Lietotājvārds
Parole
sk. -paldies 25.11.2014. 00:03:43
Gadās, ka skolēni pat 7,klasē ir gudrāki par visām arodbiedrībām'un nekaunos teikt- mums!
VĒL VIENS SKOLNIEKS 24.11.2014. 21:28:26
Streiks nav nekāda parādes lieta daži no jums komentē ,lai parādītu kādi mēs esam gudri, bet tie kas apzinās ir paši skolotāji, lai viņi paši izlemj(Ja gribējāt streikot bija jāstreiko kad ieviesa likumus)!!!! 7 b. klases skolnieks
Solovjeva raidījumā russnov.ru/voskresnyj-vecher-s-vladimirom-solovevym-23-11-2014/ skaidri pateica, ka nekāds maidans nav iespējams, ja neizlaupa valsti.
/
Vai tu esi skolotāja? Ne domu grauds, ne rakstība par to neliecina!
atbilde masjasjan 24.11.2014. 00:42:32
Ir divi varianti: a) pavāri, šoferi un celtnieki ar savu atalgojumu ir pilnībā apmierināti, b) viņiem trūkst gribas cīnīties par savām tiesībām uz labāku dzīvi (resp., viņi ir pārāk gļēvi). Starp citu, skolotāji negatavojas "bastot", bet gan streikot, turklāt ar likumu paredzētajā kārtībā
SALVATORE 23.11.2014. 20:36 Sist viņus ar rādām koku pa pirkstiem kā senos laikos :) ... mums ari dažas dāmītes apzināti pīpē pie skolas un pēc tam vainīgs būs kā vnm direktors...
Esmu par streiku.Piketi ir jau bijuši,bet bez kādiem rezultātiem.Vislabāk streiku vajadzētu organizēt pirms eksāmeniem,lai beidzot ari skolēni sāktu mūs saprast un novērtēt mūsu darbu,nevis izturētos pret mums ar necieņu,pārākuma apziņu.Šāda nostāja raksturīga arī daļai vecāku,sevišķi tiem,kas dzīvo pārtikuši.
Tikai streiks var likt ieklausīties.Premjeres komanda saka- tie ir galējie līdzekļi. Taisnība. Vairs jau nav kur. Mana alga sarukusi uz pusi par to pašu slodzi. Saņemu 360 eiro. Normāli? Cenas gan visas cēlušās.Tukšie caurumi visur auguši.
Aizvien vairāk strādajot skolā es redzu kā mūsu skolēni apzinati , vai neapzināti ņirgājās par skolotāju darbu un par viņiem pašiem.Tas arī ir mūsu "gudro 100 galvu nopēlns". Tādu pazemojumu un tik mazas algas laikam nebija pat pēc 1905.g. revolūcijas, kurā piedalijās daudzi latviešu skolotāji...
Paldies, skolniek, par sapratni!
Skolotāju darbs ir viens no grūtākākiem, tomēr saņem viņi tikai, lai dzīvotu no algas līdz algas. Pilnīgi atbalstu streikošanu, jo korupcijas līmenim Latvijā vairs nav, kur celties... Cerams vismaz skolotājiem būs iespēja uz labu atalgojumu...
Audzinot klasi tiešām izdevumi ir visai jūtami- svētkos, pasākumos, arī telefona rēķinos, jo skolotājam nav dienesta telefons, bet jāzvana vecākiem visai bieži (arī ārpus darba laika). Man par klases audzināšanu apmaksā 2 stundas nedēļā, bet ieguldītais darba laiks, gatavojoties svētkiem, pasākumem,audz. stundām ir visai iespaidīgs. tas prasa arī izvilkt maciņu! (Bezmaksas izglītība - tikai ne skolotājam).Varētu teikt, ka audzinot klasi, es piemaksāju. Par samaksu par klases audzināšanu vispār nekur nekādas runas neiet. Pamēģiniet to visu darīt par 20 eiro nedēļā.
