Lietotājvārds
Parole
Trešā sporta stunda vajadzīga. Lai kustētos. Vienalga kādā veidā- pārgājiens ,vai sporta spēles.Tajā stundā vērtējums punktos par darbu. Parasta stunda sastāv no trīs daļām. Ievada-iesildošās;galvenās daļas; nobeiguma. Ir skolnieki ,kas atļaujās kādu no daļām izlaist ! Attiecīgi punktu mazāk . Talantīgākie , spējīgākie punktus salasa ar rezultātu , mazāk spējīgie to pašu sasniedz ar centību , mēģinājumu skaitu, jeb darba punktiem .Katra stunda ko skolnieks neapmeklē nonāk uzskaitē.To jāredz klases audz., mācību pārzinim, direktoram. Katrā stundā ,kurā skolnieks sēd malā bez sporta tērpa jābūt vecāku zīmei. Vecāku zīmes var būt tikai trijās stundās , tālāk skolotājam jāpieprasa no skolnieka ārsta zīme. Tādā veidā tiek kontrolēta skolnieka veselība. Ja skolotājs jau gada garumā cīnās ar ļaunprātīgu stundu neapmeklētāju, tas dod tiesības skolotājam domāt , ka klases audz., māc.pārzinis, direktors nepilda savus pienākumus.!!!
"Bērni par maz kustas, ēd neveselīgi, pārāk ilgu laiku pavada pie datora, kā arī skolās mācību stundas pavada nevēdināmās telpās." Bet kā to visu lai sakārto ?
Pareiza ēšana un veselīgs dzīves veids ir jāieaudzina ģimenēs .Ja bērnam atlauj dirnēt pie datora,ja neiesaista kādos ar sportu saistītos pulciņos ,ešana vispār katastrofa ...tad skola jau to neieaudzinās ,kau tvai 5 .stundas būs veselības māciba un sports.Pie tam tendence ir tāda ,ka vecāki aizstiepj sīci pie gimenes ārsta un dabū atbrivojumu uz gadu no fizkultūras stundām. nu un ko tad ,man pus klase tādu bērnu .Attaisnojumi vissdažādākie ,pilnīgi absurdi ,piem.neērti gērbties jo tauki veļas pār malām .........
Skolotājs 25+ 19.07.2015. 14:22:42
Paldies dabaszinību skolotājai par atbalstu sportam.Jūsu lielā pieredze liek jums pareizi spriest. Gribētos ,lai visas skolotājas, audzinātājas, māc.pārzines,direktores skolā saprastu un atbalstītu sporta skolotāju.
arī skolotāja (dabaszinību) 19.07.2015. 12:28:53
......cik no jums- cienījamie oponētāji par sporta stundām- ir reāli bijuši uz vairākām (pēc vienas neko nevar spriest) sporta stundām? Cik no jums ir runājuši ar sporta skolotāju vai pārējiem bērniem? No pieredzes zinu, ka lielākā daļa vecāku spriež tikai pēc savu luteklīšu vārdiem. Es , amata ietvaros, esmu bijusi daudzās sporta stundās..........ticiet man- neviens tur netiek "nodzīts" kā jūs te rakstāt (daži). ..... Lielai daļai skolēnu visi mācību priekšmeti ir "piespiedu"- vai neliksim arī matemātikā, valodās, ķīmijā u.c vērtējumus, lai rosinātu interesi par priekšmetiem. Jo tāpat kā sportā, arī citos mācību priekšmetos ir vajadzīgas īpašās spējas- ne visiem ir matemātiskā domāšana, ne visiem ir "ķēriens"uz valodām.... Kāpēc par šiem priekšmetiem nav tādu domu, ko vienmēr "piesienas"nabaga sportam. Skolā strādāju jau gandrīz 30 gadu, vērojumi rāda, ka tie, kuri regulāri apmeklē sportu, nečīkst, arī labi apgūst pārējos mācību priekšmetus (lielākā daļa, protams, ir izņēmumi). Sports disciplinē. Tie , kuri aiziet no sporta stundām, tikpat viegli aiziet arī no pārējām, čīkst par katru lielāko slodzi. Ticiet man- šo gadu laikā tieši šādu situāciju esmu novērojusi!!! Jūs te daži rakstāt kā lielākie speciālisti-sporta stundās nemāca, neattīsta, neieinteresē..utt Nevajag pēc dažām stundām, dažiem skolotājiem spriest par visiem sporta skolotājiem un stundām!
