Lietotājvārds
Parole
Un apvieno ne valoda, bet spēja dzirdēt un saprast vienam otru. Kāds labi teica: cilvēki ies mirt tikai savas dzimtas zemes dēļ, nevis valodas. Un pie tam pat ne visi...
Pesimists 22.02.2017. 18:08 Kamēr Latvijā VISUR varēs saņemt informāciju krievu valodā, nepieciešamības pēc latviešu valodas nav ........................................... Vai latviešiem arī nav nepieciešamības :))) ? Tas taču ir mazakumtautības valoda :) Ak Dievs! Nekāda valoda netrauce veidot veselīgo sabiedrību veselīgajā valstī. Tas ir tikai prata sp3les. Nu iesledziet taču galvu. Un katru ši kunga vārdu var attiecināt uz jebkuru valodu un tas būs godīgi. Galvenais lai vienas sabiedrības cilvēki būtu spējīgi saprast un dzirdēt viens otru.
Skolnieciņš 23.02.2017. 20:37:01
Ak, bet Latvija izmirst? Nu, kādi tur valodas mantenieki? Man ar saviem 243€ niepietiek, lai mīlētu šo valsti... © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{
Ja Šadurska kungam patiešām rūpētu DZIMTĀ valodu, viņš diezin vai pieļautu, valsts pārbaudes darbā DZIMTAJĀ valodā 3. klasei viss pārbaudes darbs ir balstīts uz TULKOTAS FRANČU LITERATŪRAS TEKSTU. Nu kā var tā murgot par lojalitāti utt...ja PATS gailis un viņa vistu kūts IGNORĒ DZIMTO VALODU EKSĀMENA DARBĀ.
Es neprutu latvišu vāludu!
Kamēr Latvijā VISUR varēs saņemt informāciju krievu valodā, nepieciešamības pēc latviešu valodas nav.
kas ruinās latviešu valodā, ja latviešu skaits tik strauji dils kā līdz šim? 4 bērnu māmiņas pensionējas no 65 gadiem, kamēr bruņoto spēku kancelejas darbinieki no 50 gadiem! Ko sargāsiet, ja bērnu nebūs?
un ko porziņģis par latviešu valodu teica? a? Kāpēc aizmirsuši līdēji? a?
А что есть кроме языка ? Ничего - пшик. На одном языке далеко не уедешь, особенно, если постоянно оскорблять носителей других языков. Поэтому имеем, что имеем. Нищую страну с нищими пенсиями и зарплатами. И ничего уже не меняется 25 лет и ничего не изменится дольше - так и будем нищими.
Atcerieties, ka šos vārdus viņš teica Dzimtās valodas dienā! Un ikdienā.....
Gundars @ed 22.02.2017. 15:00:04
Angļu valoda ir angļu valoda. Bet termini tauta un nācija ir dažādi. Iesaku izlasīt kaut vai kādu no Egila Levita grāmatām un daudziem citiem autoru darbiem par nācijām, tautām u.c, lai bilde paliek skaidrāka. Es šo esmu mazliet studējis, tā ka zinu. Nācija veidojas uz valsts pamata. Latvijas nācija sastāv no dažādām tautām, kas šeit dzīvo.
kaarteja ciina ar veeja dzirnavam....
Jādoma pirms rakstīt 22.02.2017. 13:27:57
Tsss, vai kādam vel nav skaidrs ka tā ir kārtējā lojalitātes principa pārbaude. Valoda aizsargāta Satversmē, preambulā un papildlikumos. Pedagogiem skolā un ārpus jāievēro augšminēto tēzi. Vai kāds grib zaudēt savu darbu?!
Gundar - nation- angļu valodā ir tauta.... Man nezināma, nesaprotama iemesla dēļ šis tīri angļu vārds nemainītā veidā ir ievazāts latviešu valodā, lai gan ir ar pilnīgi vienādu nozīmi. Tāpēc tavs komentārs ir lasāms šādi- Valoda ir tas, kas veido tautu. Bet tautu (kura sastāv....) - un ir bezjēdzīgs.
Es piekrītu arī par reformām, ko viņš uzdrošinājās uzsākt, bet daudziem siltas vietas un gribas tik pa vecam.
Gundar, sameklē googlē informāciju par Stokholmas sindrōmu...
" Valoda ir pēdējā barjera tautas ceļā uz nekurieni." Autōru neatceros... Par tēmu - padomāsim par to, ko jau šobrīd esam zaudējuši...
Krista @gundars 22.02.2017. 09:51:07
Vai tad pēc jūsu teiktā būtu jāsaprot, ka latviešu valodai šajā zemē nevajadzēttu tikt aizsargātai, jo tā tikai musina un izsraisa strīdus...?
Valoda ir tas, kas veido tautu. Bet nāciju (kura sastāv no dažādām tautām, bet uz valstiskuma patamata) valodas diemžēl šķeļ, nevis vieno. Piemēram, Latvijā ir krievu un latviešu tautas u.c., bet valodas jautājums vienmēr ir strīdus raisinošs.
Rīdziniece 22.02.2017. 09:44:41
Beidzot kaut kas, kam varu piekrist no Šadurska teiktā!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.