Lietotājvārds
Parole
Interesantākais ir tas, ka nevienu ciparu tā arī neviens nenosauca. Gribu zināt, cik skolotājs pelna un cik viņš grib saņemt, lai vecākiem nebūtu jānodarbojas ar bērnu skološanu un privātskolotāju algošanu!!!
Tāpat, kā jebkurā darbavietā, mīļais v&v! Tāpat kā visur, jebkurā darbavietā ir daži sakarīgi darbinieki un pārējie. Pats. cerams, piederi pie pirmajiem.
Uzticams dēls skolotājai. K. 29.11.2014. 22:11:19
Iesaku jums visiem nedaudz nomierināties. Nevajag celt lielus tračus par šo jauno iekārtu. Šo to es labi saprotu par šiem, tik ļoti svarīgajiem cipariem, jo abi mani vecāki ir skolotāji. Algas, protams, ir svarīgas un tā tālāk, tācu tās paaugstināt tāpat neviens nemaz netaisās. Zinu kā ir ar tām apmaksātajām un neapmaksātajām stundām. Konsultācijas, piemēram, ir apmaksātas tikai reizi nedēļā un ~40min / ~80min, taču Skolotāji, tai skaitā mani vecāki, bērnus pieņem GANDRĪZ jebkurā diennakts laikā. Par darbu labošanu un,svarīgi piebilst, jo neviens cits komentāros to nepieminēja, VEIDOŠANU(Domājāt, ka tie kontroldarbi paši gatavojas? Lielu daļu veido PAŠI skolotāji.) nemaz nav nekas jāsaka, jo visiem tas jau sen ir skaidrs. Algas, manuprāt, jāpalielina, jo tad man varbūt būs jauns Ritenis.
Apetīte rodas ēdot!!! ...un, izskatās, ka skolotāji nav piebarojami... un uz mutes nav krituši..., jo , varbūt, ar oratora spējām ir apveltīti visi, bet ar darba kvalitāti tikai daži...
Tikai streiks !
Vajadzīgs visas Latvijas pedagogu streiks !
Maksāt arodbiedrībai biedru naudu tikpat, kā to izkaisīt vējā - rezultātu nav un nebūs.
zinīte - nezinītim 24.11.2014. 01:35:10
Tie skolotāji, kas iesaistījušies jaunā apmaksas modeļa aprobēšanā, jau ir saskaitījuši, ka skolotājs, kurš strādā vienu pilnu slodzi faktiski darbam velta vidēji 56 (un nevis 40) stundas nedēļā. Tātad par 16 stundām jeb divām pilnām darba dienām vairāk nekā daudzās citās profesijās strādājošie. Tikai atšķirība tā, ka lielu daļu sava darba skolotājs strādā mājās - labo skolēnu kontroldarbus, gatavo materiālus stundām, izdara ierakstus e-klasē, sazinās ar bērnu vecākiem, tāpēc rodas maldīgs priekšstats, ka skolotājs plkst. 14.30 aiziet no skolas un ir brīvs kā putns gaisā...
Interesanti, varbūt kāds var pateikt, cik tad skolotājs stundā pelna, un vai viņš strādā vairāk par 40 stundām nedēļā? Tie mistiskie apmaksas modeļi, slodzes utt. Tas laikam tāpēc, lai neviens no malas tā īsti neko nevarētu saprast. Gribu zināt, par ko tā lielā klaigāšana gandrīz katru gadu notiek.
