Lietotājvārds
Parole
Nevajag vecajā akā kakāt. Jaunā nederīgāka būs.
VanGogspedagogs 10.03.2015. 21:01:32
Man domāt, ka pietuvojies laiks dziļi ielūkoties Daba! Atklāt sievietes un vīrieša vietu šajā sistēmā- sistēmā ne cilvēka pašizdomātajā,bet tajā, ko kā pilnīgu programmu mūsu cieitajā diskā ierakstījis Radītājs.
Pareizi jau saki. Drīz uz katra pedagoga būs eksperts. Nāciet par skolotāju vietniekiem. Jums taču maksā un par eksperta naudu atpelniet savu misiju-sagatavojiet kabinetu stundām, salabojiet tehniku, tieciet galā ar skolēnu īpašajām vajadzībām, atnesiet krītu, noslaukiet tāfeli.................. . Eksperti. Nopirkšu pirkstaiņus.
Bet kāpēc man šķiet, ka mums, labāk vajadzētu atteikties no dažiem ekspertiem? Bet kas to dos. Ar varu uzspiedīs un ar varu skolās tiem nabaga bērniem borēs tās muļķības iekšā... Un tad brīnās ka puikas ir tādi 'mļemļaki, bet sievietes kļūst par naudaskāriem robotiem. Tiek noniecināta gan vīriešu tieksme rūpēties un savus mīļos, gan sieviešu misija - radīt un rūpēties par emocionālo siltumu...
Varbūt, ka runa nav par diskrimināciju, bet par aizspriedumiem un domāšanas stereotipiem. Īstā diskriminācija arī sākās tad, kad skolā strādā sievietes, jo tikai viņas ir ar mieru šo darbu veikt nekurnot un paciešot...vīriešu vairums par tādu algu šo darbu nedara. Lai skolā strādātu vīrietis, direktoram jāatrod veids, kā samaksāt par darbu pieklājīgi.
Laurai. Varnas 06.03.2015. 20:45:29
Grāmatu bizness. Stulbi. Bet tā ir. Autori saņem lielas algas par katru savu ,,izdēto olu". Mēs skolotāji un vecāki palīdzam viņiem pelnīt. SKOLOTĀJIEM NAUDU.
ar to eUropu neiebraucam otrā grāvī.....
Bet kā ar bērnu grāmatām, ar kurām grāmatnīcu plaukti tagad ir pilni? Vai, piemēram, disneja žurnāliem? No visa lielā un plašā klāsta labi ja vienu grāmatu var atrast, ko drīkst meitenei dot. Viss rozā krāsā par kleitām, pucēšanos, sunīšu staidzināšanu un jāšanu ar poniju. Un, protams, bēbīšu lellēm. Principā atsakos tādas grāmatas meitai pirkt. Un kad kaut ko lasu viņai priekšā, cenzēju visu, kas, manuprāt, kodē viņu kļūt par bezsmadzeņu dāmīti.
Redziet, mums jau nav īstas izpratnes par to, kādi mēs Eiropā esam dažādi. Ir tautas, kuras nesaskata neko sliktu, ka sieviete ir vadošā amatā (skandināvi un faktiski arī mēs postpadomju)), bet tajā pašā laikā, blakus dzīvo tādas, kurās sievietes virsvadība vīrietim uzdzen "nelabumu" (Itālija, Spānija, Francijja un c.) Tad nu viņi ekspertējas noo sava skatu punkta skatoties. Bet mēs kā vienmēr visu uztveram ar tik lielu " bijību", ka gatavi mesties ar visu savu enerģiju apkarot vīriešu skatījumu. Nenoliedzu, ka visur, kur vadībā ir vīrieši, vairāk vai mazāk notiek sieviešu diskriminācija algas ziņā. Bet sievietes arī pašas to uzskata par pareizu. Kāpēc mēs noliedzam 8.martu- tā bija diena, kad sievietes sāka cīņu pret savu diskrimināciju, bet par vispārējiem puķu svētkiem to izveidoja vīrieši, lai apslēptu ikdienas attieksmi
Tas ir [ārspīlējums. Tā ir nespēja vai arī nevēlēšanās saskatīt būtīskās problēmas. Mūsu valsts izglītības sistēmā ir daudz svarīgākasun dziļākas problēmas, bet mēs redzam tikai to, kas mums tajā BRĪDĪ ir izdevīgs un, kas neprasa domāšanas maiņu. Vīrietis un sieviete ir dažādi "dabas veidojumi", jau bioloģiski, gan to domāšana, gan smadzeņu darbība, gan katra funkcijas ir citādas.
