Lietotājvārds
Parole
Pavāres nemāk gatavot pa jaunam. Tiešām ēdiens nebaudāms. Jārīko kursi- kā pagatavot ēdienu garšīgu bez ķīmijas.
Mūsu skolā vienmēr ēdiens bija baudāms- kā mājās ! 3 dienas bija zupa + saldais, 2 dienas bija II + saldais. Novērojumi: bērni labāk ēda zupu (cik grib- bļoda uz galda). Patreizējie noteikumi to neatļauj. Jābūt II ēdienam + III ēdienam. Lielākā daļa ( vismaz mazo bērnu) daudzko neēd II. Sasniegts rezultāts! Pusdienas neēd, paņem līdzi labās uzkodiņas! Rezultāts sasniegts!
Jautā PVD darboņiem! 06.01.2016. 17:45:36
Kāpēc PVD pieļauj,ka tortēs Latvijā žampā iekšā normāla sviesta krēma vietā- MARGARĪNU- T.S.KROPĻU TAUKUS????Kāpēc tiek pārdoti ar pulverīšiem izmērcētie vai appūstie,,kūpinājumi"???Kāpēc tauta tiek indēta ar E-621????Palasiet,cilvēki mīļie,ko gāž iekšā desās!Zināms, ka mūsu pašu šokolādes konfektēs, vafelēs, cepumos ir PALMU EĻĻA, kas tā arī paliek uz asinsvadu sienām.Un nelīdz nekādi pretholesterīna preparāti!Vai gadījumā nav pienācis laiks pieprasīt PVD darboņiem ,lai aizsargā savu tautu pret dzīvības apdraudējumu??? KAS TIEK DARĪTS-UN JAU ŠODIEN,NEKAVĒJOTIES, LAI NETIKTU INDĒTA TAUTA?Protams, ministrija neko tādu nav dzirdējusi-KO JŪS!!!VISS KĀRTĪBĀ!
tiek sastādīta kompleksa ēdienkarte ar visām kalkulācijām visām Latvijas skolām, lai visi ēd vienādi VESELĪGU ēdienu. Ar tiem aizliegumiem jau brauc atkal grāvī
A ko tad ēst? :D
Dārzeņu mētāšanas lietā viens risinājums: lai iedoto apēd (vai neēd) turpat skolas ēdamzālē, nevis nēsā apkārt pa skolu. Mazajiem, protams, bara instinkta vadītiem ne tas vien ienāks prātā kā ābolus mētāt pa gaisu, un velti moralizēt, ka viss nāk no ģimenes un ka mājās jāmāca cieņa pret ēdienu. Būsim reāli - bariņā kopā ar mazāk mācītajiem visa mājas un ģimenes mācība ātri viena aizmirstas. Un arī par ēšanu/neēšanu nevaru piekrist viedoklim, ka mājās bērni nav mācīti ēst veselīgi, tāpēc to nedara skolā. Ēd bērns mājās gan zupas, gan salātus (cik nu vispār), gan dārzeņus, bet skolā atliek vienam pateikt "Kas tā par pļuru!" un neviens vairs to mutē neņems. Ja gatavotu garšīgi un ēdiens izskatītos pievilcīgi, bērni ēstu gan, bet, ja iedod lipīgus makaronus un nenosakāmas garšas mitru kotleti neviens no mums tādu negribēs. Turklāt zupas došana līdz ar 4. klasi mūsu skolā beidzas kā tāda, tā kā gribēdams zupu neēdīsi.
dārzeņu programmas kritizētājiem 05.01.2016. 08:41:10
Programmas dārzeņi un augļi audzēti bioloģiskajās saimniecībās, no skata ir necili, bērni tos neēd, izšķaida pret sienām, kā jau te bija rakstīts. Pasarg Dievs skolu no kāpostiem, kāļiem un, nedod... dzērvenēm, kas tiek bārstīti klasesbiedrenēm aiz drēbēm, matos, somās... jo nav vajadzīgi... Kas viegli nāk, tas viegli iet.
Nu nav jau vel tik traki. Pa to naudu, kuru mani skolas biedri katru dienu rimiitii perk sokolades batonus, enjoy bundzas, rimu konditorejas izstr. tacu var pasi nopirkt bananus, auglu sulu, belvita cepumus, ari to pasu piena speku, ja gribas pienu. Starpa visu so var uzest. Japlano savs uzturs, un jaatsakas no savam iekaarem.
gribēju piebilst par tā saucamo programmu skolas auglis- kāpēc tāda netaisnība, ka vidusskolas klasēs neviens nesaņem ne burkānus, ne ābolus, ne "apšaubāma" izskata bumbierus?! Kāpēc augļi un dārzeņi pienākas vien pamatskolas klasēm, kur starpbrīžu laikā (reāli notiek) savu vecāku spoguļi un lolojumi sacenšas, kurš var tālāk aizspert ābolu vai aizmest burkānu? Un tad notiek mazāko " apbižošana", kad vidusskolēni iet pie mazajiem un aizrāda par necieņu pret ēdienu un no neskartajiem dārzeņu maisiem čiepj kādu labumu sev, jo tikuši apdalīti...
