Lietotājvārds
Parole
Jāsreiko jau novembrī- ne tikai skolotājiem.
Par godalgotas vietas iegūšanu starpnovadu olimpiādē mānā maciņā ieripoja 4,05 eiro - atbilstoši algai (par bērnu gatavošanu olimpiādēm- 0,00), vai ne?
Domāju,ka skolotāji - kuru audzēkņiem ir augsti mācību sasniegumi ir pelnījuši lielāku samaksu .Ir skolotāji mācījušies lai iegūtu maģistra grādu,skolēniem ir krietni augstāki mācību sasniegumi...alga tāda kā pārējiem.
Lai nu kam, bet skolotājam nebūtu jāatgādina, ka dzīvē ir lielākas vērtības par naudu. Ja to neapzinātos, diez vai mēs būtu šo profesiju izvēlējušies. Jā, mēs runājam ar bērniem par īstajām un lielajām vērtībām - veselību, mīlestību draudzību, uzticību, godīgumu u. tml. Jā, mēs saņemamies un ejam klasē ar smaidu un pozitīvu attieksmi pret dzīvi, pret savu darbu ... Bet, ja sākam dziedāt "ramtairīdi-rallallā" un ļaujam sevi pazemot, apņirgt, iemīt dubļos, jo - redz - skolotājs jau var dzīvot no plikas idejas, naudiņa citiem (ierēdņiem, deputātiem, ministriem) vairāk vajadzīga - tad kaut kas tomēr ar mūsu pašapziņu nav lāgā.
1. Kauns, ka tik daudz skolotāju neatšķir jēdzienus STREIKS un PIKETS. (Es par STREIKU). 2. Manuprāt, nekādi jauni modeļi skolotāju darba apmaksi nav jāizstrādā- ja ir labi zināms, ka viena kontaktstunda paņem vēl stundu laika, lai gatavotos, izlabotu darbus, veiktu konsultatīvo darbu (tā iznāk, ja pieņemam, ka slodze ir 40 stundu darba nedēļa) , tā arī būtu adekvāti jāapmaksā- Ls 15 uz rokas par stundu (NE JAU NEDĒĻĀ, BET PAR KATRU NOVADĪTO). Būtu gan adekvāts atalgojums, būtu vienkāršāk veidojama un izprotama tarifikācija, nebūtu apdalīti ne lauku, ne pilsētu skolotāji. 3. Kur ņemt naudu? Uzskatu, ka nevar pastāvēt valsts, kas dzīvo tikai no pabalstiem. Varbūt jāsāk ar vienkāršāko-adekvāti maksāt tiem, kas strādā, nemaksāt tiem, kas nestrādā. Ja vecāki saņemtu normālas algas, nekādi bērnu pabalsti nebūtu nepieciešami. Daudz vairāk piedomāt, kam pienākas un kam nē bezdarbnieku pabalsti. Cilvēki būtu ieinteresēti strādāt nevis gadiem klīst pa ciematu ar alus pudeli rokā.
Jāstriko !!!
Tad padomā Antānija, kur deputāti dabuja naudu lai palielinātu algas sev? Tas Jums liekas normāli, ka sev viņi spēj palielināt un par kādām naudām vēl, un skolotājiem tik 1 eiro atmetīs!!! Ja Jums tas liekas normāli, tad....!!!
Iet pa ielu un klaigāt ir ļoti nepatīkami. Tas, manā uztverē, līdz tikai kā uzmanības pievēršana (apmēram tāpat kā sīcim, kurš veikalā pie stenda, kur nepērk mantiņu, nogāžas un muguras, brēc un tirina kājeles). Un pēc šādas uzmanības pievēršanas drīzāk tiešām prasās tikai ar žagaru uzšaut pa pēcpusi. Piekrītu, ka streiks var būt mācību pārtraukšana visā valstī. Ja nu tad valdība pamana, tad pamana. Ja arī tad nesaprot, cik pazemoti (gan materiāli, gan emocionāli) ir pedagogi, tad vispār vārds "izglītība" Latvijā jāaizmirst.
Streiks nav skolotāju ekskursija uz Rīgu... Ja streiks, tad vienkārši aizslēgtas skolas durvis skolēniem. Tikai tad kāds pamanīs, ka vispār tādas ēkas ar tur strādājošu personālu mūsu valstī ir...
