Lietotājvārds
Parole
Nekas, atbrauks bēgļi ar bērniem un viņiem ne tas vien pienāksies
Paldies Dievam šeit, LV vairāk nedzemdēšu un bērnus neskološu!
Mainot dzīvesvietu uz citu pilsētu nācās pamest pašvaldības bērnudārzu, kurā bērns tika uzņemts no 2 gadiem, jo uzreiz pēc dzimšanas iestājos rindā. Jaunajā dzīvesvietā rindas numurs bija 600+. Vienīgā iespēja - privātais bērnudārzs. Rinda uz pašvaldības b/d pienāca pēdējā mācību gadā b/d, bet atceroties cik grūti gāja ar adaptāciju gan pirmajā, gan otrajā b/d, neriskēju pirms skolas pēdējā gadā vēlreiz mainīt b/d - jauna vieta, citi bērni, stresi visiem. Tāpat pēc gada būs jāmaina viss atkal. Tagad no jaunā gada maksāšu par šo savu lēmumu ar savu naudu...par laimi, mums pašvaldība apmaksā lielāko daļu un piemaksāt nāksies samērā nedaudz. Jūtos piekrāpta, jo godīgi maksāju nodokļus, bet par to, ko citi saņem par brīvu, maksāju no savas kabatas. Negodīgi.
Pirms diviem gadiem piešķīra finansējumu - palaidām bērnu privātajā dārziņā, jo, kā zināms, gada nogalē dzimušie bērni nav vienlīdzīgi ar gada sākumā dzimušajiem. Maksājām ap 70-80 EUR mēnesī. No rindas pašvaldības bērnudārzā atteicāmies. Diemžēl tikai tagad saprotu kāda kļūda bija uzticēties tam, ka valsts atbalsts bija pārdomāts ilgtermiņa pasākums.
Aijai gudriniecei 17.09.2015. 08:55:25
Ar prieku, tikai ar tēta algu vien nevaram galus savilkt. Un tikai nesāc te moralizēt par izvēli utt. Gan jau, ka pašai bērnu nav.
TheGameChanger 16.09.2015. 22:10:44
Cienījamie lasītāji, viss ir atkarīgs no vecāku pieredzes, bērns ir laicīgi jāpiesaka bērnu dārzā. Es piemēram gāju diezgan dārgā privātajā bērnudārzā jo vecākiem naudes tiešām netrūka, bet, kas attiecas uz pārējiem kam naudas varbūt nav tik daudz-lūdzu netēlojiet muļķi izteikumi "nu tur bija tāda rinda, un ko tad es", kā arī "es jau neko nezināju" nav nekāds reāls arguments. No jūsu sacītā varētu spriest, ka rindas uz iestāšanos bērnudārzā ir kaut kas jauns. Jādomā loģiski, jāmācās spriest pašam.
Savādi gan - mums ir tik katastrofāli maza dzimstība, un joprojām ir rindas uz bērnudārziem. Tāpat kā padomju laikā.
Tad atkal būs šī nevienlīdzīgā situācija, ka bērnam, kas mācās pašvaldības dārziņā pienākas valsts budžeta nauda (jo par dārziņu taču nekas nav jāmaksā), turpretī, ja tavam bērnam nav vietas pašvaldības dārziņā, tad arī nauda nepienākas? Tiešām kādam jādodas uz Satversmes tiesu un jāiesūdz valsts, lai beidzot šo jautājumu sakārtotu? Un beigtu ik pa pāris gadiem mainīt? Visiem bērniem jābūt vienlīdzīgām iespējām, t.sk. finansējumam, neatkarīgi no tā, kur tas skolojas.
Mātei jāsēž (jāaudzina, jāmāca, jādarbojas) ar bērnu mājās, nevis jānogrūž bērnudārzā vai auklei.
Cien. lasītāji! Manuprāt, visiem sen jau skaidrs, ka Latvijā bērns un izglītība NAV viena no prioritātēm.
JAU ir palielinājušās. Vairs jau nav nozīmes, vai palielināsies vēl, vai arī paliks esošajā līmenī. Pie šīm rindām tāpat nav reāli dabūt vietu dārziņā, līdz jāsāk skolas gaitas. Vismaz mums. Līdz ar to - vai var ļaunāk kļūt? Par ko satraukties?
Nesaprotu, kādēļ tik grūti parūpēties par jaunajām ģimenēm!! Tas taču nav finansējums kādam dārgam tūrisma objektam vai izstādei, tā IR PRIORITĀTE! KĀ to var nesaprast?!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.