Lietotājvārds
Parole
sašutušajam 27.12.2015. 15:31:18
Tuvāk pie patiesības! 42 : 7 = 6 !
viena aktiera teātris 22.12.2015. 20:38:17
Tas nav LIZDA dialogs, bet ministrijas MONOLOGS!
Man patīk skolēnu brīvdienas- ja skolotājs var savienot mācību gada laikā stundas divās skolās, tad brīvdienās tiek paģērēts būt abās skolās vienlaicīgi no 9.00-14:00.Vēl nāks pašvaldības kontrolēt!Ja skolotājs ir muzejā, bibliotēkā vai kur citur ,tad tas nav darbs, lai gan reāli strādājam 24/7 !
Dialogs ar ministriju vispār nav! Tā ir galīgi atrauta struktūrvienība ar labu samaksu par brāķu cepšanu, bez jebkādas atbildības par to.
sašutušajam 22.12.2015. 11:26:16
Kad pēdējoreiz biji skolā,.sava bērna mācību stundā,kādā vecumposmā,kurā skolā konkrēti?Mums tas jāzin!
sašutušais - viens no skolotāju darba brāķu produktiem. Bet gadās jau kādreiz brāķis jebkurā darbā.
sašutušais 21.12.2015. 22:46:43
...un kad palasa šo skolotāju komentārus, šausmās jāsaķer galva, ja tādi stāv klases priekšā....
sašutaušais 21.12.2015. 22:44:20
Es tiešām nesaprotu, ko tie skolotāji var klaigāt.... Tikai normāli būtu noteikt normālu darba laiku 8 stundas dienā, 40 stundas mēneši un tad ja tā strādātu, tad arī būtu normāls algas..... turklāt kādi atvaļinājumi, ne tikai tās divas nedēļas, bet arī brīvlaikos, tā tiek definēts, ka es savā brīvlaikā neko nedarīšu..... kuram vēl ir 12 nedēļas atvaļinājums gadā? Un atbildība nekād, esmu nostāvējis 40 minūtes klases priekšā, savu vielu nolasījis, pārējais bērnu, viņu vecāku un privātskolotāju atbildība.... Ja kāds bērns kas nav apmierināts ar šādu monotonu vielas nolasīšanu( jo pat pieaugušam 40 minūtes klausīties monotonā runā nav iespējams), tad no tā bērna jātiek vaļā...
Anna interesanti no kurienes esi paša... Pirms teikt kaut ko tādu par Preiļiem, paskaties pati uz sevis. Jauka mazpilsēta.
Juta 19.12.2015. 13:42 rakstīja, ka pēc Ivara Godmaņa teiktā, ieviešot jauno modeli, ministrija plānojusi uzteikt darbu 2000 skolotājiem. Varbūt LIZDAi vai LIVAi ir ko teikt šai sakarā?
Uzmanību, komentētāju vidū IZM pārstāvji ar īpašu nolūku.
peppija -> pieredzei 20.12.2015. 15:09 21.12.2015. 11:50:00
Tātad tas ir jūsu hobijs, nevis algots darbs. Jauki, ka varat to atļauties un tik ļoti mīlat savu darbu.
Varbūt vaina ir pašā LIZDA: nevēlēšanās iedziļināties, nespēja saprast. Es redzu un dzirdu tikai LIZDA klaigāšanu tirgus sievu līmenī. Diemžēl!
-> brīvdienai u.c. 21.12.2015. 10:43 21.12.2015. 11:19:36
Skolotājam nav jāmazgā kabinets, t.i. ne lampas, ne palodzes utt., tas ir apkopējas pienākums. Un skolotājam nav jāpērk mazgāšanas līdzekļi.
brīvdienai u.c. 21.12.2015. 10:43:28
Bet kā pie jums tiek definēts, kas brīvlaikā ir jādara skolotājam? Metodiskais darbs un sanāksmes? Bet cik tālu kabineta sakārtošana ir skolotāja un cik - apkopējas darbs (kurai arī brīvlaikā taču darba ir minimāli)? Jo darba aprakstā skolotājam teikts, ka viņš atbild par kabineta estētisko noformējumu. Bet iznāk tā, ka apkopējas pienākums ir tikai mazgāt grīdu un reizi pusgadā logu stiklus. Un skolotājam jāmazgā palodzes, skapji, lampas, galdi un krēsli. Es vēl saprastu, ka galdus un krēslus skolotājs kopā ar bērniem nomazgā, ja tur kaut kas tīšām uzķēpāts, bet parastos netīrumus. Apkopējai tiek doti mazgāšanas līdzekļi no skolas, bet skolotājam pašam jāpērk... Kurā vēl valsts iestādē darbinieki pērk mazgāšanas līdzekļus? Vai Seile un Papuve arī pērk??
atbalsta personālam 21.12.2015. 10:36:10
Manuprāt iet runa par to "ārkārtīgi lielo skolotāju skaitu" Latvijā, kas steidzīgi jāmazina. Citur uzskaita tikai skolotājus klases priekšā. Tā mums veidojas tas milzīgais skolotāju SKAITS. Mums jau arī vienu skolotāju saskaita 3 reizes! Brīnums, ka apkopēja vēl nav pieskaitīta. Skolā diezgan boežs viesis ir policija, brīnums, ka tā ar' vēl nav pieskaitīta.
