Lietotājvārds
Parole
nepilnvērtīgums. slēgt
Es Straujumu nebučošu. Viņa gribot iedzert. To var, bet arī runāsim par darbu. Tā gaļa priekš manis veca.
ne skolotājai 100 bučas sirsnīgas!
Ne skolotājai 12.02.2015. 15:53:46
Problēma nav nevarēšanā nopelnīt citur vairāk, prasmēs, bet gan vecumā> 50. Nu neņem jau citās darbavietās tos nodzītos, vecos. Jaunāka gada gājuma kolēģīšiem šajā lietā vairāk izredžu- tā, lūk! Pēc 10 gadiem mūsējiem būs pavisam citas algas, -> vēl piemaksās tikai par to, ka skolā ieiet!
Latvijas skolotāji izsauc uz pārrunu paklāju Straujumas kundzi un kancleres Merķeles kundzi par tēmu izglītība Latvijā.Pirmais jautājums skolotāju algas.Kuras valsts skolotāji tuvāk bomžiem?
Ar tiem diplomiem , ka nav jēgas , nepiekrītu. Ja jau aiziet mācīties tikai , lai kaut kur ietu, tad beigās arī nesaprot, par ko diploms saņemts. Man būtu minami arī pozitīvi piemēri par studijā LU un tālākajām darba iespējām, bet lai nu paliek. Tomēr uzskatu, ka skolām jākļūst kā tādiem daudzfunkcionāliem centriem Par to ir vērts diskutēt. Tas , ka nepietiek tikai ar klasisko mācību stundu, ir skaidrs. Mums ir daudz kolosālu jauniešu, kā piesaistīt šai diskusijai viņus un kā ieinteresēt par labu skolotāja darbam arī ir vērts padomāt. Lai mums izdodas!
jauna diena 11.02.2015. 02:53:07
Cik jums tur bērnu pašai ir? Varējāt Tilžas internātpamatskolai atstāt.
Tātad cik mūsu aldziņa lielāka par minimālo? Septembrī diez vai nebūs pat mazāka! Vai izdevīgāk nav iet bezdarbniekos?
Kurš baidās , par slodzi 420 Bruto -tas bija. Tagad ar janvāri par 30 -40 EU mazāk. Kas sanāk uz rokas. Izglītībai vairs nozīmes un vēl prasa motivēt bērnus....kam ???
Ilzei, Kamenei 09.02.2015. 17:26:42
Jā! Liela man tā alga! V beigās saņemu maija algu, atvaļinājuma naudu= 1036 eiro. Nākošā nauda būs IX beigās. Ai. kā varu uzdzīvot! Jāizdzīvo praktiski 4 mēneši.Līdz vasaras vidum vēl kaut kā, tad- sēdi mājās, nekusties un gaidi septembra beigas. Daudz varu klīst pa veikaliem, izvēloties nocenoto. Arī humpalās šad tad iegriežos, iepērkos gan retāk! Uz papīra man ir nedaudz virs slodzes, realitātē sanāk krietni vairāk. Par stundas sagatavošanu, labošanu neapmaksā pat 2 minūtes. Mājās eju ap 15- 16-tiem, bet pēc mājas soļa regulāri laboju, gatavojos 11:00- 1:00. Jā! Skolā pamatā palikuši tie vecie- ne jau medutiņa dēļ, bet - šajos gados atrast darbu ir sarežģīti. Kam vajag nodzītu zirgu? Liela daļa zem 40 to darbiņu dabū. Man palaimējās. Savos 55 gados dabūju apkopējas vietu (jau tagad apvienoju), Strādāšu 3-reiz mazāk stundu, saņemšu uz rokas vairāk kā taga, kur tad vēl ar septembri, kad būs kārtējais cirpiens. Kolēģiem novēlu veiksmi darba meklējumos. Nekur (arī minimālās algas saņēmējiem) nav tik zema samaksa par reālo darba stundu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Būtu interesanti redzēt Merķeles skarbo sejas izteiksmi blakus Strajumas kundzes,kurai būtu skābāks?
Atceros pēdējo krīzi,kuras rezultātā glābjot Pareksu skolotājiem nogrieza algu par 50%.Tagad ,kad krīze ir cauri neviens atpakaļ atņemto pat teorijā neapspriež -nav naudas!.Bet skolotājiem ,kopš neatkarības Latvijā naudas nekad nav iznācis.Tā ir nekaunīga attieksme.,no Valdības ,no sabiedrības puses.Izglītības sistēma sastāv pārsvarā no sievietēm.Tapēc nav raksturīgs kareivīgums,lai aizstāvētu savas idejas ,savu cieņu.Pašreiz notiek sankcionēta skolotāju izsmiešana,pazemošana,izvarošana.Lasāmi skolotāju vāji draudi pamest arodbiedrību.,pamest skolu.Skolnieku skaits samazinās.Nauda seko skolniekam sasien skolas ar mazo naudas summu.Direktoriem sasien rokas vēl, lai noturētu kārtību skolā,jo skolēns tā ir nauda un tas nav aizskarams.Streiks un tikai streiks-aizslēdzot skolu ,kas pazemo vienu sabiedrības daļu.Valdībai vēl nav kauna ar reklāmām -misijām aģitēt televīzijā jaunos ,,izvarojamos,,.MAN PĒDĒjAM Skolotājam skolā,ja es esmu vīrietis ,nekas neatliek ,kā aģitēt, iesūdzēt Valsti Eiropas cilvēktiesību tiesā.Pēdējais skolā palikušai vīrietis-pret Valsti ,kas pazemo,izvaro sievietes skolā.
