Lietotājvārds
Parole
varbūtība 19.11.2014. 21:52:49
Lai arī Leilas oponents saka, ka Laimdota varētu strādāt skolā par skolotāju vislabāk par jebkuru no mums, nevarētu gan, Vispirms būtu jāiziet cauri e-ntajiem kvalifikācijas celšanas kursiem, visdrīzāk būtu arī jāiegūst vēl kāda augstākā izglītība un gan jau pārbaudītāji teorētiķi atrastu arī kur piesieties.Arī visi vecāki diez vai būtu 100% apmietināti. Ēnu dienas ietvaros gan būtu lietderīgi nostrādāt viena skolotāja darba dienu ar visu sagatavošanos, darbu izlabošanu, to analīzi! Diez vai kādam citam vēl vajadzētu ko aprobēt un pierādīt.
Pēdējos 25 gadus - sadarbojamies, mēģinam saprast, noticam .... Vai 25 gadi NAV pietiekami ilgs laiks, lai saprastu, ka NEVAR tā "pie ..", un manipulēt ar cilvēka "izpratni".
Nauda seko skolēnam - Godīgi!
Un atkal - sadarbojieties, sadarbojieties, sadarbojieties..... Man personīgi ir pilnīgi un galīgi apnikuši solījumi mainīt kaut kad, kaut ko! Neticu ne es, ne kāds mans kolēģis šiem murgiem!!!!! Es vēlos strādāt 40 stundas nedēļā un saņemt cilvēka cienīgu atalgojumu. Tagad - rukāju pa 12 stundām, alga - nožēlojama, tiesību nekādu! Un tā paiet arī manas paaudzes dzīve - tiekam baroti ar solījumiem, ka reiz pienāks labāki laiki....
Tiesi ta! Lai strada un priecajas ka viniem vispar maksa!
Laila, nokaunaties 18.11.2014. 12:45:58
Nu ko Jūs, Leila, vai tad Jūs strādāsiet par garderobisti? Jūs esat radīta kam augstākam. Nav pieklājīgi lūgt Straujumas kundzi strādāt skolā. Viņa to varētu labāk par ikvienu no mums...
Visu cieņu Straujumas kundzei, nostrādājiet jūs 1 mēnesi par pedagogu, par mūsu pedagogu algu, un tad parunāsim par kompromisu, mums pedagogiem, neatmaksā ceļu, nav sava šofera, braucam ar autobusu, velosipēdu, ejam kājām, kā nu kurš, veselības apdrošināšanas nav, kas mūs pasargā no lidojošiem krēsliem no neaudzināto bērnu rokām. Sev algas pielikt un prēmijas kur tur jums nauda rodas??????
taču, skaidrs, ka NAV VĒLAMA. Ja nauda sekotu līdz konkrētai skolai, tadaugšā (IZM) un vidusposmā (novadā) nebūtu iespējas manipulēt ar naudu.
NEskolotājam 17.11.2014. 17:17:21
Piekrītu NEskolotājam. Mani neuzrunā šis uzpūstais patriotisms. 25 gadi nav maz, ja atceramies, kas tika paveikts pirmās Latvijas laikā.
my name is zakis 17.11.2014. 15:35:39
rudās lapsas vadītā projekta V galvenajai marionetei antistraujajai jenotei- ATKĀPIES !..
NEskolotājs 17.11.2014. 13:56:56
"Es mīlu Tevi, Latvija!" Raidījumi kļūst aizvien patriotiskāki, aizvien vairāk runājam par kultūru. Es esmu lepns, ka dzīvoju Latvijā, es lepojos ar Gaismas pili.... Domāju, ka šie visi patriotiskie saukļi, šovi, raidījumi ir mērķtiecīgi tendēti uz to, lai cilvēki (inteliģence) būtu max pieticīgi (Jel pacieties nāk.dzīvē labāk būs), lai priecājas, ka esam brīvā valstī - pliki, bet brīvi. Tas nekas, ka miljoni (iespējams miljardi) tiek faktiski izkaisīti vējā (gan jau kādu kabatās), tas nekas, ka 25 gadus"sakārtojam" sistēmu, tas nekas, ja dažiem strādājošajiem valsts iestādēs algas mērāmas tūkstošos. Visiem nepietiek. Nepatīk? Brauciet projām. Labāk nebūs. Skarbi, bet patiesi.
