Lietotājvārds
Parole
Nevajadzīgās programmas- slēgt! Nav ko tērēt nelietderīgi naudu! Finasnējumu papildus jāpiedod programmām, kas sagatavo vajadzīgos speciālistus, kuri arī strādā savā specialitātē! Derētu padomāt par studiju kredīta dzēšanu tiem, kas pēc beigšanas nostrādā 2-3 gadus savā specialitātē. Kas nē- atmaksāt (to var daīt arī darbavieta, ja viņiem šis cilvēka ļoti vajadzīgs!)
VIDā visiem datiem jābūt kur strādā un vai strādā. Neoficiālo strādāsanu jeb ēnu ekonomikas tak nebūs,
studentu mamma 11.11.2016. 15:17:23
Bet skaidri parādīsies programmu lietderība. Atbilstoši var finansēt to profesiju apguvi, kas tiešām vajadzīgas, Tagad daudzi studē tur, kur vieglāk, jau no pirmās dienas zinot, ka šajā profesijā nestrādās! Budžetu tērē, arī stipendiju saņem (piemēam- sporrta un deju skolotājs, sociālais darbinieks), turklāt ar visai zemiem vidējiem (Liepājā). Taču citā augstskolā (Jelgavā) topošais inženieris ar vidējo vēr'tējumu semestrī virs "8" no budžeta krīt ārā, turpretī vismaz 90% strādā apgūtajā specialitātē.. Arī augstskolu reitings parādītos. Kāda jēga tērēt valsts naudu, lai pēc tam sēdētu lielveikala kasē vai tirgus placī! Ir jāskatās, lai nauda tiktu tērēta lietderīgi!
To kas tiešām ir nepieciešams, vēl taisās diskutēt?
Inese @Skatītājs 11.11.2016. 10:07:02
Rektoriem varbūt arī ir jūsu iemesls minētais. Bet es, no malas skatoties uzskatu, ka tā ir bezjēdzība - nu studenti nesniegs tādu informāciju, un, ja sniegs, tad tikai tie, kuri ir ļoti veiksmīgi kļuvuši studētajā jomā. Es tā domāju.
Skatītājs 11.11.2016. 09:52:43
Kāpēc rektoru padome ir pret reģistra izveidi? Ka tik nebaidās ieraudzīt savai augstkolai nepatīkamu ainu, ka diplomētie ekonomisti vai filologi strādā Maximā par pārdevējiem.
Otrs faktors - pat, ja absolventi nebūtu pret šādas informācijas sniegšanu, kā viņi reāli to iegūtu? Sūtot e-pastus? Apzvanot? Tal daudz kas var būt mainījies. Un pēc cik ilga laika tas būtu aktuāli? Ne jau uzreiz atradīs vai pat meklēs darbu nozarē. Var paiet pusgads, gads, vairāk.
Teorētiski uzskatu, ka reģistrs ir nepieciešams, bet šaubos par tā izpildi - studenti arī tagad nelabprāt par sevi sniedz ziņas pēc absolv'ēšanas - kur strādā/nestrādā u.c., kādēļ, lai to darītu, ja būs reģistrs?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.