Imao. No Varnasa 05.03.2015. 23:02:57
Vēli saviem biedriem griezties pie psihiatra. Šī tēma nav normāla. Jūs novirzat tēmu. Manu tēmu. Skolotāju algas. Arī bērniem psihiatrs vajadzīgs. Psihololoģi tikai naudu saņem, bet psihiatri spēj palīdzēt. Izbeidziet demagoģiju. Gribat mutes aizbāzt ar seksa jautājumiem? SKOLOTĀJIEM NAUDU. Skolēniem ierobežot tiesības, bet atgādināt pienākumus.
Nopietns skolotājs 05.03.2015. 22:48:04
:)
Skolotāji bieži vien izmet tādas piezīmes kā - puisim- "Tev kauna nav prasīt palīdzību meitenei?" *"jokojoties"* kā arī meitenēm "Tu esi meitene, bet kāpēc tādas atzīmes?" It kā visām meitenēm būtu jābūt teicamniecēm, bet zēniem kuriem vēl sliktākas atzīmes - "Nu puišeļi jau tādi ir". Par laimi, manā skolā ir vairāk jauku skolotāju, kas bieži vien piemēros izmanto nevis tikai "Pēterītis brauca ar riteni" un "Anniņa nopirka kleitiņu", bet skolotāji kas tā dara arī ir. ;c Tādi piemēri jau ir ok, bet nepieciešami arī citādāki, savādāk stereotipu ir par daudz.
Latvija ir slavena ar pārspīlētu direktīvu ieviešanu. Direktīva ir tikai ieteikums. PĀRLIEKA CENTĪBA APTUMŠO PRĀTU!
Es zinu, ka ES ir arī slepenāki dokumenti, kuros klaji doti norādīumi- graut tradicionālos uzskatus par ģimeni.Mācību grāmatās meitenes jāattēlo lielākas par zēniem, tām vismaz pusē stāstu jābūt stiprākām un dominējošām.Vai tiešām mēs gribam kultivēt mīkstmiesīgos vīriešus un visu varošās nelaimīgās "supersievietes ar ūsām"?
Jums pameta tēmu un tagad rejaties...novirzīja no patiesajām valsts problēmām...drausmas!!!
DZIMUMA vienlīdzība. Kādēļ tagad iet runa tik pa sievietēm? Puišeļiem māca, ka raudāt ir slikti, ka par frizieri strādāt ir apkaunojums, ka līdzināties meitenei jebkurā veidā ir vājuma pazīme utt. Un teksts, ka pedagogiem arī vienlidzība ir jāizplata ir vairāk kā pareiza- bērni grāmatas neņems galvā, svarīgāk ir skolotāja teiktais, tas iespiežas galvā. Tagad sēžot skolā, pedagogi vairākas reizes ir metuši ārā piezīmes kas diskriminē gan krāsainos cilvēkus, gan dzimumus, gan psihiski nelīdzvarots cilvēkus, seksuālās orientācijas pat neminēšu.
Iepriekšējā komentāra autore 05.03.2015. 19:55:19
Atvainojos- komentārs bija domāts nevis žoklim, bet komentētājam, kas uzrunāja žokli.
Neviens nesaka, ka vajag, bet gan to, ka ja kāda sieviete vēlas betonēt, traktoru vadīt utt., viņa var, tāpat ja kāda sieviete nevēlas ģimeni un/vai bērnus, viņai vajadzētu būt tiesībām tā dzīvot bez citu apsmiekla vai kā tāda. Bet, ja kāda sieviete vēlas ģimeni un bērnus, droši, tikai neliedziet citām sievietēm darīt, ko viņas vēlas. Piemēram, kad biju mazāka, vēlējos kļūt par kosmonauti, bet nekad nekur neredzēju meiteni kosmonautes lomā- visas krāsojamās grāmatas bija meitenēm- drēbes un dzīvnieki, zēniem- kosmonauti, raķetes, u.c. Tāpat maniem brāļiem kādos ziemassvētkos uzdāvināja teleskopu un saules sistēmas modeli, man- drēbes, virtuves komplektu un bērna lelli. It kā zēnus mudinātu atklāt jaunas lietas, mācīties, bet meitenes- izskatīties labi, rūpēties par mājsaimniecību un bērniem. Neapšaubu, ka daudzas meitenes mīlētu šādu dāvanu, un šādu nākotni- droši, bet ne visas sievietes ir vienādas. Varbūt šī diskriminācija šeit nav ļoti pamanāma, bet tā pastāv.