KO? Cukuru devu palielinās? Kā tad palika ar nesen rādīto dokumentālo filmu par cukura postu un cik toksisks tas ir un cilvēkam nav nepieciešams. Un pieliek tik sportu klāt. CILVĒKI MĪĻIE APTAUKOŠANOS RADA UZTURS UN SEVIŠKI CUKURS, KO UZŅEMAM PAT ŠĶIETAMI PARASTIEM PRODUKTIEM.
Varbūt vajag likvidēt skolas ēdnīcas un kafejnīcas vispār? Ēst jau tāpat tur vairs īsti nebūs ko. Tāpat vajag likvidēt arī pagarinātās dienas grupas, lai bērni nāk uz skolu normāli paēduši brokastis, normālā laikā (uz stundu sākumu, nevis pusotru stundu agrāk) un mājās iet tūlīt pēc stundām, nevis dzīvojās pa skolu līdz vēlam vakaram. Mājās viņus vecāki varēs barot ar to, ko uzskata par vajadzīgu. Vēl jau pagaidām Veselības ministrija nespēj noteikt katras ģimenes ēšanas paradumus.
tie kas pret jauno skolas ēdienkarti 04.01.2016. 18:03:16
skolas ēdienkartes izvēle tāpat jau nav liela, bet izslēdzot šīs vielas tā paliks vēl mazāka un negaršīgāka, pie tam vēl pavārēs ēdienu nemāk labi pagatavot.Un jūs visi uztraucaties, ka bērni aptaukosies, bet vai tad būs labāk, ja viņi sliktāk mācīsies, nebūs spēka sportot un saslims ar vis dažādākajām slimībām? Ar katru gadu mazāk skolēni ēd pusdienas un noteikti šie reiting palielināsies.
Vienkāršais 04.01.2016. 16:26:41
Paldies šai Ministrijai, ka šodien visu dienu biju izsalcis un nevarēju normāli strādāt. Nu beidziet, man starp brokastīm 7:00 un pusdienām (kuras ēdu mājās pēc stundām) ~15:40, bija šodien jādzīvo gandrīz badā, jo skolas kafejnīcā nu varēja nopirkt tikai tēju vai pāris mandarīnus, kioskā bija tikai dārgas ūdens pudeles un šokolādes kastes dāvināšanai, nevis lai pārtiktu, un JŪS vēl uztraucaties par aptaukojušamies bērniem!? , drīzāk pēc pusgada Latvijas problēma būs izkārnējuši, kaulaini bērni ar vairākām veselības problēmām, kuri nespēs pilnvērtīgi strādāt stundās vai sportot. Rīt ņemšu pats līdzi kādas maizītes vai KAUT KO ēdamu, jo netaisos ēst ne pārāk garšīgas pusdienas skolas ēdnīcā, ja tāpat ēdu nopietnas pusdienas vēlāk mājās. Paldies, ka cenšaties sabojāt jaunatni vēl vairāk atstājot tos kārtīgi nepaēdušus!
Man vienalga es skola vairs needisu aiziesu uz topu nopirksu picu čipsus un colu un busu paedis
Ir arī tā 04.01.2016. 14:55:15
Problēma ir nevis skolas ēdienā, bet gan tajā ar ko bērnus baro mājās. Vecāki ir dažādi. Ir ģimenes, kur tiek piedomāts pie veselīga uztura, bet lielākoties vecāki aizņemtības vai savas neprasmes dēļ, bērnus mājās baro ļoti neveselīgi. Daudziem makaroni un cīsiņš, kečups, majonēze ir galvenais pamatēdiens. Bērni neēd skolā zupas, jo mājās tādas nav ēduši. Neēd sautējumus, jo nezina, kas tas ir. Vajadzētu vispirms izglītot vecākus.
