Lietotājvārds
Parole
Novēršam skatu no galvenā! Nekas jau nemainīsies, vai ne?
izglītots cilvēks - nu, protams... 15.11.2014. 19:52:17
Sadarbības virziena uzstādījums ir pilnīgi skaidrs - gaidiet, kamēr izveidos jauno algu aprēķina modeli, kas "globāli" paredz tikai pārdalīt jau esošo naudu tā, lai nekas reāli nav jāpieliek (no nepieciešamajiem 36 ...tikai 3...), bet modelis ir, samaksa par darbu ir...Ko tālāk?
Man alga (ir tā, ko saņemu uz rokas) par 1,5 slodzi (kontaktstundas, jo par citu visu = 4st) ir 462 eiro (320 Ls), bet ja atņemu kv, p.,=417 (zem 200).Par tīru slodzi būtu kādi 250 eiro ( ... Ls) Vēl nekaunās runāt par kaut kādu algas pielikumu. Pirms krīzes par 1,15 slodzi uz rokas saņēmu 320 Ls! Katrs pielikums manu algu ir samazinājis. KURAM IR VIKSMES STĀSTS?
Skolotājai laukos... Skola ir otrā ģimene un ar to ir jāsamierinās. Un sava ģimene ir jāmīl. To ka Tu savu miesīgo bērnu audzini par to nemaksā vispār... Un 2057 gada skolotāju nebūs jo visiem bus mikroshemas. Japriecajas ka vel esat kādam noderīga ka pedagogs nevis jacikst.
"Paldies" jaunajai ministrei. Šis nu gan ir pēdējais darba gads kā skolotājai. Lai nāk Seiles kundzes kārtējā "misija" un strādā ar visiem saviem algu pielikumiem. Diemžēl, pēc 2 obligātajiem gadiem visas "misijas " no skolas ir aizgājušas. neviens nevar izdzīvot ar to minimumu. Bēdīgi ,ja ne vairāk. Negribas vairs pat stundās iet!
Streiks, manuprāt, nekad sevi neattaisno, jo ir vienkārši tāda sevis uzkurināšana, no kuras "augšām" ne silts, ne auksts. Bet ja nu to rīko, tad pēc iespējas ekstrēmāk, piemēram, jānojauc centralizētā eksāmena norise ar visām no tā izrietošajām bēdīgajām sekām. Bet konstruktīvāk būtu, ja tagad arodbiedrība vienotos ar valdību par konkrētiem pienākumiem, kurus pedagogi vairs neveiks.
to: pirmais starpbrīdis 13.11.2014. 10:05:57
Minimālā alga skolotājam ir 405 EUR!!!! -> 405-360 = 45 eiro Tad ir jautājums par skolotāja kvalitāti???
Ha-ha-ha!
pirmais starpbrīdis 13.11.2014. 08:44:16
Minimālā alga Latvijā no 2015.gada 1.janvāra - bruto 360 eiro mēnesī. Minimālā alga par likmi pedagogam - bruto 420 eiro mēnesī. 60 eiro...
vēl pagaidām skolotāja 13.11.2014. 08:17:46
Ko tad raudam, pēc 1. janvāra būs gandrīz vienāda alga ar minimālo, jo minimālo taču paaugstina. Ha, ha, ha.
Nepieciešams streiks un tūlīt, pēc svētkiem! Maijā, vai pat janvārī jau būs par vēlu.
mja! drosmīgs ministres paziņojums! tkai aizmirsa aizmirsa aizmirsa pasacīt, ka budžeta konsolidācija jeb krīze VISPIRMS IZGĀJA CAUR SKOLOTĀJU MACIŅIEM. algu nogrieza 2 paņēmienos uz pusi!!!!! sabiedrība trako, profesijas rīda vienu pret otru. SKOLOTĀJS NEVAR strādāt kā policists vai ugunsdzēsējs, vai medmāsa papildus otro slodzi ( maiņu) citā iecirknī, slimnicā naktī. MŪSU DARBS IR DARBA LAIKS AR BĒRNIEM. TĀPĒC ir svarigi, lai samaksā par gatavošanos, labošanu. JAUNĀS TEHNOLOĢIJAS PRASA DAUDZ LAIKA, LAI UZ EKRĀNA KLASĒ UZLIKTU KĀDU TĒMU. ( tas nu tā, garāmejot).