Un lauku skolotājus optimizēs uz pilsētām - tā īstenos jauno modeli, bet to ne arodbiedrība, ne ministrija nesaka. Ja pilsētu skolās nepieciešami 30-50 skolotāji katrā lielajā skolā, tad saprotams, ka skolotāji nāks no laukiem. Pamatskolas tiks likvidētas, labākajā gadījumā paliks sākumskolas. Tā kā, lauku skolotāji, meklējiet dzīvesvietu pilsētās!
jaunais modelis ir neizdevīgs visiem, kas saņem vairāk par 470 uz rokas
vajag streikot pret modela ieviesanu
Vai tad mēs - skolotāji, tomēr piekrītam jaunajam apmaksas modelim, ja streikojam par šī apmaksas modeļa ieviešanu?Aprobācija taču skaidri parāda, ka paši sev algas samazinām.
vajag izveidot peticiju lapaa mana balss
Starpbrīdī uzbraucu kosmosā. Uz tualeti nav laika aizskriet!
xyz - mammai 21.11.2014. 08:52:43
Tas 10 vai 5 minūšu starpbrīdis ik pēc 40 minūtēm nav pārtraukums atpūtai. Šai laikā skolotājam jāpaspēj aizskriet no vienas klases uz citu, un pa ceļam jānoliek vieni mācību materiāli un jāpaņem nākošie, vai jāsagatavo uzskates līdzekļi un demonstrējumi, jāaprauga audzināmā klase utt. Un vēl šī skrējiena laikā jāspēj atbildēt uz kāda skolēna jautājumu, kādam palaidnim audzinoši jāaizrāda. Jūs varbūt domājat, ka skolotāji starpbrīdī nokrīt pagulēt tās dažas minūtes un, atskanot zvanam, teleportējas uz nākamo telpu ar visiem piederumiem padusē?
Ar piketēšanu te nepietiks, jābeidz ņemties ar niekiem.
Ziņās šodien bija daudz raidījumu par Maksimu, par pārdevēju sūro likteni, kad galvenajiem kasieriem esot jāierodas uz darbu agrāk kā citiem un kādu pusstundu vēlāk kā citiem jābeidzot darbs. Salasoties liekas stundas, par ko neesot samaksāts. . . . Tad nu lūk: skolotāji jau gadiem strādā nedēļā vismaz 20 neatmaksātas studas, ja ne vēl vairāk. Ja nestrādātu, tad tikai vienam bērnam no klases būtu izlabots mājas darbs, tikai 1 bērnam no klases būtu daļēji izlabots kontroldarbs. Par pārējiem - nemaksā!!!! Un pat netaisās maksāt. . . . Kāpēc sabiedrība visu laiku baksta skolotājus, ka viņi nedara to, nedara šito, nesaprot citu sūro un grūto likteni, tikai brēc.. - pastrādājiet jūs katru nedēļu savā darbā pusi darba laika bez atlīdzības, tad runāsim.
Par savām problēmām Tev nāksies domāt PAŠAI. Jo arī par skolotāja problēmām neviens cits viņa vietā nedomās. Šobrīd mammas un tēti tikai zākā skolitājus, bet kad pašiem ūdens smelsies mutē, tad varbūt tomēr sāks domāt.
Arī es esmu šaubu mākts nezinītis 21.11.2014. 00:03:18
Arī man tieši tāpat radās jautājums - vai 20-30 eiro dēļ ir vērts streikot? (piketā es nemaz netaisos pasauli smīdināt) . Ja runājam un pieprasām IZGLĪTOTU CILVĒKU cienīgu algu, tad vajadzētu prasīt konkrētu summu par slodzi un tam nedrīkstētu būt mazāk par 850 eiro uz papīra. Jo šobrīd saņemu tikai par kontaktstundām, visu pārējo jau 20 gadus daru par velti. Jo pat paldies neviens nesaka. Ja streiks ir par mazāku summu, tad manis tur nebūs. Meklēšu darba iespējas ārzemēs vai citā sfērā, jo vasaru atvaļinājumi ir pierādījuši, ka varu pelnīt 3x labāk kā skolā, šobrīd pat nezinu, kāpēc vēl esmu sevi ļāvusi pierunāt palikt skolā, jo nevienu citu speciālistu manā priekšmetā nevar dabūt. Jaunie nenāk. Un nenāks.