Vai kāds ir garšojis skolas/bērnudārza pusdienu tējas dzērienu vai kompotiņu tā saucamo - tik nenormali salds, piecukuros līdz nelabumam. Un tad mājās bērns sauc par negaršīgu tēju,kur uz pus krūzesi ir 1 tējkarote cukura. Ka lai ar to jācīnās? Tad vēl-kāpēc ēdienkarti sastāda medmāsa nevis pavāre? Es to nesaprotu.....Vismaz mums tā ir. Atbilde - ka viņa ir kompetenta tajos skaitļos un proporcijās. Bet kur tad pārtikas tehnoloģija, kvaliāte, daudzveidīgums????
Tad bulku vairs nebūs? hes!
Vai blakus esošajā veikalā arī būs šādi ierobežojumi?
Šodien skolēniem pusdienās parādījās jauns ēdiens - klāt pie agrākā bija arī uz šķīviša Tukuma piena kombināta biezpiens. Taču - cukurs tam nav paredzēts!!! Ne grama!!. Dienā vienam skolēnam ir atļauts izsniegt 20 g cukura. Jautāju pavārei , vai arī jogurta cukurs ir jāpieskaita pie normas. Nezināja, ko atbildēt. Es domāju, ka briežaudzētājam varētu ieteikt vienu : "Vālē, dārgais! vālē tik uz priekšu! Tagad nosaki cukura patēriņa normas ģimenē." Un tad jau uz apvāršņa parādīsies Ziemeļkoreja, kuru sagaidīs smaidīgais Beļ- Ev -Č(in)s.
Varbūt vismaz beidzot bulciņas sāks cept kā senos laikos - bez konservantiem un hidrogenētiem augu taukiem un pievienojot nevis saldinātājus, bet vnk cukuru. Ražotāji noietu gribēs - pārkārtosies! Bet cenas būs augstākas - tas jau nenovēršami. Paredzu, ka vairāk tirgos augļus.
Super skats kafejnīcā, tikai smaidīga pardevēja un kafija. Vienīga šokolāde, kuru drīkst tirgot jau iepirkuma cena 1.70, realizacijā 1.95! Ak šis lobētais bizness!
Tas jau viss būtu labi, ja vien kāds pasekotu līdzi, kādas kvalitātes pusdienas skolā vispār tiek gatavotas. Pārsvarā pat no droši vien labiem produktiem tiek pagatavots ļoti negaršīgs ēdiens, vismaz mūsu skolā. Varu atzīt, ka mans bērns nav no ļoti ēdelīgiem bērniem, taču pat klasesskolotāja ir novērojusi, ka lielākā daļa bērnu skolas pusdienas neēd, jo tās ir elementāri negaršīgas - pārvārītas, ķepīgas, īsi sakot - labi produkti tiek saķēzīti, pavirši un bez ieinteresētības gatavojot. Par to vajadzētu vairāk domāt. Ir jau daļa mūsu bērnu izlaisti ēdiena ziņā, bet šai gadījumā līdzīgu atsauksmju par skolas ēdienu ir pārāk daudz, lai domātu, ka visi ir galīgi izlaisti. Jauki, ka ir bezmaksas pusdienas, bet žēl, ka naudiņa tiek lielā mērā tērēta nelietderīgi, jo lielākā daļa ēdiena nonāk atkritumos.
mans i' mēms! 04.01.2016. 11:47:49
Izrādās, mans bērns līdz šim skolā visu laiku ēdis krējuma un siera izstrādājumus, tas ir, tīrus krāsotus transtaukus.
Dārzeņu programma 04.01.2016. 11:43:57
Vai par dārzeņu programmu skolās kāds atbild? Ir kādi noteikumi? Ir jau forši, ka tas formāli skaitās, bet diemžēl realitātē bērni saņem tikai mazus ābolīšus, bija vēl arī apšaubāma izskata bumbieri kādu reizi. No gada sākumā reklamētās daudzveidības -būšot kāļi, ķirbji, burkāni, dzērvenes utt. nav nekā! Burkāni pirmajā semestrī bija tieši tikai 2 reizes! Bērni bija sajūsmā!
Pilnībā piekrītu, ka ēdnīcas piedāvājums ir apmierinošs arī manā skolā, taču nedomāju, ka problēma ir papīros - problēma ir uzraudzībā! Ir noteikts, ka nedrīkst izmantot lērumu vielu un produktu, ok., bet tajā pašā laikā atklāj, ka skolās izmanto vecu gaļu!! Bija taču tāds gadījums rudens sākumā?! Lūk, ar noteikumu ievērošanu drīzāk būtu jācīnās, nevis jaunu ierobežojumu radīšanu.
Man šķiet, ka ar ierobežojumiem nu jau viss ir kārtībā. Pasekoju llīdzi skolas ēdnīcas piedāvājumam.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.