Lietotājvārds
Parole
Patreiz ļoti daudzina, ka skolotāji saņemot 1000 - skolotāji paši brīnās. Tas, iespējams ir kādā lielā skolā skolotājam ar pamatīgu slodzi (fizikā) un tas noteikti ir uz papīra. Taču to mazo algu nemaz neviens tā necenšas nosaukt, jo dažuviet apkopēja, sētnieks, kurinātājs saņem vairāk! Viņiem gan samaksā pas visu, arī pasēdēšanu un papļāpāšanu, bet skolotājam tikai par kontaktstundu. Par klases audzināšanu vispār samaksā 2, labākā gadījumā 3 stundas nedēļā. Iesaku ar audzināšanu, konfliktu risināšanu neaizrauties. Paziņot vecākiem, vadībai- lai rīkojas tālāk ar attiecīgu dienestu palīdzību. Novadīt stundas, iedot pārbaudes d., k-d, izlabot un likties mierā. tiem, kas skolā nestrādā, varu teikt, ka pati kontaktstunda ir tas mazākais- un maksā jau tikai par to.. Viss ir elektroniski apkopots- nu tad lieciet izdrukas pas slodēm un algām galdā. Kāpēc izdevīgi visu slepenot? Vai atklāsies kas nelāgs. Kāda var būt cita atruna?
Senāk skolotāji laboja burtnīcas un nečinkstēja,ka par grūtu,jo mīlēja savu darbu un skolniekus.Un nesaņēma lielas algas.
Mūsdienu skolā strādāt ir ļoti grūti, jo šī paaudze ir īpaša. Ja man nebūtu 23 g.darba stāžs, ietu prom. Nedomāju, ka jaunie noturēsies ilgi , būs laiks, kad ar uguni meklēs skolotājus. To saku ar skumjām, jo psiholOģiski skolā ir dažbrīd briesmīgi...
skolnieks-ekstrēmists 17.11.2014. 19:08:15
LV ir nabadzīgākā valsts ES.Mums cilvēks ar 200 EUR skaitās izticis. jautājums kāpēc? jā skolotāji kāpēc?nu pasakiet taču-ja satiec kādu skolotāju tad tūlīt viss tiks skaidrs. Es atbildēšu: pēc būtības LV ir LPSR light. Mēs nomainījām it kā sistēmu, bet domāšanu un ieražas nē....un skola ir viena no iestādēm kur tas izpaužas visspilgtāk. vecā padomju smaka, skolotāju visgudrība, mobings bērna drāšana...viss notiek ne sliktāk kā 86 gadā...un pēdējais-sistēmu esošais režīms nav spējīgs izmainīt..tātad visticamāk būs lēna degradācija un pūšana.....
cīnīties????????????????? 17.11.2014. 16:25:53
alga ir jānopelna, nevis jāizsit. Ja skolu un skolotāju par daudz, skolas jāslēdz. Izcilo skolu skolotajiem algas X10
Vai tad Druvietes saražojums nav, ka mazajās skolās nekādas algas nepelielinājās, bet lielajās samazinājās krietni- kolēģi saka pat 100 eiro? Jā, atvainojiet, kur tad tā ietutētā naudiņa palika? KNAB, palīgā!
streiku!!visiem jāiet..gan skolu ,gan lauku skolotājiem un miers!!un ,ko riet,ka skolotāji daudz pelna..ne visi...!!rriebj lasīt,ka skolotaji slikti....kurš tad šos gudriniekus izskoloja/??nepateicīgu skolēnu jau gan netrūkst....
Bet ko darīt ja skolā slikta atmosfēra ? Šādu atmosfēru rada direktores-priekšnieces, kuras vairs vecuma dēļ nespēj kontrolēt savu rīcību un alkatības jūtas, būtībā, kuras jūtas nepilnvērtīgas . Par katru sīkumu sapulcē rāj , strostē , pazemo ,bet tikai ne savus pielīdējus. Tie var atļauties visu. Pēc tādas rēkoņas rokas trīc un sirds dauzās . Kāds tur darbs vairs un sadarbība.
Kāpēc Druviete, kad bija ministre, šajā gadījumā nevarēja paziņot par to, ka pieņēmusi politisku lēmumu un algām finansējums tiks piešķirts? Tā nesmuki sanāk. Vienā gadījumā viņa to var, citā nē.