žoklis 05.03.2015. 19:16 05.03.2015. 19:39:48
Tev taisnība. Sievietei vajag betonēt, traktoru vadīt un strādāt par krāvēju ........ Un galvenais nekādas ģimenes, nekādu bērnu. (Atvainojiet pa manu sarkasmu)
Es labprāt kā sieviete pavadu savu laiku, rūpējoties par savu ģimeni un māju. Esmu strādājusi valsts darbā gandrīz 20 gadus un mani vecākie bērni izjuta mammas trūkumu, turpretī jaunākais šobrīd izbauda manu klātbūtni un rūpes. Šobrīd es to varu no finansiālā viedokļa atļauties - rūpēties par vīru, bērniem un arī par sevi. Bet sabiedrības attieksme ir šāda - ko Tu mājās dari? Par kādiem stereotipiem Briseles ierēdņi runā? Ir daudz svarīgāki jautājumi, kurus vajag risināt izglītības sistēmā, vismaz Latvijā.
Pati dzimumu diskrimināciju Latvijā īpaši neizjūtu, bet atļaušos kaut ko piebilst. Tikai tāpēc, ka kāda ir piedzimusi par sievieti automātiski nenozīmē ka viņai būt par māti un mājsaimnieci ir dzīves piepildījums :P
Lai tik skolotājiem neliktu algu klāt. Katru dienu dullums. Tu cien. biji pie psihiatra?
Miesas bads mazāk bīstams nekā gara bads. Pat atlēts sabrūk, ja dvēsele zaudējusi savu centru. /Z. Mauriņa/ Skolās jāmāca, nevis šīs muļķības, ko piedāvā t.s. eksperti!!! Bet vērst uzmanību kaut vai fakultatīvi - Baltā stunda (Latviešu dzīvesziņa folklora), jo Kristīgās mācības jau ir dažās skolās fakultatīvi. Veselības mācību. Ja kurš ir redzējis, kas notika t..s. modernisms Nacionālajā teātrī paņirgāšanās par Raini pataisīja par pedofilu. Ceru, ka uzvarēs veselais saprāts!
sekojiet uzmanīgi 05.03.2015. 18:04:28
dzimumu vienlīdzība-ieklausieties paīstam šajā vārdu salikumā.Te jau neiet runa par to,ka sievietes tiek diskriminētas.Būs taču noteikti jaunas grāmatas,kurās teikts,ka cilvēks piedzimst bez dzimuma.Visā savā dzīves laikā varēšot izlemt,kas viņš labāk būšot -vīrietis ,vai sieviete.Pa Krievija sTV jau rādīja bērnu dārzus ar šo programmu-gendera. Vemt gribās no šīs rietumu plānprātības
Lai cik ironiski tas neizklasuītos, es piekrītu vīrietim. LV un visā Rietumpasaulē sievietes skrien pēc kaut kāda viņām reklāmās ierbarota standarta, bet tā nav mūsu sūtība. Mēs varam dzīties pēc super karjeras utt., bet beigu beigās laimīgas no tā nebūsim...
Mēs gribam ģimenē vēl bērnus, bet nevaram atļauties. Sievai jāstrādā, lai mēs savilktu galus. Es kā vīrietis ciešu dziļas mazvērtības kompleksa sāpes dvēselē, jo nespēju izturēt, kā mana sieva man saka, ka vēlas atpūsties un veltīt laiku bērniem. KAS NOTIEK ŠĪ CILVĒKA DUĻĶAINAJĀ GALVĀ, KAD VIŅŠ PIEMIN TO, KA SIEVIETES LATVIJĀ TIEK DISKRIMINĒTAS. Un es teiktu, ka viņas tiešām tiek diskriminētas, jo tiek izkropļots viņu priekštas par viņas pamatsūtību, lielu piepildījumu un prieku būt par sievu un māti pirmkārt un tikai pēc citas lietas. CIK MĒS ESAM BĒDĪGĀ SITUĀCIJĀ, KAD TO NEREDZAM!!!
Jautājums ir sekojošs: parādiet man Latvijā mājsaimnieci. Parādiet, kur ir sieviete, ģimene, vīrs, kas var atļauties greznību, ka sieva var būt mājās un audzināt bēnus. Latvija IZMIRST. Tā ir realitāte jebkurā pat paviršā pētījumā. KUR IR SIEVIEŠU DISKRIMINĀCIJA LATVIJĀ. Es kā vīrietis jūtos diskriminēts, ka nevaru atļauties, lai sieva būtu mājās un piekatītu mūsu trīs bērnus.
Mācību grāmatu lobijs...