Pavāri pelna labi un paiku liela daļa arī uz mājām nes, šoferi - degvielu, celtnieki , ja var kaut ko ietaupīt, to arī dara. Tas ir reāls pienesums pie algas. Un diez vai viņiem ir 320 eiro! Mums par to pašu 320 jāpērk rezerves pildspalvas, kopējamais papīrs, printerim krāsa- darba vajadzībām, nieciņi 1. septembrī, Ziemassvētkos, pēdējā skolas dienā bērniem( ja audzina klasi) , dažādi sīkumiņi, ja tu māci mājturību ... .
Es patreiz strādāju lauku skolā ar nelielu bērnu skaitu - vismaz 3 līmeņi un bērns ar stipriem mācību un uzvedības traucējumiem. Esu strādājusi arī klasē ar 30 bērniem un trešā daļa "velk", ir padarīta darba sajūta, gandarījums. Protams, labošanas ilgums ir stipri atšķirīgs, Turpretī stundā- ja no 14 skolēniem tikai 2 ir "vilcēji" un ar pārējiem jāstrādā praktiski individuāli, tu esi noskrējies kā suns un nekāda padarīta darba sajūta.Pie reizes tu arī skaities nekam nederīgs!
kapec nebasto pavari,soferi,celtnieki!
Ta viniem ari vajag!
pietrūkst €, iešu uz darbu ar kājām, vai Vaļņu ielā viss kārtībā?
Liga Redzējumam 23.11.2014. 18:50:19
Paldies par atbalstu. Strādāju gan lielās klasēs(29 skolēni), gan ievērojami mazākās (16 skolēni). Atšķirība gatavošanās procesā ir tikai tad, ja ir klases kurās ievērojami atšķiras skolēnu motivācija mācīties un skolēnu darba spējas. Tad gatavojoties tas ir jāņem vērā. Taču šīs atšķirības var būt gan lielā, gan mazā klasē. Par vadīšanu piekrītu, bet arī tas ir jautājums uz kuru nav viennozīmīgas atbildes. Man piemēram šogad ir daudz vieglāk strādāt un ir labāki rezultāti lielajā (28 skolēni) klasē, kurā gandrīz visi bērni motivēti darbam stundā. Grūti- mazajā klasē.
... un arī jābrauc nekur nav! Tad tas bū tikai pikets!
Es arī galīgi neatbalstu piketu ar padziedāšanu. Pērn jau pastāvēja, padziedāja, vērojot smīnošās sejas lielās mājas logos - un viss! Jāstreiko! Mums gan grib iestāstīt, ka jāatrodas savā darba vietā. Tas nozīmē, ka skola vaļā, bērni nāk, par kārtību jāatbild. Ja es gādāju par kārtību skolā, es atrodos darbā - nu nevadu stundas. Vai šoferīši arī streika laikā atradīsies savā autobusā, kurš pilns ar pasažieriem? Nu taču nē! Es ar streiku saprotu- skolai durvis ciet, neviens streikotājs darbā nav!
Nekad neesmu to darījusi, bet streikošana, laikam, ir process, kad atrodas savā darba vietā, bet nestrādā. Braukšana kaut kur būs pikets - laika izniekošana, kas tā vai tā jāatstrādā. Pieteikts streiks ir daudz nopietnāka lieta. To sapratīs arī skolēni, kuri varēs vadīt savu apmācību procesu paši. Dziedāšanu pie MK es neatbalstu.
Jā!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Slēdzam visas skolas un braucam visi uz streiku!
