Lietotājvārds
Parole
NĒ, NĒ, NĒ. Skolās neviens neko nav jautājus. Vecākiem nav jautājis. Ievieš. Kādā sakarā? Kādu problēmu mēs ar to risinām? Ne jau skolēna vajadzību. Kā var tik viegli dabūt cauri stulbības? Kā? Vai ministra kungs nevarēu atbildēt?
Kāpēc jāpalielina stundu skaits? Kuram mācību priekšmetam tiks noņemta stunda? Tāda sajūta, ka ministrijā nav informācijas, ka skolā jau to māca sociālajās zinībās, audzināšanas stundās no 1.klases. Vismaz es to daru un kolēges Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā. Darba grupas veidošana ir lieka naudas izškiešana.
Tiem,kuri to izdomaja 06.03.2016. 13:44:34
Uz kuru macibu prieksmetu rekina tad soreiz? Pasi ari varesiet tupet skola. Berni to nedaris. Tas ir ka banka. Vecaki sarikos Sacelsanos.
Par cilvēkdrošību jau no bērna kājas ir jārunā ģimenē! Skolā par to jau tiek runāts. Nevēlos savu laiku tērēt liekām mācību stundām. Varbūt pēc dažiem gadiem varētu ieviest tādus mācību priekšmetus kā saskaitīšana, pieturzīmju likšana vai grāmatas atvēršana.
"Klašu audzinātājiem ir vairākas stundas nedēļā"- kurā vietā? Ir 1 klases stunda. Pārējais laiks - individuālais darbs ar skolēniem, darbs ar vecākiem, ārpusstundu pasākumi, un diemžēl arī dokumentācija. Bet nu tā saucamajai cilvēkdrošībai arī ar šo 1 stundu nedēļā pietiek - tēmas sen ir klases stundu plānā ietvertas.
Nevajag neko nekur rakstīt. Tas ir kaķim zem astes. Vienkārši demonstratīvi neapmeklēt šos mācību priekšmetus un vākt parakstus Manabalss! Punkts. Vismaz mūsu klasē tos murgus neapmeklēs. Tā kā lai ierēdnīši gatavojas skandālam!
Nav kam??? PREZIDENTAM !!!
mamma vecakam 02.03.2016. 17:35 03.03.2016. 15:08:09
Sliktākais jau ir tieši tas, ka NAV KUR tās sūdzības rakstīt - IZM darboņi un politiskie nodarbojas ar klaju sava biznesa bīdīšanu. paskatieties uz šo komisiju! Ko šitā bīda - paskatieties uz tekstiem - absolūti skaidrs, kurai asociācijai un uzņēmumiem vajag valsts garantēto peļņu. Paskatieties, kam pieder konsultantfirmeles, mācību grāmatu izdevējkantori, kursu organizatori, novērtētāju brigādes...(biedrības ar cēliem #(*&^%$%^& mērķiem) = tiem, kas ieinteresēti nepārtraukti ko mainīt, lai ir valsts pasūtītais (garantētais) bizness. Un spārni aug - IZM, izglītības sfēras uzņēmumu asociācijās un saeimas komisijās. Nevienam no šiem neinteresē izglītības kvalitāte.Gluži pretēji - jo nekvalitatīvāka, absurdāka tā ir jo labāk = izaug paaudzes visai maz domāt spējīgas = ideāla masa šiem pašiem politdarboņiem, kam vajag atvieglot sev manipulācijās ieguldāmo laiku un resursus. Lai vieglāk muļķibas izplatīt, lai mazāk analītiskas domāšanas, zināšanu un spriest spēju, lai vieglāk "strādāt"...
