birst uz skolotāju galvām? Lai skolotājs nopelnītu kaut pusi no IZM ierēdņa algas, viņam jāpārstrādājas un jāraujas 2 slodzēs.... Ierēdnis var aizvērt durvis un aizmirst darbu mājās. Kas reāli dara darbu izglītībā? Ierēdnis vai skolotājs???????????????/ Tad kāpēc tik liels nesamērīgums algās? Kāpēc pat bailes publicēt (ja jau tas 2 mēnešu laikā nav izdarīts?) Žurnālisti, papētiet!Arī to, kādi ir ikdienā ierēdņu pienākumi - tuvojas taču ēnu dienas!
Jā. Raksta jau arī kā ar kāju. Bērziņš ar izglītību nav saistīta amatpersona, tos bērnus pietaisīja. Lai audzina viņus Somijā. Mūs lai liek mierā.
Dainuvīte - 31.01.2015. 16:28:34
Par Ilzes pieminēto "Somija taisās pieņemt lēmumu, ka sākumskolā vairs nemācīs rakstīt ar roku". Nu šajā ziņā varam būt lepni. Kaut arī pie mums šāds lēmums nav pieņemts - par lielākās daļas pamatskolēnu (par vidusskolēniem nezinu teikt) rakstīto varētu droši apgalvot, ka rakstīts ar kāju.....
Deputatu ienaidnieks 31.01.2015. 16:11:19
Nu nopietni? Kas vel nebus! Tulit Somija pieprasis kautkadas mistskas prasibas. Ko tad daris? Vispar kada Somija skolotajam alga? Esmu kategoriski pret! Lieliski! Deputatiem jau vienalga par mums, tikai izdomat kautkadus likumus, lai tikai butu uz vinu varda un viss! Kas mums, ko darit mums?
jā, 31.janv. 31.01.2015. 15:08:23
Bēdīgs secinājums.
31. janvāris 31.01.2015. 10:56:37
IZM NEIEVĒRO VALSTS LIKUMU!!!!!!!!!!!!!!!! Šodien ir pēdējā diena janvārī. Pati pēdējā. 31. JANVĀRIS Bet IZM MĀJAS LAPĀ zem sadaļas BUDŽETS vēl arvien ir redamas IZM ierēdņu saņemtās algas par NOVEMBRI. DECEMBRIS ar lielajām algām tūkstošos unVĒL LIELĀKAJĀM PRĒMIJĀM PAZUDIS!!!!!!!!!!!! It kā decembra nemaz nebūtu bijis???!!!! Par svētku mēnesi DECEMBRI - NAV!!!!!!!!!!!! Pārāk lielas sanākušas? Tagad, pēc nodzīvotā sākās morālās paģiras un bailes par to, ka to redzēs skolotāji - patiesie darba darītāji izglītības nozarē, kas saņem PIRMS NODOKĻU NOMAKSAS 420 EIRO PAR SLODZI, t.i. 311 eiro uz rokas!!!! Ierēdņi IZM, CIK SAŅEMAT JŪS????????????? ŽURNĀLISTI, JUMS IR DARBA LAUKS! Kur DeFakto, BezTabu?
Smieklīgi. Universitātēm nekas neliedz sadarboties un slēgt sadarbības līgumus jau labu laiku ES ietvaros un programmās u.tml., tas nu galīgi nav jādara Prezidenta vizītes ietvaros. Vai nekādas aktuālākas tēmas nav apspriežamas???
Somija taisās pieņemt lēmumu, ka sākumskolā vairs nemācīs rakstīt ar roku, jo uzsākot mācības sākumskolā, bērni jau to mācēs.
Somija taisās pieņemt lēmumu, ka sākumskolā vairs nemācīs rakstīt ar roku.... - vai arī šo pārņemsim?
1) Jāievieš sistēma, ka pēc 55g sasniegšanas skolotājs saņem pilnu pensiju un var strādāt skolā līdz 65g tikai uz pusslodzi. 2) Skolotājiem, ja nevar nodrošināt algas, tad jānodrošina dzīvesvieta par brīvu - 2 istabu dzīvokli. 3) Jāaprēķina, cik skolotāji pēc 5 gadiem būs sasnieguši 55g, tādējādi nosakot, cik jauni skolotāji jāapmāca. 4) Ja pēc 5 gadiem vajag 100 sporta, 50 bioloģijas, 200 matemātiks utt skolotājus, tad jāizveido šāda daudzuma budžeta grupas ar iespēju dzīvot kojās un minimālās algas maksājumu studentiem. 5) Šīs dārgās budžeta vietas var atstrādāt 10 gadu laikā pēc studiju beigšanas - kredīts tiek dzēsts, vai arī atmaksāt pilno summu, ja vēlas strādāt citā profesijā. 6) Jāņem vērā ir dzimstība, vai izbraukšana, tomēr 5 gadu laikā vajadzētu valstij attīstīties un skolēnu skaitam uz 1 skolotāju nevajadzētu kristies uz pusi.
