Lietotājvārds
Parole
Lizda runā par b-dārzu audzinātāju algu palielināšanu, bet par to, ka skolā strādājošiem reāli veic kārtējo samazinājumu. ne vārda!
Parēķini- cik pēc tām formulām skolai naudu piešķirs un vai ar to var nodrošināt mācību procesu. Tev būtu jāaizstāv manas cilvēktiesības par padarīto saņemt algu, nevis tikai par daļu padarītā! Cik var bazūnēt saukļus, kas nesaskan ar īstenību! Izpelnīsies, ka tevi aizsviež mēslainē, jo reāli tu neko lietas labā arī neesi panākusi un arī savus solījumus nepildi! (streiks!)
apetīte rodas ēdot 27.04.2016. 21:20:55
Iešana pa apli un batonu bāšana sabiedrības acīs izmaksā (skolotāji jau šito procesu iet ne pirmo reizi) izmaksā 9 miljonus + ietaupītais par likvidētām skolām. Redz, Šadurskis būs viens no atzīstamākiem ekonomiem!
DRAUSMĪGAIS MELIS-, UZMINIET, KURŠ TAS IR???!!
Atceros reiz kolēģes atbildi, kad vaicāju - kā Tu vari izdzīvot ar tādu algu, tev puse algas aiziet ceļā! Uz ko viņa atbildēja - man labs vīrs, materiāli atbalasta manu vaļasprieku. Es esmu atkal no tām, kuras mīl savu darbu un bērniem šad tad nopērku bonbankas, uzlīmītes par labu darbu utt. Un ticiet vai nē- no savas mazās algas.
kāds varētu iedziļināties arī realitātē 27.04.2016. 09:52:25
Atsevišķus? Pēc formulām vinnēs tikai MAZĀS skolas ar apmēram 130-140 bērniem. Zaudēs lielās skolas, kārtējo reizi zaudēs arī saucamās mazās skolas. Piemēram, manā skolā ir 92 bērni. Tikām jau apcirpti pamatīgi, praktiski samaksu saņemot tikai par kontaktstundām, par pārējo 0,..... . Tagad vēl viena slodze skolai ies zudībā, tātad- strādāt vajadzēs to pašu, naudiņa aldziņām mazāka. Uzskatu, ka, ja pat nīcina lauku skolas ar 90 bērniem, tā ir totāla lauku iznīcība! Nu re, 9 gadus jau šī iznīcība notiek, tagad nocirtīs.
Šīs mapes un pakāpes ir kārtējā ņirgāšanās par skolotājiem un izglītības sistēmu Latvijā,kā arī parāda neuzticību augstākās izglītības iestādēm no IZM puses.
Lūdzu, paskaidrojiet, REĀLI ko dod šīs mapes un pakāpes?
Un ta viņi sprieda ilgi un laimīgi....
Doma ar domas turpinājumu un papildinājumu 27.04.2016. 07:38:59
Skolotāju algu pielikums ir skaista un aplama manipulācija ar skaitļiem!!! Vienkārša matemātikaVecā sistēma 420/(21x4)=5 eiro (bruto) ,bet 3.64 (neto)eiro stundā Jaunā sistēma 680/(30x4)=5.65 eiro (bruto), bet neto 4.04 (neto) eiro stundā Starpība starp jauno un veco modeli ir: 4.04 -3.64 =0.40 centi par stundu Algas pielikums skolotājiem 0.40 centi par stundu , bet veikli tiek manipulēts ar sabiedrību un apgalvots ,ka pielikums ir 65 %, lai gan patiesībā tie ir apmēram 8% ? Ja 2008 gadā par 21 stundu skolotāji saņēma 498 eiro jeb 350 latus, tad tagad par 21 stundu saņems 474 eiro. Tātad pēc šis reformas valdība vēl nebūs atdevusi ap 25 eiro no pimskrīzes laikā paņemtā Ja valstī pasludinās ,ka minimālā alga būs 500 eiro , bet tikai jāstrādā nevis 40 , bet 50 stundas, tad kas tas būs???Pēc mūsu valdības saprašanas- MINIMĀLĀS ALGAS PAAUGSTINĀŠANA!!!