Mani komentāri ir jālasa lēnām.Sports-agrāk to dēvēja pareizāk vingrošana , fiziskā kultūra. Vārds sports jau ietver plašāku jēdzienu rezultāts,treniņš.Un šeit jāņem vērā , ka klasē ir dažādu spēju skolnieki un var būt arī ar ierobežotām kustībām. Tā ka skolotājam nav vis tā vienkārši . Nav tā kā sporta klubā trenerim, kas strādā ar veseliem , motivētiem bērniem. Stundu bastošana nav saistīta ar atzīmēm. Atzīme izlaiduma atestātā drīzāk motivē . Nepatika ir pret pārģērbšanos, sasvīšanu. Nekad nav bijis tā ,ka visiem patīk sports! Bet Nedrīkst aizmirst , ka sports ir obligātais priekšmets, tas nav izvēles priekšmets. Tāpēc sporta skolotājam obligāti visiem kaut kas jāmāca, bet skolēniem obligāti jāpilda savi pienākumi-jāmācās jāsporto. Sporta priekšmetā ir mācību programma , kas nosaka ko skolotājam jāmāca! Vecāki e-klasē var redzēt kā tiek īstenota programma.Tā vis nav , ka tikai krosi. Šo pavasar laika apstākļi bija tik slikti , ka ne reizi neskrējām mistisko krosu. Varēju neparedzēti vairāk laika veltīt volejbolam un florbolam. Bieži savus labākos sportistus, kas trenējās sportskolā atbrīvoju no stundas ,lai nebūtu pārslodze.
Ka te dazam labam nepatik,ko te raksta Andia un vel dazs labs...ta jau tas ir...jauniesos nekad neviens nav ieklausijies. Skumji. Tad nu skrieniet , skrieniet tik savus krosus arpratigos. Mes izvelesimies sev atbilstosas sporta nodarbes! :- D Par tiem,kuri neizvelas sportot- piedodiet,bet ta nav mana problema nudien. Katram ir vecaki,lai tad ari audzina savejos. Keksa pec sporta st.nekad neesmu apmeklejusi un neapmeklesu ari turpmak. Man ta vieta ir teniss.
Tam veselības ministram sejs izskatās tāds "paplats" - varbūt viņa vesleības stāvoklis ir katastrofāls? Manējais nav visai spīdošs, bet, kā skolotājai, nav nekādu cerību to uzlabot... Miršu slima. Ka tika ministrs vesels - ta jau viss labi. Bērni, saulītes - dariet sportu, novēlu jums kā cita priekšmeta skolotāja un lūdzieties par labā ministra veselību.
Kā var skolotājs tā rakstīt...no teksta: Pārējiem jāsasniedz minimālais-ieskaite ar mēģinājumu skaitu.Tā apliecinot savu devumu savas veselības,prasmju labā. !!..................it kā man kādam būtu Skolotājam kas jāpierāda, un galvenais, ka it kā manas veselības labā! :-D Murgs! Ziniet piespiedu bezjēgas nodzīšana sporta stundās nevairo vēlmi nodarboties ar sportu! Jebkas , kas ir piespiedu uzdzen riebumu...nerunājot jau par manu personīgo veselību un vēlmi vai ne vēlmi sportot un kādam sporta skolotājam ko pierādīt. Izvēlos neapmeklēt ar ārsta zīmi un pēc stundām apmeklēt trenažierus!
Ja jau Jūs neliekat atzīmes, tad varbūt padalīsieties, kā to var panākt??? NELIKT !!! Un 9. klasē parādās interese tikai tāpēc, ka atzīmi vajag ķeksīša pēc, ne jau sevis dēļ. Tieši tā! Man neviens kā sportistam neiestāstīs, ka 40min. laikā skolā, stundā pareizi iesildās un tad iet ārā skriet! Respektīvi: Manējais atnāk no skolas...prasu šim: ko tad darījāt Sportā?...ai, nu izgājām ārā, noskrēju 10 apļus un nācu iekšā! Citi nomuļļajuši, pasēdējuši, paākstījušies, Tas ir normāli? Tā pareizi sporto???? Kāda tam ir jēga? Jēgas jau nav? Iztur slodzi tie, kas diendienā sporto! Man arī jaunietis ir profesionāls sportists un nekad nesapratīšu to, ka viņam vēl parastajā skolā, sportā st. būtu kas jāpierāda. Jo ne jau skolā viņš iemācījās sportot, bet savā sporta klubā un tie 10-nieki ripo dēļ saviem nopelniem profesionālajā sportā, nevis dēļ sporta skolotājiem parastajā skolā!
