Lietotājvārds
Parole
Nu redz nepagāja ne gads, ka skolas direktors varēja izstrādāt algu modeli,toties IZM ierēdņi rēķināja aritmētikas līmenī un iebrauca auzās.
kam vispār ministrija?Tur taču pēc idejas strādā ļoti gudri cilvēki,domājams,ka gudrāki kaut vai par tiem pašiem nelaimīgajiem pirmsskolas skolotājiem.Rezultātu nav.Jānāk Batņam,lai kaut cik lietas virzītos.Vai kaut kas absurdāks vēl var būt.Gadi iet,ministri nāk un iet,modeļi visvisādi.Cik vēl ilgi?Grūti noticēt, ka naudu budžetā atradīs.Droši vien pavēstīs, ka no ntā gada, piem.1.sept.
atklājiet lielo noslēpumu! 02.03.2016. 00:11:21
Kāpēc nerunā par kontaktstundu skaitu, ko iespējams sgatavot un novadīt 40 darba stundās? Kāpēc par klases audzināšanu vēl joprojām klusē? (Cik minūtes dienā jāaudzina un cik minūtes jāvelta 1 darba labošanai- intriģējošs jautājums?!)
INTEREŠU IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS IR SKOLOTĀJS VAI KĀ CITĀDI?
Riks-Dhihck 01.03.2016. 18:47:52
situacija ir graujoša
valtča zitla 01.03.2016. 18:46:38
Vot muadienam talu vel lidz ulmaņa laikiem,.
Kas notiek ar Latviju
Da lai mani sponsore maxxima , domaju ražot autiņbiksites, mani ļoti uzstrauc depopulacija latvija uzkatu, ka maxima ir nekvalativs ediens , bet lets.manas autiņbiksites glabs pasauli
Nē maxximaj tas nav izdevigi..
Ja skoleni jau nak garajos starbrižos pie mums pirk edamo. vismaz klienti ir. ko domajat mos lai maxima sponsore skolas
Ingrida Spo.ŽinovskaSk.Riga 01.03.2016. 18:34:23
Ja šada ir situacija,cerms ka tuvakajā laika kaukas mainisies
Nožēlojami.. 01.03.2016. 18:29:11
Šīs valsts ierēdņiem neticiet un arī jaunajam modelim ,vinnētāji būs tikai pilsētas skolas pedagogi .Lauku skolas likvidēs ,cik daudzi paliks bez darba ....
Все это пустая БОЛТОВНЯ ! Где деньги возьмете ? Вы разрабатываете эту модель уже 4 года и что ? ПШИК. Чисто латышский современный подход: главное создать видимость работы, а результат нет и не будет. И везде в вашем государстве так. Скоро медицина у вас обанкротится, а затем придет очередь пенсий. ЛУЧШЕ СОБИРАЙТЕ ЧЕМОДАНЫ.
Joprojām nesaprotu, kā var būt situācija, ka par vienādu stundu skaitu, skolotāja alga būs atkarīga no skolēnu skaita. Ja jau kaut ko modelējam, tad jau tur ir ieliktas, ar dažādiem koeficientiem, atšķirības par labošanu, audzināšanu u. c.
Batņa "Dienā" nenoliedz, ka mazajās skolās skolotājiem skolotājiem nebūs iespējams "sakasīt" pilnu slodzi (arī pieplusojot audzināšanu un interešu izglītību).
Kur ar to modeli var ieoazīties? Un vai tas neturpina IZM modeļa tendenci-palielināt likmē paredzēto kontaktstundu laiku?
Es atkal tieši to lasīju, ka Viņš par pamatu ņēmis savu skolu. Galīgi neatbalstu, ka tagad direktori sāks modeļus veidot. varbūt tad atļaujam vecākiem to darīt vai sabiedriskajiem masu medijiem?
Rādās,ka mēs protam tikai kritizēt.Cilvēks izrādīja iniciatīvu,ieguldīja lielu darbu,guva atzinību kompetentu cilvēku secinājumos,bet mēs tik ķērcam:nekas nebūs,nekas nenotiks!Un nenotiks arī,ja mēs tā domāsim. Lai izstrādā modeli kaut katrs skolotājs,būs lielāka iespēja atlasīt pašu labāko......
> *** 01.03.2016. 12:30 01.03.2016. 13:32:22
Ja skolotāji tikai turpinās vaimanāt un īdēt par pasaules netaisnību un gaidīs, kad IZM kaut kādus mistiskus modeļus izstrādās, apspriedīs un gadiem ilgi aprobēs, tad gan patiešām būs slikti. Tas ir apsveicami, ka skolas un direktori nāk ar savu iniciatīvu! Starp citu, kaut kā nevarēju nekur izlasīt, ka Batņa būtu šo alternatīvo modeli veidojis TIKAI savai skolai.
Lietuvā skolotāji joprojām streiko. Tikai par to, šķiet, mēs nedrīkstm ne zināt, ne viņus atbalstīt. Latvijas mēdijos klusums. Nedrīkst, laikam, par to runāt un destabilizēt situāciju valstī. Pameklējiet. Pēdējā informācija sagūglējas no 23.februāra. Kauns.
