Lietotājvārds
Parole
Beidziet kritizet dziesmu svetkus.Laikam jāpanāk ir tas,ka dziesmu svētki vairs netiktu rīkoti,ja jau viss tik slikti. nu tad iztiksim bez dziesmu svētkiem.dziedāsim krogos . beidziet meklēt vainīgos.Paldies svētku organizatoriem.Ja kādam jāatkāpjas,tad noteikti S E I L E i par gājiena atcelšanu.Pati piedaloos pieaugušajos dziesmu svētkos un būs ļoti skumji,ja visu noteiks ar šausmīgiem rīkojumiem,pavēlēm,tie jau vairs nebūs tautai domātie dziesmu svētki,bet gan priekšniekiem,lai saglābātu savas siltās vietiņas,kā šinī gadījumā izglītības ministre ar Straujumas kundzi priekšgalā.
Interesanti-- tātad es kā padotā učene turpmāk varu nepildīt ministres rīkojumus? Ko gribam, to darām? Jā, tas nu ir pilnīgs bezspēcības precedents... Lai gan, protams, globāli ņemot, vajadzēja iet un, lai kā šī niecība nepatiktu, par ģībstošajiem viņa nav atbildīga. Labāk lai vecāki iemāca saviem bērniem elementāras higiēnas un sadzīves normas!
DEMISIJA. Skolotājs sataisījies demisionēt no stundas, skolotāju istabas un vecāku sapulces. Bet direktors atgādina, ka, jo nauda seko skolēnam, skolotājam jāskrien pakaļ demisionējušajiem skolēniem.
...mamma/vecmāmiņa 14.07.2015. 09:17:10
brokastīs putra (4 karotes) , maizes šķēle un gurķis-KUR OLBALTUMVIELAS???? Pusdienās salāti 2 karotes-Kur pareizi sabalansētā šķ''ivja princips (1/2 salāti.....) 3 ēdienreizes pie 18 stundu aktīvi vadītas dienas???? NEDĒĻAS laikā NEVIENA AUGLĪŠA????? Ēdienkarti jāstāda nevis PVD, bet uzturspeciālistiem...
Pateicība par nepiedalīšanos gājienā 14.07.2015. 00:15:39
Pirmdien, 13.07.2015. skolā saņēmām PATEICĪBU TIEM, KAS NEPIEDALĪJĀS GĀJIENĀ: "... Īpaši gribu pateikties tiem, kas ievēroja Rīgas darba grupas sanāksmē pieņemto lēmumu nedoties gājienā, un palika mājās. ..." Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra ..... pasākumu koordinatore
gari pieci gadi 13.07.2015. 19:53:49
Pa šiem garajiem 5 gadiem nomainīsies ierēdņi un galvenie speciālisti, tāpēc viss tiks būvēts no jauna aizmirstot iepriekšējo svētku mācības...Tā tam būs būt..., bet tas jau nav uzreiz slikti, ir citādāk.
Ēšanas gaumes ziņā visiem nekad neizdabāsi. Un tie, kas daudz ko neēd, labāk lai nepiedalās šādos pasākumos, vai arī mammas pieved no mājām to īpašo barību, ko mīlulītis ēd. Restorāna pasūtījumus tak noorganizēt nevarēs.
...liela daļa bērnu - nepaklausīgi, kaut arī labi zina, ko drīkst un ko nevajadzētu darīt, jo tūlīt taču nāve neiestājas...daļai tieši šo bērnu - vecāki arī ir ne līdz galam visās jomās izglītoti un ir gana ambiciozi, savu bezatbildību un arī nespēju savu pusaudzi vai vēl nepilngadīgo jaunieti ietekmēt veiksmīgi maskē aiz stingrām prasībām pret skolotājiem, svētku organizatoriem. Vecāki vispirmām kārtām ir atbildīgi par to, ka jaunietis dara to, kas viņam nepiederas (skolā nemāca pīpēt, dzert un neievērot noteikumus), ka vispār uzdrīkstas un atļaujas. Vecāki paši atļauj un tad brīnās...viņu mīlulis labi zina, kad drīkst lietot mob.tel., bet te gala koncertā dziedot par Daugavu, spēlē spēlītes. Taisni jāpabrīnās, par kādām lietām nākas skolēnus instruēt pirms ekskursijām, teātriem u.c. pasākumiem.
