Lietotājvārds
Parole
vecmāmiņa 06.04.2015. 19:59:13
...Skola sākās 1.oktobrī, kad kartupeļi bija norakti, lopi sadzīti kūtī, un beidzās Jurģu dienā, kad ganiņu nolīga jaunam darba cēlienam. Dumjš nebija ne J.Jaunsudrabiņš, ne K.Barons, ne P.Stradiņš, ne A.Žiliinskis, ne K.Miesnieks... Mācību gada garumā zināšanu kvalitāti nemeklējiet! Domājiet par saturu un lietderīgu mācību laika izmantojumu. Nepārvērtiet skolu par iestādi, kurā visi (CSDD, Integrācijas birojs, Papardes zieds, Latvijas Mežs...) var realizēt kādu projektu, protams, izmantojot aizrautīgu skolotāju! Jauki būtu, ja šīs institūcijas izmantotu vasaru un organizētu bērniem aizraujošas, lietderīgas un redzesloku paplašinošas nometnes; vecākiem būtu sirds mierīga, ka bērns pieskatīts, skolotājiem - iespēja piepelnīties.
skolotāja pēc 12:01 06.04.2015. 14:42:15
Ne tikai vecāki domā kā Nu, bet es arī. Par to, ka bērni ir par maziem sešos gados, lai sēdētu piecas stundas solos. Atšķirībā no vecākiem gan domāju, ka pēcpusdienas grupa ir "krīzes variants", ka īsti nekāda radoša un individuāla personība no tā "kolhoza" nesanāks. Ar;i pirmsskolas iestādē pēc trijiem, četriem būtu laiks tikai svaigam gaisam un rotaļām. Dejas un mūzika vēl varētu būt. Protams, ja būtu runa tikai par naudu...;) Pareizi, ka pirmsskolas iestādes pedagogam vajadzētu saņemt tikpat cik sākumskolas pedagogam (atbilstoši bērnu skaitam) tajās grupās, kur sākas izglītošana, t.i., no pieciem gadiem. Tomēr IR svarīgs šis skaits. Un ir taču starpība, vai strādā ar 12 bērniņiem vai 26? Piekrītu, ka minimāla atšķirība ir vidusskolas klasēs, kur var atšķirties burtnīcu labošana, bet pie mazajiem... Katrs jāapčubina, kaut kas jāiedod, kaut kas jāpalīdz... Tur jau nav tikai pedagoģiskais process - lasīt lekciju, demonstrēt, diskutēt, atprasīt... Tur vairāk kā 50% ir emocionālā saskarsme, pašapkalpošanās iemaņu mācīšana - aukliņas, lentītes, salvetītes, podziņas... kā paņemt šķēres, kā ar adatu neiedurt pirkstā, kā turēt zīmuli...
Ļoti ērti,bet vai pirmsskolas pedagogiem par šo sagatavošanu skolai arī darba alga būs atbilstoša?Vai tomēr iet uz tualeti,apģerbties,ēst nav jāmāca vecākiem?iedomājaties kā tas ir grupā ar 25 bērniem-reizē mācīt iet uz tualeti,vai arī kamēr 2 ar audzinātāju iet uz tualeti,ko dara pārējie ,,bezpalīdzīgie,,?Vai tiešām vecāku pienākums ir tikai piedzemdēt un tad atdot audzināt un skolot citiem SAVU BĒRNU-bērnudārzā pa durvīm ieliku un 12.klasē no skolas izņēmu gatavu produktu.izlaidumi jau arī beidzējiem jāliek sestdienās,kad skolotājiem nav darba laiks,jo atkal vecāki viss jūsu ērtībām.Mums vienmēr jāvar,bet kā tad jums?
>>>>>>>>>>> 03.04.2015. 18:31:13
Segvārdi saradušies.... Kā lai tagad saprot tie, kas vienreiz izlasa manu viedokli, vēlāk ar šo pašu vārdu tiek pausts absolūti pretējs viedoklis... Varēja jau vismaz kādu cipariņu pievienot, ......
strādāju skolā 03.04.2015. 13:08:22
Man nav nekas pret mācību gada pagarinājumu. Visu laiku jau praktiski atvaļinājums sākas ap Jāņu laiku, jo ir jāstrādā ar grūtajiem bērniem, eksāmeni. 3 nedēļas augustā vajadzīgas, lai sakārtotu klasi . Nav noslēpums, ka mazo skolu skolotājiem, kur trūcīgas pašvaldības, jāpārkvalificējs par remontstrādniekiem. Varbūt beidzot šos darbus noņems no maniem "pienākumiem".
