Lietotājvārds
Parole
Зачем Вам учителям зарплата - важнее металлолом купить у Америки . Вы же патриоты - отдайте свою зарплату на покупку ржавого металлолома - будете от русских обороняться. Вы же голосовали за таких правителей - получайте.
Es savu 2 apmaksātās minūtes , sagatavojot stundu un labojot pareizinu ar 60! Ne drusku nepārspīlējot! Ja iečiepstos, ka par tām it kā vajadzētu kaut ko arī samaksāt, ... Veikalā, poliklīnikā, pastā, bankā utt gan mani neviens neapkalpo ārus darbalaika! Amatu diskriminācija? Diskriminācija pēc tā, kur tu dzīvo?! Ministru prezidente ar savu svītu, sēžot n-tas padomēs par pieklājīgu samaksu vienlaicīgi (savādāk jau nevarētu ienākt prātā iespējamo bioloģijas skolotāu apvienot ar konsultantu un direktoru ar grāmatvedi), to nemaz nevēlas redzēt! Neesiet naivi, cilvēciņi!
Liga vecākam 27.11.2014. 10:39 27.11.2014. 18:07:56
"Beidziet vienreiz čīkstēt un sāciet ķerties pie sevis pilnveidošanas ētiskajā ziņā!" Mani šis komentārs rosināja daudz domāt...Vai tiešām mēs-skolotāji esam tādi čīkstuļi un, kāpēc mūsu sāpi šādi sadzird daļa sabiedrības. Laikam,NEREDZ MŪSU AKTĪVU DARBĪBU.Parunājam, pasūdzamies, padziedam. Piemet kādu latiņu-apklustam uz brīdi.Un,tad atkal viss no gala. Var jau apnikt arī....Te mums ir ko padomāt. Nav arī neviena, kurš nepārprotami skaidri, argumentēti pamatotu algas palielināšanas nepieciešamību un IZM sistēmas nesakārtotību. Skolotāji arī ar patreizējām algām strādā apzinīgi, no sirds, neskaitot darbam patērētās sava brīvā laika un nakts stundas.
Mīļie pedagogi! Nu nevajag runāt muļķības par to, ka bērni, redz, atnāk uz skolu tādi un šitādi...un salīdzinājums par miltiem ir pilnīgi nevietā. ES ESMU REDZĒJUSI pedagogu, kas mazā lauku skoliņā, kur liela daļa bija nelabvēlīgo ģimeņu bērni, radīja fantastiskus darbus, bērni skolā ar prieku pavadīja pēcstundas, brīvlaiku un nebija aizdzenami mājās. Rezultāts neizpalika, bērni uzvarēja arī starptautiskos konkursos, skolotāja tagad ir skolas DIREKTORE un vēl aizvien pēc vairāk kā 10 gadiem ar entuziasmu par to pašu aldziņu, ko saņemat jūs, čīkstētāji, rosās un nav apturama, īstenojot aizvien jaunas idejas. NEKAD neesmu viņu dzirdējusi čīkstam, gluži otrādi, viņa man ir teikusi, ka mīl strādāt ar bērniem, kuriem dzīvē nav paveicies, jo viņos ir daudz lielāka degsme un potenciāls...Beidziet vienreiz čīkstēt un sāciet ķerties pie sevis pilnveidošanas ētiskajā ziņā!
Tukšas runas par streiku. Lielākā daļa skolotāju nestreikos. Līdz šim jau arī ir bijušas dažādas protestu aktivitātes. Vai tad visi skolotāji tajās piedalās?
Straujumas kantorī uzdarbojas parakstu viltotāji?!
saule.............:) 26.11.2014. 11:01:34
skumji........zemiski.........pretīgi ! LIEKULE......MELE........ZAGLE
Jauns Arhimeda likums - algu aprēķins skolotājiem 26.11.2014. 10:06:39
Straujuma esot mēģinājusi iedziļināties aprēķinos, kā nosaka skolotāju algu, un bijusi neizpratnē, ka tam ir nepieciešamas 80 dažādas darbības!!!
par Straujumu 26.11.2014. 09:42:51
Un kurš tad ir atbildīgs par "to, kasgadiem notiek izglītības ministrijā"? Kurš tad ir tiešāis priekšnieks IZ ministriem? Par kura neizdarīto darbu tad tiks sodīti skolotāji? Skolotājiem kā sabiedrības apzinīgākai daļai arī vajag uzsākt cīņu. Un jāstreiko tā, lai ir paliekošas sekas,piemēram, negatavojam skolēnus uz dziesmu svētkiem - un atkal apzinīgie skolotāji teiks, ka bērniem nav jācieš. Ir jācieš, jo mūsu darba specifika ir tāda, ka citu cietēju nebūs nevienā variantā. Streikot vajag, bet tas jādara tā, lai sabiedrība sajūt, ka kaut kas nav labi, ja nav skolas. Ja streika laikā bērni tiks pieskatīti skolās, tad tas arī neko nedos, jo daudziem jau skola ir tikai pieskatīšanas iestāde. Skarbi,vai ne?
