Lietotājvārds
Parole
nu un - mammai 23.02.2017. 18:08:41
Jā,māmiņ , jums ir taisnība. Bet pirmkārt, kas ir vainīgs, ka Latvija ir palikusi tik maza valsts? Reformas taču notiek nepārtraukti visus 25 gadus, un uz kurieni tās ved? Nevar būt attistības bez naudas ieguldīšanas, bet pie mums visu tikai ,samāzina ,sašaurina....Kur ir precīzi kritēriji kas ir kvalitāte? Ja kādā mācību iestādē programmas ir pārāk vieglas, lai tās pārstrādā un uzlabo,bet to ir jādara ātri,uzreiz ,nevis tad,kad cilvēks iegulda spēkus,laiku,centību,bet viņam saka : Ziniet,tās bija sliktā,nekvalitātīva programma,jums nepaveicās!" Reformas nedrīkst būt haotiskas , kad ''to beidzot sapratis?
Students izvēlas to augstsk.olu, kurā vieglāk mācīties, bet ne vienmēr tā ir tā kvalitatīvākā. Jāizvērtē objektīvi zinošajiem, kas pārvalda šo jomu, lai tiešām kvalitāte uzlabojas. Cik ilgi var runāt bez jēgas. Viens ir skaidrs- Latvijā- tik mazā valstī - augstskolu un skolu ir par daudz. Ne var tās nodrošināt ar vajadzīgajiem resursiem, ne apmācāmo kvalitāti. Kad mēs to sapratīsim un ļausimies pārkārtoties.
Visu izšķir kadri - ne vien skolās, bet arī augstskolās. Ja LU uz 100 profesoru vietām ir 105 gribētāji, tad nav ko brīnīties par PPMF vērtējumu e-klase komentāros.
Skaidrs,kā LU strādā vairāk valdības vīru un ietekmīgo cilvēku radu un draugu,tas taču ir tik prestīža vieta! Un šī lieta ļoti atgādina "reideru sagrābšanu " ar administrātīvo resursu pielietošanu.
Esmu studējusi LU, kurā ieguvu bakalaura grādu, šobrīd studēju RPIVA, lai iegūtu papildu kvalifikāciju. Ja man būtu vēlreiz jāizdara izvēle, kurā augstskolā studēt, es ne mirkli nešaubītos un pievienotos RPIVAs studentu saimei. Šajā augstskolā strādā dzīvesgudri, pieredzējuši mācībspēki, kuri mums, studentiem, sniedz vispusīgas zināšanas. LU uzsvars bija uz teorētiskām zināšanām.
zvaigznīte 23.02.2017. 12:20:43
Neticu, ka būs kādi uzlabojumi. Tā LU jau ar nav ideālā augstskola...
Nespēju izturēt PPMF zemo līmeni un pametu maģistra studijas. Lekcijas regulāri sākās ar kavēšanos, tās kavēja pati programmas direktore,kas stāstīja vairāk par saviem mazbērniem nekā par tēmu, mācībspēki nespēja loģiski un skaidri izklāstīt tēmu, semināri bija ''burvīgi'' - pasniedzējasēdēja kāju pārlikusi pār kāju un dzēra kafiju, vienlailaikus lasot avīzi, bet studenti strādāja grupu darbu. Es nevaru spriest par RPIVU , bet LU izglītības kvalitāte ir zem kuras katras kritikas.
Pavēro statistiku. PPMF studentu skaits pēdējos gados samazinās, kamēr RPIVA situācija ir tieši pretēja un skaits aug. Ja lielākā daļa studentu izvēlējās RPIVA, kādēļ lai tagad gribētu studēt LU?
Tāpat kā vakar tiešajā runā par dzemdību speciālistiem - nozarē iesaistīto nelaime politiķus daudz neinteresē un viņi pat neizliekas, ka tā nebūtu. Ne skolotāju algas, ne dzemdību spceciālistu. Cinisms. Skolotāji izvēlējās nestreikot, bet kas notiks, ja dzemdību speciālisti tomēr to darīs? Tad valdība varēs kost pirkstos.
Nebūs arī vienprātības. Valdības izlems savu, daudz neklausoties īsti iesaistītajās pusēs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.