Lietotājvārds
Parole
Vai tiešam tas būs šajā gadsimtā?
Cik gudri darīts: divas slodzes nosauks par vienu slodzi (darba apjoms būs kā pie 2 slodzēm), strādāt drīkstēs tikai vienu (vairāk nemaz nevarēs), simboliski palielinās algu, bet rezultātā - maksa par 1 stundu būs zemāka par ministrijas apkopējas darba stundas samaksu....Mums ir spēcīgi ekonomisti. Ar aprobāciju jāizzina precīzi, cik tad lielai ir jābūt simboliski palielinātajai algai un darba aprakstā iekļautajiem pienākumiem, lai nebūtu nekas jāmaina budžetā. :(
aritmētika, vienkāršā 14.02.2015. 00:47:51
Tā dīvaini jau ar tiem starpbrīžiem sanāk ... pēc katras 40 minūšu stundas 10 minūšu starpbrīdis, kura laikā es ATBILDU uz visdažādākajiem skolēnu jautājumiem, NODROŠINU kārtību skolas gaitenī, VIENOJOS ar klašu audzinātājiem vai citu priekšmetu skolotājiem par kādu kopīgu projektu, PIEZVANU pāris vecākiem, kuru mīluļi nav ieradušies skolā, SAKOPĒJU materiālus nākamās dienas kontroldarbam ... Dienas garumā tādu starpbrīžu ir veseli seši - tātad STUNDA, kas netiek apmaksāta. Nedēļā - piecas stundas, mēnesī ... Varbūt tiešām vajadzētu - kā iesaka kolēģis Agris - aizsiet acis un iegrimt meditācijā? Un jebkuru traucējumu noraidīt ar vārdiem "manis šobrīd nav darbā"?
Dāmītes un veči no IZM! Izdomājiet vēl kaut kādus pekstiņus,lai rastos ticamāks iespaids,ka jūs tur briesmīgi strādājiet! PALDIES,NEVAJAG NEKĀDAS SOCIĀLĀS GARANTIJAS-BEIDZOT IESITIET AR ĀMURU SAVOS PAUROS UN BEIDZIET MŪS-SKOLOTĀJUS TURĒT PAR MUĻĶIEM! SAMAKSĀJIET MUMS PAR PADARĪTO DARBU ŠODIEN UN VĒL TO,KO IEPRIEKŠĒJOS GADOS NOZAGĀT! UUN TAD,KAD SAŅEMSIM SAVU NAUDIŅU,JUMS NEPRASĪSIM PADOMU,BET PAŠI UZTAISĪSIM SAVAS GARANTIJAS.BET AR SAVĀM GARANTIJĀM EJIET UZ TURIENI,KUR VĒL NEESAT BIJUŠI UN TĀ PATĀLĀK!!!!
LIZDA!!!!!Visus vecos skolotājus jālaiž pensijā no 55 gadiem ! Lai būtu darba vietas jaunajiem pedagogiem !
Tad jau LIZD-ā notiek kustība, ejam uz priekšu!
Skolotājam maksā par stundu vadīšanu.Par skolnieku audzin.starpbrīdī nemaksā.Tātad es starpbrīdī aizsienu acis un eju sēvī. Ir dienas ,kad visas stundas nav pēc kārtas.Teiksim pirmā stunda un pēdējā astotā ,kas beidzās pl. 15.50.Tātad lauku skolā skolotājam maksā par divām stundām,bet skolā jādzīvo visa diena.Ttad neapmaksātas sešas stundas.VĒL UZ SKOLU JĀAIZBRAUC,NO TĀS JĀAT BRAUC MĀJĀS.;PUSDIENAS AR KĀDA NAUDIŅA.Secinājumi bēdīgi.Ministrijā algu rāķina pēc citām darba stundām,par visām darba dienas stundām .Varbūt arī skolotājam profesionālim sāksim rēķināt godīgi.par visām skolā pavadītām.
Voldemāram (par "Pieturām") 11.02.2015. 11:17:33
Nav tik traki! Kam apnika bezjēdzīgā stāvēšana, tie izkāpa (t.i. izstājās no LIZDAs), daži jaunie iekāpa, cerībā, ka tiks pie stūrēšanas (bet, nekā nebija), bet pensionāri ar brīvbiļetēm Rīgas transportā turpina sēdēt un gudri runāt, ka tūlīt kaut kam jānotiek. Man vislabāk patika biedrene Modra Jansone - pirms mēneša vienā galda pusē, tagad otrā (bija LIZDA vadībā, tagad IZMa runas sieva).
Ja samazina algas ,tad jāsamazina darba apjoms.