vēl skolotāja 09.02.2015. 14:25:15
Pēc jaunajām amatu likmēm - trūks skolotāju. Daļai (labākajai) skolotāju apgūt jaunas prasmes nav problēma ,tas tā arī notiek. Gaidīsim rudeni, būs barga ziema izglītības jomā!!!
Ne skolotāja 09.02.2015. 13:54:36
Tāpat kā jeburā jomā tirgus situācijā, algas pieliks tad, ja skolotāju sāks trūkt. Pagaidām neredzu izmisīgus skolotāja darbu piedāvājumus. Jūs gan čīkstat, bet acīmredzot projām neejat. Vai nu tādēļ, ka citur nevar nopelnīt vairāk, vai jūsu prasmes nav piemērotas citam darbam, kurā maksātu vairāk, vai arī šai darbā ir kaut kas tāds, kas pievelk. Varbūt tā ir iespēja justies gudrākam, pārākam nekā citi? :)
- skolotājai- Ričš 09.02.2015. 12:30:00
Neizdomājiet. Komentāros nevar likt linkus uz saitēm. Tāpat arī rupjus vārdus nedrīkst rakstīt, tādi komentāri automātiski nepievienojas.
PIe visa tā ,ko skolotājam ir jāveic- neaizmirstiet piemest vēl par aktiera darbu, jo tas prasa arī enerģiju un talantu !!!!
Nāc tik droši uz skolu un izbaudi visus labumus- atvaļinājumu, bezkaunīgu skolēnu komentārus, vecāku neaudzinātos bērnus utt. un tad gudri spried par "lielajām algām" un visu pārējo.
sraujuma, beidz ņirgāties!
Skolotāju algas ir pārāk zemas. Skolās ir ļoti liels skolotāju -vīriešu trūkums. Daudzi skolēni nesaprot, ka mācities un labi uzvesties ir skolēna pienākums. Gan ģimenē gan skolā bērniem jāmāca cienīt skolotājus un līdzaudžus.
Domajosie, kolegi! Piekritu, ka atlugums jaraksta maija, citadi nevares uzsakt macibu gadu, nebus skolotaju, jo mistiskas amatu likmes par minimalo algu aizpildit vajadzes. Es ceru, ka skolotaji saprot: carbs bus, stundas skola garantetas, bet macina.... skumji. Tik talk nu esam.
..ko nu daudz te komentēsi, citos makos līst netīk, mamma tā audzināja, vilšanās un panika ir, ticības nav.... es tā domāju, ka atlūgums jāraksta maija beigās,, ne augustā...tad bezdarbnieka pabalsts būs lielāks, esmu literāts, finansēs neko nejēdzu.....
atkal necieņa 08.02.2015. 20:57:42
Klau, Igauņos kādam nevajag latviešu valodu mācīt. Man laba pieredze ar otrās valodas mācīšanu.....22 kontakstundas pa 800 eiro......... Bet principā šobrīd ļoti grūti sevi motivēt darbam, baigais manvisvienalga uznācis.....kā jums???? Katru dienu caurskatu darba sludinājumus, ja kas jēdzīgs būs, eju prom.
Kur paliek komentāri, kāpēc nepievienojas??????
Igaunijā kontaktstundas ir 30 stundas (PII), 18 – 22 stundas (P.;V), 18 – 24 stundas (S) - dati no IZM prezentācijas
Budžetā nav naudas. Kaut kas ir jādara. Veicam aprobāciju. Laiks iegūts!
Sapuvusī IZM 08.02.2015. 19:24:31
Seile ir īsts "asiņains gorilla", dara ko liek - bez sirdsapziņas un cilvēcības. Pretīgi. Laikam cerība pacelties uz citu kauliem?
Kādas slodzes un likmes ir Igaunijā, Lietuvā? Lūk, gatavi modeļi. Iespējams, ka pētīt un pārņemt nav izdevīgi.
Kāpēc manu komentāru izdzēsa????????????????? Par to ,ka esmu šokā, jo mūsu skolā visiem pedagogiem algu samazināja par 30-40 EU, atkarībā no slodzes.