Pareizi jau te daži pamanījuši, ka bērni mācās vismaz 14 gadus. Un nav jāskaita tikai tie gadi, kas pavadīti skolā kā "mājā, zem kuras jumta tas notiek". Vajadzētu tieši vēl visus septiņgadīgos ar ābecēm un burtnīcām atstāt pirmsskolas izglītības iestādēs. Varbūt arī pat astoņgadīgos. Tad arī mierīgi pārējos gadus līdz 18 sadalīt izglītošanai zem skolas jumta. Pirmsskolas izglītības iestādēs ir sava specifika. Tur neviens uzreiz neaizvada 40 minūšu mācību stundas piecas pēc kārtas. Tur, no rīta atnākot, vispirms paēd brokastis, paspēlējas, tad kāda nodarbība... Tad atkal rotaļas...var iziet ārā... atkal nodarbība... paēd, paguļ, atpūšas... dejas, mūzika... launags...svaigs gaiss... Bērnam jāpierod pie ritma, kamēr nodarbību garumu var pagarināt, kamēr no rotaļām PAKĀPENISKI pāriet uz mācību stundām... Tieši pirmskolas izglītības iestādēs jāiemācās lasīt, rakstīt, visas nepieciešamās pašapkalpošanās iemaņas - pašam apģērbties, apmeklēt tualeti, nošņaukt degunu, paēst. Un nebūs vecākiem jāuztraucas, ka visiem nepietiek pēcpusdienas grupu, kur pavadīt laiku, kamēr vecāki vēl darbā. Uz skolu lai iet deviņos, desmit gados, kad kļūs patstāvīgāki. Un visas problēmas atrisinātas!
Pareizi jau tu saki. Bērnus laiž pasaulē, bet tad........ .Brīvību grib. No kā? Katram putnam sava spalva ir viegla. Viņi apdarvoti? Ja spējāt to lietu darīt, tad spējiet arī audzināt. + nuja.
Jāaaaa, es Tev varu apgalvot!!! Tu dzīvo muļķu zemē!!! :-)
Tas ir murgs.Šie jautājumi jau sen ir izdiskutēti. Vai tiešām ši ir muļķu zeme, kurā neviens neko nespēj izdomāt???
vairs neko nesaprotu 02.04.2015. 19:53:17
kas notiek ar vecākiem?Daži tik dusmīgi par 4 Lieldienu brīvdienām,ka zibeņi vien iet pa gaisu.Vai skolai ir jāudzina vai vecākiem savi bērni?Es biju šokā šodien.
Laiks un vieta Belēviča idejām par veselības un sporta stundām atradīsies, ja pašreizējo mācību programmu atslogos no no tā kalna bezjēdzīgās mācību vielas par lietām, kas dzīvē nav nepieciešamas vai nepieciešamas šauram speciālistu lokam un šobrīd tiek mācītas tikai mācīšanas pēc. Tādā veidā radot bērniem (arī vecākiem) nepatiku pret mācību procesu un skolu kopumā.
Vai tad Latvijā nav obligāta piecgadnieku un sešgadnieku apmācība? Citās valstīs sagatavošanas klasi pieskaita mācību gadu skaitam (Latvijā šobrīd būtu 14 klašu izglītība līdz iestājai augstskolās). Zinu, ka e-klasi izmanto 5-6 gadīgo klasēs.
Urrā! Paldies, Mārīt, vismaz kas labs. 888- arī skolotājus pierunāt ir grūti, ticiet! Īpaši jaunie šajā profesijā ir tikai tāpēc, ka vasarā ir tie 2 mēneši brīvi, citādi sen vairs neizturētu.
alla - Kasparam 02.04.2015. 12:14:18
Tavs vectētiņš no mazām dienām bija radināts darbam, bet darbs, kā zināms, veicina domāšanu. Mūsdienu bērni (lielākā daļa) nemaz nezina, kas tas darbs tāds ir, tāpēc arī nezina un nespēj domāt patstāvīgi. Bērnu labturības sekas. Ulmanis nebija dumjš, kad 30. gados lika pilsētas bērniem strādāt vasarās laukos.
Mans vectētiņš, savā laikā, ar visām to laiku atpalikušajām izglītības metodēm ... zināja vairāk un spēja domāt loģiskāk nekā vairums šodienas izglītoto...
Jau tagad mācās 12 gadus skolā un obligātos divus gadus (5-gad.un 6-gad.) pirmsskolā. Vai tad nepietiek??? Kāpēc vēl jāpagarina mācību gads??? Agrāk mācījās 11 gadus skolā, sagatavošanas klasē arī daudz īsāku sprīdi, visu paspēja, izdarīja, iemācījās. Nebija nekādu problēmu. Ar sēdēšanu skolas solā neko nepanāks!!! Drīzāk svisas šīs ministrijas, kas katra kaut ko grib ieviest skolā, varētu organizēt dažādus izglītojošus pasākumus skolēniem atbistoši viņu vēlmēm, interesēm. Bet ne krustiņa pēc, bet kārtīgi izplānotas, piepildītas, interesantas nodarbības!!!
Cik laba ziņa! Mācību gadu grib garāku tie vecāki, kam bērni ir tikai otrajā plānā, primārais ir karjera, jo vecāki nezina, kur bērnus likt un kā nodarbināt pa vasaru.
Skolotāja un mamma 02.04.2015. 11:11:04
Paldies par labo ziņu! Tā jau to sauli maz mūsu bērni redz, kur vēl pagarināt mācības un atņemt vasaru.
To nabaga izglitibas sistemu mullja kaa vecu galjas gabalu i norit nevar i izsplajut zheel.
Vecāki lielākie protestētāji! Skolotājus pierunāt nebūs grūti - kur viņi liksies!
katik kautko pamainīt. Ja ne labāk, tad vismaz savādāk
Urrā! :) Uz lieldienām vismaz mierīgāka sirds.
SAŅEM, BELĒVIČ!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.