Apbrīnojami ,kad vienai daļai skolnieku interese pret sportu pazūd 6,7,8. klasē,bet atgriežās 9.kl., jo atestātā vajag ATZĪMI !Ja atestātā nevajadzētu atzīmi, tad interese pret sportiņu tā arī neatgrieztos! Vēl,, īstajiem,, sportistiem klasēs interesē gan uzrādītais rezultāts, gan atzīme-IEGŪTIE PUNKTI! Pārējiem jāsasniedz minimālais-ieskaite ar mēģinājumu skaitu.Tā apliecinot savu devumu savas veselības,prasmju labā. !!
Mani bērni ir sportisti.Tāpēc, ka es ar viņiem no mazotnes paspēlēju bumbu, piedalos sporta dienās... .Neko ar varu neuzspiežot. Jāpasakās visiem vecākiem ,kas sporto ar saviem bērniem.TĀ arī veidojās šie fanātiskie bērni, kas skries arī neskatoties uz mammas un skolotāja aizliegumu. Skriešana vajadzīga ,lai nostiprinātu ,attīstītu sirdi un asinsrites sistēmu.To jādara no mazotnes,nevis vēlāk. Par stundām :sen vairs nelieku atzīmi . Ar varu nekas vairs netiek uzspiests! Skolnieks par darbu saņem punktus. Punktu summa beigās dod procentus IEGŪTIE PUNKTI / max.iegūstamajiem- Procentu atzīme- balles pusgadā,gadā PAR IEGULDĪJUMU SAVAS VESELĪBAS LABĀ. Ļoti maz tādu vecāku ,kas atnāk un parunājās ar sportiņa skolotāju. Uzticības trūkums. VECĀKU VIENALDZĪBA. Ja visos priekšmetos pusgadā ,gadā balles, tad ko Jūs lūdzu piedāvājat sportiņā baļļu vietā?+ vai - ? Eksāmena atcelšana 9.kl.sportiņu padarījusi par stipri nenozīmīgu priekšmetu skolā vecākiem, klases audz.,māc. pārziņiem,skolas direktoriem(vienaldzīgi)! TREŠĀ STUNDA VAJADZĪGA PIRMAJĀM SEŠĀM KLASĒM . Sestajā klasē jau arī sākas nepatika pret pārģērbšanos. Vēl plus fizioloģiski-psiholoģiskas pārvērtības sevišķi meitenēm.
trenažieris 17.07.2015. 09:08:06
Kamer par sporta stundam liks atzimes-bastos vel vairak. Skola sporta stundas nemaca ne iesildities,ne vingrot,ne milet savu kermeni un iemacit,ka sportot un par sevi rupeties ir svariga dzives sastavdala. Skrienot vajprata krosus un uzrapjoties virves neuzlabojas nedz sportiska forma,nedz passajuta. Noskrien 5 aplus un brinas,ka vedera duras. Skolotajam keksitim tas viss, ne jau bērnu labsajutai. Cik tad ir tadu skolotaju, kuri maca pareizi sportot??? Daži.
Kas ir tie vecāki? Varu atbildēt: ES un MANA SIEVA ! Bet tā jau ir cita tēma, jo mūsu ģimene paaudžu paaudzēs bijuši sportisti ! Par pārējo...sen nebiju lasījis tādu murgu!
Nekad nebūšu viens sportiņā. Kas ir tie vecāki , kas skrien ar saviem bērniem, brauc ar riteņiem, spēlē bumbu.Un nav nozīmes liec ,vai neliec atzīmi! Man ir bijušas meitenes ,kas atbrīvotas no krosiem un viņām aizliegts skriet ,bet viņas neklausīja skrēja ar inhalatoru rokās un noskrēja ,kamēr dažas veselās dāmas neskrēja un domāja kā apmelojot skolotāju attaisnoties! Mācību programmā rakstīts skriešana-kas ir tie kas skrien un kas ir tie ,kas neskrien?