Dalībnieks! 13.07.2015. 13:38:23
Nu ko var perties par to ēšanu... Piemēram, mūsu novadam ēdināšana bija IDEĀLA, kāpēc neskandina šo labo piemēru....tik to slikto, tik to slikto. Fui....tas, ka kāds neēda un nezin ko taisījās no sevis, tā jau ir viņu vaina. Piemēram, pie blakus galda sēdēja dalībnieks, kurš skaidri un gaiši pateica, mēs mājās brokastis neēdam...tad , kur tur vainot ēdināšanu, ja no ģimenes tas jau nāk...
Seile jau nu šeit nav tā pati vainīgākā. Seilei šajā gadījumā būtu nevis jābēg no atbildības demisionējot, bet konkrēti jāņem pie dziesmas svētku izpilddirektore, režisori un citi vadošie, kas ar bērniem strādāja un taupīja uz bērnu spēkiem lai tikai viss izskatītos smuki. Viņi bija tie, kas neņēma vērā vecumposmu īpanības un daudzas citas lietas, kas darbā ar bērniem būtu primārās. Pēdējais koncerts, kad bērniem bija atļauts paņemt līdzi uz estrādi gan siltāku apģērbu, gan ūdeni, gan kādus "ātros ogļhidrātus", gan piesēst citu dziesmas laikā, kad pašam kļuvis par grūti, gan uz klusītēm, bet ne masveidā pamest rindas un aizjozt līdz WC kad to ir savajadzējies to tikai pierādīja. Koncertam uzreiz bija daudz pozitīvāka aura, prieks bērnu acīs bija redzams un koncerts patiešām izdevies arī bez visādām represijām - nesēdēt, nedzert, neēst, negorīties...... Šiem organizatoriem tomēr būtu vienreiz jāsāk izprast, ka tajā estrādē viņi tomēr strādā ar dzīviem bērniem, kuriem arī ir savas vajadzības, noguruma pakāpe u.t.t., nevis dziedošām marionetēm. Pašās beigās ļoti jauka bija arī tā spīdināšanās ar mobilo ierīču gaismiņām (parādīja dziesmusvētku mūsdienīgumu) un laistīšanās ar ūdeni, vainadziņu, grāmatiņu un citu mazlietiņu delverīgā mētāšana, kas vēlreiz parādīja viņu lielo svētku noslēguma prieku un to, ka tie tomēr ir tikai forši bērni un jaunieši, kas tikko ar smaidu uz lūpām izturējuši vienu lielu un nopietnu "maratonu".
Vilibaldam! 13.07.2015. 13:08:03
Jā - šajos svētkos viss bija organizēts perfekti un koristi Rīgas pašvaldības piešķirtajā autobusā 2.mājās - skolā tika nogādāti agrāk, nekā viņu vecāki ar savām mašīnām un sabiedrisko transpertu, kura kustība arī bija perfekti plānota un organizēta!!! Paldies Nilam Ušakova kungam!