Streikošu tikai par prasību 23.11.2014. 17:13:14
Vismaz 750 eiro uz rokas. . . Par mazāku summu nav vērts strādāt šai arodā, jo iznāk strādājot zaudēt pusalgu - to vienkārši nemaksā par nostrādātajām stundām. . Ņemu vidēju klasi ar 25 skolēniem un skolotāju skolā, kur šādas klases ar 1 slodzes darbu. Lai sagatavotu vienu stundu, vismaz pusstunda ir jāgatavojas. Ja gatavo arī izdales materiālus vai pati skolotāja veido pārbaudes darbus, laiku var pareizināt vismaz ar 2. Ņemšu mazāko - tātad tas būs 10,5 stundas klāt = jau 31,5 stundas darba. Ja ik pēc 2 stundām ir kāds pārbaudes vai mājas darbs, tas nozīmē nedēļā jālabo apmēram10 klašu mājas vai patstāvīgie darbi, - lai skolotājs to izlabotu 1 skolēnam, savadītu kritērijus e-klasē, paies vismaz 5 minūtes. Klasē 25 skolēni - vienai klasei tas būs 25 x 5min = 125 minutes jeb 2 stundas. 10 klasēm - 125 minūtes x 10klases = 1250 minūtes, jeb 20,5 stundas. Ja lielie pārbaudes darbi (tādi ir 1x mēnesī vismaz, tad labošanas laiks trīskāršojas. . . . . Tātad nu jau nedēļā ir strādātas 31,5 + 20,5 stundas = 52 stundas . . . Ja laiks tiek tērēts klases vecāku apzvanīšanai, sapulcēm, visādiem pasākumiem, tad būs vēl stundas klāt. . . Bet MAKSĀ TAČU TIKAI PAR TO 21 STUNDU UN APMĒRAM 1 SKOLĒNA DARBU LABOŠANU...
Redzējums. 23.11.2014. 16:55:59
Paldies, par komplimentiem, bet esmu skolotāja pirmspensijas vecumā. Un pēc dažiem gadiem noteikti atbrīvošu vietu kādam jaunam skolotājam. Tomēr neliela iebilde Līgai (manuprāt, viņai labi ieteikumi), es uzskatu, ka arī gatavojoties stundām ir atšķirība vai 4-5 skolēniem, vai 25-30 skolēniem. Kur nu vēl novadīt šādas stundas!
Cilvēka cienīgu atalgojumu! Izbeigsim ņirgāšanos par skolotāju!
Arī citās darbavietās laukos alga salīdzinoši ar līdzvērtīgu darbu pilsētā ir krietni mazāka! Diskrimitē uz pilnu klapi! Ietaupa! Jāmaksā pabalsti bēgļiem. Savējiem, kas palikuši, tik kaut ko atmet un nepārtraukti sola, sola, sola. Imitē, ka strādā, strādā, strādā! Dzen izmisumā dziļāk, dziļāk un dziļāk! Bet mēs viņiem maksājam, maksājam un maksājam algas- ļoooti labas! Un tās paaugstina, paaugstina un paaugstina! Nu cik var ... .
Par to, ka dzīvo laukos, nevis pilšētā. Tā ir politika- laukus jāilikvidē!Tas ir arī cilvēku tiesību pārkāpums- šķirot pēc dzīvesvietas!
aizslēdzot skolas uz nenoteiktu laiku
Redzējums un Līga 23.11.2014. 11:54:45
ir loģiski domājoši jauni skolotāji. Strādāju lielā lauku skolā ar filiāli, kur 50% bērnu tiek atvesti /aizvesti ar 3 skolas autobusiem (no 7:00-17:00 skolēns ir prom no mājām, tāpat kā skolotājs vai jebkurš strādājošais). Ir atzīstami mācību sasniegumi, skola pilnībā izremontēta un lieliski uzturēta - teicams skolas vadības darbs un sadarbība ar pagasta pašpārvaldi. Bet algas... par ko un kāpēc tās ir samazinātas? Kurā darba vietā vēl ierēdnim samazina algu tāpat vien - bez iemesla un paskaidrojuma? Piketēšu un streikošu - pret netaisnību!
Pilnīgi pekrītu, Līga! Un es nestrādāju LIELĀ skolā!Nemaksājot MAZAJIEM par praktiski neko citu kā plikās kontaktstundas, pēdējos 8 gadus JAU ir ietaupīta PUSE!