jā. 30.janv. 30.01.2015. 13:22:34
30.janv., viņi laikam sazagās uz priekšdienām. Mums neviens tādu vaļu nedeva. Bardaka valsts(BVLV).
Ta Latvijas izgliitibas siteema kaa Zvaartas iezis, kursh atnkak tas kaut ko ieraksta , ta Somija, ta Anglija, ta Īrija, noriebies ir
30. janvāris 30.01.2015. 12:38:58
Sadarboties? ? Cik liela ir somijas skolotāju alga? ? Cik ir ierēdņu Somijas izglītības sistēmā un kāds ir viņu atalgojums salīdzinājumā ar skolotāju atalgojumu???????????????????/ Latvijā IZM ierēdņi parastos mēnešos uz rokas saņem virs 1000 eiro. Skolotāji par vienu likmi pēc nodokļiem - 311 eiro!!!!!!!!!!!!!! Ir starpība 3-4x par sliktu skolotājiem! Un SOMIJĀ???????????/ odien ir pēdējā darba diena janvārī. Pati pēdējā. Bet IZM MĀJAS LAPĀ zem sadaļas BUDŽETS vēl arvien ir redamas IZM ierēdņu saņemtās algas par NOVEMBRI. Par svētku mēnesi DECEMBRI - NAV!!!!!!!!!!!! Pārāk lielas sanākušas? Tagad, pēc nodzīvotā sākās morālās paģiras un bailes par to, ka to redzēs skolotāji - patiesie darba darītāji izglītības nozarē, kas saņem PIRMS NODOKĻU NOMAKSAS 420 EIRO PAR SLODZI, T.I. 311 eiro uz rokas!!!! Prēmijas nemaksā, jo ir pieņemts speciāls likums, kas neļauj maksāt skolotājiem prēmijas!!!! Ierēdņi IZM, CIK SAŅĒMĀT DECEMBRĪ JŪS?????????????
atlaist betonētājus 30.01.2015. 11:29:22
Atlaist no darba visus Latvijas betonētājus. Neprot savu darbu darīt.
1) Somijā skolotājiem ir liela sabiedrības uzticība. Visi zina, ka skolotājs savu darbu dara labi, tāpēc tikpat kā neizskan prasības pārbaudīt un kontrolēt viņu darbu. 2) Nejauši Somijā par skolotāju nekļūst. Skolotāja amats Somijā ir ļoti prestižs. Studiju programmā, kas sagatavo 1. līdz 6. klašu skolotājus, tiek uzņemti tikai 11 procenti no visiem kandidātiem, t.i. aptuveni 10 kandidāti uz vienu studiju vietu pedagoģiskajās studiju programmās.
Biju Somijā un varu teikt, ka ikdienas mācību procesam nemaz jau tik lielas atšķirības tur nav, atšķirība ir tā, ka ir milzīga cieņa pret skolotāju, skolotājiem ļoti pienācīgs atalgojums, viņi jūtās labi, un skolēniem ir augsta motivācija, kā arī vecākiem ir skaidrs kas ir kas, ja nav tad valsts par to parūpējas.
Betonētājs 30.01.2015. 11:18:14
..Latvijā jānomaina 65% pedagogu lai varētu kaut nedaudz cerēt uz veiksmīgu sadarbību ar Somiju izglītības jomā
hmm, piekrītu, īpaši par pēdējo ridkopu. Sadarība izglītībā - tas ir jauki, bet vēl nozīmīgāka sadarbība ir ārpolikā. Svarīgāk nekā jebkad pēdējo 50 gadu laikā.
Runājot par sadarbību ar Somiju izglītības jomā, ikvienam studentam ieteiktu Erasmusā braukt tieši uz Somiju (vai arī citu valsti Skandināvijā). Protams, ja ir vēlme tiešām ko sasniegt un mācīties. Tur ir nopietna attieksme pret studentiem un mācībām un tur Erasmsus nav tikai plezīrs/dzerstiņš/tusiņš kā Spānijā, Portugālē, Vācijā un citviet.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.