Es gan šādi,gan visādi skaitu, bet algas pielikumu neredzu! Varbūt, tad vajag apģērbt "rozā brilles"? Tad varbūt kaut ko varēs redzēt? Kāpēc tad arodbiedrība uztraucas tikai par Rīgas skolām, bet ko tad citās Latvijas skolās pedagogi nav cilvēki? Piemēram, Daugavpilī, Rēzeknē vai Talsos? Kāpēc tad vienmēr ir jāsadala,jāsaķildo visa sabiedrība... Vai tad skolotājs Rīgas skolā ir kāds īpašaāks salīdzinot ar citā reģionā strādājošo šajā nozarē? Kāpēc arodbiedrība, tad lobē Rīgas reģionu? Nu jā, Rīgā ir tikai cilvēki, bet citur Latvijā,,, nu tā......Tas ir kauns, dzirdot no arodbiedrības līdera.....Kauns un vēlreiz kauns to lasot......
Varbūt IZM neprot skaitīt ciparus? Varbūt ir nepieciešami jauni speciālisti, jaunas galvas, kas prot skaitīt un redz atšķirību starp iepriekšējo darba algu un piedāvāto? Pašlaik tā ir iešana pa apli....
Skumjākais ir tas, ka IZM cenšas apmuļķot skolotājus, domājot, ka skolotāji nespēj saprast, ka viņi par 30 stundām jau saņēma 600 eiro, bet tagad saņems papildus tikai 80 eiro, nevis IZM apsolītos 62% jeb 260 eiro pie 600 eiro. Kurš ministram Šadurskim piedāvājis šādu nekaunību? Vai tiešām matemātiķis Šadurskis atļāvās apzināti uzķerties uz šādu skolotāju apmuļķošanu?
atkal garām 26.04.2016. 22:18:53
..nu slodze palielināta par 0,6...tātad alga ir samazināta.....man uz rokas sanāk ,mīnuss70...PALDIES!!!!! aTKAL APJĀJĀT!!!!
kārtējais modulis? 26.04.2016. 21:58:44
IM šis nav pirmais uzlabojums, kas rezultātā daudziem ir ar "-" zīmi. Iepriekšējā reizē izmodulēja "+" lielām skolām, "-" mazajām. Tagad, šķiet, veiksies, ja daļai saglabāsies iepriekšējais par stundu. Arī iepriekš tika slēgtas skolas, ietaupītais izbira atsevišķas elites algu pieaugumam.
Kolēģi! Kā tad īsti sanāk ar akadēmiskajām/astronomiskajām stundām. Vai tikai pie esošās sistēmas 1 slodze netika rēķināta uz 40 minūtēm. / 420: 21= 20 euro 1 akadēmiskā stunda nedēļā. 30 astr.stundas/ pēc jaunā modeļa/ sastāda 1800 minūtes jeb 45 akadēmiskās stundas. 680: 45= 15.11 euro 1 akadēmiskā stunda nedēļā.
Kad uztaisīja modeli "nauda seko>>>", lauku skolotāji zaudēja pusi un vairāk. Lielajām skolām skolotāju algas bija iespējams nodrošināt pienācīgā līmenī. Tagad, kad visiem šiem apbižotajiem "draud neliels situācijas uzlabojums", jūtams milzīgs satraukums. Es te nerunāju par skolām, kur klasē būtu pāris bērnu!
Mapes ir tāds pats ES projektelis, ko sagudrojuši IZM ierēdnīši, lai imitētu darbību mērķa - uzlabot kvalitāti - sasniegšanā... Un kā katrs projektelis, tas ir jāuztur 5 gadus pēc projekta pabeigšanās, lai neiestātos sankcijas - atmaksāt izpļekarēto naudu Eiropas Komisijai ... BET BEZJĒDZĪBA IR JĀLIKVIDĒ MOMENTĀNI, tiklīdz ir notecējuši šie 5 gadi! PIETIEK. STULBUMS VAIRO STULBUMU. IZM IR DAUDZ IZCĒLUSIES ES FONDU NAUDAS APĒŠANĀ - PATIESĪBĀ IZSVIEŠANĀ MĒSLAINĒ, gan savas nespējas domāt dēļ, gan ieinteresēttības veidot privātus biznesus, nedomājot par valstisku mērķi. BET TAS NENOZĪMĒ, KA ŠIS ABSURDS IR JĀTURPINA UZTURĒT.
