Lietotājvārds
Parole
Izskatās, ka sāk uztraukties, ka skolā būs jāsēž (jāstrā'dā) 8 stundas!!!!
vēl sreiks 24.07.2015. 18:44:50
Prezidenti no 1991g: Ulmanis, Freiberga , Zatlers , Bērziņš nav bijuši ieinteresēti skolotāju algu izskatīšanā, bet gan piesaukuši skolotājus godprātīgas misionāru lomas pildīšanai. Kāpēc ,lai to pašu tagad nedarītu Vējonis. Misionāra lomu pildu 25gadus un vai mani bērni arī ir misionāri? Ar augstāko izglītību un 5 gadu pieredzi 1993 gadā pirmo algu latos par 21st saņēmu 42 lati. 1997gadā par to pašu 78 lati. 2000g.par to pašu 99 latus. Daudzi tādu greznību strādāt par grašiem nevarēja atļauties un pameta skolas.Es akli ticēju un cerēju ,ka tikšu novērtēts ,bet kā redzams nekā. Ne algas ,ne pakāpes par nostrādātiem gadiem. Tagad ,kad krīze ir beigusies , turpinās kaut kas līdzīgs. Izvairīšanās no skolotāja profesijas atzīšanas, novērtēšanas, prioritāšu pārskatīšanas valdībā.
attopies un vispirms iedziļinies problēmā!!!!Izpēti patlaban esošo un salīdzini ar to drausmīgo murgu, kas draud Latvijas pedagogiem! Un varbūt derētu arī ar pedagogiem parunāt par šo tēmu, nevis tēlot labo onku-""ai, jaunais, brīnišķais modelītis-jājā, ko vajg, to vajg!'' NEVAJAG, tur jau tā sāpe-Dieva dēļ, tikai ne šo murgaino projektu, kā dēļ liela daļa pedagogu nāksies strādāt vēl vairāk, ilgāk un saņemt vēl mazāk! Kaut gan man jau sen ir aizdomas, ka tāds ir visa šī ''prodžekta''mērķis...
Nu 8 stundas būtu ideāli! Kā baltajiem cilvēkiem. Un ja vadībai vajag, lai ārpus darba laika esam pasākumos, tad samaksa kā par virsstundām:)
SANDRA KANGARE 22.07.2015. 15:14:16
KĀ BŪTU AR TO PAŠU MODELI, KĀ CITĀS PROFESIJĀS- 8. STUNDU DARBA DIENA NO 8.00 LĪDZ 17.00 AR PUSDIENĀM PAR MINIMĀLO ALGU= SĀKOT. VISI PIEAUDUŠIE IR LĪDZVĒRTĪGI UTT. diploms apliecina izglītibu un zināšnas. visi vecākiir paguvuši pamatskolu programmu utt. nevajg tā krāsoties pedxagogiem,, lai mācītu alfabētu- higēna- apģērba un miesas ne modes demonstrēšana nepilngadīgo bērnu priekšā. zināšanas jādemonstrē. liela nesekmība.
Nepiekrītu, ka "nepārdomāti mazinājām valsts pārvaldi", ierēdņu ir par daudz! IZM, VISC un sazin kas vēl..... Skolās arī administrācijas par daudz - vai tās vietnieku likmes nevarētu noteikt atkarībā no skolotāju (padoto) skaita? Un direktoram būtu pilnīgo obligāti jāvada kāda stunda, piem. 8. - 9. klasēs, kur ir visgrūtāk. Citādi bieži vien rodas iespaids, ka direktors dzīvo sapņu pasaulītē un nav lietas kursā, kā tad reāli skolotājam tajās stundās jāstrādā, cik laika vajag, lai sagatavotos. Varbūt arī tad radīsies izpratne bez samaksas nelikt skolotājiem sēdēt pedsēdēs, lekcijās un konferencēs. Nu neprasiet, lai pēc darba dienas no 8 līdz 6 vakarā es vēl perfekti sagatavotos stundām! Par darbu labošanu nerunāsim. Apmaksāto stundu pietiek 2 dienām, ne visām 5!