Te dažs iesaka sasēdināt pie viena galda organizatorus un izanalizēt. Ļoti šaubos, vai viņi tā varēs izanalizēt. Man atmiņā nāk notikumi, kuros biju iesaistīts dziesmu svētkos 10 gadus atpakaļ. Biju piekomandēts pūtēju orķestrim. Pie tam orķestrī spēlēja skolēni no trim skolām. Grandiozi izskanēja nobeiguma koncerts un tad sākās "kašmars". Dalībnieku masas dažādos ātrumos mēģināja "vilkt" uz autobusu stāvlaukumu. Lieki piebilst - nav jau vairs krēsla, bet nakts. (pēc 11 vakarā). Lai nenoklīstu un nepazaudētos, galveno uzmanību jāvelta pašiem mazākajiem orķestra dalībniekiem (1.- 4. klašu skolēniem), kamēr tie tie sapulcināti norunātajā vietā, "lielie" jau devušies it kā uz .autobusu. Kad pa neapgaismoto, skolēnu pārpildīto aleju esam nonākuši līdz neapgaismotajam autobusu stāvlaukumam, paveras pasaules radīšanai līdzīga aina. Dalībnieku pārpildīts HAOSS, Lieki teikt, ka kolektīvu mākslinieciskie vadītāji ieradās vēl pēc pusotras stundas, ka pa to laiku "lielākie" dalībnieki paspējuši, izmantojot difūzijas principu, "nosvīst" "parunāties" ar ei nu viņu sazin kurām meitenēm, Un tikai palēnām, it kā negribot, ap 1 - niem naktī, no stāvlaukuma lēnām, pa retam sāk doties prom autobusi, Labāk gan teikt iestājas lielajā sastrēgumā, lai vēl kādu stundu censtos to izstāvēt. Un tad jau atrodoties sastrēguma vidū, pēkšņi atskan klauvējiens, lai ielaiž, jo atrodas "pazaudēts kolektīvs" no cita mūsu skolas autobusa. (Tajā (otrajā) autobusā bija pārliecināti, ka šis kolektīvs brauks ar trešo autobusu, trešajā , ka ar otro. Un galu galā viņi bija palikuši kājniekos. Labi ka uzņēmām). Tā nu sanāca, ka šo ne pārāk tālo mājupceļu (nepilni simts km), no estrādes, līdz dzimtajam miestam, vei kopumā veicām gandrīz 6 stundās. Mājās pārradāmies ap 5 rītā. Bija tāda sajūta, ka orgkomitejai, organizatoriem, koordinātoriem un pārējie rīkotājiem Dziesmu svētki beidzās līdz ar noslēguma koncerta pēdējo akordu. Pateicoties šiem jaukajiem brīžiem, vairāk neesmu izrādījis vēlēšanos piedalīties līdzīgas akcijās. Ļoti iespējams, ka šogad tā nebija, ka šogad vis bija pārdomāts, apgaismots, viss ritēja raiti, bez aizķeršanās. Un tomēr, kaut kā neticās.
jauniešu kolektīva vadītāja 13.07.2015. 12:15:07
Labrīt pēc svētkiem! 1.Cik svētkos katrs ir bijis dalībnieku vidū? Grūti nopietni uztvert komentārus un vērtējumus no cilvēkiem, kas nav bijuši DALĪBNIEKI. 2.Varbūt ir laiks noteikt vecuma cenzu svētku dalībniekiem, piem ,10 gadi( dejotājiem) Nez vai bērnudārzniekiem tie ir piemēroti svētki! 3.Lai piedalītos pasākumos ar paaugstinātu slodzi, skolas pieprasa ģimenes ārsta atzinumu. Varbūt vajag arī uz svētkiem? 4. Gājienam vispār vajadzētu būt brīvprātīgam, bet rīkojums bija histērisks. Ja painteresētos ,cik no noģībušajiem bērniem regulāri apmeklē spora stundas un cik bieži ir bijušas vecāku un ārstu rakstītas atbrīvojuma zīmes, uzzinātu interesantas lietas...
Nevajag stāstīt pekstiņus! 13.07.2015. 12:14:48
Nevajag stāstīt pekstiņus! Meita piedalījās un pašlaik dalās ar iespaidiem. Ūdeni ņemt drīkstēja un pat pienesa klāt. Problēma laikam bija saspringtajā grafikā. No pusastoņiem līdz sešiem jāatrodas uz estrādes ar pusdienu pārtraukumu no vieniem līdz diviem (barojuši normāli). Varu salīdzināt ar iepriekšējiem svētkiem, kad piedalījās vecākā meita un paspēja gan uz diseni, gan citām aktivitātēm. Šokē ministres reakcija. Aizliedz gājienu, lai noņemtu no sevis jebkādu atbildību, un pēc tam tas notiek ar prezidentu priekšgalā. Laikam tika pačukstēts, ka ,,ejiet vieni paši''. Ļoti atgādina Krievijas stratēģiju Donbasā - mēs neesam vainīgi, ka mūsu karavīri atvaļinājumus ar saviem tankiem pavada Ukrainā.