Ir jāsamierinās ar to kas ir! Jāmāk priecāties, ka ir darbs, ka ir kājas... Ka proti runāt rakstīt , smiet raudāt. Jūs bieži vien vienkārši neaptverat un neņemat no dzīves ko tā sniedz. Nauda mūsu dzīvē nav vērtība... Dzīves vērtība ir cilvēks... Ja godīgi šajā visā jezgā žēl skolotāju, kas ir vīrieši... Jo sievietēm tikai naudu jādod... Taču tajā pašā mirklī daudzas sievietes neaizdomājas, ka nekāds vīrieša maks nav svarīgāks par cilvēku pašu... Raugoties vien uz to Jūsu neapmierinātību - redzams, ka cilvēks pat nepriecājas par to pašu nieka eiro... viņam vajaga vēl un vēl. Ok... tad skatāmies no otra gala: Atnāk pekšņi deputāts un saka ... Klau še Tev skolotāj miljonu taču vīru ņemam sev lai atstrādā to miljonu un Tu viņu neredzēsi gadus 5 ... Aizdomājāties? Kas svarīgāk teātri kažoki zelta gredzeni vai nu tomēr mīļotais cilvēks? Nauda nāk un iet , bet cilvēks nav mūžīgs... Un ja valdībai nav par ko pielikt skolotājiem algas vairāk par eiro, tad kaut vai pliki staigājat pa ielām... Nu nav vēl neaizmirstiet, ka pensionāriem jāpieliek nauda... No kurienes tā nauda, ja valstī daudzi izbraukuši daudzi nelegāli strādā! Ja jau sapņo par lielu algu - mācies sapņot par pasakainu dzīvi... :0)
Strikojam! 18.11.2014. 15:38 ja to visi darītu ... pretējā gadījumā liks uzrakstīt atlūgumu maigā kārtā...
mīļie cilvēki, aizdomājieties! 19.11.2014. 00:50 No kā valdībai nauda? Cik naudas izsvieda salūtam lūk saņemiet skolotāju algu :) Un ja godīgi streikos tikai kas Rīgā dzīvo jo pārējiem nav izdevīgi ... ceļa izdevumi lielāki nekā pieliek to khm khm s*da vienu eiro...
mīļie cilvēki, aizdomājieties! 19.11.2014. 00:50:49
Par ko mēs vispār runājam??? Brilles skolotājam (lai var normāli kontroldarbus izlabot). Zobārsta apmeklējums (lai var klases priekšā pasmaidīt). Kosmētika un zeķubikses. Pa retam grāmata vai teātra izrāde... Tas ir izdzīvošanas minimums! Vai tiešām jums šķiet, ka cilvēki ar augstāko izglītību (un pat divām), kam uzticam visdārgāko - savus bērnus, nav pelnījuši neko vairāk par šo minimumu? Remontu dzīvoklī, jaunas mēbeles, televizoru un veļas mašīnu, ceļojumu ārpus Latvijas robežām vai vienkārši dzimšanas dienas pusdienas labā restorānā. Tas viss mūsdienu Latvijā būtu pielīdzināms ekstrām??? Un kurā brīdī bērnu vecākiem "pieleks", ka nepārstrādājies, ar dzīvi visumā apmierināts, daudz redzējis un lasījis skolotājs ir ieguvums skolēnam? Streikā būtu jāvienojas gan pedagogiem, gan vecākiem, gan pašiem skolēniem (īpaši vidusskolas klasēs)
Vajag nodarboties ar nevardarbīgo pretošanos. Mācīt tā ka neko neiemāca, jo arī neko lielu jau nesamaksā un tad gan padomās par skolot;ajiem!!! bet to nevar izdarīt, jo skolotāji jau vienmēr gatavi uz visu un visu paciest!!!!
Cik var stāstīt skolotājām patiesību! Kādas pārrunas 19. novembrī? Streiks eksāmenu laikā. Valdība mūs pazemoja par 1 eiro visas valsts priekšā.