Atkarība no skolēnu skaita ir atkarība no absurda. Visām vēlmēm, standartiem, misijām ir robežas jeb sarkanās līnijas. Ja skolotājam ir jānovērtē VISAS viena skolēna un pēc tam VISU (apmēram 30) skolēnu prasmes un iemaņas un sintezēt tās kompetencēs, tad tā jau ir negodīga haltūra. Haltūra, protams, jau tāpat ir negodīga, taču tas attiecas uz skolotāju sirdsapziņu. Es taču redzu lielo klašu skolēnu mājasdarbus ar NOPIETNĀM nelabotām kļūdam, kuras vēlāk ietekmēs viņu karjeru un dzīvi. Varbūt labāk būtu pašiem lielskolotājiem pārstāt melot un atbrīvot slodzes daļu uz ielas (laukiem) izmestajiem kolēģiem. Jebkurā gadījumā arī šie prātojumi ir liekulīgi, jo grib pievilkt modeli pie jau iepriekš zināmā,MELĪGĀ rezultāta.
Varbūt tagad katras skolas administrācija izstrādās algu modeli savai skolai? Nepieļaujami, ja tā notiek, priekš kam mums ministrija. Jāpieprasa atgriezties pie 2007.gada modeļa un lai atdod ieturētās algas. Un idiotismu, ka tagad skolotājiem visi pēc kārtas sāks izstrādāt algas modeļus , nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut. Tas beigsies ļoti slikti.
nevajag skaust 01.03.2016. 12:13:01
Pirmsskolas pedagogu darbs ir daudzas reizes grūtāks par vidusskolas skolotāju darbu, tāpēc nevajag skaust,Rū...
Neviena vārda par atbalsta personālu.....arī logopēdi un speciālie pedagogi grib pienācīgas algas!
lasiet šodien "Dienu" (var arī internetā) 01.03.2016. 11:56:09
Šodien "DIENĀ" saprātīga publikācija par Batņas piedāvāto variantu. Bilde uz vāka ;-)
Paldies Batņam! Kauns par IZM Papules, Seiles un Straujumas rīcību, kas vērsta pret skolotājiem. Papules. k-dze., lūdzu, atrodiet sev piemērotu darbu, saprotu, skolā Jums nav paveicies ar skolotājiem, bet tādēļ nav jācieš šī brīža skolotājiem.
Cik maksāja NEPRODUKTĪVAIS Papules, Bucenieces darbs ar treknām algām (decembrī ap divi tūkstoši uz rokas), kurš izrādījās vien čiks. Secinājums-ja palielināsim trekni apmaksāto ierēdņu skaitu visās ar izglītību saistītajās institūcijās, tieši darba darītāji -pedagogi un pasniedzēji - varēs kopā ar savām ģimenēm kā lāči doties ziemas guļā neēduši.
IESNIEGS? Nu un tad? 01.03.2016. 11:18:43
Ko tas dos, ka iesniegs? Cik reizes jau visādi modeļi, plāni, vīzijas, aprēķini, pārstrādes, pielabojumi jau nav sniegti un sniegti un sniegti un... ... ... Kas no tā visa ir mainījies skolotāju atalgojumā kopš 2008. gadā krīzes dēļ skolotāju algas samazināja par 50%? Mainīsies? Pieņems? Pieliks pie algas? Nu nebūsim naivi. Ne pieņems, ne pieliks. Atkal gadu desmitiem zelēs un pārmals, lai beigās izspļautu un ņemtu citu, ko zelēt, lai tikai jāmaksā nebūtu! NETICU NEKAM un NEVIENAM šai valstī!
Jā bet IZM cik naudiņas jau 2 gados samaksāja? Un te kāds lauku skolotājs - izjauca jaunos darba priekus vel kādus 3 gadus...
LIELISKI!!!
Gaidītājs 01.03.2016. 10:45:38
Būtu gan ļoti interesanti uzzināt, cik lielu samaksu par algas modeļa izstrādi divu gadu garumā saņēma IZM ierēdnes Jansone un Bašķere, un vēl citi ierēdņi, kuri neieklausījās pedagogos, kuri ikdienā strādā skolā. Batņa pierādīja, ka to var veikt īsākā laikā un reāli skatoties uz dzīvi.
Valstij nauda ir, tikai tā glabājas nodokļu nemaksātāju maciņos. Arī dažādi nevajadzīgi izdevumi ,, zelta,, ministrijās, kurus saskaitot kopā sanāk diezgan prāva summa.
Nu, ja jau pirmsskolu pedagogiem būs tikpat, tad lielo skolu ped., tātad mazāk nekā līdz šim... Ja jau visi ir pelnījuši vienādi.
Izklausās pēc medus upēm no Batņas puses. Kāda ir iespēja, ka var palielināt algu par 100%? NAudas valstī ir tik, cik ir, - to var tikai dalīt un pārdalīt... Ne jau pēkšņi radīsies jauna. Tad man ir jautājums - uz KĀ rēķina palielinās?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.