Koristes mamma 13.07.2015. 12:11:41
Kas attiecas uz ģībšanu - bērni nemāk normāli ēst , t.i., neēd veselīgu pārtiku, kas tika regulāri nodrošināta!!! Mans bērns arī neesot ēdis pusdienas, jo biešu zupu neēd, bet makaronu porcijā esot bijusi paprika..., t.i., esot dzīvojis no maizēm ar sieru un desu... Es nevienu brīdi nepārmetu svētku organizatoriem, sava izlepušā bērniņa barotājiem un skolotājiem, jo zinu, ka viss tika norošināts arī ūdens, bet lēmums, draudzējoties ar savu galvu, ēst , gulēt, dzert , sēdēt, stāvēt... u.c., bērniņam attiecīgajā situācijā ir jāpieņem pašam...! Paldies visiem, kas piedalījās svētku organizēšanā un atbalstīšanā!!!
gājiena dalībnieks (Rīga) 13.07.2015. 12:07:59
Jums vajadzēja dzirdēt neapmierinātos Cēsu jauniešus, kuriem bija aizliegts piedalīties svētku gājienā! Pievienojos vakar izskanējušai domai - ja policija būtu aizliegusi "atcelto" gājienu, tad Latvijas televīzijai nāktos translēt "Gulbju ezeru" labāko padomju 70.-80. gadu tradīciju garā (vecākās paaudzes cilvēki atceras, kuros gadījumos TV mainīja programmu un translēja "Gulbju ezeru" ...). Atbalsts prezidentam Vējonim - svētku gājienam noteikti bija jānotiek!
Neiedziļināšos, cik pamatots vai nepamatots bija Seiles lēmums atcelt gājienu, jo diskusijas aizkulisēs neviens nezinām. Bet ja valsts vadītājs un pārējie padotie uzliek,, mīksto" oficiālās amatpersonas rīkojumam, kas tapis sarunās ar mediķiem, tad Seiles vietā arī demisionētu. Tieši šīs nesolidaritātes dēļ, ka uzver oficiālu rīkojumu par kaimiņu Maņas nenozīmīgu lūgumu.
Ineses tētis 13.07.2015. 12:06:44
Ministre atcēla gājienu. Oficiāli. Bet...Bērni gāja! Neoficiāli. Vai tikai tas nebija pirmais neoficiālais gājiens visā Dziesmu svētku vēsturē... Nu mums ir pamats būt lepniem par latviešu jauno paaudzi, kuri visādas ministres neņem galvā un paši pieņem savus lēmumus...Un pūt viņiem ļipā!
no Pārdaugavas 13.07.2015. 12:04:54
Šā gada skolēnu dziesmu un deju svētki ir beigušies ar skaistu koncertu Mežaparkā. Jaunie mākslinieki ir izturējuši. Tagad laiks izglītības un zinātnes ministrei rīkoties - nevis demisionēt, bet sasēdināt visus organizētājus pie viena galda un kārtīgi izanalizēt un saprast šo svētku laikā pieļautās kļūdas. Jā, protams, mūsu bērni ir stipri un izturēs dažādus pārbaudījumus, nolūztot vien nelielai daļai vājāko. Bet tā nav dabiskā atlase. Mums kā valstij ir svarīgs ikviens bērns, ikviens Dziesmu un deju svētku dalībnieks, tāpēc, cienot bērnus, vecākus, kolektīvu vadītājus un pavadošos skolotājus, ir pienācīgi jāsagatavojas nākamajiem svētkiem. Vēl ir laiks - gari pieci gadi. Citējot Ivaru Ijābu: "Visbeidzot, acīmredzot būtu vajadzīga principiāla diskusija – kam īsti ir domāti Dziesmusvētki? Vadībai, skatītājiem vai dalībniekiem? Dalībnieki bieži paliek kaut kur perifērijā, un neviens īpaši nedomā par to, kā katrs no viņiem jūtas. Tas būtu jāmaina – centrā ir jābūt dalībniekiem."
Koristes mamma 13.07.2015. 12:01:43
Tas jau ir sasniegums, ka politiķe ir spējusi publiski atzīt savu kļūdu un uzņemties atbildību! Domāju, ka šoreiz vajadzētu politiķei piedot, jo viņas publiski paustais lēmums tapa naktī - lielā steigā un paaugstināta stresa apstākļos, taču konsultējoties ar svētku darītājiem... Lēmums tika pieņemts instinktīvi - aizsargāt bērnus, t.i., viss bez ļauna nodoma un mūsu pašu bērnu labā, bet mazliet pārcentās... Es domāju, ka Seiles kundzei būtu jādod vēl viena iespēja, jo mācība ir bijusi gana skarba!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.