Nav ko cīkstēt ir jābrauc uz Īriju traukus mazgāt
ar ko sadarboties? Ar krāpniekiem, kuri okupējuši valdību un mēģina līdz vergu stāvoklim novest tautu?????
Visur valdības papīros parāda skolotāja algu -bet ne to , ko mēs saņemam , bet to cik iedalīts uz skolotāju, darba devēja nodokļa un ienākuma nodokļa samaksas ,tad cipars ir liels un sabiedrībai parāda šo ciparu , bet reāli tas ir jāsadala atr2 un tad ieraudzīsiet reālo skolotāju algu.
Visss taā ir attieksme pret cilvēku,tur augša varbūt iztiks bez skolotāja vispārējās skolās ,algos privātskolotāju vai sāks mācīt paši varbūt. Bet ja nu mēs sāktu streikot , tad ziemas vidū, jo tad sabiedrībai nebūtu kur grūst bērnus ,uz darbu jāiet ,bet bērni savā vaļā,,tad sabiedrība sāktu domāt ,jo vasarā ir nometnes,lauki ,vecvecāki. Kamēr mēs savā sulā vārīsimies , tik ilgi par mums ņirgāsies,algu saņemšu vienādu 5 bērni klasē vai 30,un strādāšu 6x vairāk par lauku skolotāju. Es domāju ,šai sistēmai nauda seko skolēnam nav ne vainas tikai par skolotāja slodzi jāmaksā atbilstoši,nu vismaz pusi no ES skolotāja algas. Vai tā no iespējamās misijas pārstāve vispār apjēdz , kas ir labot kontroldarbus vienā semestri 2000.
ha, ha, hāāa! 17.11.2014. 00:30:53
Mīļie skolotāji! Cik jums ir gadu? Cik ilgi rušinaties pedagoģijas lauciņā? .............................. un vēl ticat valdības pasakām!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mostieties beidzot no letarģiskā miega un sāciet beztermiņa streiku!!! Varbūt tad tiksiet sadzirdēti valdībā... varbūt!
Sadarboties? Ko nu ministre: 1 kārt skolotājas ir sabiedrības darbs nevis kaut kur noliktavā strādā... un nevar izskatīties kā plukatas ... Proti skolotājai vajag izskatīties perfekti. Tādā gadijumā apmaksājiet visiem skolotājiem stilistus + frizierus + drēbes valsts dodat... Tad varat runāt par sadarbošanos. Viegli runāt, kad pats braukā limuzīnā bez maz vai. Tā ir konkrēta ņirgāšanās ... Pati pastaigājiet bez kosmētikas kaut dienu un iejūtieties skolotāju ādās... Ja nu vēl skolotājām ir bērni un viņas bez vīriem. Ko nu? Kauns ir? Protams lidot mākoņos viegli... ja neredz reālu situāciju. Skolotāji ir cilvēki tādi paši kā JŪS KUNDZĪT... un manipulēt ar tiem nevar. Galu galā angļu valodas skolotājas 100 punkti labāk aiztīsies strādāt fabrikā uz ārzemēm nedz te LV par plikiem grašiem strādās. Un ja godīgi valsts LV jau izputēja... Jo mūsu cilvēki pelna nodokļus ne mums bet ārzemēm... Sveika Gauja... tā tik turpināt... Gan jau būs labi... :D
:D pa 1 euro pat skropstu tušu nenopirkt... Reāli ja minimāli kosmētika: Tonālais ap 4 euro Tuša ap 4 euro Lūpu krāsa 2-3 euro Kontūrzīmulis - 5 euro klusēju par nagu laku un manikīram eļļiņas un ja skolotājas gribēs aiziet uz frizētavu? Sviestā aizgāja MK atvainojiet piedodiet...