Jau esmu izteikusi savu redzējumu. Daudzās pozīcijās piekrītu "redzējuma " komentāram,tomēr man joprojām šķiet, ka naudas sadalījumam būtu jāsākas ar samaksu par kontaktstundu(ietverot gatavošanos, stundas vadīšanu un vērtējumu izlikšanu, kas jādara vienādi visiem, neatkarīgi no skolēnu skaita klasē un mācību priekšmeta) un tad tālākais būtu piemaksas par labošanu(jo visiem jau nav jālabo vienādi daudz), konsultācijām, individuālo darbu , klases audzināšanu un arī klašu piepildījumu (tātad apmācāmo skolēnu skaitu klasē). Neviens nerunā par to, ka ir jau arī atšķirība atbildībā par rezultātu mācot eksāmena prieksmetus vai mācot piem.sociālās zinības.
piekritu tiem komentetajiem , kuri iesaka streika laika slegt skolu un macibu stundas atcelt. nekas nenotiks, toties sabiedriba, it ipasi muzam aiznemtie vecaki, tiesam pieversisies skolotaju lietai!
arī "pabalsta" saņēmēja 23.11.2014. 09:56:16
Par 1,4 slodzi : uz papīra 595 + 45 (piemaksa) =640 eiro- LIElA alga, saņemu 460 eiro (Ls 320). (Varbūt pieliks 1 eiro!). ...Bēgļiem arī malka nav jāgādā, komunālie nav jāmaksā ... . Tikai jāstreiko!
Alga??? Pabalsts!!!! 22.11.2014. 22:58:44
Bēgļi Latvijā saņem (uz rokas) 256 eiro lielu ikmēneša pabalstu, bet viņu bērni 76 eiro (mūsējie 12 eiro). Salīdzinu sevi ar bēgli : bēglei ar 2 bērniem uz rokas IEDOD 308 eiro. Man ar diviem bērniem, strādājot pat nedaudz vairāk par slodzi skolā uz rokas ir 320 eiro, turklāt virkne darbu man vispār apmaksā neietilpst. KĀ VAR NESTREIKOT! KĀ VAR SAPRAST MŪSU MEĻU POLITIKU? KĀ LAI SAPROT ALGAS PIELIKUMU 1 EIRO APMĒRĀ?
Ja dažiem valsts pārstāvjiem nebūtu tik lielas algas, skolotājiem varētu paaugstināt algas. Ne katram patīk strādāt un mācīt nepaklausīgos, kas nāk uz skolu tāpēc, ka mamma liek, par minimālo algu, tāpēc es esmu par algas paaugstinājumu!!!!!!!!!!!
Manuprāt, pietiek mūs muļķināt,stāstot pasciņas par "padarīto", aicināt piketēt,sreikot, vienam otru kaunināt . Laiks beidzot prasīt no arodbiedrības(sākot ar mūsu pašu deliģētiem pirmorganizāciju vadītājiem un beidzot ar LIZDAS sēdētājiem, runātājiem, lūdzējiem...) godprātīgu darbu, jo neviens tur par baltu velti nestrādā + vēl sociālās garantijas!!!! Ja jau LIZDA parakstīja vienošanās ar visām partijām, kas ir Saeimā (skat. LIZDA mājas lapā),tad šīs organizācijas juristu pienākums būtu sagatavot un iesniegt prasību kaut Strasbūras tiesā par vienošanās nepildīšanu. Darīsim godprātīgi katrs savu darbu un neriesim viens otru!
Jāpārstāj barot arodbiedrības, jo atdeves nav nekādas - tukša darbības imitācija. Līdz Vācijas vai Francijas arodbiedrībām, kā līdz Mēnesim...
taisnīguma meklētājai... Ja neesi apmierināta ar savu algu - mīļi lūgta pievienoties skolotāju streikam, nav jāiežmiedz aste kājstarpē un jāklusē. Tā nav varonība - būt vienaldzīgai, stāvēt malā un klusēt, par savām tiesīām ir jācīnās, bet bērnus līdz debilismam noved nepārtrauktās izglītības reformas.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.