beidziet izplatīt MELUS! 26.04.2016. 16:31:37
"Mapes nevar nekādīgi noņemt, jo tas ir Eiropas projekts, par kuru pašos pirmsākumos dalībnieki saņēma ikmēneša stipendiju 100 latu apmērā. Mapes paliks, jo šis bija ilgtermiņa plāns no Eiropas puses, tas nav Latvijas izgudrojums.." TIE IR MELI!!! NEKĀDA EIROPA TO "ĢENIĀLO IDEJU" NEATNĀCA TE UN NEUZSPIEDA - TAS IR IZM IERĒDNĪŠU ģenialitātes uzskatāmais piemērs... ES PIEŠĶIR LĪDZEKĻU APJOMU, bet, kā to izlietot, kur ieguldīt un ko no tā iegūt = TIKAI LV (IZM) ATBILDĪBA. Te nu ir - stulbums vairo stulbumu... IZM MĒRĶIS NEKAD NAV BIJIS IZMANTOT NAUDU GODPRĀTĪGI UN AR ILGTERMIŅA IEGUVUMU... bet vismaz neizplatiet klajus melus!!!
Skaista manipulācija ar skaitļiem!!!Vecā sistēma 420/(21x4)=5 eiro (bruto) 3.64 (neto)eiro stundā Jaunā sistēma 680/(30x4)=5.65 eiro (bruto), bet neto 4.04 (neto)4.04 -3.64 =0.40 centiCien tauta!!!Algas pielikums skolotājiem 0.40 centi par stundu !!!!Kur te ir lielais algas pielikums ar ko maldina sabiedrību???Lūk, kā ar mums manipulē!!!!Kur te ir 65%?Patiesībā pieliek 8%,kas nebūs 2008.gada algu līmenī.Samazinājumu radīs arī noteiktie 9.3 skolēni.
Nupat parēķināju. Man slodze 23,4 stundas. Tas nozīmē, ka saņemu pēc vecā aprēķina 468 eiro bez kategorijas un strādāju nedaudz vairāk par likmi (1,11 likmes), bet pēc pielikuma man sanāk 530,4 eiro un strādāju nepilnu likmi (0,78 likmes). Kā Jums tas patīk? Mēs strādājām nepilnas slodzes.
Pēkšņi uzradies modelis, jūs ticat, es jau tagad vairāk saņēmu, strādājot 40 stundas, pēc tam saņemšu mazāk, jo atļauts 30 stundas strādāt, a kur palika 36 stundu modelis, jāiet no aprēķina 40 stundu darba nedēļa, kā ir darba likumdošanā, tas nozīmē, ka skolotājam 21x2 tad būtu varbūt kaut kāds pielikums. Ejam gājienā ar lozungu "Paldies, paldies Šadurskim par sabiedrības lielisku sakūdīšanu un lielisku melošanu tautai un skolotājiem"
Lizda taču aprēķināja,ka pedagogu algai (arī pirmsskolā) ir jābūt 1150 uz papīra! 670-tas ir pārāk niecīgs atalgojums! Kāpēc neņēma Batņas pedagogu modeli, kur arī pirmsskolā likme 1150? Tā vietā grib mūs apmānīt ar šo modeli,kurā pirmsskolas nav ieguvējas!
par mapēm vēl 26.04.2016. 13:21:53
Pakāpes piešķirtas, ok. Tikai kāpēc atkal un atkal tā pati pakāpe jāiegūst no jauna???????????????????? Ja grib paaugstināt savu pakāpi, viss kārtībā, jādod iespēju paaugstināt. Ja apmierina jau piešķirtā pakāpe, kāpēc atkal jāsāk visu no jauna?
Modificētajai IZM 26.04.2016. 12:19:57
Vai ir iespējams pārliecināt tos, kas ir genētiski nepārliecināmi? Savā spītībā un pašpārliecinātībā viņi ir maksimāli infantili.
Tas, ko ir aprēķinājusi izm, ir provokācijas algoritms. Provokācijai ir divi mērķi: 1. Sakompromitēt tos, kas nāks uz Tautas sapulci, jo ko gan vēl viņiem vajag, ja ir pieaugums par 62 procentiem. 2. Izprovocēt arodbiedrību pievērsties nākotnes problēmām uz tagadnes grūtību rēķina. Arodbierībai šobrīd vajadzētu paredzēt un aizstāvēt pedagogus no ļoti iespējamās patvaļas, kuru izrādīs motivācijas fondu (amorāls jēdziens) turētāji. Un jāprasa , lai vispirms tiktu noteikts direktoru rotācijas mehānisms - ne ilgāk par 2 gadiem vienā skolā. Šo fondu var salīdzināt ar uguni, kas tejuteju tiks iemesta pakulās (atvainojojs pedagogiem par tik piezemētu salīdzinājumu).
