Lietotājvārds
Parole
kas var būt kopīgs ar IZM?
s
Bet varbūt Lāčplēša vēl nekad nav bijis? Kā nekā šo tēlu A. Pumpurs radījis ilgās par Latvijas Lāčplēsi, lai arī latviešiem būtu savs varoņeposs. Ja Lāčplēsis būtu, viņš spētu mainīt (iznīcināt) arī Latvijas kangarus, viņš spētu mainīt to nevienlīdzību, par ko runā Skolnieciņš komentārā. Manuprāt, mūsdienu cīņai ir jābūt garīgai "cīņai", tāpēc es gribu nošķirties no fiziska spēka slavinājuma. Latvijai ir daudz spēkavīru - lāčplēšu -, bet cik ļoti viņiem uzticas pašu vara? Kāpēc gan Latvijā ir tik daudz svešzemju lāčplēšu? Cienu cilvēkus, kas ir zaudējuši dzīvības un kas cīnījušies, lai Latvija būtu brīva. Vai to ciena tie, kuru rokās ir tik daudzu Latvijas iedzīvotāju dzīves?
Skolnieciņš 12.11.2016. 10:05:00
Sveiķiņi!!! Es nekad netērētos dēļ šiem svētkiem. Kāpēc man būtu jāpērk lāpas un sveces? Vai es no tā ķļūšu turīgāks? Priecīgus svētkus zupas virtuvju, dienas un nakts patversmju apmeklētājiem, krīzes centru apmeklētajiem un, protams, bezpajumtniekiem!!! Man ir gods un lepnums par paveikto 25.gadu laikā nevienlīdzības mazināšanā!!! Apsveicu!!! No sirds visus apsveicu! Novēlu mūsu elitei saliedēties ar bezpajumtniekiem! Novēlu mūsu valdošai elitei izjust nabadzības pātagu uz sevis un saviem tuviniekiem! Lai noliktās sveces būtu pēdējais, ko viņi varētu atļauties nopirkt šajā mēnesī par savu pabalstu jeb algu! Nemā! Priecīgus un gaišus svētkus! Atcerēsimies tos, kas nomira nevīžības un vienaldzības dēļ! Mīlot, Skolnieciņš
Varbūt ir gan jau dzimis? Tik daudz šovakar Cēsu parkā bija ģimenes ar bērniem - kas zina, varbūt tieši to vidū viņš jau ir?
Tiekamies Krastmalā? :)
Šodien paskatījos vairākus rakstus par Zemessargu pārbaudēm - nu i bāc... Tur jābūt iekšām. Lai kā gribētu būt tajā vidē un saukt sevi par vienu no viņiem, justies piederīgs LV Zemessardzei, man liekas, ka fiziski nemūžam nespētu to panest. Fiziski ļoti grūti izskatās. Lai dabūtu melno bereti, cik tur liels pārbaudījums jāiztur. Protams, milzīgs rūdījums garantēts, bet savos 28 gados nedomāju, ka spētu sevi tā uztrenēt. Būtu priecīgs, ja dēli par to izrādītu kādreiz interesi un būtu fiziski sagatavotāki.
E s to nebiju agrāk pamanījis (jo manā darbā ir darba formastērpi), bet šogad arī kolēģis ieradās zemessargā formā - biju pārsteigts, jo pat nezināju, ka viņš dien. Forši, gan mums - pārējiem - var vairāk par to pastāstīt, gan arī pašam lepnums. Jo ikdienā jau par to baigi nerunā.
Liels bija bērnu pārsteigums, ka, atzīmējot Lāčplēša dienu, divi mūsu skolotāji-zemessargi tāpat kā citi zemessargi Latvijā savās darba vietās ieradās lauka formas tērpos! Lepnums par kolēģiem!
Būtu gan labi, ja par to spētu runāt ikviens Latvijā- ne tikai skola... Noskatoties filmu "Sapņu komanda" , varam atzīmēt frāzi: "Šī valsts esam mēs paši!" Tātad nav jāgaida Lāčplēsis no malas- katrā no mums jāmīt vai nu Lāčplēsim vai Spīdolai! Lai sirdī miers un lepnums par valsti, kas esam mēs paši!
Mums izdosies, jau šodienas pasākums bija jauks un vakarā vēl lāpu gājiens. 18.novembrī būs vēl patriotiskāks un emocionālāks. Bet vai IZM tā būs, šaubos.
Jaunais Lāčplēsis vēl nav dzimis. Tā šorīt kaut kur komentāros izlasīju - lika aizdomāties.
Sveiciens ikvienam šajā atceres dienā. Šodien mūsmājās to īpaši nesvinēsim (svinības vairāk ir 18.nov., šī tāda klusa atceres diena), bet lāpu gājienā labprāt dotos.
Man likās, ka tas ir tāds folklorizējies stāsts, ka Lāčplēšu dienu skolēni uzskata par Lāčplēša dzimšanas dienu? Mazākajiem tas vēl piedodams. Bet ticu, ka skolās katrā klasē skolotāji par to runā un stāsta. Lai jums izdodas.
Paldies par ziņu, citādāk atkal no skolēnim jāklausās par Lāčplēša dzimšanas dienu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.