Man patīk Alla!
Streiks - līdz mūsu kontos netiks ieskaitīta mums neizmaksātā alga!
Atvainojos - jāapseko
Straujumas teiktais izklausās pēc pagājušā gadsimta vidus, kad, kā stāsta vecie pensionētie skolotāji, arī skolotājiem bija jādara viss - jāapeko iedzīvotāji, jāveido aģitbrigādes, jāvāc raža kolhozā, jāaizstāj iztrūkstošs (lasi - nodzēries) kolhoza agronoms utt.ja nedarīsi - ceļš tāls garantēts (tas gan šobrīd draud būt labprātīgs un otrā virzienā). Un tad vismaz deva malku un/vai sedza elektrības rēķinus. Tā ka, skolotāji, uz priekšu, par komunisma (tfu tu, tak Straujumas ideju) uzvaru!
Straujuma pielējusi eļļu ugunī!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tiešām nepieciešami netradicionāli risinājumi, jo tradicionālais "bēdu manu..." pikets Straujumai un valdošai kliķei kā pīlei ūdens. Tagad tiešām streiks, un uz diviem trim mēnešiem. (Streika laikā varēsim arī pastrādāt, kā lauku konsultanti....)
Straujumas teksti: 26.11.2014. 00:02:40
un Straujuma TO STINGRI noteica! Tā, ka nekādas atkāpes vis nebūs un nekāda Brisele tur nelīdzēs! Būsiet asenizatori! Ar visām savām augstākajām, ar visām kvalitātes pakāpēm, ar visiem ikgadējiem un obligātajiem kursiem! Asenizatori ar kvalitātes pakāpi!
Straujumas teksti: 26.11.2014. 00:00:36
Tā, ka, mīlīši, učuki, strādāsiet jūs ne tikai par učukiem, bet arī visos caurumos par korķiem, bet... algu jums tāpat maksās tikai par pusi no skolā nostrādātā vai pat vēl mazāk! Vai nebūs jauki?
Straujumas teksti: 25.11.2014. 23:58:56
... " Cits variants, kā pedagogiem saņemt lielāku algu, būtu amatu apvienošana, pauda premjerministre. «Ir vajadzīgi pilnīgi netradicionāli risinājumi,» viņa uzsvēra. Kā piemēru viņa minēja bioloģijas skolotāja darba apvienošanu ar lauku konsultanta darbu, beidzot attiecīgos kursus, - tas būtu labs risinājums mazajās lauku skolās. Tāpat arī varētu apvienot skolas direktora un grāmatveža darbu, tādējādi ietaupot naudu pedagogu atalgojumam. «Mēs nevaram likt nesakārtotā sistēmā naudu no janvāra. Pēc tam mēs nesapratīsim, kā sakārtot šo sistēmu,» stingri noteica Straujuma."
tātad STREIKS 25.11.2014. 23:34:03
Tikai un vienīgi.
novēro un ziņo 25.11.2014. 22:10:40
Tevi, lasītāj, sapratīs tikai Berlīnē un Briselē- darbojies, jo valdības galva tikai ierobežos, saīsinās, aprobēs un beigās likvidēs. Un tgd ir pats LAIKS vietējā, gan īpašī starptautiskā kontekstā. Esi patriots- neļauj sev nomirt..
Andri! Šoks!!! 25.11.2014. 21:14:57
Šos spalvainos graudus vēl neesu dzirdējusi! Ārprāts! Un tā runā valsts galva??! Nu- līmenītis! Kā tik augstu uzrāpusies?!