Zinātņu pamati nav vajadzīgi? Veselības mācība ir integrējama anatomijā, biznesa pamati labi iederas matemātikā, ētiku un sociālās zinības labi apguvām mācoties literatūru (VIP ložā TV gudri , jauni cilvēki nezina ne Jaunsudrabiņa "Zaļo grāmatu", ne Upīša "Zaļo zemi"!). CSDD jau gadiem prasa arī sev stundu! Klašu audzinātājiem ir vairākas stundas nedēļā, izveidojiet šo stundu saturu, iekļaujiet tajās visus šos tematus! Dodiet skolēniem iespēju apgūt matemātiku, dzimto valodu un literatūru! Tad mums būs inženieri, kas zinās materiālu stiprību, varēs aprēķināt konstrukciju slodzes un izturību, varēs runāt par mākslu, teātri un literatūru.
Sekojiet līdzi. Par skolām te nav runa. Neviens te nesūdzas par skolotājiem, bet gan par ierēdnīšu kārtējo tupumu.
vecaks 02.03.2016. 17:35 Jaraksta un jasudzas, Lai uzliek parbaudes. - IKVD ierosinājums ļoti patiks. Ka tik vēl uzsūtīt skolām kādu pārbaudi, kontroli, inspekciju......
no Milana 3 b
Jaraksta un jasudzas, lai sak purinat visas tas sistemas kantora zhurkas, kuras izliekas stradajam izglitibas laba. Lai uzliek parbaudes. Gadu no gada izgudro jaunu riteni. Smiekligi, ja nebutu tik bedigi..
Šis bulshits ir pieriebies līdz vadzim, un tas lūzīs. Vienreiz tai iestādē ienāks kāds ar šauteni, ne tikai draudzēs telefoniski, kā VM gadījujumā. Kretīnu bari - spēj noēst naudu, ko pielikt skolotāju algām, lai cilvēki var dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi un mācīt bērnus. Bet nē - kasa savā silē iekšā visiem iespējamiem līdzekļiem. Dubultprogramma absurdā veidā. Ar ministru priekšgalā. Un viņam pietuvināto baru. Tāpat kā IZMa ierēdņišu privātbiznesi - kursu firmas, kas jau steidz gatavot kārtējo "skolotājiem jāapgūst" programmu. Biedrības, ko dibina, kā sēnes, lai varētu pumpēt cauri Strutūrfondu naudu savā kabatā. Un visam pa virsu = "viss ir likumīgi" = reku mums te politiski un normatīvi dokumenti jau pieņemti (JO IEINTERESĒTAIS NVO/ UZŅĒMUMI iestrādājā "publiskajās apsriešanās" = IZMa ierēdnīšu firmeles un radi/draudziņi). Līdz vemšanai.
mamma vecākam 02.03.2016. 13:05 02.03.2016. 17:24:14
Es Jums piebiedrojos, atbalstu un uzskatu, ka beidzot jāsāk rīkoties - šaušanu atstāsim "dļa osobenno adarjonnih", bet sūdzības beidzot, jau iepriekš rakstīju, ir jāpaceļ. Līdz vemšanai noriebies liekēžu un naudas izšķērdētāju bars IZMā un tai tuvajos nodibinājumos - aļa NVO, kas "aizstāv izglītojamo intereses". Nekas nav mainījies kopš 2006.gada - jauns Struktūrfondu periods, jauni liekēži siekalojas un pa rebēm bāž iekšā normatīvajso aktos jaunas iespējas, kur kāst naudu.
kads te tagad sakars 02.03.2016. 17:23:35
makslai ar biologjiju ? Tak' komentejiet par temu.. :-)
to ????? 02.03.2016. 17:13 - nekā personīga. Tikai atcerējos neseno diskusiju šeit par tēmu - "MANS bērns būs liels mākslinieks, nafig viņam bioloģiju, fiziku un ķīmiju mācīties". :)
Jus ljoti labi sapratat manu domu. Nu nevajag piesieties vardiem burtiski...
Galvenie priekšmeti? Matemātika, angļu valoda un IT?