Es ar janvāri par 1 slodzi saņemu 30 EU mazāk, kam lielāka slodze, tie saņem pat 40 EU mazāk. Un tā visiem skolotājiem. Kas notiek????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Bet dzīves dārdzība, e-taloni, elektrība, gāze, pārtika. Es laikam esmu stulba, kaut ko tādu nebiju gaidījusi,
izglītots cilvēks - nu, protams... 08.02.2015. 16:20:54
... divas slodzes nosauks par vienu slodzi (darba apjoms būs kā pie 2 slodzēm), strādāt drīkstēs tikai vienu (vairāk nemaz nevarēs), simboliski palielinās algu, bet rezultātā - maksa par 1 stundu būs zemāka par ministrijas apkopējas darba stundas samaksu....Mums ir spēcīgi ekonomisti. Ar aprobāciju jāizzina precīzi, cik tad lielai ir jābūt simboliski palielinātajai algai un darba aprakstā iekļautajiem pienākumiem, lai nebūtu nekas jāmaina budžetā. :(
Interesanti, kuru cilvēku atklātais viedoklis tiks uzklausīts un ņemts vērā , lai risinātu izglītības sistēmas problēmas, jo tās jau, diemžēl, vairs nav tikai pedagogu algās vien...un kuru viedokli pat nepieminēs vai "izsunīs" kā nepiedienīgu pedagoga "misionāristiskajai" būtībai...
atbildot ehh 08.02.2015. 15:37:10
Acīmredzot, ir cilvēki, kuriem diploms nav nepieciešams, tāpēc arī iegūst to "neiespringstot". Esmu pabeigusi 3 augstskolas, bērni pagaidām pa vienai, visi iespringām un pie tam ne pa jokam. Visi esam apmierināti ar to, ko iemācījāmies, esam pateicīgi tai izglītības sistēmai, kura dod mums šo iespēju, bet pārējais, kā saka, paša rokās. Cienītai/am ehh piedāvātu iesākt un pabeigt pašlaik vispieprasītāko- IT specialitāti LU vai RTU. Tā - neiespringstot ;)
JA sākumā likās ,ka algu palielinās lauku skolām ņemot naudu no pilsētas skolām, tad tagad beidzot ir SKAIDRS, ka zaudētāji ir VISI. Pilsētas skolas ap 20 likmēm, mazās lauku skolas ap 4-6 likmēm.Tad , kur būs tas algu PALIELINĀJUMS??? tik nekaunīgi nav rīkojusies neviena valdība!
iks 08.02.2015. 12:31 rakstīja: "....Kāpēc tagad tā sludina iespējamo misiju..." Nu kaut kā "pa burzmu" tai misijas programmai finanses jāpavairo, cik tad ilgi sanāks tajā ministra krēslā sēdēt .....
Neticu,ka ministrijai un valdībai vispār interesē skolotāju viedoklis.Interese ir pavisam cita-palielināt pienākumu daudzumu,bet algu samazināt,lai varētu lāpīt mazmaziņo skolu skolotāju algas.Ož pēc komunisma principa-visi vienādi nabagi un bailīgi,ka tik neatņem to pašu.Kāpēc tagad tā sludina iespējamo misiju...
Tā izglītība un tā visa lēta nekam nederīga sistēma, nevienam neko labu nenesīs, nav jau brīnums kāpēc visi saņem tik mazu algu, jo mūsu izglītības diplomiem nav nekādas vērtības, mūs nenovertē un tas ir jebkura darba sfēra, šeit LV darbojas žurku taktiska sistēma. Cilvekiem tas patīk, viņi saņem baudu no tā, ko saņem uz rokas. Mēs esam tik slinki lai kko darītu lai kko sasniegtu. Un teikšu godīgī, jebkura augstskola mācoties var dabūt diplomu pat neispringstot, varu kaut trīs vai četrus diplomus iegūt, bet ko es ar viņiem darīšu? uz tualeti aiziešu ? Citi saņem diplomu, viņiem pat sajēgas nav par ko viņi saņem to diplomu. Saku kā ir. Vēmiens nāk.
Arodbiedrībai vajadzētu sniegt izskaidrojumu ,kapēc izgl.ministrijā darbiniekiem tādas algas!Es uzskatu ,ka izglītības ministriju jāslēdz,jāreorganizē.Jāpieliek pie iekšlie vaiiiii aizsardzības ministrijas,tad varētu vieglāk veikt apvērsumu izglītības nozarē.