Kad klases audzināšana būs atalgots darbs? Līdz šim par to maksā 2-3 stundas, bet jāaudzina un jāpāraudzina- oi-oi-oi! Arī 1 kontaktstunda noteikti paņem vāirāk laika, cik pati sver! Kas tās par 36 stundām?? 3 miljonu vietā sola izrakt no krājumiem 12 miljonus, ja izdosies pārliecināt, ka.... Tad jau varbū sanāks nevis 1, bet 4 eiro! Kur kompensācija par mājas elektrības, printera pulvera, telefona rēķina patēriņiem , pildot misiju? Kurai profesijai vēl saglabājies krīzes cipars??? Un pat mazāk!!!
nupat es nesapratu. Šovakar Latvijas radio 1 ziņās izdzirdēju sekojošu : Laimdota ierosinājusi (ieteikusi) bioloģijas skolotājiem laukos piestrādāt par lauku konsultantiem (izejot attiecīgos kursus), un skolu direktoriem izpildīt arī grāmatvežu funkcijas. (šodienas ziņas 19.00 -apmēram 1 minūte 20 sekundes no ziņu sākuma). Interesanti par ko būtu jāpiestrādā matemātikas skolotājam - vai par biļešu tirgotāju vietējās satiksmes autobusos (tie tad varētu kursēt divreiz biežāk par esošo vienu reisu nedēļā), Ķīmiķe varētu nodarboties ar sadzīves un dabīgās "ķīmijas" produktu izsmelšanu no izsmeļamajām bedrēm un transportēšanu uz ...... Varbūt ka Laimdota arī var savietot savu dienišķo darbu ar trolejbusa vadīšanu ik pārdienas? Bet vispār ideja kā "mūra māja" - velk uz divkāršu Nobela prēmiju ekonomikā un zinātnē....
Apkopēja un kurinātājs nenes uz mājām nevienu darbu. Skolotājs ir stiepis, stiepj un stieps uz mājām darbus- vienkārši TO VISU nevar skolā izdarīt (pie neliela stūrīša uz galda skolotāju istabā, jo klasē atkal strādā kāds cits). Darbs skolā arī vairāk vai mazāk prasa šo to pasponsorēt. Kurinātājam un apkopējai šāds brīvā laika pavadīšanas veids nedraud. ........ 60!!!!!!!!!
... tā nav nekāda aprobācija! cik var nepareizi runāt- sākot no žurnālistiem līdz deputātiem! Ja būtu aprobācija, tad naudu jau maksātu pēc kaut kāda "modeļa" un būtu kaut kāds stundu samazinājums. Patiesībā tiek uzskaitītas stundas, ko nostrādājam, kur tās tiek patērētas. Kāpēc to daram, joprojām nav skkaidrs. UN ES TIEŠĀM VĒLOS, LAI KĀDS PASKAIDRO, KĀPĒC PEDAGOGUS GRIB "UZSĒDINĀT" UZ 36 STUNDĀM, JA NORMĀLAIS DARBA LAIKS PĒC DARBA LIKUMA IR 40 STUNDAS? jo te gudri var paslēpt nākošo akmeni- pēkšņi pēc gadiem izrādīsies, ka pedagogi nemaz nav nostrādājuši atbilstošo darba laiku, lai dotos pensijā....
Nesaprotu... 25.11.2014. 20:14:53
Kā lai jūtas skolotājs Profesionālajās vidusskolās - tajās "nauda NESEKO skolēnam"; pedagogi cītīgi strādā - atkārtojot un iemācot neapgūto pamatskolās + sagatavojot audzēkņus vidusskolas centralizētajiem eksāmeniem (stundu skaits mazāks kā vispārizglītojošajās vidusskolās). Ne mazāku darbu iegulda profesionālo priekšmetu skolotāji - viņu un audzēkņu kopdarba rezultāts ir centralizētie profesionālās kvalifikācijas eksāmeni un iegūta atbilstoša profesionālā kvalifikācija. Valdība apgalvo krīze pārvarēta. Daudzi atkal saņem pirmskrīzes algas. Bet skolotājs? KĀPĒC IZM izstrādātajā jaunajā modelī, kas nodots aprobācijai, darba nedēļa ir 36 stundas? Runa bija par 40 stundu darba nedēļu.
Jāiesniedz prasība Briselē. Tur noziedznieki no valsts spēja izspiest kompensācija. Vai skolotāji nebūtu pelnījuši no valdības kaut mazāko atbalstu? mēs bijām tie, kuriem krīzē nogriez 60%, bet atgriest viņus neviens negrasās. Vai neesam tie, kuri reāli pusi sava darba laiku strā'da kā nēģeri-par darbu nesaņemot algu? par verdzību 21.gs., par meliem pret tautu te varētu iesniegt sūdzību. Vajadzētu streikot tā, lai visi to izjūt, bērni, vecāki valdība. Cik ilgi mēs ļausim par sevi ņirgāties. Vienotība ,jau sen zināms. ka ir meļi. Labi ka par viņiem nebalsoju.