Kas ir tavi pieci gadi salīdzinājumā ar tiem deviņiem (desmit) ko apkopēja dabūja lauzt, lai pat ar dāvanām varētu pabeigt deviņas klases .....
LIZDA-s " Pietura" nosaukums atspoguļo saturu - esam apstājušies!
Mācījos 5 gadus par skolotāju, lai ar š.g. 1.janvāri saņemt par 60 eiro vairāk nekā apkopēja skolā. Tāda,lūk, neliela starpība algā, bet milzīga starpība atbildībā.
Filozofiski viss pasaulē attīstās spirālveidā.Skolotāju algās arī,bet ne izglītības ministrijas un arodbiedrības algās spirālveida attīstība nav vērojama,TĀS IR NEMAINĪGI LIELAS. Ja ņemam par sākuma punktu Latvijas neatkarības sākumu,,kad lati parādījās94.g.Par slodzi jaunais pedag. ar augstāko saņēma42 Ls!!! uz rokas un lēnām kāpa līdz 380Ls Kalvīša laikā.Pēc Kalvīša visu laiku iet uz leju.Pēdējā alga Latos bija pagājušajā gadā 298LsUZ ROKAS.Pargājām uz eiro tagad 420EUR PAR SLODZI -UZ PAPĪRA,TAS ir 280latos uz papīra.Tas viss skolā kura iesaistījusies jaunā modeļa aprobācijā.Janvāra alga par to pašu slodzi 266latos-380eur- tas nav 298 lati uz rokas.Dzīves dārdzībai palielinoties!Kā var strādāt ,ja nav par ko aizbraukt uz darbu??Skolotāja darbs paliek turīgo pilsoņu hobijs.,izprieca nevis profesionāls darbs.
Kāpēc algas samazinātas? 11.02.2015. 08:29:19
Kāpēc algas samazinātas, un ziņās, laikrakstos u.c. neviens to nestāsta un skaļi nerunā par to??? Nu ja, runās tikai tad, kad skolotājiem "pacels "algas...par 10-15 eiro...un tad būs "atkal tiem skolotājiem pacēla algas". Tā nu mēs te dzīvojam.
Kamēr skolotājam maksā apkopējas algu skolotājs izpilda tikai apkopēja funkciju skolā.
11.februāris 11.02.2015. 02:43:11
Ko jums LIZDA konkrēti nodarīja? Lūdzu skaidrojumu? Man LIZDA sliktu nedara. Skaidrojiet.
Lai nu ko, LIZDA skolotājus ir riktīgi uzmetusi. Kaut ko tēlo, imitē darbību, bet reālās lietas, algu jautājumu nerisina. Tukša runāšana tikai.
Skolotājiem pensijā būtu jāiet no 55... Visi burkšķ par vecajiem, bet ar ragaviņām uz mežu gan nevajadzētu.
Priecājos, ka kaut kur pašvaldība piemaksā. Mums algas mazliet tomēr palielinājās, jo skolēnu skaits uz 1.sept. bija pieaudzis. Tas jau ir tas absurds, ka mācību gads sakas septembrī, bet nauda skolēnu atrod janvārī. Un tad nu katrā vietā citādas algas un piemaksas. It kā jau darām to pašu un rēķinus maksājam visi pēc vieniem noteikumiem.
Centralizētie eks. 10.02.2015. 20:41:45
Kāpēc neuzticas skolas pedagogu komisijas eks.darbu labojumam??? Tērē naudu no visas valsts pieaicināto pedagogu darba samaksai par vērtēšanu ! Lūk, kur liela nauda apslēpta , jo vietējiem par darbu labošanu, klausīšanos lieku naudu nemaksā !
Zenta - neizpratnei 10.02.2015. 20:24:57
tāpēc, ka nākošās vēlēšanas pēc 4 gadiem. Ja kaut kur pašvaldība varēja ko "piešpricēt", tad priekš kam tagad ? Lai paciešas.
Kāpēc algas samazinātas?
Lai ko neteiktu, vienīgā organizācija, kas risina pedagogu jautājumus, informē, izglīto, konsultē juridiskajos jautājumos, iestājas par darba apstākļu uzlabošanu, reāli panāk, ka nesamazina 40% piemaksas, cinās par atalgojuma paaugstināšanu, ir arodbiedrība. Ja no tās atteiksimies, tad pilnīgi nevienu neinteresēs, ka kādam kaut kas nepatīk. Vara runā tikai ar organizācijām. Indivīdam nav teikšanas. Vienīgā problēma - demokrātija Latvijā ir vāja, un sabiedrības viedoklī neklausās, ja nav likuma.