Ko var cepties, pilnīgi normāla ideja... Ja ievieš jaunas grāmatas, protams jāpadomā vai profesiju un ikdienas dzīves atspoguļojumā nevajadzētu kautko pamainīt, piem. skolotāja lomā parādīt vīrieti, mašīnai pie stūres sievieti. Tāpat var parādīt, ka vīrietis kopā ar sievieti auklē bērnu, nevis tikai mamma. Ir daudz dažādu lietu, ko var nedaudz piekoriģēt.
Atkal mēģina kropļot mūsu bērnus 05.03.2015. 15:03:46
"Eksperti" kā vienmēr grib būt gudrāki un "pārspļaut" gudrībā pašu radītāju, bet jautājums, kas patiesībā slēpjas aiz šīm "rūpēm"? Paldies par "lāča" pakalpojumu, bet esmu tradicionālā ģimenes modeļa piekritēja, jo tikai tā var izaudzināt sievišķīgas sievietes un vīrišķīgus vīriešus.
to: ha-ha 05.03.2015. 10:54 05.03.2015. 15:03:41
:D Super koments! :) Uz 10+! :)
Vai tei genderisti liksies mierā? Katram dzimumam ir savas spējas un loma.
Nav jeega uz stundu iekalt shiis piem.graamatas sveshvaardu noziimi, ja skolotaajs pats neieinteresee, neveicina diskusiju klasee par to kaa bija un kaa ir tagad. Piedodiet, bet tiirai iekalshanai neredzu jeegu. Taa teikt, PD uzrakstiiju, iekjekseeju vaarda noziimi un viss. Jo domaat nemaaca. Luuk tur ir taa probleema. Ja visi skolotaaji maaciitu domaat un analizeet, tad taadu pretenziju nebuutu. :-)
"novecojušas" mācību grāmatas ir labas tieši ar to,ka bērnam var parādīt un pastāstīt,kā tad bija kādreiz,lai var salīdzināt,kā ir tagad un vai tagad ir labāk vai ne. Protams,tas ir jautājums par skolotājas vēlmi bērnu patiešām vispusīgi izglītot vai tikai 'izņemt" vielu.
nesan palasītājam 05.03.2015. 13:42:55
Hi, hi, un kā Tu zini, kas ir "Dzīvojam SŪNU CIEMĀ"? Ir lietas, uz ko balstās frazeoloģismi, priekšstati un alūzijas tajā pašā mūsdienu literatūrā...
palasīju nesen 05.03.2015. 13:33:29
"Sūnu ciema zēnus"...atsvaidzināju atmiņu. Ziniet, kā pieaugušais pusi no tā nesaptratu un godīgi sakot, pat negribu un nevēlos to saprast, kādi svešvārdi tur tiek lietoti..ko vispār grūž bērniem tajās galvās.. MURGS! BRĪNĀS, KA BĒRNI GRĀMATAS NELASA! LOĢISKI. DZĪVOJOT MŪSDIENĀS, ES ARĪ , JA BŪTU BĒRNS-NELASĪTU, JO NAV JAU KO LASĪT, KĀ MŪŽAM UZSPIESTOS MĒRNIEKU LAIKUS UN SŪNU CIEMA ZĒNUS. Lasīs jau vēl 100 un 200 gadus tās dažas izslavētās grāmatas un uzspiedīs mūžu mūōzs, tā ir kā tāda norma. Tikai no šiem gara darbiem lasītvēlme neradīsies, jo mēs šobrīd dzīvojam citā gs un ar citu domāšanu. Tajā laikā skaitījās Ok, bet par to, ko vajzdzētu lasīt šobrīd...tas tā-nospļauties, jo tad jau būs beidzot jāsāk tur augšā strādāt un mainīt mācību programmu un to neviens darīt negrib. Saņemt gan, par neko-tur pirmie! Es neesmu pret latviešu rakstniekiem, bet tas, ko grūž bērniem galvās, ir vairāk kā nepieņemami. Ko tad var gribēt, ja paši dzīvojam SŪNU CIEMĀ ! :-D
tracinās vienkāršos iedzīvotājus ar kārtējiem izgudrojumiem???
to visu vari bērnam parādīt...aizved brīvdienās uz mežu utt...vai tas arī skolai būs jādara?
Piekrītu, ka daudzas mācību grāmatas ir ar novecojušu saturu. Sevišķi,, es domāju, latviešu valoda mazajās klasēs. Mūsdienu bērni, arī vecāki, nesaprot darba rīku un darbu nozīmi. Retajam ir skaidras un saprotamas tēlainās dabas parādības un norises. Mūsdienu datorizētajā pasaulē vairs nav vietas dabas mūžīgajam skaistumam, ne arī savstarpējam romantiskajām attiecībām Viss ir pakārtots naudai.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.