Lietotājvārds
Parole
Nu tad jau būs labāk visiem, kuriem ir E-klase. :-).
lācis yolo 16.02.2016. 21:00:24
es negribu.wtf?
>Skolotāja_Mamma 11.01.2016. 15:43 23.01.2016. 11:33:47
Saprotams, ka starptautiskas olimpiādes laureāts varētu būt izņēmums, lai gan tas, ka Jūs bērnus (tas nekas, ka kāds jau bija liels) audzinājāt viena pati, arī ir kritērijs. Cik es esmu saskārusies ar šo visu, tad pirmie rindā ir apaļi bāreņi, nākamie ir tie, kurus audzina viens vecāks (it īpaši, ja tā ir mamma), tad tālāk ir daudzbērnu ģimenes ar maziem ienākumiem (vai ne daudzbērnu ar maziem ienākumiem), un tad jau vēl tālāk ir citi (ja paliek nauda). Vēl tur ir īpaši noteikumi, ja kāds konkrēts ziedotājs ir tos uzstādījis (piem., ziedo studentam no Latgales, kas mācās medicīnu vai tehnisku jomu studējošam no Vidzemes un tml.). Bet, te es saprotu, runa ir par vidusskolēniem.
jāsaka godīgi e-klase ir mega mēsls... neerts lietošanā un tendēts uz naudas kāšanu par katru soli ko daru tajā ...
Nuuuuu-! Es jau līdz tam laikam pabeigšu skolu!:P
Skolotāja_Mamma 11.01.2016. 15:43:49
Esmu skolotāja, man ir 4 bērni. Viens no viņiem, starptautiskas olimpiādes laureāts, pieteicās un stipendiju saņēma. Tajā brīdī man bija vairāki darbi, kopā laba alga, tuvu pie 1000Ls. Divi vecākie bērni bija pilngadīgi. Viens bija pabeidzis studijas, strādāja, otrs vēl studēja. Jaunākais mācījās vidusskolā. Biju šķīrusies, no bērnu tēva neko nesaņēmu. Oficiāli es ar bērniem nebiju trūcīgo skaitā, tomēr stipendiju dēlam piešķīra. Par to joprojām esmu ļoti pateicīga Vītolu fondam!
rooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo 04.01.2016. 20:13:03
traki labi
>>>Ja paskatās 23.12.2015. 23:00 24.12.2015. 00:30:18
Jā, vidējā atzīme tiek ņemta vērā... starp trūcīgajiem. Kuras ir tās stipendijas, kur vienīgie kritēriji ir izcilas sekmes un augsti sasniegumi mācību priekšmetu olimpiādēs? Kuras konkrēti? Lūdzu, uzskaitiet, lai visi vidusskolēni zina!
Ja paskatās 23.12.2015. 23:00:13
tad var izlasīt ļoti daudzas stipendijas ir tieši par izcilību, un arī šai stipendijai vidē'jā atzīme tiek ņemta vērā
>Aijai 21.12.2015. 12:48 22.12.2015. 23:30:13
Tam jābūt lielam izņēmumam, ja nauda paliek pāri... Tā ir taisnība, ka vispirms stipendiju piešķir bāreņiem, tad tiem, ko audzina viens vecāks (priekšroka ir daudzbērnu ģimenēm), tad vēl skatās tos, kas no trūcīgo ģimenēm, pat, ja ir abi vecāki. Vītolu fonds jau ir ar tādu mērķi (palīdzēt tiem, kas nevar, jo nav līdzekļu) dibināts. Daudzi ziedotāji savu naudu ziedo ar noteikumu, ka palīdzēs trūcīgajiem (protams, ņem vērā jauniešu sekmes, sabiedrisko darbību un iegūtās vietas mācību priekšmetu olimpiādēs). Un, tur jau nav nekā nosodoša. Tikai - vai kāds padomā par tiem cilvēciņiem, kas PAŠI dara, PAŠI mācās, un mācās izcili? Vai viņi nav pelnījuši atzinību par SAVU DARBU nevis vecāku ienākumiem? Kāda ir to skolēnu vaina, ka vecāki nav slikti situēti?