PALDIES - INAI DRUVIETEI! Žēl ļoti, ka viņa nav izglītības jomas ministre.
Piekrītu Jānim 14.11.2014. 12:29:07
Jānim lielā mērā taisnība. Ir jārunā par visiem zemu atalgotajiem darbiniekiem, kas tiek finansēti no valsts budžeta. Problēma ir nevis līdzekļu trūkums, bet to nelietderīga tērēšana birokrātiskajiem veidojumiem- kontrolējošajām iestādēm, n-tajiem kantoriem "augšā". Mūsu valstī ir drausmīga birokrātija. Tā skar gan skolas, gan medicīnas iestādes. Mediķiem šī birokrātija ir vēl nenormālāka. Valstī nav pēctecīgas un pārdomātas izglītības programmas, ik pa brīdim jārealizē kārtējā funkcionāra idejas/iegribas? Ko gan mēs šobrīd gribam izaudzināt? Strādāt gribošus, izglītotus, domājošus savas valsts patriotus vai slaistus, vergus citām valstīm?
ar skumju ironiju - vēlreiz 14.11.2014. 00:32:31
Esmu strādājusi gan mazā lauku skoliņā, kurā ir tikai 70 bērni, gan lielā Rīgas skolā, kur skolēnu skaits tuvojas 1000. Jā, pilsētas skolās algas IR lielākas, bet ... pilsētas skolotājam vienā klasē jāizlabo 32 domraksti (katrs 250-300 vārdu apjomā), un ir 3 paralēlklases, un nedrīkstu es to labošanu "iestiept" uz divām trim nedēļām! Pilsētas skolotājam klases vecāku sapulcē pretī sēž 32 vecāki, no kuriem liela daļa uz skolotāju raugās "no augšas" un uzskata par pieļaujamu diktēt savus noteikumus, bet man kopīga valoda jāatrod ar katru! Pilsētas skolotājam nākas cīnīties ar narkotiku izplatītājiem un lietotājiem, tā saucamo "spaisa" sērgu, kas laukos nav tik izplatīta nelaime. Un pilsētas skolotājam par jumtu virs galvas arī nākas katru mēnesi šķirties no prāvākas summiņas (man tie ir apmēram 200 eiro). nenāk viegli tā maizīte nekur. Bet ne jau par to ir stāsts! Šī ir tā reize, kad vajadzētu būt vienotiem, atmest savstarpējos ķīviņus un cīnīties plecu pie pleca pret ierēdņu un varasvīru cinismu.
Es aicinu uzstreiku visus, visus - skolotājus, ārstus, šoferus, policistus, robežsargus, ugunsdzēsējus, pensionārus bezdarbniekus un visus pārējos ! Tad visiem sataisīs lielas algas un visi dzīvosi. pārticīgi, laimīgi un vienotā saaskaņā.
lauku skolotāja tai ar skumjo ironiju 13.11.2014. 23:40:50
"Esiet viens - un būsiet stipri!" Mēs laikam vēl ilgi nebūsim stipri ..." . - tautas teiciens, kas vecāks par Raiņa vārsmām teic: "paēdušais izsalkušo nesaprot." Pilsētu skolotāji paši atzīst, ka saņem ap tūkstoti un vairāk eiro. Man, laukos visus šos gadus bija jādomā kā savilkt gali ar niecīgu gandrīz minimālo algu. Piepelnīšanās pa vairākām skolām lasot virsslodzes - iespēju nav. Skolēnu skaits klasēs ap 23-25, tāpat jālabo darbi kā pilsētniecēm, tikai laukos uz tevi skatās kā ar palielināmo stiklu. Pilsētu skolotājas arī šobrīd ne ausu neceltu par savu lauku kolēģu materiālo situāciju, ja vien pašām nedraudētu algu samazinājums. Kad pirms pāris gadiem, gada lauku skolotājas runāja, ka algas ir smieklīgas, vajadzīgs streiks, tad neviena pilsētniece ne ausu necēla. Kāpēc tagad visas draud ar masveida aiziešanu un streiku? Laukos tā situācija ir tikpat bezcerīga kā agrāk, īpaši uz tā fona, kad valstī gaidāms minimālās algas pieaugums uz 360 eiro - tas jau lauku skolotājas algas apmērs daudzās skolās... Par 600 un 980(kā te komentāros lielījās ) var tikai sapņot.