Pilsētas skolās algas lielākas tikai tāpēc, ka ir iespēja strādāt vairāk kā slodzi, tātad attiecīgi ir vairāk gan kontaktstundu, gan citu darbu. Tas nav viegli, jo arī skolēnu skaits ir ievērojami lielāks. Un tā strādāju, tikai tādēļ, lai saņemtu kaut cik cienīgu atalgojumu.Reiz man skolotāja, kas strādā lauku skolā, jautāja, kā var pastrādāt ar tik lielu skolēnu skaitu (28) klasēs, tas jau esot kā lekcijā. Viņai klasē - 12. Pati arī esmu strādājusi lauku skolā, tādēļ skumji paliek, kad lasu iedalījumu - pilsētas un lauku skolotāji. Esmu pilnīgi noteikti par streiku, bet tiešām streiku, nevis kārtējo piezemēto pikniku.
pietiek ka musu deputati sanem labas algas.Gan jau parejie kaut ka izdzivos.Aizies paubagos un bus labi.Tapat cilveki mirst vairak neka dzimst un lidz ar to latviesu tauta driz vien izmirs.Es ar saviem berniem ari dososno latvijas prom un iesaku visiem to darit ka ari jums SKOLOTAJI.
ko nu jums skolotaji zeloties. Man ir 7 berni un pari 40 gadiem,darba lidz ar to nenem un dzivoju tikai uz bernu naudas.Visi berni ir nepilngadigi.Ko man tad teikt?Nezelojos.Butu labak kaunejusies.
Jāstreiko,nekavējoties
Īstais ministrs 18.11.2014. 16:31:28
Nejaucam streiku ar piketu.Vienkārši aizver skolas durvis.Līdz valdība sāk domāt.Katru gadu viens un tas pats- streiks eksāmenu laikā ,tā arī nav noticis.Valdība mums krīzes laikā nogrieza ,kā nevienam.Man trešo reizi.Repšes laikā,godmaņa laikā un dombrovska.Nedomāju ,ka ši ir pēdējā krīze.Mūs sistēma totāli izmanto.Tie ir cilvēki ,kuri skolās paši nav strādājuši. Laukos skolotājam nav pat 400eur.mister asd.Man ar trim apgādājamiem un pilnu slodzi 360eur 25g.augstākā.Valdība ir noteikusi ,ka minimālā alga360eur.Skolotājam tikpat ,cik apkopējam.
Īstais ministrs 18.11.2014. 16:08:57
Lauku skolotājiem vispār nav pašcieņas.!! Kādas mums būs pensijas.??Vispār izglītības sistēmā maz vīriešu ,tapēc maz cerību uz valdības respektu. !!Arodbiedrības nav gatavas streikam!!Laukos tās ir aptaukojušās.Arodbiedrību šefi gadu desmitiem vieni un tie paši.Amatus pilda savienošanas kārtībā.Amata alga+arodbiedrības alga+pensija.Kāds streiks??Pilsētās Skolotāji stipri noslāņojušies.Un tapēc uz pilsētām maz ko cerēt ,tapēc lauku skolām pašām uz nenoteiktu laiku jāslēdz durvis.Leiši mums rāda piemēru! Kā Baltijas ceļā- skolotiem jāsolidarizējās.Ja mēs paši sevi necienīsim neviens mūs necienīs.Savādāk domājošus direktorus laukos jāpārliecina.Direktors ,kurš nav savas skolas skolotāju pusē jāsūta citā profesijā ,jo direktors nav izturējis eksāmenu!!!!Ar cieņu 25gadi krīzē!!
Īstais ministrs 18.11.2014. 16:01:56
Lauku skolotājiem vispār nav pašcieņas.!! Kādas mums būs pensijas.??Vispār izglītības sistēmā maz vīriešu ,tapēc maz cerību uz valdības respektu. !!Arodbiedrības nav gatavas streikam!!Laukos tās ir aptaukojušās.Arodbiedrību šefi gadu desmitiem vieni un tie paši.Amatus pilda savienošanas kārtībā.Amata alga+arodbiedrības alga+pensija.Kāds streiks??Pilsētās Skolotāji stipri noslāņojušies.Un tapēc uz pilsētām maz ko cerēt ,tapēc lauku skolām pašām uz nenoteiktu laiku jāslēdz durvis.Leiši mums rāda piemēru! Kā Baltijas ceļā skolotiem jāsolidarizējās.
