Lietotājvārds
Parole
Я уже было подумала, что наконец-то ограничат количество учебников, которые дети должны носить на своих плечах. А нет, опять подачки вроде "распила" бюджетных денег. Бедные музеи и театры никак без этого не проживут. Да, в музеи и театры дети должны ходить, но здоровый позвоночник всё же важнее. Школьный ранец не должен быть тяжелее 10% от веса ребёнка. Оцифруйте, наконец учебники! Дети дома смогут заниматься за компьютером, а учебники будут только в школе. У кого нет компьютера, тому можно выдать второй комплект учебников. И книги прослужат дольше и дети здоровее будут. Но нет! Как же издательства без бюджетных денег проживут? У нас ведь деньги в бюджете не для здоровья детей, а для распила с народа собраны.
Ideja ir atbalstāma. Reizi gadā klase varēs plānot ekskursiju, teātra vai muzeja apmeklējumu, tā ir pozitīva ideja. Laukos ir bērni, kuri ar klasi nebrauc nekur, jo vecāki to nevar atļauties. Varbūt arī beidzot skolotājiem, kuri organizē, ved bērnus, pieskata, atbalsta un izglīto, arī samaksās par šo darbu, jo līdz šim skolotāji vēl piemaksāja gan par autobusu, gan ieejas biļeti sev.
Skolnieciņš 20.02.2017. 04:11:47
Nelgas man tik dislaikus spiež! Ar 17€ paēdis nebūsi! Es pārcietu trūcīgā statusu, tāpc man ir dziļa nepatika pret šo valsti un cilvēci kā tādu!!! Varbūt uzsauksiet man izklaidi un vel 200€+ katram manam ģimenes loceklim!!!
Bērnībā teātris nepatika un tagad nepatīk. Bļaustās, lamājās uz skatuves un vēl nekaunas par kultūru to nosaukt. Mūzika, māksla (ne visa), koncerti, dejas, sporta pasākumi, brīvdabas pasākumi ar skatītāju iesaistīšanu, interešu izglītība ir daudz labāka laika pavadīšana. Izsaku līdzjūtību par piespiedu stiepšanu uz "kultūras" pasākumiem. Paši saprot, ka nav rentabli, cenšas smadzenes skalot, kam vēl var - tāpat kā baznīcas.
Skolnieciņš 18.02.2017. 18:34:30
Ak, kāda laime! Veselus 17€ gada laik iedos! Varbūt skolotāju algas varēja pacelt, jo skolotāji ir diezgan nelaimīgi??? Uh, svētkiem naudu atrod, bet ko gan svinēt? Mani vecaki nabagi, tie PSRS laikā dzīvoja labāk kā tagad... Es 9.klasi pavadiju ar 137€? Kur būs kompensācija? Man vajag naudu! Dodiet (nu, nezinu par darbības vārdu izteiksmēm daudz!) man naudu! Es arī gribu apceļot Latviju! Cieņā, Skolnieciņš © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{ © Ave versus homeless!!!
Tas tiešām būtu vērtīgs naudas ieguldījums! Novērtēsim un atbalstīsim!
to w 17.02.2017. 11:25 18.02.2017. 11:16:48
Jums žēl "milkonus"?
lauciniecei 18.02.2017. 08:34:56
Bet tas Rīgas bērns tikpat labi nav bijis ārpus sava rajona robežām- ne jūru redzējis, ne kārtīgus laukus, ne mežus, ne mūsu skaistās pilis laukos, ne gotiņu pie dabas
jajai, kuru ilgu laiku nejāju 18.02.2017. 04:16:31
Tavs komentārs ir ļoti stulbs. Bez vārdiem
galvenais lai ir cirks matemātikas vietā, jo bērniem ir taču garlaicīgi skolā vai nē? SKOLA ir DARBS nevis izklaide!!!
Es saku - par!
lauciniece - mamma, skolotāja 17.02.2017. 16:57:56
Nesen lasīju par vienu prestižu centra skolu, kura arī šajā projektā iesaistījusies... Mākslas muzejs, teātri blakus... laika bērns to neredz ikdienā... varbūt var kaut kur izlasīt, pēc kādiem kritērijiem izvēlējās skolas pilotprojektam...?
Starp citu,nereti ir ne mazums skolēnu, kuri atsakās izmantot iespēju skatīties pat apmaksātu izrādi( arī ceļa izdevumi segti)
man gribētos sagraut ilūziju par to, ka pilsētā ( un šajā gadījumā Rīgā) visi tik čakli apmeklē kultūras pasākumus. zinu, ko runāju!!! nu galīgi nav tā. Ja laukos saliek programmu , ko redzēt Rīgā un brauciens ir morāli un ētiski skaidrs. tad Rīgā tas viss gulst uz ģimenes izpratnes par kultūras vērtībām. Savus Rīgas bērnus es tāpat stiepju uz teātriem( vecāki noslogoti, intereses citas, ) izstādēm, muzeju. Tas mums ir tāds pats piedzīvojums kā no laukiem barukušajiem.
kārtējais murgs,kuram tērēs milkonus!
Piekrītu par transporta izmaksām. Ar klasi kaut kur aizbraukt (piem., Rīga-Jaunpils) katra bērna vecākiem izmaksā 20 eiro. Ir situācijas, kad jādomā - laist bērnu ekskursijā vai nopirkt jaunos apavus saplīsušo vietā. Un, ja ir vairāki bērni, šāda vērtēšana kļūst vēl sarežģītāka.
Transports ir pārāk dārgs. Arī ar visu piešķirto finansējumu, kas uz vienu skolēnu ir kādi 15 eiro. Izdevīgāk sanāk, ka kāds atbrauc uz skolu, nevis visa klase īrē lielo busu. Vienreiz varbūt aizbrauks uz Rīgu, bet lielākoties uzņems pie sevis ciemiņus, manuprāt.
Kamdēļ tā? Lielāka pieredze taču pašiem braucot, tur jau tā sāls , ka iespēja apskatīt Latviju.
Saprotu, ka lielākoties nebūs tā, ka bērni varēs braukāt pa Latviju ekskursiju laikā, bet pārsvarā dažādi eksperti brauks pie viņiem uz skolām - māklinieki, dzejinieki utt.
Aizkustinoši, ka daudziem skolēniem šis būs pirmais brauciens uz teātri, mākslas muzeju un Rīgu vispār. Liekas tik pašsaprotamas lietas, bet daudzi bērni no lauku novadiem tās bērnībā nemaz nepieredz.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.