Skolotāja laukos 13.11.2014. 01:38:20
Nupat pabeidzu gatavot uzdevumus... lai rīt varētu klasē gatavot bērnus k- darbam- vairāk kā 2h (kontroldarba sagatavošana arī prasa minimums 2h). Vēl arī tos k- darbus labošu. Kā tas nākas, ka šo darbu daru mājās un man tas neskaitās? Kolosla brīvā laika pavadīšana. Pārējā ģimene skatās televizoru. Varētu kaut grāmatu palasīt... Pamēģiniet novadīt normālu stundu bez šīs gatavošanās, labošanas- tikai esot klasē stundā.....! Vājprāts!..............Un tā lauku un pilsētu skolotāju rīdīšana! Varbūt vajadzētu domāt arī par pilsētu skolu klašu piepildījumu! Papētīt šo lietu jau nevienam nav izdevīgi! Vecāki, arī jūs varētu par šo jautājumu padomāt!
Skolotāja laukos 13.11.2014. 00:22 Burtnīcas parasti labo mājās... un par to, ka mājās esi kur redzi ģimeni nudien kompensācija nav vajadzīga tik liela, jo maksā par darbu, kur esi skolā... Tas ir tāpat kā dīdžejam maksā par to, ka novadi ēteru, bet kā to panāc gatavojies tas jau katra ziņā... Par tādu nieku vaidēt jau nu gan nevajadzētu... jo nu tagad nošķirsim piemēram 30 klasē skolēni stunda ilgst 40 minūtes, kurās var izsaukt reāli 8 - 10 skolēnus uzdodot tam jautājumus un liekot par darbu stundā atzīmes... Grozi kā gribi, bet nu fakts paliek par faktu, ka par to kā pedagogs saplāno pārbaudes darbus Ministrijai nav nekādas daļas... galvenais, ka stunda novadīta par to arī maksā... vēl varbūt ietekmē skolēnu skaits no kura sadala starp visiem pedagogiem...
Skolotāja laukos 13.11.2014. 00:22:04
Kāds streiks, ja bruto alga pēc jaunā modeļa samazināsies par 420EUR? Es domāju, ka katrs var iedomāties cik liela ir skolotāja bruto alga šobrīd. Tomēr realitāte ir pavisam cita. Ne visiem tā alga ir tik liela. To vien dzirdam, kā pilsētas skolas pārmet lauku skolām. Laukos nestrādā tā kā mēs, lauku skolas dzīvo uz pilsētu rēķina, jaunais modelis domāts, lai glābtu lauku skolas. Viņiem klasē 5 bērni, bet mums 30 un vairāk. Protams atšķirība ir burtnīcu,pārbaudes darbu labošanā, bet ne jau stundas sagatavošanā. Stunda jāsagatavo gan pieciem, gan 8 , gan 15, gan 25, gan 30 bērniem. Ja skolotājs matemātiku māca paralēlajās klasēs, tad tas ir daudz vienkāršāk ne kā 5 dažādās klasēs. Audzinātājam pilsētas skolās apmaksā 5-6 stundas nedēļā, bet laukos 1 stundu nedēļā. Vai tas ir godīgi? Nedomāju, ka tagad visiem būtu jāsaņem vienādi, bet kaut kādu loģisku samērīgu risinājumu vajadzētu, lai nebūtu tik lielas atšķirības skolotāju darba apmaksā. Starp citu atšķirība algās ir arī starp pilsētu skolotājiem. Un ne jau maza.
bruno 12.11.2014. 17:58 Vajag publicēt visu skolotāju algas, tad arī varēs spriest, vai tiešām maz maksā. Citādāk ļoti dažāda info. Nezinu cik man patēvs pelnīja bet nu viņam pensija 290 euro Lūk reāla +/- pensija ka strādā par skolotāju vēl šur tur par direktoru, bet kopumā domāju nožēlojami ... jo darbs ir5 ar galvu nevis ar lāpstu ...
.... bet pretīm saņem trīs pirkstu kombināciju... Tas ir vienkāršī nožēlojami...
Drīz nebūs vispār kas māca... Jo nu nožēlojamas pensijas ir skolotājiem ... ja vispār nodzīvo līdz tam... Celtnieki daudz vairāk oficali strādājošie saņem... Runājot par pilsētām vai laukiem murgs nodalīt, jo nu kāda starpība cik skolēnu 1 vai 30, bet tāpatās Tev jāgatavojas stundai... Papildus materiāls jātulko, raksti datordrukā... Un pat nav jānošķir arodskolas un parastās skolas, jo pedagogs pat āfrikā pedagogs. Faktiski pedagogi dzīvo tajās skolās it sevišķi klases audzinātāji mācību pārzines un direktori.
Iedvesmojoši 12.11.2014. 23:06:01
Atverot e-klasi pirmā ziņa tev nebūs pielikuma! Super iedvesmojoši ........................ rīt ar tādu pat iedvesmu varu doties uz darbu!!!!!!