Kā tad ministru prezidente varētu izskaidrot, ka skolotājs ar 1,4 slodzi (labošana, gatavošanās un daudzkas cits nav ietverti) saņem tikai nedaudz vairāk par minimālo, auklīte b-d saņem vairāk kā skolotājs, apkopēja- tikpat (par tikai slodzi- vairāk).SASADARBOSIMIESSS?
Uz tādiem kā skolotājiem jau balstās visa pasaule. ja mācītu skolēnus tā ka neko neiemāca tad tā būtu nevardarbīgā pretošanās un tad sāktu domāt par algām, bet kamēr strādā par to ko dod kāpēc tad pacelt lai paliek tas pats...
Ja vienojamies par streiku, tad tikai eksāmenu laikā. Citas alternatīvas nevar būt. Vienreiz jābeidz puņķoties.
To, ka brīnumi notiek IZM, tas visiem skolotājiem ir skaidrs, bet patreiz brīnumi notiek ar ministru prezidenti, kura aicina pedagogus sadarboties. Lielo skolu skolotāji būs finansiālie zaudētāji, tas nav nekāds. Mums nav jāmaksā komunālie pakalpojumi, personīgie bērni nav jāskolo. Mūsu vietā nāk jaunā IZM ministre ar "misijām" un piemaksām, tikai par to, ka jaunietis/e vēlas strādāt skolā. Tas ir brīnumu brīnums.
arī skolotāja 16.11.2014. 14:59:04
Salīdzinoši, cik lielas ir izmaksas uz vienu skolēnu citās ES valstīs un Latvijā? Kolēģi, kuram ir pieejami šādi dati? Tikai kā skolotāja es pieņemu, ka augstas ir skolu uzturēšanas izmaksas, manā skolā sargu darbu varētu aizstāt ar apsardzes firmas pakalpojumiem, 2 sekretāru pienākumus varētu veikt 1 darbiniece, arī neizprotu, ko skolā dara 6 direktora vietnieki? Tiesa gan tā nav skolotāja kompetence un finanšu sadalījumu mēs mainīt nevaram.
Ja jau izmaksa uz skolēnu ir liela, bet alga smieklīga pret citām Eiropas valstīm, tad taču ir jāatrod, pa kuru caurumu un kurp tā iztek. Tas nu patiešām NAV skolotāja uzdevums- konstatēt, kur ir šī noplūde. Kāpēc jau sen nav redzama elementāra tabula vai shēma, kas parāda piešķirtās naudas gaitu līdz algu sarakstam. Es esmu ar mieru sadarboties ar valdību. Bet mani, skolotāju parasto, nemaz nelaiž pie datiem, lai es saprastu, kas notiek. Vai vispār ir tādi dati? Vai ministru maiņu un reformu vējš tos izsijājis tā, ka analīze nav iespējama (vai vēlama)?
Vēl skolotāja 16.11.2014. 12:18:10
Beidzot valstī vajadzētu būt skaidrībai par nākotni, tad arī visa izglītības sistēma būtu sakārtota. Jau sen vajadzētu būt skaidrībā par profesijam, kas nepieciešamas mūsu valstī un kurus speciālistus mēs gatavosim ārzemēm. Nemarinēsim skolas solos jauniešu līdz 19-20 gadiem, lai beidzot paziņotu, ka tie nav darba tirgū derīgi. Pārskatīsim augstskolas, kurā uzņem studentus, kas mācības jau pabeidz pēc pāris mēnešiem. Veicināsim apgūt profesijas, kas nepieciešamas un būs arī vēlāk vajadzīgas darba tirgū. Tad varbūt arī samazināsies izdevumi uz vienu skolēnu un atradīsies nauda algu palielinājumam. Varbūt vecākiem, kuru bērni neapgūst mācību vielu pietiekmā līmenī, arī vajadzētu papildus maksāt par izglītību.
