Lietotājvārds
Parole
Daugavpils novadā ir skola, kur 3 stāvu ēkā reāli mācās tikai ap 30 bērni 9 klasēs!!!! . Pārējos direktore veikli saraksta no tiem kuri jau pat vairākus gadus dzīvo un mācās ārpus Latvijas. Tā arī mazās skolas ""godīgi"" izdzīvo .Vai nu prasmīgi prot izgrozīties,vai arī novada domē "viss ir sakārtots" pie attiecīgajiem ierēdņiem.Štati uzpūsti,skolotāju -speciālistu puses nav. Raksta te uz vienu,te uz otru...
2. februāris 02.02.2015. 23:47:53
To mūžīgā ATVAĻINĀJUMĀ esošo ierēdņu sarakstu es vēl pilnībā publicēšu. Vispār jau dati ir arī par septembri, oktobri, vēl nav viss salīdzināts, apkopots. Man jau nav grūti, kā ierēdņu armijai - apkopot un pārskat'mi sakārtot skolotāju algu jautājumu....
2. februāris 02.02.2015. 23:44:32
KĀPĒC? -Pārāk daudzi skolotāji ir tikai bābas (ļoti atvainojos par šo vārdu, bet citādi nevaru pateikt), dreb par katru eiro, baidās par katru savu solīti, baidās tikt atlaistas, baidās zaudēt naudiņu, baidās, baidās, baidās, nu tad arī saņem to, no kā baidās. Vienmēr esmu par streiku. Neko nebaidos zaudēt (patiesībā jau nav ko zaudēt, ja atlaistu... :)) ) Tikai viens jau nav karotājs. Jā, karoju es te ar savu rakstīto pa portāliem. Ja to darītu visi - būtu rezultāts daudz ātrāk. Bija man doma uztaisīt lielu plakātu un uz "Eiropas dienu" atklāšanu janvāra sākumā iet piketēt pie "Gaismas pils" Nerealizēju. Viss šķiet tik sapuvis, ka pat negribas tajos puvekļos kāju spert. Arodbiedrībā neesmu. Nav jēgas. Būtu kādi cilvēki, kas arī nebaidās, varbūt arī kaut ko varētu saorganizēt.
Mani nekāds ideālisms negaida. Gulbenes nov. skolēni, skolotāji tiks no 1.sept. šķirti. Šķirti no savām skolām. Lejasciems nākamais. Man žēl, bet tie ir cita cilvēka vārdi. Bet jums vismaz tas ir zināms. Gulbenes pašvaldībai to vajadzēja zināt. Kāpēc laikus mūs nebrīdina. Es nēesmu no jūsu novada, bet zinu. Gulbene ir novada centrs. Mans novada centrs ir nožēlojama mazpilsēta. Jā. Dzīve ir dzīve. Veselību, lai ārzemēs raktu. Daudzus vēsturniekus noraksta. Bet mēs uzrakstīsim grāmatu nākamām audzēm-kā izputēja vēl viena baltu tauta.
Man arī pērn bija jānokārto dokumenti ar kādu IZM ierēdni, kura gan nav šajā sarakstā. Viņa 25. jūnijā aizgāja atvaļinājumā, un atgriezās īsi pirms septembra. Domāju, tad nokārtošu. Uzrakstu e-pastu, saņemu atbildi - esmu atvaļinājumā uz mēnesi, tas bija apmēram no 10. oktobra līdz 10. novembrim. Tad arī nesapratu, kāpēc tik daudz atvaļinājumu.
Citēju... njāa 02.02.2015. 19:29:21
2.februāri - es Tevi jau labu laiku atbalstu! arī citos portālos! Viela pārdomām.... bet, atkal tikai pārdomas. nekas nenotiek. samierinamies. neko nezinam par jauno algu modeli. samierinamies. pacietīgi samierinamies. mierīgi paciešamies.KĀPĒC??????????????
Lauku skolu slēgšana , diemžēl, ir lauku iznīcināšana. Jaunās ģimenes aizies tur, kur bērniem labāk, kur tuvāk skola. Tas nozīmē, ka laukus drīz varēs izpārdot.
2. februāris 02.02.2015. 18:08:15
Beidzot publicētas IZM ierēdņu algas (UZ ROKAS) par decembri! . Interesanti, ka IZM ierēdņi KATRU MĒNESI dodas apmaksātos atvaļinājumos!!! Vismaz NOVEMBRĪ daudziem bija atvaļinājumu naudas, te ir garā saraksta pats augšgals: : : Vagrei 1040.19 eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 1031,00 eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) ,Adamanei 958,04 eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 1041,65 eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) ,Austerei 1134,72 eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 1296,82 eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) ,Babičai 1087,05 eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 1103,24 eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) ,Bramanei 3730,97 eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 3710,88 eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!),Dadzītei 1635,27 eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 1434,30 eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) ,Ernstonei 1202,10 eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 963,06 eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) ,SARAKSTU VAR TURPINĀT ILGI..... KATRU mēnesi atvaļinājums, vai nav feini??/!!!