Vai mums streika laikā nevajadzētu pieprasīt Saeimas atlaišanu? Ne kas jau valstī nemainās- ir valdība vai nav! Tāpēc arī jāsaņem no vecākiem pārmetumi - ka mācam vienu, bet realitāte ir pavisam cita. Kā iemācīt bērnam mīlēt šo valsti, ja vecāki bezdarbnieki, skolotāji melo... Varbūt pietiktu skolā ar vienu mācību priekšmetu - svešvalodu, lai bērnus sagatavotu turpmākajai dzīvei Nelatvijā.?
Šādi pazemojot skolotājus valdība panāks, ka no skolām ies prom paši labākie, jo tiem ir lielāka iespēja atrasta darbu arī citur. Ja tagad pedagogs ar milzu darba spējām vēl kaut ko salasa pa 2 skolām vai citādi, tad liedzot viņam šo iespēju, būs motivācija aiziet. Paliks, tie, kas neder citur, kam nav variantu. Samierināsies un paliks un pelēki veidos pelēkus cilvēciņus. Man skolā patik, bet dzīve nabadzībā nav mans mērķis. Esmu no lielas slodzes vilcējiem. Pašlaik esmu pārdomās par turpmāko.
Brīnums! Skolu tehniskais personāls (apkopējas, sētnieks ut.t.) netaisās ne piketēt ne streikot. Atbilde-tāpēc, ka viņus neviens netraucē pilnvērtīgi strādāt. Skolotājus, kuriem ir aptuveni+ 60eiro ----aprobē---, ---- papulē----seilē un straujumē----- ar kategoriju palīdzību, kaut gan augstskola ir pabeigta (daudziem pat vairākas). Vienīgā izeja ir streiks pirmajos eksāmenos un palīdzības meklēšana Briselē. Briselē jāparāda mūsu algas izraksts un jāpastāsta, ka šī alga nav par nedēļu, bet ir visa mēneša atalgojums.
Pats galvenais, ka par partiju nobalsots, bet solījumi nav pildīti un partijas atbildība nepastāv. Kāda jēga TĀDAI partijai, kā Vienotība???
kalašņikovs 25.11.2014. 18:53:37
Valdība sapinusies savos melos. Mūs sagaida tikai algu samazinājums. Streiks eksāmenu laikā, tādam būtu jābūt patreizējās situācijas lozungam.
Pilnīgi piekrītu,kā Straujuma ir Āboltiņas māsa.Abas vienā maisā bāžamas.Nekad fiziski viņas nav strādājušas un tikai cenšās ielīst katrā caurumā,lai atrastu ērtēku vietiņu krēslā,tāpāc šodien viņas neuztraucās par skolotāju algām.Skolotājiem jālūdzās,lai pieliktu skolotājiem algu,BET SEV ŠĪS DĀMAS ALGU PIELIEK CIK VIEN SIRDS VĒLĀS.KAUNS!MINISTRI ĀTRI SEV PIELIEK ALGU.NEBŪS MŪSU LATVIJĀ TAISNĪBA,TĀDĒĻ CILVĒKI ATSTĀJ LATVIJU.TIciet,kā es nebrīnos,kā nauda drīz aizceļos uz Ukrainu,kur Ukrainas prezidentam vajag apbruņot savus karavīrus,lai varētu viņi turpināt slepkavot sirmgalvjus,sievietes un bērnus.Lietuvas prezedente jau atbalstīja Ukrainas prezidentu.KĀ VAR ATBALSTĪT BĒRNU SLEPKAVAS?????TĀDĒĻ ŠODIEN LATVIJĀ SKOLOTĀJI NAV DROŠI PAR RĪTDIENU.TIKAI STREIKOT.STEIKOT VISĀ LATVIJĀ TĀ,LAI MŪSU DEPUTĀTI DOMĀTU,KĀ ARĪ SKOLOTĀJS VĒLĀS NORMĀLI DZĪVOT.
Pilnīgi piekrītu ES 25.11.2014. 17:41. Nav ko izgudrot riteni no jauna, ja tas jau sen ir izgudrots! Un man liekas, ka mūsu jaunā valdība savu aprobāciju nav izgājusi un pilnībā izgāzusies. Un nav, ko pukstēt.. mums tak ir vislabākā dzīve Eiropā. Ja neticat, pajautājiet straujajai.