Varbūt beidzot būtu laiks mūsu "BRĪNĪŠĶĪGAI" ARODBIEDRĪBAS LĪDEI beigt darbību LIZDĀ, tādu mīkstčaulīgu līderi vajag tikai pameklēt! Es ļoti ceru, ka Jūs, cienījamiie skolotāji, atceraties Harbacēvičas vadibas laikus, gandrīz vienmēr tika panākta vienošanās, vairāk vai mazāk, bet algas pielikumi bija regulāri un pēc grafika, ja piketējām, tad arī bija rezultāts. Kāpēc ar mums jārēķinās, ja mēs to ļaujam. Ko par mums padomās? Nepaspēsim taču kaut ko iemācīt? ....... VAI MĒS PAŠI SEVI VĒL CIENĀM?
Streiks, streiks, streiks!!!Skolas durvis ciet!Lai vecāki saprot, ka skolotājs arī ir cilvēks!Arī skolotājam ir bērni, kuri grib ēst, kuri grib aiziet uz kino, grib,lai mamma nopērk kaut ko garšīgu!Cik ilgi mēs saviem bērniem varam teikt:"'Piedod,bērniņ, Tev jāpaciešas.Mammai nav naudiņas..." Skolotājs arī grib aiziet pie friziera reizi mēnesī, grib aiziet uz teātri, noskatīties kādu filmu, nopirkt kādu grāmatu, abonēt žurnālus.Cik ilgi skolotāji atbalstīs bagāto vecāku bērnus un pašus vecākus, kas katru gadu vairākas reizes dodas uz siltajām zemēm atpūsties.Skolotājs arī vēlas kaut kur paceļot, lai pēc tam saviem skolēniem varētu kaut ko jaunu pastāstīt. SKOLOTĀJS ARĪ IR CILVĒKS AR SAVĀM VAJADZĪBĀM!!!!!!
Ja ņem darbam veltītās stundas un par to nopelnīto naudiņu, tad diez vai vēl ir kāda profesija ar tādu samaksu par darba stundu!
skolotaja s. 12.11.2014. 22:03:46
Uz streiku!
Par streiku jau tikai runā! Novēršam skatu no galvenā! Nekas jau nemainīsies, vai ne?
Nedomāju, ka STREIKA laikā būtu jāatrodas skolā un jāpieskata bērni! Ielās, kā citur pasaulē! Skolas ciet! Varbūt tad arī citi būs spiesti aizdomāties, jo šajās dienās par bērniem būtu jārūpējas pašiem. Bet nē: mums liks būt skolā (bērnu pieskatīšana arī ir darbs)', nesaņemot pat tos Grasīšus un, iespējams, vēl ar papildus atstrādāšanu!
Nu kā lai ceļ profesijas prestižu, ja vairāk par gaušanos neko nevaram, par savām tiesībām nemākam pastāvēt, tikai raudam....Pietiek raudāt, pietiek gausties! Jārīkojas! Uz streiku!
Patiešām gribas aiziet uz darbu un piketējot neko nedarīt. Dienu, divas... Bet mēs jau, skolotājas, tā nevaram! Kaut ko izgudrosim, lai tikai bērni nesadarītu blēņas, skādi. Saņemamies!!!
neprāts
Kas tā LIZDU, ja mēnešiem jāgatavojas streikam!!!Kā var atbalstīt moduli, kur ieguvēji būs lauku skolotāji, kuri strādā ar 5-10 bērniem.????? Vai tiešām skolotāju vidū nav neviena cilvēka, kurš varētu stāties visas valsts skolotāju priekšā un teikt"Mīlīši-pietiek ciest, rīkojamies.Streikojam!!!" Beidzot tai mūsu NEKOMPETENTAJAI VALDĪBAI UN MINISTRIEM, KAS NESAPROT NEKO,JĀPARĀDA, ka neesam aunu bars.SKOLOTĀJI, SAŅEMAMIES!!!
Вы же за них голосовали. И голосуете уже 23 года. А они Вас постоянно обманывают. Как можно не обещать ? та что сами виноваты - смотрите, за кого голосуете. С 1 января 2015 года минимальная зарплата будет 360 евро, а у учителя - 420 евро. Если учесть наши бешенные налоги, то на руки учитель с одним или двумя высшими образованиями получит на 30-40 евро больше чем уборщица или дворник з 8 классами за три часа работы на свежем воздухе. Вот так Вас отблагодарило родное государство.
Vai tiešām skolotāji neprotestēs? Kaut kāds sviests. Kā var izdzīvot ar 400 eiro uz papīra , tas nozīmē uz rokas gandrīz 300 eiro. Tāpēc jau bērniem skolā krutāki telefoni, zābaki.jo skotājam jau jāizglītojās, jābrauc uz kursiem , grāmatas jānopērk . Veselības apdrošināšanas arī nekādas, nu jā nav taču firma, kur darbiniekiem ne tikai veselības polise, bet arī sporta zāle un masāžas . Interesanti vienmēr pielidzina ārzemēm , ka mazāks brīvlaiks .... bet cik tad saņem piemēram anglijā skolotājs, vai skolotāju palīgi arī tur gadījumā neeksistē. Ja jau valdība uzskata , ka izglītībai nav nozīmes; kur tad radīsies bērnu cieņa. Ja skolotājs izglīto, bet nopelna kā slaucēja pie zemnieka, kura 2 stundas no rīta un 2 stundas vakarā izsauc govis. ....... Uz streiku!!!!!!