2. februāris 02.02.2015. 14:43:50
IZM TIEŠĀM BAIDĀS!!! Un IZM pārkāpj valsts likumu! Šodien ir februāra otrā diena un pirmās darba dienas beigas , bet IZM mājas lapā vēl arvien apskatāmas IZM ierēdņu algas tikai par NOVEMBRI!!!!! It kā DECEMBRA - svētku mēneša ar lielajām prēmijām nebūtu bijis; pagājis arī JANVĀRIS!!! Vai tiešām IZM ierēdņi, kas ikdienā par savu mierīgo darba likmi saņem vidēji pāri 1000 uz rokas (pretstatā skolotājiem, kuriem par 1 likmi pienākas tikai 311 eiro uz rokas - 4x mazāk!!!) tik ļoti ir sagrābušies prēmijas, ka tagad baidās tās publiski parādīt? PAR KO viņiem šīs algas un prēmijas?: vai par nesakārtoto izglītības nozari? par samudžināto skolotāju algu aprēķinu, kuru pat paši nespēj izskaidrot? Par nesaprotamajām prasībām, pēkšņajām, ar realitāti nesaistītajām direktīvām, kas masveidā birst uz skolotāju galvām, lai pēc brīža tiktu mainītas? Lai skolotājs nopelnītu kaut pusi no IZM ierēdņa algas, viņam jāpārstrādājas un jāraujas 2 slodzēs.... Ierēdnis var aizvērt durvis un aizmirst darbu mājās. Kas reāli dara darbu izglītībā? Ierēdnis vai skolotājs??????????????? Tad kāpēc tik liels nesamērīgums algās? Kāpēc pat bailes publicēt (ja jau tas 2 mēnešu laikā nav izdarīts?) Žurnālisti, papētiet! Arī to, kādi ir ikdienā ierēdņu pienākumi - tuvojas taču ēnu dienas!
Kāpēc netiek slēgtas tās skolas,kurās mācās mazāk nekā 50 skolēni?Ir jau pašvaldības,kurās nav pat šo 50 skolēnu.Tāpēc jau rodas jautājums,ka skolotāju ir par daudz un vēl dažādas atrunas.Godam sagaidīsim jauno mācību gadu ar jaunajām algām,kur tiks "sarīdīti" pedagogi vien pret otru.Esmu sākumskolas skolotāja,tāpēc jūtos pēc jaunās algu sistēmas projekta apvainota,jo vidusskolā skolotāja alga būs krietni lielāka nekā sākumskolā.Lai tad arī vidusskolā māca rakstīt burtus,skaitīt,ievērot rūtiņas utt.Ja sākumskola to visu neiemācīs,tad arī vidusskolai nebūs,ko mācīt.Ierēdņi jau neko citu neprot !Algas aug citiem,pat valstī minimālā alga ir lielāka nekā skolotājam par likmi.Vai tas ir taisnīgi.Deputāti arī darbojas vairākās komisijās,bet parastais cilvēks,tak to nevar apvienot.... kā tad tā...cietīs darba kvalitāte,bet mūsu valsts vīri un sievas gan visu var...LAI MUMS VISIEM VEIKSME UN IZTURĪBA!
Diez vai par to būtu vērts raudāt - Gulbenes 1 vsk. atrodas tieši blakus Gulbenes ģimnāzijai, atliek brīnīties kādēļ vispār kādreiz tās ir nosauktas par divām skolām. Kad es tur mācījos, tā bija viena skola, kura izvietojusies divās ēkās.
Rīgā aizslēgt skolas zem 300 bērniem ir prāta darbs, tikai vajadzētu slēgtajās skolās ierīkot bērnudārzus, nevis atstāt likteņa varā kā 62. vsk. un Kundziņsalas psk. Rindā uz bērnudārzu ir 3000 bērnu!
Viss atkarīgs no pašvaldības - ja tā sagribēs skolu slēgt, tad atradīs iemeslu un iespēju to izdarīt. Ministrija paberzīs rokas un norūks, ka tā jau neko..
Kā tad neturpinās?Gulbenē tiek slēgta Bērzu skola,1.vsk pārvērsta par sākumskolu. Viss turpinās.
Njā, bet cik daudzi vecāki "cīnītos"? :) Latvieši nav nekādi cīnītāji - ja slēgtu, tad slēgtu. Vestu kaut vēl 100 km uz skolu.
Es domāju, vairs jau nav ko stresot. Tālāka slēgšana neturpināsies. Un, ja arī ko tādu ierosinās, tagad vecākiem būs daudz vieglāk pret to cīnīties - lielā krīze ir beigusies, reāla pamata tā rīkoties vairs nav.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.