Tiesi ta. Katrs cilveks, ari berns ir personiba. Un berniem ir vecaki ar savu domasanu, jo mes nekad nebusim vienadi un neviens nekad nedomas vienadi un tas ir tikai normali...vecaki ir domati tam,lai sagatavotu bernus Lielajai dzivei, nevis strunta ministrija..bet nevis ka tagad...piedodiet...skolaa maca visu ko un parpule smadzenes ar lieku info uz galveno prieksmetu rekina.
Vajag tachu atkal smadzeniites visiem paskalot valstiskaa liimenii...jaunieshus viegli chakareet...jo tie uzsuuc informaaciju. To noteikshu es,ko, kad un vai man staastiit par musu valsts iestadem un struktuuraam.( no teksta) Ne nu kaads cits...redz..atkal jau visi jaataisa peec vienas latinjas. Un pirmais, par ko runaas, ka pats galvenais ir nomaksaat nodokljus un iet armijaa. Figaro. Manus beernus juus tur neredzeesiet. Es esmu vinju vecaaks. Ne ministri. Punkts.
paziņojums 02.03.2016. 16:37:00
Pēc diviem gadiem mans bērns to nemācīsies. Viņam ir vecāki. Pamēģiniet un piespiediet ! Uzspļauju uz jums- ministrijā !
Ļoti vienkārši to var pateikt vienā teikumā, citējot Ķelnes mēra kundzi: "Sievietēm turēties «rokas stiepiena» attālumā no svešiniekiem". Ne ko pielikt, ne arī atņemt.
NU, jaaaa, moderna valsts moderni pasakumi skola berniem maca par seksu,transvestiitiem un zilajiem, nabadzinji minoritaate ,bet par garigam lietam meditaciju, milestibu, garigo attistiibu, pashattistibu nu kaut ko jau pateiksim varbut integreti kristigaja, varbut integreti literatura , a ko jau es es jau neko ensaprotu no garigajam lietam, religija oij jabaidas .... i tad brinamies, uij, kada aug pateretajmasu sabiedriiba...a kur ta vinjai citai njemties...
Nu ,ko apsveicami apsveicami Shadurskis klat un klat jauns priekshmets ...ka uzraksts uz Zvaartas iesha....(zvartas iezis -izglitibas siteema, katrs grib kaut ko uzrakstit, par pieminju attstaat.
Nu ko. Nekas cits neatliks, kā rakstīt sūdzības. Kurš kretīns šo murgu ir izgudrojis? Kam atkal gribas naudiņu ieraut nasīs, ko??? Bērni latviešu valodā neprot pareizi rakstīt. literatūrē neko neizprot no mācāmās vielas, jo darbs netiek normāli mācīts. Kaut ko apgrābsta, tekstus neliek atstāstīt, dzejoļi nav jāmāscās...brīnās, kas tie tādi...atmiņu netrenē. Toties liek skaisti DB aizpildīt tukšo ailīti ar 1 vārdu. Neprot neko. Domāt neprot elementāras lietas, jo jāgrūž galvā murgi. Par vēstures grāmatām vispār neizteikšos...man kā pieaugušajam tas liekas neizprotami, kur nu vēl visi tie jēdzieni, kas jāatceras obligāti 6. klasē. Izpratnes nav, kaut ko skricelē skricelēšanas pēc, izskaidrots netiek, jo nav laika...tikai lecam un lecam atkal nākamajā vielā! KAD TAS REIZ BEIGSIES? ZINIET KAD??? TAD, KAD NO SKOLĀM AIZVĀKS VISAS ŠĪS MURGAINĀS MĀCĪBU STUNDAS, KAS ŠOBRĪD SKOLĀS IR LIEKAS, JO PĀRKLĀJAS IT VISUR. uN VĒL TAGAD TE NĀK KLAJĀ AR KĀRTĒJO MURGU! ZINIET TIEŠĀM KLIEGT GRIBAS UZ TIEM, KURI TO IZGUDRO! iZGLĪTĪBAS SISTĒMA MUMS ZEM KATRAS KRITIKAS, BET MĒS TIK TĒRĒJAM NAUDIŅU ATKAL KĀRTĒJAM PROJEKTIŅAM, LAI TIE TUR AUGŠĀ VAR PAGROZĪTIES---SAK...REDZ, REDZ...MĒS TAČU STRĀDĀJAM!
