Lietotājvārds
Parole
Ingai jautājums- Lai uzraudzītu klases telpu vajadzīgs grāds vai izglītība pedagoģijā?
interesanti 29.12.2015. 11:34:04
Gandrīz katrs Bojāra raidījums "Aizliegtais paņēmiens" beidzas ar ierēdņu un ministru vārdiem: "Es esmu šokēts!"(vakar tas bija mīļās IZM ierēdnis). Tad mums, nodokļu maksātājiem, ir pamatots jautājums, kāda "mārrutka" pēc mums ir jāuztur tik liela varza ar šokētiem ierēdņiem, kuri neko nespēj kā tikai būt šokēti?!
Vienīgi ministri mums var būt bez attīecīga papīra, nu arī būvuzraugi!
72 stundu kursi pirmspensijas sporta skolotājiem 29.12.2015. 11:28:34
Kad IZM atbildīgā pārstāve, publiski paužot ministrijas viedokli, piedāvāja sporta skolotājiem pirmspensijas vecumā nedomāt par iespēju priekšlaicīgi pensionēties (kā to piedāvā LIZDA), bet gan pēc "īso" kursu beigšanas pārkvalificēties un mācīt matemātiku, piemēram, 5.klasēs, nevienam nav šaubu, ka 72 stundu kursi ir pietiekoši, lai cilvēkam izsniegtu sertifikātu un viņš varētu mācīt to, ko pirms 30 gadiem mēs Latvijas Universitātē mācījāmies 5 gadus. Pirms pāris gadiem mūsu padomjlaika Universitātes izglītību pielīdzināja "maģistram". Un neviens mani nepārliecinās, ka "īsie" kursi, tāpat kā manas kolēģes saņemtais augstskolas diploms ar pielikumiem un sertifikātiem par jaunās skolotāja tiesībām mācīt fiziku, matemātiku, informātiku, svešvalodu, strādāt par speciālo un sociālo pedagogu, vadīt deju kolektīvu, daudz atšķiras no "īsajiem" kursiem. Un šāda sistēma ir uz katra soļa - apliecība par nosēdēšanu kursos šobrīd atver visas durvis (tikai jāsamaksā par kursiem un jāparakstās, ka esi apmeklējis vismaz 75% lekciju). negribas, lai mēs atgrieztos 15 gadus senā pagātnē, kad laikrakstā "Diena" varēja lasīt darba piedāvājuma sludinājumus: "Vajadzīgs jurists. XXXX augstskolas jurista diplomu nepiedāvāt".
Tas, ka cilvēkam būs iegūts papīrītis par pāris darbiem, neko vēl nenozīmē... :) Man personīgi no tā ne silts, ne auksts. Daudz svarīgāk ir parunāt ar treneri un saprast, va tur nav skaidas iekšā. Zinu dažus vienkārši IZCILI gudrus vīriešus un vismaz vienu sievieti, kuri darbojas šajā jomā - zinu, ka viņi ir izcili veselības speciālisti, viņiem ir izpratne un galva uz pleciem. Vienīgais - par kaut kādu diplomu gan es nekad neesmu jautājis...
Jā, piekrītu Kristam. Treneris nekad neuzrauga vnk zāli, kā Inga saka. Treneriem ir ļoti liela atbildība - viņi var sabojāt cilvēka veselību un ķermeni. Vai arī tieši otrādi. Es uz tiem skatos kā uz gandrīz vai ārstiem! Homeopātiskiem ārstiem. Vajag izglītību, protams, bet galvenais ir attieksme - lai pieiet individuāli katram. Lielākajā fitnesa klubu ķēdē - Atlētika - es personīgi saskārusies ar briesmīgu situāciju - dežurējošo, kas paši nāktu klāt un palīdzētu nav, vismaz man tā nekad nav bijis, ka nāktu klāt ar padomu un jautātu, vai nevajag paskaidrot utt.
Es atvainojos, bet jūs par apsargu runājat?.. Sporta zālēs nav tādu cilvēku, kuri abstrakti "uzrauga" zāli. Tie ir dežurējošie treneri, kuriem jāredz VISS, kas notiek zālē - ko kurš dara, vai svari nav par lielu, vai netaisa vingrojumus ar nepareizu stāju, vai pareizi izmanto inventāru utt! Ja notiek savainojums kādam, tad principā par to ir atbildīgs treneris... Tād'ēļ, vai tiešām cilvēks gribētu atbildēt par citu cilvēku drošību, ja viņam nav tādas izglītības?
Man jau liekas, ka nav jābūt doktora grādam fiziskajā izglītībā un anotomijā, lai uzraudzītu zāli...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.