Atbalsta personāls 21.12.2015. 10:25:06
Samulsināja: "Nekur pasaulē par pedagogu neskaita bibliotekāru, skoltoāja asistentu, psihologu, sociālo pedagogu u.c., kas pie mums tiek skaitīti." Vai to saprast kā pārmetumu, ka mēs - atbalsta personāls esam vispār skolā? Nezinu precīzi, kā ir pasaulē, bet Latvijā tiešām atbalsta personāls ir arī pedagogi, jo mums arī ir pedagoģiskā izglītība (diploms, sertifikāts par pedagoģisko izglītību). Arī mēs strādājam ar skolēniem! Atbilstoši savam amata aprakstam un vietai skolā. Protams, tiešā veidā nerealizējot mācību saturu. Mācību stundā strādā skolotājs. Jā, skolotājs "iznes"uz saviem pleciem lielāko smagumu pedagoģiskā procesa. Un, neapšaubāmi, viņiem vajag lielāku atalgojumu par padarīto. Bet lūdzu nenonieciniet ar neapdomātiem izteicieniem atbalsta personālu! Mēs neesam priecīgi par IZM nostāju pret atbalsta personālu! Jūtamies kā kaut kāds nevajadzīgs balasts sistēmā. Jo nav jau pat paprasīta mūsu darba vispārīga analīze, pienesums pedagoģiskajam procesam...
Skolotājs 25+ 21.12.2015. 09:07:00
Ministrijai jāmainās! jāreorganizē,jāsamazina, jāsaīsina un tt.Varbūt nav vajadzīga vispār.
pieklājīgajai skolotājai 21.12.2015. 08:50:24
Jūsu komentāra rosināta, pārlasīju visus pārējos. Atradu tikai 2 vienkāršrunas vārdus, pārējais vienkārši rakstīts tā, kā to darītu jebkurš aizvainots cilvēks. Nav, cienītā, iemesla domāt, ka skolotājs drīkst tikai pieklājīgi "kniksēt" un izmeklētā stilā klusi un pazemīgi čivināt par jauko gandarījumu darbā ar jauniešiem. Katrs cilvēks, un skolotājs it sevišķi, drīkst izteikt savu viedokli arī skarbā un tiešā valodā.
nepieklājīgā 20.12.2015. 22:40:32
Pieklājīgi ir stāvēt klusu un strādāt pusi par velti? Cik ilgi? Jau 20 gadus tā ir. Pensija arī būs uz pusi mazāka, jo par nesamaksāto jau nekas nekrājas!
Ja visus šos komentārus raksta skolotāji, tad zūd pēdējās ilūzijas par pedagogiem. Nav nekāda attaisnojuma zaudēt pieklājību, kolēgi.
man arī sanāk vēl piemaksāt par to,ko daru,uz skolu braukt vismaz 3,5 stundas dienā,būt pasākumos ārpus darba laika,gatavot pasākumiem tos skolēnus,kurus ikdienā nemācu.Nolēmu,ka sākšu kaut ko no neapmaksātā nedarīt,jo mācos sevi cienīt.
Noliku direktorei priekšā lapu ar pārstrādātām stundām, nemaz neminot tur labošanas, plānošanas un atskaites. Uzskaitīju tikai neapmaksāto darbu ar bērniem. Rupji rēķinot sanāca 96 stundas. Neder! Tas esot tāpat tiešais pienākums. Tas vienkārši esot jādara! Nu tad es vienkārši pieprasu samaksāt par to paveikto darbu! Man neviens par velti neko nadara! Tad teicu, ka nebraukšu uz skolu ar agro autobusu (skolā ierodos 7:30, bet nākošo- skolā būšu 10:10. Neder!
brīvdienas 20.12.2015. 13:27:46
Man patīk skolēnu brīvdienas- ja skolotājs var savienot mācību gada laikā stundas divās skolās, tad brīvdienās tiek paģērēts būt abās skolās vienlaicīgi no 9.00-14:00. Vēl nāks pašvaldības kontrolēt! Ja skolotājs ir muzejā, bibliotēkā vai kur citur ,tad tas nav darbs, lai gan reāli strādājam 24/7 !
par daudz,par daudz,tikai šobrīd es viena aizpildu 3 skolotāju vietas(ar nepilnām slodzēm),direktore vēl lūdz ,lai mācu arī pirmsskolā,jo visi atsaka,esot ļoti mazs atalgojums(jo tur sanāk 6 stundas).Pirsmsskolā 5-6 g.tāpēc visu mācību gadu šīs nodarbības nenotiek=NAV KAS STRĀDĀ.Tā tik turpināt.Vecākiem vienai daļai skolotāji,kas māca, slikti.Visu laiku neziņa.Kad varēs zināt,vai ir vērts darbu skolā turpināt un kāds būs atalgojums?Varbūt tad visiem jāstrādā pēc šadiem noteikumiem-strādā un pēc tam uzzini,vai tev maksās un cik?