Jaunais modelis nosaka, ka biski pieliks tiem, kam bija loti maz, un nonems visiem, kam bija virs videja, tas ir tiem, kas stradaja vairak par vienu slodzi. Darba apjoms tiks palielinats, un bus jasez skola, pat jas tev nav stundas.
visa Sī skolotāju algu jezga tikai rāda kādā stāvoklī ir m;usu sabiedrības smadzenes.Pirmkārt, pavisam akli un nekritiski pārņēmām to "nauda seko skolēnam" Kur paliks zinātniska šāda gājiena ekstrapolācija ? Ķērām tikai kā tādi ..... Un tās tas turpinājas. Vēl dzīvs būdams pazīstamais profesors Mencis brīnījās , ka tagad viss pārvēršas par milzīgu, gadiem risināmu problēmu.Kāpēc? Tāpēc , ka tagad to darboņu kapacitāte ir zem katras kritikas. Tā tas notiek visā valstī.Vecos padomju laiku cilvēkus , kuri vismaz rēķināt prata, ar steigu atlaida , vietā saņēma visādas jaunus , piedodiet, nejēgas.Te nu ir rezultāts.
Skolotājs 25+ 20.07.2015. 16:33:37
Nekādus jaunos modeļus nevajag. ATGRIEZTIES PIE PIRMS KRĪZES PANĀKTĀ ALGAS PALIELINĀŠANAS MODEĻA. Atdot skolotājiem KRĪZĒ ATŅEMTOS 50% ALGAS.! Atcelt NAUDA SEKO SKOLNIEKAM, kas grauj mācību procesu ,grauj izglītības sistēmu. , liek locīties skolas vadībai -laizīt kājas katram vecākam , skolniekam. NAUDA SEKO SKOLNIEKAM RADA NEVIENLĪDZĪBU, NOSLĀŅOŠANOS, SKOLOTĀJU VIDŪ, RADA PĀRSLODZI DAĻĀ SKOLOTĀJU, KAS SAGRAUJ KVALITĀTI. Pārtraukt pazemojošo skolotāju izglītošanu- dzīšanu mistiskos kursos, lai tik dabūtu KURSU STUNDAS..
Prezidenta cienīgs komentārs, vai ne? Un tā jebkurā dzīves jomā...
ltv.lsm.lv/lv/raksts/18.07.2015-pedagogu-algu-modela-apstiprinasanas-laiks-neskaidrs.id52978/
Netiek vērtēta skolotāju pieredze, nostrādātie gadi skolā.
Algas samazina, skolas aizver laukos, latvieši dodas uz ārzemēm joprojām utt. - Kāda ir mūsu nākotne? Laukos - nekāda. Tāda ir mūsu valdība - deputāti, ministri un visi pārējie - viņi tikai gādā par labumu sev nevis tautai kopumā un viņiem rūp tikai savs maciņš.
vadība skolas jau līdz šim (viena persona) pildīja 2 + n amatus, liekot pašnovērtējumu rakstīt tikai skolotājiem, par to ko paši darījuši no septembra līdz jūnijam suns viņu zina!
Toties minimālā alga no nākamā gada būs praktiski = ar skolotāja amatalgu! :D :D
Nekas nemainīsies ne šodien ,ne rīt nekad,tāpat kā viss mūsu valstī - tukšas pļāpas.
man ari ta skiet pareizak,, bet uz visu jaskatas no visam perstektivam - daudzak naudas ari nozime daudzak nodokli,, kas nu,, milisi mani,, nevar notikt nabadziba valsti... ari prieks par vecajiem skolotajiem,, kas vel strada. Man tikai meita sudzejas, ka prats vairs nav tik ass tiem skolotajaie
Cienījamā, Meinharda, prezidents ir Vājonis ar plato "ā". Varbūt arī labs cilvēks, bet kaut kāds NEREPREZENTABLS armijnieks, kurš naudiņu pirmām kārtām apsolīja robežai, jo, redz, esot tāda Latgale un tur esot tāda robeža, nu galīgi nesmuka, un, ja nu krievs gribēs nākt, tad lai ir pa smuko - drātiņai, kas jāapmaksā no mūsu nodokļiem, viņš jāaizkavē. Un tad varenā impērija ieraudzīs labi noformēto robežu un pārstās gribēt tai kāpt pāri ar savu dzelzs zābaku.
Dzirdēju, ka krīze ta ESOT jau labu laiku kā beigusies...
Sirmgalvīte 17.07.2015. 22:06:48
Prezidents Vājonis, saka, ka skolotāji esot labs piemērs... Nu, jā, skolotāji vienmēr IR PIEMĒRS... L.Starujuma ska, ka nevarot pieņemt kaut ko pārsteidzīgi, nu, jā "pārsteidzīgi" ierosinājumi adekvātai skolotāju darba apmaksai manā dzimtā izskan jau OTRAJĀ paaudzē!