Izbrīnītā audzinātāja 01.03.2016. 22:18 Vai Cilvēkdrošība plāno uzskatāmā veidā demonstrēt prostitūtas??? - rīkos ekskursijas uz paneli un bordeli. :D
Strupcela gan. Jo PIRMKART!!! Tie ir mani un mana vira berni, kuriem mes tad ari iemacisim , ka labak sagatavoties Lielajai dzivei. Ir totali apriebudies sie te tuksie raksti par vienu un to pasu.
audzinatajai no man reiz pietiek 02.03.2016. 12:00:48
Nu bet es parko ? Tiesi taa. Tad ko veel atkal baazhas virsuu???
Interesanti novērot, kā attīstās divas principiāli pretējas nostādnes 1. Cilvēkam skolā jāmāca viss, sākot no, atvainojiet, kā karoti pie mutes dabūt un kā dibenu noslaucīt(atbildības noņemšana no ģimenes? Neuzticēšanās ģimenei? Vai abi kopā?) Un 2. , ko proponē "mamma"un diezgan daudzi citi vecāki - skolai jādod tikai akadēmiskās zināšanas, visu pārējo mēs paši, jo tikai mums ir vienīgais pareizais skatījums uz dzīvi, tās prasmēm un vērtībām. IMHO, abas pieejas ved strupceļā.
Nu uzceps atkal jaunas vadlīnijas(kā ar tikumību) vai programmu(kā ar dzīvesziņu). Un? Būs veiksmīgi sazāģējuši sev naudiņu - attapīgākie jau te norādīja, ka acīmredzot jauni ES fondi atvērušies, var atkal sākt tūtiņu dreijāšanu. Viss jau tāpat skolas nodarbībās ir ietverts - gan tēmas par veselīgu uzturu un aktīvu dzīvesveidu, par visa veida drošību, par seksualitāti, reproduktīvo veselību, par personas tiesībām, likumdošanas pamatiem. Atbilstoši vecumam un vajadzībām - klases stundās, dabaszinībās, sporta stundās, bioloģijā, sociālajās zinībās, ārpusstundu pasākumos. Uz skolu aicina speciālistus no policijas, VUGD, no NVO, vieslektorus, skolēnus ved uz attiecīgajām nodarbībām. Ja runa par daba tiesībām un darba drošību, tad tā jau arī ir profesionālās izglītības sistēmā ietverta tēma. Un galu galā tas jaunietis tik un tā rīkosies ne pēc skolā mācītā, bet ģimenē un dzīvē redzētā. Bez tam ir daudzas lietas, ko skola tik un tā, pat pie labākās gribas un pūlēm, nekad neiemācīs. Dzīve māca dzīvesmācību. Par to reiz Klāvs Sedlenieks uzrakstīja labu eseju - hipersaiti diemžēl te nevar ielikt.
To visu var apgūt Sociālo zinību stundās un nav ko atklāt jaunu pasauli, tā jau ir veca, resursi jāprot izlietot lietderīgi.