atbilde any 16.11.2014. 10:18:22
,,Augšai'' jau pilnīgi vienalga, lai tik brauc projām! varbūt par to tikai priecājas?! Skolotājiem, kuri ieguvuši ,,papīru'' kalnus rakstīdami, kvalitātes pakāpes, vēl dabūs pierādīt, ka tiešām ir iegūto pakāpju vērti... Tikai par kuru laiku lai strādā ar skolēniem, ja visur jāatrakstās un jākrāj ,,makulatūra"! Piekrītu arī tam, ka visi skolotāji noteikti pārstrādā vairāk kā 40 stundas nedēļā un šaubos, vai pārstrādāto laiku var vispār skolotājam apmaksāt? Būtu jau labi, ja ministriju pārstāvji mūsu komentārus lasītu, bet tas taču nav interesanti...
aicina sadarboties? Ar ko? Ko līdz sadarbošanās, ja no tās nav nekādas jēgas. Arodbiedrība jau visu laiku sadarbojas un attur skolotājus no protesta akciām. Kad skolotājiem atdos ieturētās algas par iepriekšējiem gadiem? Kad samaksās par tām 18 stundām, ko skolotāji reāli strādā par velti? Kad tas notiks, tad arī varētu būt runa par sadarbību.
Kāpēc tad pārējie nevar atļauties streikot? Cik man zināms, tikai iekšlietu struktūrās strādājošajiem likums aizliedz streikot. Visi pārējie to var darīt kad vien jūt šādu vajadzību! Drosme un vēlme izlīst no iesildītajām vietām - tā jau ir cita darīšana!
Latvijas Maidanu Doma laukumā!!!
Protams, skolotajiem japacel algas! Tapat kä VISIEM Latvijas stradajosajiem cilvekiem. Ir laikam viena atskiriba, parejie nevar atlauties streikot. Kaut ka netaisnigi sanak....
izglītots cilvēks - nu, protams... 15.11.2014. 19:32:44
Sadarbības virziena uzstādījums ir pilnīgi skaidrs - gaidiet, kamēr izveidos jauno algu aprēķina modeli, kas "globāli" paredz tikai pārdalīt jau esošo naudu tā, lai nekas reāli nav jāpieliek (no nepieciešamajiem 36 ...tikai 3...), bet modelis ir, samaksa par darbu ir...Ko tālāk?
Slodze vienā skolā man ir maksimāli atļautā-40 stundas. Alga, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kad slodze bija mazāka,-8 eiro. Vai vēlos runāt ar MK vadītāju? Jā, vēlos teikt, ka pievienojos ministru prasībai- palielināt algu. No nākamā gada minimālā alga mazliet tiks palielināta. Lieliski, valsts dabūs vairāk nodokļu, ko iegūs šīs algas saņēmēji? Apziņu, ka alga tika paaugstināta. Vai no tās būs paēdis vai rēķinus samaksājis? Nē... Bet prom tomēr nebraukšu. Vēl jau kaut kāda cerība uz saprātīgu rīcību pastāv...
Mācies! Vai divas slodzes grauj tavu veselību? 15.11.2014. 18:37:58
"" Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža aicinājumu 12. Saeimai un jauniveidotai valdībai steidzīgi pievērst uzmanību kritiskai situācijai Valsts policijā, kurā zemo atalgojuma dēļ pēdējos gados strauji samazinājies darbinieku skaits. Līdztekus darbinieku skaita samazināšanai mazinājās policijas darbinieku efektivitāte, izmeklējot krimināllietas, it sevišķi sarežģītas. Latvijā izmeklētāju darbs ir katastrofālā līmenī, - atzina arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Daudzi policijas darbinieki ir spiesti papildus strādāt citos darbos, kas nav saistīts ar dienestu policijā. Tādējādi šo darbinieku iegūtās zināšanas, pieredze, informācija tiek izmantota nelietderīgi. Turklāt papildus darbs ārpus dienesta Valsts policijā negatīvi ietekmē darbinieku iespējas pilnvērtīgi atpūsties, pilnveidot sevi, izglītoties, kā arī ar laiku tiek nodarīts kaitējums darbinieku veselībai.""