Kamer sporta stundas liks atzimes-nekas nemainisies. Bastoja,basto un bastos vel vairak. Driz skolotajs vienatne vares skriet mistiskos krosus!
Es esmu pasākusi daļu no sporta stundām vienkārši nobastot.Man pat ir izveidojusies sava sistēma-ja sporta stunda ir pēdējā stunda tad es vienkārši klusām aizlavos pa starpbrīdi,Ja sporta stunda ir pirmā stunda tad es to palaižu garām-noguļu,noklaiņoju,aizeju uz diennakts veikalu,kafejnīcu vai noslēpjos kautkur turpat skolā.Ja sporta stunda nav ne pirmā ne pēdējā stunda tajā dienā tad ja tajā pašā dienā ir gleznošana es varu notriept degunu ar sarkanu krāsu un izlikties ka man asiņo deguns.Vēl var pieklibot un dabūt atbrīvojumu no sporta stundas.Var klepot un nepārtraukti šņaukt degunu. Vēl viena iespēja ir pirms sporta stundas,,pazaudēt"sporta tērpu.Var uzprasīt sporta skolotāju ko šodien darīsim sporta stundā.Ja ko tādu kur nav daudz jāskrien un jādarbojas komandā tad var jau arī piedalīties.
Nepārprotat-es principā neesmu pret sportu.Mani vienkārši bezmaz vai beidz nost vienveidība lielākajā daļā sporta stundu un komandas attieksme pret vājākajiem.Es pati pie pirmajiem skrietajiem apļiem aizelšos.Tas ir tapēc ka man no 2 gadu vecuma ir bronhiālā astma.Plus vel es no dabas esmu visai emocionāla un mani ļoti aizvaino un skumdina komandas biedru attieksme pret mani.Nu nespēju es skriet stafetē ātrāk!!!Nu nespēju es izvairīties no bumbas veiklāk!!!Es tur neko nevaru padarīt!!!Ja varētu-ja es varētu tā vienkārši papūlēties mazliet vairāk un aizskriet tādā ātrumā kādā vajag tad ticiet man komandas biedri es to jau sen būtu izdarījusi!!!Man emocionāli SĀP komandas biedru nicīgie skatieni,lamuvārdi, lejup nolaistie īkšķi,viņu attieksme.
Drīzāk derētu pārskatīt ko bērniem nākas darīt sporta stundās!Viena vienīga skraidīšana!Galīgi garlaicīgi!Skaidrs ka neviens negribēs to vien darīt kā strauji skriet 20 apļus,pēc tam piedalīties skriešanas stafetē kuras laikā kautko nojaukt,dabūt par to lamuvārdu krusu no savas komandas,pēc tam piedalīties tautasbumbā kurā pecreiz dabū ar bumbu bezmaz vai pa galvu,pēc tam doties uz ģērbtuvēm kur dabūt vel vienu lamuvārdu krusu no savas komandas.
Nez., musu gimene sadu problemu nav. Laikam dzivoju uz citas planetas...man aug dels,kurs nodarbojas ar profesionalo sportu,trenini katru dienu,brauka pa arzemem,ved majas medalas,normali macas,ir gan mobilais,gan plansete,ir ari dators. Ne vins tur ipadi sez un chato,ne ko spele ilgi..Problemu nav.Zina,kas ir cipsi un makdonalds,bet ikdiena tos struntus nelieto. Varbut retu reizi tur ieskrien ar kadu draugu,jo nav laika un ir pieradis pie majas ediena. Visu laiku aiznem sports. Beidziet vainot visus pec kartas...ministrijas neatrisinas jusu gimenu sliktos ieradumus. Berniem vecaki domati,lai tie vinus ievaditu pareizajas sliedes. Vaina ir tikai vecakos. Ja jums skola trauce kafejnica ar visam tam drazam,tad vaciet parakstus,lai to likvidetu. To var elementari izdarit.Dela skola to panacam. Te rakstot neko nepanaksiet. Ejiet un dariet.