Neko nesaprotu 12.11.2014. 20:57:53
Pēc apdziedātā jaunā modeļa skolās tagad būs komunisms, kur visi saņems vienādi maz (neatkarīgi no darba daudzuma, vien par režīmā pavadītām stundām?;) Var jau saprast, ka gribas mazliet vairāk tiem, kuri visu laiku strādājuši mazāk. Nu nevar lauku skolas 5 bērnu klases skolotājs saņemt to pašu, ko pilsētas ar 34 skolēniem. Tad radiet apstākļus, celiet jaunas skolas, lai arī pilsētas klasē būtu tie paši 5. Kad jau vienādi, tad vienādi! Godīgi būtu tad, ja klasē līdz 5 skolēniem noteiktu minimālo skolotāja algu (un nerunātu par skolas slēgšanu). No 10 - 20 būtu paaugstinošs koeficients, no 20 - 30 lielāks koeficients, virs trīsdesmit vēl lielāks. Atsevišķi vajadzētu maksāt par audzinātāja darbu (arī atkarībā no skolēnu skaita).
300 eiro uz rokas par slodzi
Cik ilgi var to izturēt? Lai samazina IZM stuktūru, jo darbinieki tur nav kompetenti! Kāpēc tik daudz naudas terē RIIMC kursu organizēšanai, kur kvalitāte ir ļoti zema.Dažreiz kursus vada krievi, kas nesaprot, ko jautā latviski! Kāpēc nesamazina štatus uz Kr.Voldemāra ielas?Kāpēc RIIMC ēka ir tukša pie Daugavas, lai apvieno visas 3 ēkas un samazina uz 50% štatus! Jēgas nav nekādas, tāpat kā no 100 "aitu galvām", kas pat neiedziļinās likumu pieņemšanā! Sāku domāt vai šai struktūrā strādāt, jo vecāki uzskata, ka viņiem savi bērni nav jāaudzina- viss tikai skolai! Kāpēč vecākiem neuzliek reālus naudas sodus par skolēnu uzvedību, kas straucē mācību stundas!
Cik ilgi var to izturēt? Lai samazina IZM stuktūru, jo darbinieki tur nav kompetenti! Kāpēc tik daudz naudas terē RIIMC kursu organizēšanai, kur kvalitāte ir ļoti zema.Dažreiz kursus vada krievi, kas nesaprot, ko jautā latviski! Kāpēc nesamazina štatus uz Kr.Voldemāra ielas?Kāpēc RIIMC ēka ir tukša pie Daugavas, lai apvieno visas 3 ēkas un samazina uz 50% štatus! Jēgas nav nekādas, tāpat kā no 100 "aitu galvām", kas pat neiedziļinās likumu pieņemšanā! Sāku domāt vai šai struktūrā strādāt, jo vecāki uzskata, ka viņiem savi bērni nav jāaudzina- viss tikai skolai! Kāpēč vecākiem neuzliek reālus naudas sodus par skolēnu uzvedību, kas straucē mācību stundas!
kurš šaubītos...
Kāds pielikums? Ja katru gadu alga paliek tikai mazāka? Varat mānīt sabiedrību, bet ne skolotājus. Tas būtu jāsauc par nenotikušu izlīdzinājumu.
Pilnīgi piekrītu Līgai, mana darba dzīve ir tieši tāda pati.Un tikai tāpēc, ka gribu dzīvot kā civēks un ne jau aiz nenormālās darba mīlestības. Nostrā'dajot nedēļā 60 darba stundas saņemu algu,ko gribētu nopelnīt vienā darbavietā un strādājot 40 stundas. Būs jaunais modelis, būšu maznodrošinātais, jo sanāks tikai obligātajiem mēneša maksājumiem, nerunāsim par stilīgiem telefoniem , ceļojumiem ,dērēbēm un ārsta apmeklējumiem. par to var aizmirst.
viena skolotāja 12.11.2014. 19:47:23
Nu, tiem, kas vēlas zināt skolotāju algas- man ir 20 kontaktstundas nedēļā plus vēl gatavošanās stundām, skolēnu konsultēšana un gatavošana olimpiādēm un pētnieciskajiem darbiem. Alga-420 eiro.
Dzirdēju, ka naudiņa esot pietiekoši, tikai tās pārdale esot TĀDA!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.