Vai jums neliekas, ka skolotājs no 60 gadiem būtu jālaiž pensijā?? Viņš taču sevi ir izsmēlis. Pietiek. Bērniem vajag redzēt jaunus pedagogus.
Vai nepietiek ar to, ka šogad saņemsim mazāku algu? Bet nē, pat samazinātās algas izmaksa Saulkrastos kavējas....
Izdienas pensijas ir nepieciešamas visiem pedagogiem , ne tikaii speciālajiem,sporta u.c. LIZDA plānotajiem.
LIZDAS bābas tēlo,ka strādā,bet jautājumu par algām vairs nepaceļ, tukša pļurkstēšana, šorganizāciju jālikvidē vai jāmaina pēc būtības
Jūs laikam no MĒNESS !!!! "-DDDD
Skolotāja, vēl arvien 10.02.2015. 17:12:26
Varbūt sāksim ar normālām algām?
Nu ko. LIZDA atkal rāda, ka kaut ko dara. Nebūs nekā, mums, skolotāji. Nekā, ja paši nelikvidēsim to arodbiedrību un necīnīsimies. LIZDAI jēga sen pazaudēta. Kurš vēl uztur to biroju? Taisni jābrīnās, ka ir vēl tādi muļķi.
Lielākā daļa skolu (vispārizglītojošo) ir pašvaldības. Valsts skolas ir dažādas speciālās internātskolas, profesionālās vidusskolas u.c. Diemžēl valsts skolām algas piešķir pēc "minimālās programmas" , tikai lai iznāktu minimālās likmes par slodzi...
valsts amatpersonām ir atcelti pabalsti bērnu piedzimšanas gadījumā...un ja ir līdzīgi pabalsti, tad arī pedagogu algas ir jāpublicē, tāpat kā valsts amatpersonu algas.
Es arī gribu zināt kas ir pašvaldības un kas ir valsts skola?
Ir arī starp pedagogiem tādi, kuri dzīvo uz citu rēķina - lai jau arodbiedrības biedri maksā biedru naudu un cīnās, gan jau labums atlēks arī tiem, kas prot tikai kritizēt. Ejam visi kopā kā somi, norvēģi, zviedri, tad mums būs spēks un teikšana. Ko var grupa skolotāju izdarīt. Un beidzam notiet viens otru, tad arī darītājiem būs priecīgāgs prāts un vēlme darīt vēl vairāk.
kukainis Baibai 10.02.2015. 13:21:32
Par veselības apdrošināšanu... Apdrošināšanas kompānijas arī vairs neko labu nepiedāvā, ej pie kura ārsta- speciālista,nevienam mūsu polises neinteresē, vinmēr ir atrunas, ka tādas un tādas nederīgas. Ko var darīt arodbiedrības? Neko! Arī esmu nolēmusi no šīs izglītības darbinieku arodbiedrības izstāties!
Vai man kāds varētu paskaidrot, kas ir pašvaldības un kas ir valsts skolas?
no skolas ->>> Baibai 10.02.2015. 12:35:41
Vai Jūsu skolā LIZDA biedru skaits ir palielinājies? Mūsējā LIZDĀ praktiski it tikai pensijas un pirmspensijas vecuma skolotāji, vidējā paaudze stājas ārā, daži jaunie - nestājas.
Padomju laikā skolotājiem (laukos) bija dzīvoklis par brīvu, kaut kāds elektroenerģijas limits tika apmaksāts. Varbūt vēl kaut kas bija... Tas arī tagad būtu motivējoši.
skolotāja ar stāžu 10.02.2015. 12:12:42
rosina, diskutē, domā, . . . . , vajadzētu, centīsimies utt. . . . .
Sociālās garantijas! Latvijā ir kā feodālo zemju savienībā - nabadzīgo pašvaldību darbinieki cīnās kā var, bagāto - kā grib! Es vēlos pieminēt veselības abdrošināšanu, kuru dažas pašvaldības maksā par saviem skolotājiem, bet citas, manuprāt, ne grib, ne var tā par savējiem iestāties. Un vēl aktuāls jautājums ir transprta izdevumi līdz darba vietai, kuri ir nesamērojami augsti salīdzinājumā ar nopelnīto. Arī šajā jautājumā būtu nepieciešams valsts atbalsts nodokļu atvieglojumu vai citā formā (ES piemēri tam ir!!!) Abi šie jautājumi ir aktuāli ne tikai skolotājiem, bet visiem LV strādājošajiem minimālo un mazo darba algu pelnītājiem. Tas taču arī ir jautājums, kuru visu vārdā jārisina arodbiedrībai?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.