Lietotājvārds
Parole
Šo jau tiku pirms pāris gadiem dzirdējusi: ir specialitātes, kur valstij nepieciešami tikai daži jauni speciālisti gadā. Bet ir ĻOTI nepieciešami! Studiju programma to sagatavošanai tika vērtēta kā nekvalitatīva tikai viena iemesla dēļ - mazs studējošo skaits. Netika ņemts vērā, ka studenti apguva zināšanas augstā līmenī, nekur pasaulē nebūtu labākā. Bet, ja būtu liels skaits studējošo, daļa no viņiem nevarētu strādāt specialitātē, jo attiecīgo speciālistu daudz nevajag. Tagad jau šo stulbo principu grib attiecināt uz budžeta vietu sadali. Vai viņi kaut drusku domā, kas valstij izdevīgi?
Uzskatu, ka tā ir vislielākā KĀRTĒJĀ CŪCĪBA, ko valdība tagad gatavojas pieņemt. Ja sudents uzsāk studijas ar domu, ka labi mācīsies un visu laiku būs budžeta grupā, tad kā var pēkšņi, piem., trešā kursa vidū paziņot:'' Piedod, bet tagad taviem senčiem būs jāmaksā!!??'' Ja to zinātu, tad Latvijā nestudētu...kurš atmaksās visus izdevumus līdz trešajam kursam un par neiegūtu diplomu?? Uz elli verētu tā ''izglītības ministrija'' braukt - tur tai īstā vieta!! Naudu grūž visādiem ''mēslime'' (jā - mēsliem). Drīz te latviešu jaunatnes nebūs, tad arī robežas sargāt nevajadzēs un NATO varēs plivināties atpakaļ uz savu mītnes valsti.. KU-KŪŪ!!
Tas skaits ir uz studiju programmu, nevis grupu.
Es domāju, ka budžeta vietas ir jāpalielina
Tad par kādiem speciālistiem, nozaru attīstību, nišas atrašanu u.t.t. vispār runājam?! Pret skolām tiek izvērstas raganu prāvas par to, ka Latvija ir neattīstīta valsts, bet tajā pašā laikā tiek darīts viss, lai tā tāda arī paliktu. Ja skolotāju atalgojums būs neadekvāts, izglītības kvalitāte būs zema. Ja skolotāja vietā visu laiku citi domās, ko un kā mācīt, tad izglītības kvalitāte būs zema. Ja katru gadu mainīsies izglītības prioritātes, tad izglītības kvalitāte būs zema. Ja augstskolās nebūs budžeta vietu, tad vairs nebūs svarīgi, kāda ir izglītības kvalitāte, jo studentu nebūs! Un speciālistu nebūs!
ārprāts!!!!kas notiek Latvijā ar izglītību!!!!jauniešiem spiestā kārtā jābrauc prom, jo ja netiek budžetā vecāki tādas summas nevar atļauties maksāt!!!un studiju kredīts-ha, nav nemaz tik vienkārši! manam bērnam atšuva trīs galvotājus,kā rezultātā viņa bija spiesta pamest augstskolu! Kliegt gribas no šitā visa!!!!
ātrāk prom 16.09.2015. 11:01:15
Ātrāk prom! Arvien nenormālākā bedrē mūs grūž! No visām pusēm nāk Melnie čurkas virsū, bet mums tik visu atņem nogriež! Izvaro morāli un tēlo pārgudros deputātus! Kaut tu nos.....u , Straujuma, ar visu savu Vienotību! Maita !
Uz kaut ko ir jāiekonomē. Daudzi izvēlas studiju vietu tikai balstoties uz budžetu. Tas arī nav pareizi - ne ilgstpējīgi, ne prātīgi, ne valstij, ne arī pašam izdevīgi.
Žēl. Es studēju pavisam nelielā grupā, bijām mazāk nekā 20 cilv., bet man bija budžets. Pie jaunajiem noteikumiem sanāk, nemaz nevarētu studēt bezmaksas. Tad droši vien nestudētu to, kur esmu visspēcīgākā.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.