Patīk pārmest skolotājiem- lieli brīvlaiki,atvaļinājums lielāks.Nu ,bet izmācies augstskolā un nāc strādāt par skolotāju!Tad lūk seko atbilde :es par tādu algu pat uz darbu neietu.Pašreiz samaksa neatbilst skolotāja atbildības līmenim.Kurā vēl iestādē strādā ar zvanu?Vienīgi konvejer rūpnīcās.Vēl skolotājam jādomā ,ko runā,kā izskaties.Nevar ,kad grib, aiziet uz tualeti.Katrā klasē ir kāds skolnieks traucētājs,kur skolotājam jābūt vēl psihologam un jāprot ar tādu tikt galā.Skolotājam vienkārši nepieciešama garīga atpūta.Paši vecāki mājās vairs netiek ar bērniem galā, domā ,ka skolotājam par smieklīgu samaksu tas jādara.Skolotāja darbs kļūst arvien ekstremālāks,grūtāks.Skolnieki nekaunīgāki,nežēlīgāki.Neadekvāta samaksa par šo grūto ,atbildīgo,ekstremālo darbu.Jāpalielina samaksa,jāpalielina vecāku atbildība par savām atvasēm skolā.
Dacei Mūsu bērnudārza audzinātājas es vispār apbrīnoju - tik labi dara savu darbu par tik mazu algu, man puika iet dārziņā un cik profesionāli tiek pieskatīts un aprūpēts
Mani komentāri tiek dzēsti. 08.02.2015. 10:55:38
Zem vairākām aktualitātēm tie ir izdzēsti! . . .No e-klases manus komentārus dzēš. Tā pamazām, jo rakstu to, kas ļoti netīk IZM! Pulicēšu te tos no IZM, KAM ATVAĻINĀJUMA NAUDAS TIEK MAKSĀTAS GAN NOVEMBRĪ, GAN DECEMBRĪ: : : (Kad vispār strādā, KO, dara, PAR KO atbild????) . . . 1. Vagrei NOVEMBRĪ 1040.19eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 1031,00eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 2. Adamanei NOVEMBRĪ 958,04eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 1041,65eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 3. Arklei NOVEMBRĪ 622,02eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 615,67eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 4. Austerei NOVEMBRĪ 1134,72eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 1296,82eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 5. Babičai NOVEMBRĪ i 1087,05eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 1103,24eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 6. Bramanei NOVEMBRĪ 3730,97eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 3710,88eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 7. Dadzītei NOVEMBRĪ 1635,27eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 1434,30eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 8. Ernstonei NOVEMBRĪ 1202,10eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 963,06eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 9. Griķei NOVEMBRĪ 1462,61eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 1551.94eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 10. Grundmanei NOVEMBRĪ 1357,95eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 1456.22eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 11. Kampānei NOVEMBRĪ 907,85eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 748.27eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 12. Kārkliņam NOVEMBRĪ 1452,86eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 1440,35eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 13. Katvarei NOVEMBRĪ 905,79eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 947,50eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 14. Liepiņai NOVEMBRĪ 2124,05eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 2106,27eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 15. Murašovam NOVEMBRĪ 3318,34eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 3194,70eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 16. Opincānam NOVEMBRĪ 585,23eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 523,48eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 17. Ozoliņaii NOVEMBRĪ 3343,50eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 3247,55eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 18. Paunei NOVEMBRĪ 620,59eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 622,02eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 19. Raciņai NOVEMBRĪ 809,26eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 921,31eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 20. Sīei NOVEMBRĪ 1558,81eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 1565,06eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 21. Sneibei NOVEMBRĪ 1044,87eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 852,35eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 22. Tarlapai NOVEMBRĪ 798,76eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 792,44eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 23. S.Treimanei NOVEMBRĪ 605,17eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 605,46eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 24. Vildei-Jurisonei NOVEMBRĪ 942,10eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 958,79eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , 25. Zeltiņai NOVEMBRĪ 987,48eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!), bet DECEMBRĪ 992,90eiro uz rokas (ATVAĻINĀJUMS!) , KATRU mēnesi atvaļinājums, vai nav feini??/!!! . Cik slodzes jāstrādā skolotājai, lai uz rokas (NE JAU UZ PAPĪRA!!!) saņemtu tādu algu kā Bramane, Dadzīte un vēl daudzi desmiti IZM ierēdņu, bez kuriem bērnu skološana, kas ir galvenais nozares uzdevums, neapstātos???!!! Cik slodzes? Un cik ir apkopējas alga par slodzi? .... Viela pārdomām. Sekos arī GRAUJOŠĀKO algu apkopojums krietni pāri tūkstotim, diviem tūkstošiem, pie 4 tūkstošiem……, tikai - - - PAR KO??? Piebildīšu, ka skolotāju algas izskatītos UZ ROKAS PAR 1 SLODZI - 311 EIRO +~12eiro par VISUI SKOLĒNU DARBU LABOŠANU MĒNESĪ +`12eiro par GATAVOŠANOS VISĀM KLAŠU STUNDĀM MĒNESĪ UN DARBU IZSTRĀDĀŠANU!!! salīdzināsim!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.