Nevaru atbalstīt! Ko darīt tām mammām,kuras nav skolotājas un strādā par niecīgu samaksu, cīnās ar "galu savilkšanu", bērnam cenšas nodrošināt visu nepieciešamo skolai? Kurš no skolotājiem ir mēģinājis aizstāvēt skolēnus, lai mazajās klasītēs nebūtu ar smagām somām jāstaigā un stāja jāsabeidz? Ja jau tik ļoti gribat piketēt, tad ne uz bērnu rēķina. Un nevajag novelt vainu uz slodzēm - diez vai vairāk par 40 stundām nedēļā sanāk. Man kā "neskolotājai" nav iespējas ik pēc 40 min. ņemt pārtraukumu, arī virsstundas sanāk pastrādāt, bet samaksa - nepieciešamības gadījumā var sarunāt brīvdienu; arī atvaļinājums 4 nedēļas gadā (parasti 2 + 2) un ne vairāk. Brīvlaikos nezinu, kur bērnu likt - mazākais bērnudārzā, vecvecāki strādā, bet mans otrklasnieks viens pa mājām. Tas pats arī vasarā - nometnes atļauties nevaru, sēž kā ķipis četrās sienās. Būtu lielākas algas, arī bērnam izaugot būtu ko labu atcerēties, tagad... ir kā ir. Var jau būt, ka Latvijā tikai mana ģimene tāda - nabadzīga. Ak jā, piemirsu, vēl jau arī skolotāji... bet citi jau visi bagāti, visiem visa gana. Atvainojiet, bet gribētos vismaz no skolotājiem dzirdēt, ka domā ne tikai par sevi (nu gluži kā ārsti un politiķi), bet atceras arī par citiem un rosina problēmas risināt kompleksi.
Pēc 10-20 gadiem skolotājiem maksās ministra cienīgu algu, jo nebūs , kas strādā!
Nezinītis... 20.11.2014. 20:51:36
Vai kāds zina, par ko streikot, par ko piketēt??? It kā doma par algas pielikumu - CIK, KAM, PAR KO, KĀDI KONKRĒTI SKAITĻI? PAR 30 MILJONIEM? KUR TIE PALIKS, CIK DAUDZ UN KĀ NONĀKS PIE SKOLOTĀJA? VARBŪT PIKETĒT, STREIKOT PAR JAUNO ATALGOJUMA MODELI, PAR KURU NEVIENS NEKO KONKRĒTI LĪDZ GALAM NEZINA? LAI KĀDS TAUTAI KONKRĒTI IZSKAIDRO KAS TAS TĀDS IR? KĀPĒC NEKUR NEVIENA VĀRDA PAR OTRU FINANSĒŠANAS MODELI? Piedodiet, ka rakstu ar LIELAJIEM burtiem, bet nevar izturēt, cik ilgi var tautu muļķot un vazāt aiz deguna? Provizoriski mazo skolu skolotāji, iespējams, saņems vairāk nekā līdz šim, bet lielo skolu skolotāji - ja ne zaudēs, tad, labākajā gadījumā saņems to pašu. Tad lielo skolu skolotājiem ir vērts streikot ne par ko? Par algas pielikumu? Varbūt, ka vajadzētu ņemt vērā arī skolas sasniegumus, izglītības kvalitāti? Ak jā, Ķīlis solīja izglītības kvalitātes kritērijus un indikatorus, bet ... Vieglāk jau ir bļaustīties, tēlot, ka strādā ar visu nopietnību un vilkt gumiju. Gribu redzēt, kas būs pēc gadiem 10-20, kad esošie pedagogi aizies pensijā un vietā atnāks (bail pat iedomāties)... Kurš normāls cilvēks ies uz skolu strādāt kaut vai par 400-500 EUR uz papīra?
Jā, modelis patiešām ir šizofrēnisks,jo skolotāju padarīs vēl nabagāku un apspiestāku.Kur vēl tālāk...
Lielo skolu skolotāji! 20.11.2014. 20:42:47
Jāstreiko visiem. Taču redzat, ka tagad gatavojas cirpt jūs! Pret absurdajiem modeļiem! Visiem samaksāt adekvāti!