Ir jāstreiko!!! Jābūt vienotiem un nav nozīmes vai esam lauku vai pilsētas skolotāji , jāparāda sava attieksme pret valdošo partiju nostāju izglītības jautājumā. Izglītība tikai vārdos līdz šim ir bijusi par vienu no prioritātēm. Jaunā valdība prioritāšu sarakstā izglītību nemaz nenosauc. Lūk tā,tās ir mūsu sašķeltības un problēmas būtības neizpratnes sekas. Būtība-1.)valstī izglītība nav prioritāte, izglītības sistēmu tikai kritizē, akcentē trūkumus,maz runā par izglītības nozīmi...2.) skolotāja pamatatalgojumam-samaksai par kontaktstundu(kas ietvertu arī gatavošanos stundai)jābūt daudz augstākam nekā tas ir šobrīd un tikai tad varētu būt diskusijas par piemaksām pie pamatalgas par labošanu, papildus darbu ar skolēniem,klašu piepildījumu, utt. Neredzu jauno samaksas modeli reālajā dzīvē. Skolotāja darbu nevar un arī nedrīkst ielikt rāmītī. Es neesmu zemākās algas saņēmēja, bet noteikti esmu par streiku, pie kam tādu, kuru jūt un sadzird. Streiku nedēļas garumā un/vai eksāmenu laikā. Un nav ko apelēt pie sirdsapziņas. Bērni sapratīs. Jāprot tik runāt ar viņiem.
Ja nav 10% piemaksas, kā solīja, tad varam par 10% mazāk izdarīt, piemēram, neizlikt semestru atzīmes, neizsniegt diplomus skolu beidzējiem un nepiedalīties eksāmenos. Tikai tā viņi mūs pamanīs. Savādāk pastreikosim, padziedāsim un tas arī būs viss. Sasolīs mums atkal, ka no nākamā gada būs super algas, super pielikumi.
piekrītu skolotājas com - trādirirallā un viss. vai tāpēc jāstreiko? skolotāji nemāk streikot
Uz streiku!!! Nekavējoties!!
iznāks skolotāji streikā, sāks dziedāt bēdu manu ... un viss. Kāpēc jāiet streikot?
Piekrītu ""inta un ha".
Es piedals streikā tikai tajā gadījumā, ja tas notiek nekavējoties, nevis pēc pusgada.
Cilvēk, neesi naivs! Ja alga pilsētā 800-1000, kurš gribēs to zaudēt. Par streiku var runāt ar tiem, kam algas līdz 500, un tie ir pārsvarā laukos. Tātad - kā jau teicu - vienotības nav un nebūs. Paēdušie neēdušos nesaprot. Un pasaules lāpītāju nekad nav bijis daudz. Starp citu, es par streiku.
Tieši tā! Jāstreiko nekavējoties - decembra sākuma, kad atzīmju izlikšana!
Nevajag ne jaunus samaksas modeļus,ne kvalitātes piemaksas, bet adekvātu pamatalgu. Jāvienojas un jāstreiko!
Streiko! Un piedalās visi - jo vairāk jau nav ko zaudēt! Vienalga no kurienes (pīlsetā vai laukos)! Mēs visi skolotāji!
Nu lūk, rezultāts sasniegts - kārtējo reizi dalāmies pilsētās - laukos. Pilsētas priecājas, ka algas nesamazinās, lauki domā, kā izdzīvot. Vienotības nav un nebūs. Tikai, mīļie pilsētnieki, neaizmirstiet, no kurienes paši cēlušies.
Piekrītu Līgai! Nekāda streikošana, un tā aprobācija jābeidz!
jāstreiku, uzsākot 2. semestri!
Labi vien ir, ka papildus naudu nepiešķirs. Pilsētu skolotājiem tas varētu nozīmēt, ka algas netiks samazinātas, jo neieviesīs jauno samaksas modeli. Nav par ko streikot, jāpriecājas!
Kādas vēl iespējamās pāārrunas?? Iet un streiko! Nenāk ne prātā kādam pat atļauju prasīt !
Nevis iespējamo, bet reāli briestošo un piedalās visi - jo vairāk jau nav ko zaudēt!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.