Man arī Vējonis simpatizē, bet šoreiz viņš nošāvis garām. Viņaprāt modelis nav izstrādāts IZM kapacitātes trūkuma dēļ (par maz ierēdņu). Nē, cienījamo prezidents, ierēdņu IZM ir ka biezs, bet viņi tik saņem algu, katru mēnesi iet atvaļinājumos un tāpēc darbs nekust. Vajadzētu visus tos atlaist ar Papuvi priekšgalā, un pieņemt citus, mazākā skaitā, bet darbspējīgus, kuri pārzina skolas darbu!
abac junonai Pilnīgi skaidrs, ka Jūs neesat ne direktore, ne vietniece. Jūsos ir uzkrājies naids pret administrāciju, man neiespējami spriest, kapēc. Varbūt tiešām Jums ir pāri nodarīts, taču atgriežoties pie Jūsu komentāra gribu paskaidrot, ka atļauja 12 stundas strādāt direktoram darba laikā par pedagog radās arī kompromisa rezultātā laikā, kad direktora alga atpalika no skolotāja algas. Arī tad tā vienkārši palielināt to likās ierēdņiem neiespējami. Būtiski ir tas, ko vēlos Jums pateikt: neļaujieties provokācijām sarīdīt vienu pedagogiskajā procesā iesaistīto cilvēku daļu ar otru, iznāks , kā pasakā par lācīšiem, maizes klaipiņu un lapsu. Atvainojos jau iepriekš, ja es Jūs kā aizvainoju, tāds nebija mans mērķis. Mērķis bija atgādināt, ka mums visiem pedagogiem jābūt vienotiem, jāiztaisno muguras, un, ja kas neskaidrs, jānoskaidro nevis jāzākā.
Jaunajam ministram- bijušajam Madonas skolotājam zaļknābim! (kāpēc aizgāji no skolotāja amata?maz maksāja?) TAD ARĪ RUNĀ NEVIS PAR JAUNIEM MODEĻIEM ,BET PAR SKOLOTĀJU CIENĪGU ALGU! KAS PIESAISTĪTU JAUNOS SKOLAI! RADĪTU KONKURENCI UN AR TO ARĪ CELTU KVALITĀTI! Atdodiet to ko nogriezāt skolotājiem krīzē, bet varbūt krīze nav beigusies?
abac Junonai 16.07.2015. 12:31 16.07.2015. 17:00:59
Ja direktori un māc. pārziņi vēlas vadīt stundas, lai vada par direktora vai pārziņa algu. Šie jau grib divas algas dabūt. To taču viņi dara sava darba laikā, nevis pēc darba laika. Nav ko čīkstēt - jo tā ir jūsu sirdslieta
Kāda jēga jebkādām apspriešanām? Tik daudzas grupas izteica savu viedokli par jaunā algu modeļa trūkumiem, ieteica labojumus... Jēga? Noteikumu projekts palaists MK zobratu sistēmā, neiekļaujot nevienu noteikumu. Rezultātā skolas paliks bez bibliotekāriem, direktoru vietnieki atsakās strādāt pilnu slodzi, jo tad par vadītajām stundām nemaksā neko, skolām nepietiks naudas programmu realizācijai... Pēc tam nāks akreditācijas, norādīs uz šiem trūkumiem un liks skolas slēgt, jo ir neatbilstoša kvalitāte.
Par ko jūs tā priecājaties? Viņš taču neko īpašu nav pateicis... Nekādu konkrētu priekšlikumu, risinājumu... Vien to, ka ministrei pie tā jāstrādā. Hm.
Piekrītu par prezidenta kungu. Lai arī kā visi sākumā gribēja Levitu vai vēl kādu, Latvijai un latviešiem - mums - tomēr vislabāk der Raimonds Vējonis. :) Īsts latvietis, saimnieks, arī pēc mentalitātes īsts latvietis. Es domāju, šo četru gadu laikā latviešiem mazliet atgriezīsies lepnums par valsti un savu prezidentu.
:) Par Vējoni 16.07.2015. 10:33:19
Man patiess prieks par jauno Valsts prezidentu. Pašā sākumā jau viņš sevi ir pierādījis ļoti labi. Nestāv malā, bet izsaka savu viedokli, turklāt dara to veikli un bez lapiņām.
Tā kā IZM nekas nesanāca, tagad piesaistīs ministru prez. un valsts prez.?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.