:)
Gluži tā nav. Stipendija ir laba lieta un tās dabūšana nav trūkuma demonstrēšana. Mana vedekla savulaik arī izcīnīja Vītolu stipendiju. 'Vīņa ir vienīgais bērns vidēji situētā ģimenē. Stipendiju viņai piešķīra par labiem startiem olimpiādēs mācoties vidusskolā. Tā kā- tie parametri ir dažādi. Ja kādam trūcīgi situētam jaunietim to piešķir kā palīdzību, kāpēc skaust un kāpēc uzskatīt, ka tas ir apkaunojums? Labāk nestudēt vai studējot strādāt?
varbūt neziniet 20.12.2015. 15:24:01
2015./2016.akad. gadā LU Fonda mecenātu stipendijas saņem 110 studenti
Palasīju vēl prasības... Njā - izziņa no sociālā dienesta (kas apliecina īpašu nabadzību) ,atsauksme no direktora (tātad visiem jāpastāsta, ka taisies pretendēt uz nabagu stipendiju). Uz tādu var pieteikties tikai galēji trūcīgs skolnieks, kuram uz tādu stipendiju piesakoties, būs jāpierāda, ka ir šausmīgi trūcīgs un tā stipendija ir vairāk nozīmīga par lepnumu. It kā balva, bet kaut kā pazemojoši tas tomēr ir...Lai Dievs dod katram pašam bez šādām īpašām atlasēm un caurskati caur lupu savu mērķi sasniegt. Neatceros kura rajona pašvaldība maksāja stipendijas vidusskolniekiem par vidējo atzīmi (kaut kādu). Normāla prakse un normāls stimuls, bet nevis tā - sacensties, kurš trūcīgāks un vairāk likteņa apdalīts.
Ahā, 12.klases skolniekiem! (To nu gan rakstā vajadzēja minēt. :) ) Ļoti labs stimuls! Bet 1 uz visu Latviju vienalga ir baigi maz.....Un 7,5 vidējā jau nu nav nekas baigi rets (pat 12.klasē). (Mūsu klasē vismaz puse tāda varētu būt.) Domāju vismaz kādi 1000 tādi būs,ja ne 10 000 no visas LV. Ar trūcīgo statusu no tiem varbūt būs kāds 10, bet ar 1 vecāka aprūpē- kādi 100 mierīgi.
Tikai 1 uz visu e-klasi? Tad jau kādam varbūt vairāk vajag... Un no kuras klases? Inga, ar uguni jāmeklē? Mūsu skolas klasei (5.klase) vidējā atzīme ir 7.5.
Arī maniem bērniem Vītola stipendija bija un arī pašlaik ir liels atbalsts studijām. Stipendija motivē studentu mācīties. Liels paldies par to!
Mans students saņem Vītola fonda stipendiju, paldies par šo iespēju!
Ha, neuztvērāt manu domu, anonīmais komentētāj! :) Inga rakstīja: "bet ir arī tādi bērni". Es tikai norādu uz to, ka 18 gadīgi cilvēki vairs nav bērni. :) Bet iniciatīva, protams, lieliska - jaunietim būs papildu naudiņa. Mūsdienās jau stipendijas ir pavisam reta lieta.
Manuprāt lieliska iespēja skolēniem, centība atmaksājas.
Kuru tas interesē? Ārvalstīs mūsu diplomi pārsvarā nevienu neinteresē...un nevajag tikai sākt te runāt pretējo ! Zinu no pieredzes!
Vai viņi vainīgi, ka LV jāmācās 12 gadi???
12.klases skolēni... Kas nu tie vairs par bērniem.... Bet lai cenšas skolēni, kādam stipendija noteikti noderēs!
Jauki! Tagad jau 7,5 vidējā atzīme gandrīz kā ar uguni jāmeklē. :)) Bet ir arī tādi bērni!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.