Skolotāju esot par daudz. Ja salīdzinot ar pasauli. Nekur pasaulē par pedagogu neskaita bibliotekāru, skoltoāja asistentu, psihologu, sociālo pedagogu u.c., kas pie mums tiek skaitīti. Kamēr aprēķina formula būs tāda, kāda ir, klasē sēdēs 30 bērni, bet sabiedrība uzskatīs, ka skolotāju ir par daudz. Jo jā, skaitliski ņemot, tiešām skolā ir viens skolotājs uz 11 bērniem. Tapēc jo vairāk mulsina IZM priekšlikums samazināt augstskolās vietas pedagogiem, bet palielināt tieši šim attbalsta aparātam.
Seile demonstrē savu varu un patvaļu. Rodas pārliecība, ka viņa, diemžēl, nesaprot, ko vispār IM vajadzētu darīt. Kāds pats, tādu komandu sev izvēlas!
Cik var - - - - - - uz galvas! Padodiet normālu avīzi, lai var noslaucīt!
papuli sauks pie atbildības par miljoniem līdzekļu izšķērdēšanu? Cik pati ierāvusi nāsīs?
Varbūt kāds ieklausījās Godmaņa teiktajā "Rīta Panorāmā" - Latvijā ir par daudz 5500 skolotāju, ministrija plānojusi uzteikt darbu 2000 skolotājiem, ministre - ne vārda, LIZDA - tāpat
šiem radījumiem 19.12.2015. 13:41:19
sailei un papelei jāvācas prom, cik tik ātri spēj!
ļoti ceru,ka Seilene un Papulene lidos no saviem amatiem tālēs zilajās ir Ziemassvētku laiks - cerību un brīnumu laiks,ja nu tomēr arī kāda vēlēšanās piepildās.........
А чего вообще вести диалог с Сейле - она уже не министр. Сейчас придет новый министр и будет в очередной раз Вам вешать лапшу - Вы же учителя любите лапшу - Вам ее уже 25 лет вешают. А зарплата учителя стала практически равна минимальной.
Viss būtu labi, ja tikai nebūtu to pedagogu... Ja godīgi, man kādreiz mācīja - ja doma ir skaidra, tad nav problēma to izskaidrot arī citiem. Seilei nav izdevies neko izskaidrot. Atliek tikai minēt, kas notiek viņas galvā. Un, ja Seile ir tikai skolēnu ministre, tad iekšlietu ministrs ir kas?, noziedznieku ministrs? Ai, nemīl viņa skolotājus, ai kā nemīl.
Paliek pretīgi skatīties uz viņas mūli. Ir tāds teiciens-glups vai no Preiļiem.Te izskatās abi.
Skolotājus pamāca tie, kuri nespēj un neprot skolā strādāt. Apbrīnoju vienu IZM "nemirstīgo Kaščeju"- Papuli ( par kundzi nesaukšu, necienu!) Kopā ar Šadurski izrāva uz ielām krievu skolas, kaut arī katrs normāls psihologs pateiks, ka zinātņu termini un pamatidejas jāapgūst vispirms savā - mātes - valodā. Vairoja naidu sabiedrībā! Un tad - kur tad palika tie 3 miljoni, kas bija atvēlēti e- skolai? Un tad vēl - kura gan izdomāja tos portfolio, lai dabūtu pakāpes. Kas smuki rakstīja,tam augsta pakāpe. Utt.Utt., bet Papule sēž kā sēdējusi, pat nezinu., pie kura ministra jau! Šie naizvietojamie ierēdņi!
Tas nu gan būtu Ziemassvētku brīnums, ja IZM ieklausītos pedagogos, kuri strādā melnām mutēm it sevišķi decembrī. Liecības, semestra atskaites, Ziemassvētku pasākumi utt. Piedāvāju Seiles kundzei, Palules kundzei u.c. IZM ierēdņiem vienu nedēļu nostrādāt Rīgas skolā, kur klasē ir 29,27. izglītojamie. Es būšu ekesperts. Tad paskatīsimies kāds dialogs notiks skolotāju un IZM darboņu vidū. Ja esat gatavi, lūdzu atbildiet Adventei.
Lizdai jautāju! 18.12.2015. 16:29:57
Nu,tad beztermiņa?... ko?
Pēc dažiem skolā nostrādātiem gadiem Seile saprata,ka tur nav aršana. Ko var gribēt, ja masveidīgi IZM darboņi neizprot to, kas notiek skolās.
tā tas ir...viena SKOLOTĀJA darba niansēm ir mācīt arī TOS, kuri nevar vai nespēj komunicēt...SKOLOTĀJAM JĀATROD RISINĀJUMS JEBKURĀ PEDAGOĢISKĀ situācijā...tā vismaz ministrija mūs māca

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.