Kurā profesijā vēl valdība organizē vesela gada garumā moduļu aprobāciju par samaksu? Vai valdības pārstāvjiem, ministriju darbiniekiem arī tika veikta moduļu aprobācija? Ka jaunais modelis valdībai nebūs saprotams, ir skaidrs jau tagad. Tā vienkārši ir ņirgāšanās par skolotājiem, solot katru gadu. Viss tiek aizmirsts. Ir vēl daudzas ES valstis, kurās nav problēmas ar skolotāju darba apmaksu. Nav jāizgudro pilnīgi nekas. Kur nu vēl veseleu gadu jātēlo, ka tiek meklēts uzlabojuma variants.
Liga VECĀKAM 25.11.2014. 14:15 25.11.2014. 16:40 25.11.2014. 16:54:46
Super skaidrojums tiem, kuri redz tikai nesekmīgus skolas beidzējus un nemaz neaizdomājas, kāpēc vienā un tai pašā skolā, vienā un tai pašā klasē, pie viena un tā paša skolotāja ir audzēkņi, kuri skolā tā arī lāga neko neiemācās, bet daudz arī tādu, kuriem mācības skolā sagādā iespēju izzināt nezināmo un kuru zināšanu un prasmju līmenis ir augsts!
VECĀKAM 25.11.2014. 14:15 25.11.2014. 16:40:33
"Vispirms vajadzētu runāt par daudzu skolotāju darba kvalitāti un ētiku.". . . KLIENTS pasūta torti un atnes savus produktus: Brāķēti 3 kategorijas milti ar visu izziņu, ka brāķēti; . . . vanckaru olas; . . . izmircis cukurs; . . . sadzeltējis sviests; . . . novadējies konjaks; . . . vecs ievārījums garnējumam; puspuvuši augļi - ja tādus produktus piešķir cepējam un liek uzcept visgaršīgāko torti, viskvalitatīvāko, tad: 1. Vai cepējam būs jāpatērē mazāk laika, lai uzceptu, nekā no kvalitatīviem produktiem vai vairāk??? 2. Vai cepēja par vienādi patērēto laiku būs ar mieru saņemt mazāku samaksu, ja klients apgalvo, ka torte nav tāda, kādu gaidījis - visaugstākās kvalitātes??? 3. Vai klients var vainot cepēju, ka torte iznākusi negaršīga un visādi publiski zākāt pārmetot neprasmi cept???
Minimālo algu paceļot, šis pielikums NESKARS PEDAGOGUS. Pieliks tiem cilvēkiem, kuri dara maz kvalificētu darbu un viņu alga ir MINMĀLĀ ALGA. Tā kā skolotājs ir kvalificēts darbinieks, tad viņam pie algas nav paredzēts pielikt. Realitātē pirmsskolas skolotājs (pedagogs) ar augstāko izglītību un mg.paed. grādu saņem 420 eu, kas būs tikai par 60 eu vairāk kā mazkvalificētam darbiniekam, kuram ar janvāri. tiks pielikts pie algas 40eu. (labi jau, ka pacels to minimumu). Secinājums Nr.1: valstī mazkvalificēti darbinieki ir visi, kas maksā sociālo nodokli, jo lielo algu " īpašnieki" to, izrādās, nemaksā. Secinājums Nr.2: valsti uztur pēc valsts izpratnes - mazkvalificēts darba spēks: sētnieki, trauku mazgātāji, pedagogi, medmāsas utt. Secinājums Nr.3: pedagogs mūsu valstī pēc darba samasas rādītājiem ir tikai sociālais darbinieks, reabilitācijas un rehabilitācijas statusā, no kura valsts tomēr grib sagaidīt augsti kvalificētus rādītājus. Bet maksāt negrib. Tādēļ iznāk melot, locīties un putroties (Vienotība parakstīja sadarbības līgumu ar IZM un LIZDA par pedagogu algu pacelšanu). Secinājums NR.4: par melošanu jānes politiska atbildība - jāatkāpjas visiem, kas solot pirms vēlēšanām, parakstījās par algas palielināšanu.
Cik Straujuma pašapmierināta! Vēl tikai jāaizņemas Solvitas vīpsnājošais smīniņš!
Šī un arī iepriekšējās valdības savus solījumus attiecībā uz skolotāju algām pildījušas nav, Ir tikai vieniem cirpts, otriem pielikts. Ir n-tās reizes kladzināts , ka pielikts, bet reālajā dzīvē atņemts. Tāpēc jau arī sabiedrība neko nesaprot; "jums tik liek klāt un jūs vēl bļaujat" Salīdzinot ar pirmskrīzi tagad par 1,5 slodzi saņemu mazāk kā toreiz par slodzi (uz pusi vismaz ). Kladzina , ka atkal varbūt 1 eiro (70 sant,) pieliks. Pietiek! Melot pietiek! Solījumu pildīšana= meli.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.