Pēc katra algu "pielikuma" sanāk reāli zaudēt naudu un saņemt mazāk. Par kādu sapratni un sadarbību vispār var būt runa?
Laikam jau ar jēdzienu "sadarbība" jāsaprot domu uzklausīšana, pieņemšana, apmaiņa, ievērošana.... Kurš valdības, IZM pārstāvis šo gadu laikā to ir darījis? Domāju, ka skolotāji nepārtraukti vairākārt rakstījuši, ierosinājuši, teikuši, darot to atkal savā brīvajā laikā. Vai MK un IZM kabinetos nav uzkrājušies papīru kalni, kurus tikai atliek " pārlapot", lai nebūtu atkārtoti jātraucē skolotāji? Arī mūsu ideju nesējs - LIZDA ar to nodarbojas nepārtraukti...Kādu sadarbības veidu vēl cien. Ministru prezidente no mums gaida. Kad ūdens sāk smelties mutē, tad aicina uz sadarbību. Līdz šim taču streiki nav līdzējuši, jo streiko katras nozares pārstāvji vieni paši. Beidzot taču tautai jāsaprot, ka rezultātu var panākt, ja streikosim kopā - mediķi, policijā strādājošie, skolotāji...Neesam devuši zvērestu - strādāt par svietmaizi un mums nav jākaunas prasīt sev pienākošos atlīdzību. Mēs godam atstrādājam katru euro ko saņemam. Paēdis un priecīgs, ar dzīvi apmierināts skolotājs = priecīgi, eruditi, ar dzīvi apmierināti skolēni - mūsu valsts patrioti! Bet varbūt mūsu valstij to nevajag, jo "aitas" taču vieglāk "noganīt"?
Strādāju mazajā skolā, ta kā palielinājuma laikam nav nekur?
esses nevis Eiropa bet pilniga ( apož ) Un ja godīgi visi tik fizikā un ķīmijā gudri bet neviens nav izgudrojis laika mašīnu lai atgriezties atpakaļ laikā un izjaukt balsojumu ... Jo ja būtu vēl zem Krievijas domāju laikam būtu labāk...
Tas priekš lielo un mazo skolu sanaidošanas, kolēģi!
Samazinājās par 100, neplielināsies par1 , Sanāk, ka samazināsies par 101. Gaidīsim nākošo palielinājumu (samazinājumu). Piebilde: it kā samazināja, lai daudzmaz izlīdzinātu, taču samazinājums lielajās skolās ir iespaidīgs, palielinājums mazajās skolās tā arī nav! Iepriekšējā ministres kundze pamatīgi pastrādājusi. Straujuma priecājas. Tikai jautājums, kur palika IETAUPĪTAIS! Šķiet, ka IZSTRĀDĀTĀJI LABI NOPELNīJUŠi. Kur skatās KNABS?
eseses 15.11.2014. 10:24 Pilnīgi pievienojos, šobrīd prātā tikai šī doma - vienkārši nav vairs spēka to izturēt- alga šogad pazeminājās gandrīz par 100 eiro, vairs nav nekādu cerību un ticības, labākie dzīves gadi pagājuši, mokoties ar izdzīvošanu, pārliecinot bērnus- pacietieties, gan jau varēsim ko vairāk atļauties. Šobrīd domāju, kāpēc ātrāk nesapratu, ka nekas nemainīsies, un nebraucu prom; tad vismaz pensiju būtu nopelnījusi, bet ko tagad?Varbūt vēl nav par vēlu?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.