Eksāmenu laikā būs par vēlu! Eksāmenu laikā būtu efektīvi, taču ne visi pievienosies vecās labās sirdsapziņas dēļ. Pieņemto budžetu nemainīs, tātad 3 gadus atkal tikai runās, ceturtajā solīs, tad griezīs! Tūlīt!!! Bez piketiņiem un padziedāšanas!
Vienīgais iedarbīgais līdzeklis, lai mūs sadzirdētu un beigtu ignorēt, streiks eksāmenu laikā!!!
Tikai viena iespēja 20.11.2014. 20:28:55
Pilnīgi piekrītu Ligai! Tikai jāstreiko- un kārtīgi! Gan pret esošo modeli, gan arī topošo . Par pret cilvēkam cienīgu attieksmi, samaksu, bez pilsētu vai lauku diskriminēšanas! Par visu valsts iestādēs strādājošo algu pārskatīšanu (sasiešanu). Pret lēmumiem sev pielikt 600-800, citiem 1 vai pat "-" 100! Par dotā solījuma turēšanu! Par atbildību vēlētāju priekšā! Nebūtu solījuši, nebūtu ievēlēti, ne tāa?
skolotāja. 20.11.2014. 19:08:53
Mēs skolā vienojāmies, ka neiesim ne uz streiku, ne piknika-piketu, jo pašcieņa jāsaglabā jebkuros apstākļos.LIZDA kārtējo reizi ievilks sev krustiņu un skolotāji kā aunu bars ticēs solījumiem.P.S. ģenerālstreiks paredzēts jūlijā.
Pilnīgi, piekrītu!!! Tikko kungs ļoti labi visu paskaidroja, visi piekritīsim viņam!
piketētāji tādi 20.11.2014. 17:57:09
Vai nav kauna piketēt, kad Āfrikā bērni mirst no bada? Jūs esiet iegrimuši savā šaurajā pasaulē un nespējat saprast ka ir svarīgākas lietas par sava viedokļa paužanu. ak mans dievs!!! Nepietiek jau ar to ka nevar vairs strādāt, tagad, arīdzan vēl prasīt gribas? Tieši šāda attieksme nogalina mūsu nākotnes prātus, vienaldzība, un varas spēles fetišs.... . .
Jāstreiko ne tikai par zemajām algām, bet parī pret to šizefrenisko attālgojuma modeli, kas var padarīt daudzus skolotājus vēl nabadzīgākus nekā viņi ir..............
Tikai 2000 pedagogu??? Tad varbūt šiem pedagogiem, kuri piketēs arī veikt piemaksas, ja jau pārējiem pedagogiem vienalga?!
Visai valstij palielināt minimālās algas ar 2015.g. -tur pietiek naudas, Bet skolotājiem pacelt -tur NEKAD NAV. Kurš tam tic?
Pilnīgi bez jēgas tie piketi. Vajag streikot-tad vismaz valdība sāk domāt, ko darīt. Cik var ņirgāties par skolotājiem??? Ar nākošo gadu valsts minimālā alga un skolotāja alga būs ļoti tuvu. Tātad visi citi ir vērtīgi darbinieki vienīģi skolotāji.....
NU cik var bezjēdzīgi piketēt? Paši busiem smiekli "klauni" . Streiks!!! Streiks!!! Streiks!!!
Es arī par streiku un nav ko muļķoties ar piketu (ja arodbiedrības pārstāvji grib piketot, lai to dara) vai divu stundu garu streiku... Tas ir smieklīgi un nekam nevajadzīgi. Kam šodien tādi pekstiņi (par piketu un divu stundu streiku)ienāk prātā un ko tas dos??? Ja dara, tad dara!Par kārtīgu streiku, kura sekas ir jūtamas-nenotiek stundas-skola slēgta, jo skolotāji neiet uz darbu, nenotiek eksāmeni, un tml. Kāpēc arodbiedrība piedāvā mums tik neefektīvas metodes????
Jāsreiko
Pikets jau bija. Tas neko nedeva. Kādēļ tad atkal pikets? Tikai un vienīgi streiks!
Vajadzētu veikt aptauju , cik skolotāju būtu gatavi streikot!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.