Lietotājvārds
Parole
Man liekas, ka informātika 5. klasē ir diezgan bezjēdzīga. Bērni jau prot ieslēgt datorus un zina, kas ir pele. To arī 5. klasē māca. Manuprāt , informātikā vajadzētu mācīt programmēšanu, nevis, piemēram, kā darboties ar MS paint. Daļa bērnu jau prot apieties ar Adobe photoshop. Vajadzētu mācīt nevis pašsaprotamās lietas, kā piemēram, mainīt fonta lielumu Word, bet kaut ko interesantāku un vispār kaut ko izmantojamu. -Reinis, RAĢ 5. klases skolēns.
Kur var iepazīties ar jauno programmu?
6.klasē bērni neprot rakstīt,bet nēs tik visu ar datoriem.
Nu te ir tā, ka katrs to sedziņu vilks uz savu pusi. Sportists kliegs, ka sportu vajag vairāk, mājturībnieks - ka jāmāca ar rokām strādāt vairāk, matemātiķis - ka te jāpalielina stundu skaits, jo ar šo priekšmetu ir pa...ā visā valstī, mūziķis- ka jādzied vairāk, jo Dziesmusvētki ir mūsu nācijas balsts, svešvalodnieki arī izdomās iemeslu, kāpēc jāpalielina viņu st.skaitu. Es esmu pret datoriku. Lai arī neesmu sportiste, bet visiem normāli domājošies cilvēkiem ir skaidrs, ka sportot ir VESELĪGI!
arī skolotāja, fizika+informātika vidusskolā 25.03.2015. 16:47:24
Ideja par vienotu mācību programmu ir laba, jo Latvijā jau šobrīd ir tādas skolas, kas māca informātiku (datorzinības, datoriku) no pirmās klases. Pievienojos "Skolotājs, 3 jauku mazbērnu vectēvs" - Latvijā veiktie pētījumi apliecina, ka ap 60% bērnu vecumā līdz 7 gadiem (līdz skolas vecumam), jau ir sākuši izmantot Internetu. Un pirmsskolas/sākumskolas klasēs ir svarīgi darīt visu, lai skolēniem nerastos nepareizi informācijas un IKT līdzekļu izmantošanas paradumi. Mēs nedrīkstam aizmirst, kādā milzīgā tempā pēdējās desmitgadēs ir attīstījušās IT. Mēs, tie, kas dzimuši agrāk nekā pirms 20 gadiem, neatkarīgi no sava zināšanu līmeņa vienmēr būsim tikai digitālie imigranti IT jomā, jo mūsu zināšanas veidojušās, balstoties citos pirmavotos, un ir tikai pielāgojušās digitālajam laikmetam. ŽETONS VECTĒVAM par Microsoft salīdzinājumu ar Dormeo matraci!
t
vai kāds opītis ir paskatījies, kā mazbērniņš mokās ar exsel programmiņu?? nezina taču reizrēķinu, kāda tur datorika!! Par brīnumbērniem nerunāju - katrā skolā kāds ir! Mācīt vajaga!
Kaut kāds sviests, sēdošos bērnus vēlvairāk sēdināt pie datoriem, nevis kustināt, lai būtu veseli. Sportu nevar iedot 3 stundas nedēļā, bet datorus dos 5, uz kurieni ejam?
Esmu vecs informātiķis un varu tikai piekrist 3 mazbērnu vectēvam, bet.... Dzīve ir tāda, ka bērniem un jauniešiem ir jāiemācās tekstu ievadīt, noformēt un vai nu to darām ar Microsoft produktu vai brīvpieejas programmām, tas ir vienalga, Praktiski bērni iemācās - ko un kā darīt, lai viņu teksti izskatītos glīti, lai referātu vai prezentāciju var papildināt ar tabulām un diagrammām, lai var veikt kaut kādus aprēķinus utt. Mājās to neiemāca. Cita lieta programmēšanas iemaņas, dažreiz nobaidām visus ar šo vārdu un neviens nepadomā, ka pat zupu vāra pēc kaut kāda algoritma, gultu klāj pēc kaut kāda algoritma utt.
Skolotājs, 3 jauku mazbērnu vectēvs 25.03.2015. 12:22:08
Netēlosim strausus un nebāzīsim galvas smiltīs! Tā ir realitāte, ka daudzi 2-3 gadus vecu bērnu vecāki priecājas un lepojas, kā mazulis prot uz planšetes vai viedtālruņa sameklēt bildītes vai multenes. Un tās nav tikai Latvijā, tas notiek praktiski visās pasaules valstīs. Tātad, lielai daļai pirmklasnieku, atnākot uz skolu, jau būs vai ir bijusi 3-4-5 gadus liela "pieredze" tehnoloģiju izmantošanā. Un skolotājiem būs problēma - kā izskaidrot ne vien bērniem, bet ļoti bieži arī bērnu vecākiem, ka tehnoloģiju izmantošana nav tik "balta un pūkaina" kā to viņi redz. Atveriet YouTubi - tur ir pilns ar video, kad pirmsskolas vecuma bērns, sēžot pie automašīnā pie loga, ar pirkstu palīdzību cenšas "piezūmēt" (pietuvināt) kāda aiz mašīnas loga redzama dzīvnieciņa attēlu - tā viņš pieradis darīt uz iPada! Un kas pats būtiskākais - jāmaina skolotāju domāšana pašos pamatos! Jo prasme uzrakstīt Word dokumentu vai sabakstīt prezentāciju PowerPointā nav datorika! Tās ir konkrētas iemaņas strādāt ar konkrētas firmas (Microsoft) produktiem, ko visu laiku atbalstījusi mūsu izglītības sistēma! Palasiet skolotāju CV - 99% gadījumos nav citu ierakstu, kā prasme strādāt ar konkrētu Microsoft produktu! Brutāli, to varētu salīdzināt ar prasmi gulēt uz Dormeo matrača! Padomāsim par skolotāju sagatavošanu, par mācību un metodiskajiem materiāliem, par psihologu atbalstu, kontaktējoties ar bērnu vecākiem - "mans puika to 100x labāk zina ne kā Jūsu pirmspensijas vecuma skolotāja!" u.tml.
Skolotājs 25+ 25.03.2015. 10:20:40
Datorus vispār vajadzētu skolā sākt no 10kl. Jo mans 4.kl.bērns to iemācījies mājās no lielajiem.Cita problema -mazkustība.,acu problēmas.Datori pamatskolās aizņem arī telpu.Telpu trūkums.Laukos sklotāju trūkums.Sports ir nākotnes priekšmets un veselības problēmas arvien vairāk tam liks pievērsties.!!
Sākmskolā nevar mācīt datoriku informātikas skolotājs, kurš ir apmācīts strādāt vidusskolā vai 5.-9.klasēs. Sākumskolā ir pilnīgi cita metodika, te var būt runa tikai par datorikas integrāciju citos sākumskolas mācību priekšmetos, kuru var veikt labi apmācīts sākumskolas skolotājs + obligāti jābūt tehniskajam nodrošinājumam.
Viss atkarīgs no direktora - ja ir apņēmīgs direktors ar ņuhu un poņu, tad arī finansējumu var iegūt.
Ja būs tehniskais nodrošinājums, tad arī varēs domāt. Ja skolās nav datoru, kādas datorikas programmas?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.