Brīnums... 02.03.2016. 11:12:10
kur viņi nosapņo šīs graujošās idejas ! Sakiet lūdzu - vai tāpēc ka sociālajās zinībās māca ka burkāni ir veselīgi visi tagad sāk tos grauzt? NĒ ! Vai tāpēc ka māca - jābūt draudzīgam pret apkārtējiem - vardarbība skolā bērnu vidū mazinājusies? NĒ ! KĀPĒC??? Tāpēc ka bērni kopē vecāku dzīves stilu, ieradumus un uzvedību. Jūs varat 40 stundas nedēļā stāstīt ko gribat, bet ja ģimenē vardarbīgs sekss starp vecākiem ir norma, tad arī šādā ģimenē augošām atvasēm tas BŪS norma!!! Ko vēl izdomās IM? VECĀKI - NEKLUSĒSIM UN NEPIEĻAUSIM KA MŪSU BĒRNI ATKAL KĻŪST PAR REFORMU UN IZMĒĢINĀJUMU UPURIEM !!!
audzinātāja 02.03.2016. 10:55:42
Atbildot "man reiz pietiek". Skolā sociālo zinību un klases stundās runā par drošu rīcību ar gāzi ikdienas dzīvē. Mēs skatāmies filmas "Lai dzīvo bērni" un analizējam tur redzētās situācijas, arī meiteņu higiēnas jautājumi jau tiek pārrunāti īpašās ārpusstundu nodarbībās.
man reiz pietiek!!! 02.03.2016. 07:44:04
Ko nozime...ieviesis??? Vecakiem kads to pajautaja? Tie ir mani berni. Un shitos eksperimentus ar saviem berniem es vairak negrasos pielaut. Naudinju nav kur likt? Skolotajiem pie algam pieliekat, bet nee...sez un nodarbojas ar totalu stulbumu un izgudro divriteni no jauna!!! I neceriet,ka manejie macisues jusu murgus. Tam ir domata gimene. Uz skolu iet macities,nevis gatavoties,ka pareizi gazes pliti ieslegt. Tupuma kalngals. Ku vel talak? Driz laikam macis,kuras paketes manai meitai pirkt. ...
Izbrīnītā audzinātāja 01.03.2016. 22:18:34
Vai Cilvēkdrošība plāno uzskatāmā veidā demonstrēt prostitūtas??? Citi varianti būs jau tagad labi pazīstamie un stundās izmantotie - video materiāli ar intervijām, stāstījums, statistika... Arī tagad alternatīvās pedagoģijas nodarbībās skolēni apmeklē jaunatnes veselības centrus, policiju u.tt. Ugunsdzēsēji katru pavasari organizē nodarbības skolēniem. Izskatās, ka kārtējie reformisti dzīvo savā pasaulītē un nezina kā skolas strādā
Piekrītu, ka ierēdņiem nav ko darīt kā sēdēt un izgudrot jaunus priekšmetus, viņiem vispār nav priekšstata par skolēnu noslogojumu un mācību standartiem, jo šīs lietas jau ir integrētas vairākos priekšmetos.
Atvainojos par kludam.Steidzos.
Ludzu parstajiet te klaigat. Ta vieta demonstrativi apmeklejiet tiksi elementaros pamatprieksmetus. Varbut tad,kad vecaki saks uzlikt IGNORI visiem siem te stulbumiem, varbut tad kads tur augsa saks aizdomaties, ka izglitibas sisteba ir pilniga pak...aaa. Bet kur nu...gudro tik jaunus prieksmetus...idioti! Manejie no nakama macibu gada apmekles tikai pamata prieksmetus. Ta ka tas bija PSRS laikos. Parejo audzina gimenee. Ja kadam tas nepatik...ludzu...ejiet un tupat fakultativi savas soc.zin.,etikas, vesel.mac un ko tik vel ne. Skola ir donata, lai macitos. Dzive pati bernus sagatavos un izskolos pluss vel vecaki. Visu gaisu.
Vispirms domājiet ko raida pa TV , tas vairāk šodien ietekmē bērnus globāli nekā skola. Piemēram pašmāju seriāls ugungrēks. Visu cieņu režisoram - pilnīgs latviešu stulbums. un jā , protmas, galvenais, ka 80 % bērns ģimenē iegūst zināšanas un pieredzi un tikai 20% skola un cita vide, tā,ka cik veselīga vide mājās, tik bērns gatavs citai videi!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.