Diemžēl pakāpes nav kvalitātes rādītājs! Strādājot skolā, kurā ir vairāk kā 1000 skolēnu, spriedze ir nesalīdzināmi lielāka kā mazā skolā: komunikācija ar skolēniem, vecākiem, vecvecākiem ... Audzināšanai paredzētās 3 - 6 stundas (atkarībā no skolēnu skaita) bija nepieciešamais minimums, bet tagad... Kuram skolotājam piespiedīsim veikt audzinātāja pienākumus??? Zaudēt nedrīkst neviena skola!!! Ieguvējiem reāli jābūt visiem!!!!! Nedrīkst kādam atņemt, lai kādam iedotu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IZM, Valsts vadība, lūdzu esiet godīgi, neatstājiet lielās skolas bez labajiem pedagogiem, jo misijas apziņai pienāk gals, pazemojumu algu samazinājuma ziņā pelnījis nav neviens no skolotājiem.
Pirmsskolas grupās strādāju jau daudzus gadus, bet vēl joprojām nesaprotu, kāpēc pret 1,5-4 gadu bērnu grupu pedagogiem izturas savādāk. Tāpat ir nodarbības un apmācība, un reizēm pat ir vēl grūtāk nekā 5-6 gadīgajiem, jo paralēli ir jāiemāca arī ēst un iet uz podiņu, apģērbties un runāt. Kā lai ''šķībi'' neskatos uz kolēģi, kura saņems 2-3x vairāk, bet atdeve ir mazāka!
Mapes bija diezgan bezjēdzīgs pasākums, bet toties man tagad ir laba piemaksa par 4. pakāpi. Bija vērts pacensties.
Kādas būs skolu bibliotekāru algas? Vai uz 1000 skolēniem viena bibliotekāra slodze ar 530 eiro algu uz papīra?
"par mapēm"- kvalitāti nerāda kaut kādas mapes sagatavošana,kas ir ļoti zemā līmenī.Ja 'bakalaurs","maģistrs"neder pie kvalitātes noteikšanas,tad kāds saprāts ir izglītības sistēmas noteikšanai.Kaut kāda mapīte, ar ko aizbāž acis,ir svarīgāka par iegūto izglītību.Nu stulbums!!!! Ar šādu "mapīti"parāda neuzticību augstākajām mācību iestāžu Valsts eksāmeniem un zinātniskajiem spēkiem - mēs pārstrādājam Jūsu brāķi ar mapītēm,ko vērtējam visaugstāk. Vienkārši stulbums.
Parēķiniet- 21 stunda- 420 ; 30 stundas- 600.Kur tad ir pielikums?????
Mapes nevar nekādīgi noņemt, jo tas ir Eiropas projekts, par kuru pašos pirmsākumos dalībnieki saņēma ikmēneša stipendiju 100 latu apmērā. Mapes paliks, jo šis bija ilgtermiņa plāns no Eiropas puses, tas nav Latvijas izgudrojums, un nav jēgas komentāros skandināt par mapju noņemšanu. To izlemt nav pedagogu kompetencē, un vēl ne tik, ar komentāru starpniecību. Es neatsakos no tā, ka man ir piemaksa, vai Jūs, kam ir piešķirta pakāpe, atsakāties?
no speciālās skolas 26.04.2016. 10:49:31
Kas notiks ar speciālajām skolām? Šadurska prezentācijā par papildus koeficientiem (Grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr.1616) ir runa tikai par skolēniem, kas apgūst speciālās izglītības programmas speciālās izglītības klasēs vai integrēti vispārējās izglītības iestādēs?
Karalis ir kails! 26.04.2016. 10:29:55
Vai arodbiedrības dāmai tiešām acis tik aizmiglotas un smadzenes nestrādā, ka pieļaus kārtējo reizi uzdot melnu par baltu un apkrāpt naivo sabiedrību, kas tiešām tic, ka skolotājiem pieliek algu??? Patiesībā praktiski nekas nemainās. Varbūt pielikums ir kādi 50 centi, bet kādi skaitļi?!!!
Krīzē skolotājiem atņēma 50%, tas ir vairāk nekā 300eur! Zemākajai algai jābūt 420x2 uz papīra.
Noņemiet taču tās mapes un "kvalitātes" pakāpes!!!!!
matemātiķis 26.04.2016. 09:31:01
Tie, kas šobrīd strādā 30 stundas uz papīra saņem ap 600, bet tiem kam slodze mazāka (21 stunda), tāpat būs nepilni 460 eiro. Kur tad paliek algas pielikums 200 - 300 eiro?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.