ar skumju ironiju > lauku skolotājai un pārējiem 13.11.2014. 23:31:18
Lieliski! Lauku skolotāji pret pilsētniekiem, mazo skolu skolotāji pret lielo, jaunie pret pensijai tuvu stāvošajiem, parasto skolu skolotāji pret specializēto, tie, kam pakāpītes piešķirtas, pret tiem, kam to nav ... Turpināsim? Gaišmatainie pret tumšmatainajiem, garie pret īsajiem, matemātiķi pret māksliniekiem... Skaudība, aizvainojums, savstarpēji pārmetumi, dzēlīgas piezīmītes. Un kādam - ai, ai - cik šie ķīviņi ir izdevīgi! Bet kā teica Rainis? "Esiet viens - un būsiet stipri!" Mēs laikam vēl ilgi nebūsim stipri ...
vareni - v$v! 13.11.2014. 21:22:51
Atsēdēšana bez apsēšanās un aizskriešanas uz tualeti! Labais!
Naivie skolotāji: Algas, normālā sabiedrībā, palielina par KVALITĀTI, nevis par atsēdēšanu....
Saprotu, ka šausmināšanās notiek par to, ka lauku skolotāja pārāk naivi novērtējusi pilsētu skolotāju patieso algu apmēru... Patiesībā jau ir vēl vairāk... Un sūtīt lauku skolotāju iedzert - tur jau pillā jābūt, lai par lauku skolotāju niecīgo algu vēl alkoholu varētu atļauties pirkt. No 1. janvāra minimālā alga būs lielāka kā daudzām lauku skolotājām...
lauku skolotāja 13.11.2014. 19:00:55
Šausminies vien. Kad es šausminājos par savu algu pirms pāris gadiem, tad pilsētu skolotājas klusēja kā partizāni. Un nešausminājās nemaz.
lauku skolotāja ir pillā, bet pārējos visus steidzami aprobēt, nahrenizēt un atlaist no darba par skolēna kurpju nebučošanu un uzdrīkstēšanos izrādīt aizvainojumu
lauku skolotāja 13.11.2014. 18:38:56
a es neiešu streikot, jo tad, kad pilsētu skolotājiem bija labi un algas, kā lasu te, komentāros, ap 1000 eiro un pāri, tad lauku skolotāji ar savām niecīgajām minimālajām algām varēja klaigāt par streiku cik gribēja - neviens i ausu necēla. Tagad, kad pašiem ir variants palikt uz tikpat lielas aldziņas - nu jūs bļaujat, ka streikosiet. Es paskatīšos, jo man tāpat nedraud ne pielikums, ne samazinājums - kā biju uz minimālās algas, tā palikšu.
to abarigen 13.11.2014. 17:22:15
S Vašim obrazivanijem tože neladno - kuča ošibok v tekste :)
Domāju, ka daudzi skolotāji ir apmierināti ar pašreizējo algu un nemaz negrib, lai notiktu kādas izmaiņas. Tāpēc ar piecietīs, ka netiek algas pieliktas.
Ja nemaksās, tad klibos vēl vairāk. Kā jums, labie speciālisti, liekas, par cik lielu algu jūs būtu gatavi strādāt skolā???
ЗА ЧТО ПЛАТИТЬ если оброзование хромает по этому и рушатся дома и супермакеты
es iešu streikot 13.11.2014. 13:43:11
varbūt, ne algas lieluma dēļ, bet tāpēc, ka sabiedrībai nepārtraukti tiek melots, ka skolotāju algas palielinās!!! Tās gadu no gada samazinās, manipulējot ar populistiskiem izteikumiem par kvalitātes piemaksām, likmēm, 40 stundu darba nedēļu u.t.t.