Ieteikums, lasot komentārus 16.07.2015. 11:05:44
Neviens nav sācis "raganu medības"! Nevajag uzreiz ieņemt aizvainotā pozīciju, ka jums kāds kaut ko pārmet. Mēģiniet vienkārši darīt no savas puses visu iespējamo, ko pats vari izdarītt. nevis tikai skaties, lai citi visu dara. Tieši ar šīm mazajām lietiņām ir iespējams panākt pārmaiņas. Galu galā - mēs taču darbojamies vienota mērķa vārdā - lai bērniem būtu laba izglītība un laba veselība! Neaizmirsīsim savu virsmērķi.
arī skolotāja 16.07.2015. 11:01:10
....cik skolas ir pārbaudītas,kurās skolā ir mērīts skābekļa daudzums klasē?!!! Atkal skaļi vārdi par nepārbaudītām lietām! .................Un , protams, atkal skolas vainīgas!!! Atrada vainīgos- skolas, skolotāji! Kā gan citādi! Varbūt šie runātāji un spriedēji var pavērot ko bērni dara pēc skolas? Es dzīvoju lauku ciematā- tagad vasarā ārā redzu tikai pirmsskolas un sākumskolas bērnus. Kur visi padsmitgadīgie? Pie datora! Ko ēd? Sausās zupiņas, čipšus, bulciņas! Ne jau skolā viņi ēd neveselīgi! Ne jau skolotāji raksta lūgumus atbrīvot bērnu no sporta nodarbībā, jo , lūk, no rīta slikti jūtas (nez kāpēc tas notiek regulāri to dienu rītos, kad ir sports.............) Tad nerīkosi arī Lielos Dziesmu svētkus, jo to laikā arī cilvēki (daudzi, ļoti daudzi) ģībst! Vai tie, kas te skaļi bļauj, ir pamērījuši, cik grādu ir tribīnēs, kur stāv dziedātāju? 45-50..........bez mazākās vēja pūsmas. Vēju jūt tikai malās, bet viducī- kā uz cepešpannas! Vispirms nodrošiniet cilvēcīgus apstākļus svētkos, tad sāciet raganu medības!
bet visi vienmēr bruks virsū tikai vajākajiem. Visi zinām, ka tie ir klusie, piekāpīgie, kārtīgie. Šajā gad - Mārīte.
Atbildīgais?! 16.07.2015. 10:02:47
Tātad, ko mēs varam secināt? (Pēc pēdējā komentāra) Atbildība patiesībā, par bērnu ģībšanu dziesmu svētkos ir jāuzņemas nevis izglītības ministrijai vai Seilei, bet gan veselības ministrijai.
Bērnu veselība IR kritiska, lai arī kā mīlošie (akli mīlošie) vecāki to nevēlētos atzīt!!!! paskatieties, ko viņi ēd, kad ir savā vaļā! ČIPŠUS un LIMONĀDES. Makdonaldu. Un pārējā laikā sēž pie telefoniem. Nav pilnīgi nekāds brīnums, ka viņi ĢĪBST un KRĪT dziesmu svētkos.
Kad nāk ar milzu, neizpildāmām, nereālām reformām klajā - tad iebildumu nav. Cilvēks ar vīziju. Tiklīdz kāds pasaka reālus solīšus, lai kaut ko izmainītu, tā viss atkal viss ir slikti! Latvijā esam pārāk pieraduši pie tukšiem solījumiem!
Pilnīgi piekrītu ministra kungam,,,
Kad beidzot skolu kafejnīcās pārtrauks tirgot "slēptos" čipsus, kuri neskaitās čipsi, jo uz paciņas rakstīts "kartupeļu plāksnītes", "siera bumbiņas" utt, , krāsotās želejkonfektes un saldinātos dzērienus Timbark, u.c., aizstājot ar veselīgiem salātiem un svaigi spiestām sulām? Jā, arī skolas vadība uzskata, ka bez šīm lietām kafejnīcai nav vajadzīgās peļņas, tāpēc nevar aizliegt lokāli, bet kas tad ir svarīgāks - peļņa vai skolēnu veselība?
Nu, ja! Atņemsim bērniem sāli no ēdamgaldiem, atvērsim klasē logu un viss būs lieliski! Būs mūs pilns ar olimpisko medaļu čempioniem!
Nemaz nav pierasts, ka Belēvičs pārspīlē. :) KA-TAS-TRO-FĀLS. :

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.