zigmārs ēlreiz 13.11.2014. 13:42:50
atvainojos cienījamie lasītāji, gribēju teikt filmēt nevis filmēr
Druviete sludina cīnīties? manos laikos ministri nevis tukšas frāzes laistīja apkārt, it kā, puķes gribēdami aplaistīt kā ādi dārdznieki, bet gan paši cīnījās pret netaisnībām. īsti ministri cīnas par savu tautu, tapēc Druvietes kundzei vajadzētu izaicināt citu ministru uz duēli. lai viņi cīnas, stiprākais, uzvarēs un tad mēs varēsim to filmēr arīdzan jā
Klases iekārtojums un sarkanā pildspalva nekādi nav saistīti ar valsts piešķirto finasējumu algām, cien. kolēga. Nejauksim lietas! Infrastruktūra atkarīga tikai un vienīgi no novada/pagasta budžeta izglītībai un tā racionāla izmantojuma. Jums nav jāapgādā skola ar mācību līdzekļiem. Bet par algām ir jācīnās. Tas ir mūsu brīvais laiks, ģimene, sadzīve, izklaides.
varbūt varam? 13.11.2014. 13:35:51
Kolēģi! Lauku un pilsētu, lielo un mazo, parasto un specializēto skolu, pakāpes ieguvušie un neieguvušie skolotāji! Lūdzu, atliksim vismaz uz brīdi malā skaudību, savstarpējos pārmetumus, aizvainojumus un strīdus! Būsim vienoti savās prasībās! Mēs taču nelūdzam privilēģijas vai kaut kādas ekstras. Mēs prasām adektvātu samaksu par savu darbu un sen parakstīto solījumu izpildi saprātīgos termiņos. Un nepārvērtīsim protesta akcijas par apsmaidāmu jandāliņu ar dancošanu un dziedāšanu pie valdības logiem!
Ak ! Kaut reiz mums pietiktu spēka pacietības un prāta labas lietas novest līdz galam! Skolotājs darbam nepieciešamo nodrošina pats - izziņu, pedagoģisko un metodisko literatūru, interneta pieslēgumu, apgaismojumu, darba telpu, arī sarkano pildspalvu! Pēdējā laikā arī tālākizglītības kursus apmakā pats! Skolu kabineti lielā mērā ir skolotāju apgādāti.
Kā to izdarīt??? Gadiem sola streikot.
Valdība jau otro reizi ( pēc kārtas) ignorē partiju un LIZDA memorandu. Pēc pirmās ignorēšanas pedagogi ar svilpītēm parādīja savu neizpratni, sašutumu un vilšanos....kādā veidā viņiem sevi publiski jāapliecina, lai valdība beidzot pamanītu, ka Latvijā pedagogs ir profesija nevis hobijs?
==>> iesaku (par skolas administrācijas skaitu) 13.11.2014. 12:06:19
Nākamgad, ja pieņems jauno pedagogu algu modeli, katrā skolā vajadzēs vēl klāt 3-4 vietniekus, kas veiks darba laika uzskaiti un pārbaudīs, vai skolotāja "nekontaktstundās" (par kurām sola maksāt) atradīsies skolā. Nezinu, kur visus mūs sabāzīs un kurš man nodrošinās normālus darba apstākļus (kaut vai datoru un iespēju netraucēti strādāt). Šobrīd, kad vietnieki strādā 1/3 un 1/2 slodzi katrs (lai varētu saņemt kvalitātes piemaksu kā priekšmetu skolotāji), papīra birokrātijas apmēri pieaug. Spēj tik drukāt!
Samazināt skolas administratoru skaitu !
Bet, vai eksāmenu laikā tas visvairāk nekaitētu tieši skolēniem?
Streiks, ja tas nenotiek eksāmenu laikā, ir pielīdzināms tukšai skaņai...
To jau varēja gaidīt. Ministriem gan atrodas nauda, ko pielikt algām. Ne jau velti Čigāne to ierosināja un tūlīt gribēja ielīst siltajā vietiņā! Seile tikko tikusi amatā un tūlīt paziņo, ka skolotājiem nekas nepienākas! "Laba" ministerne! Bet gan jau arī skoltāju vidū atradās līdēji un nejēgas, kas skrēja balsot par ""Vienotību" u. c. t.s. ""latviskajām partijām". Nevajag nekādus krievu tankus, pašu bāleliņi parāda, kuri šinī valstī ir nolikvidējamie! Protams., jo dumjāka tauta, jo vieglāk turēt paklausībā!
jā,ja tas notiks mācību laikā, nē- eksāmenu vai brīvlaikā.
tikai vergiem vēl nepielec, ka vienotības moto ir "Kā var nesolīt" . morodieri (āboltiņas vārdiem - nodokļi nemaksātāji) vada frakciju,...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.