Lietotājvārds
Parole
par profesionālo izglītību 22.04.2016. 22:53:55
Daudzās profesijās tās akadēmiskās izglītības nemaz nevajag! Ir bērni, kam tiešām grūtības mācībās, bet viņi ir lieliski darba darītāji un , apgūstot profesiju , veiksmīgi iesaistās darba tirgū.Labi darba darītāji- lai veicas! Uzskatu, ka obligātā vidējā izglītība, ko liela daļa šo jauniešu nespēj apgūt, degradē visu mūsu izglītības sistēmu! Ja, piemēram, kāds spējīgs sliņķis skolas lakā apgūtu tikai arodizglītību, agri vai vēlu (ja vēlēšanās saniegt kaut ko vairāk) viņam rastos vajadzība apgūt vidējo un varbūt pat augstāko izglītību attiecīgā jomā. Tad arī viss notiktu! Obligātā vidējā izglītība degradē vidējo izglītību! Nav atlase! Visi grābj jebkuru, ka tik ienāk nauda, vispārējais līmenis katastrofāli krītas! Kauns tādai domāšanai!
Будущее Латвии - учимся в ПТУ, потм пополняем толпу безработных.
Kā tas nākas, ka dažā labā apvienotā prof. skolā administratīvais aparāts ir uzpūties vēl lielāks kā neapvienotās māc. iestādēs un tehnisko darbinieku apjoms pārsniedz pasniedzēju skaitu??? Vai tas nav kontrolējams pasākums? Un vai vienā tādā iestādē ir jābūt vairākiem juristiem?
Ceru, ka beigās nebūs tāds fufelis, kā rakstu ilustrējošā bildē. Smuki saķemmēts čalis pletkreklā ar skrūvgriezi nez ko baksta platē, kurā savu pestīšanu skrūves nav bijušas:))) Krieviem bija saīsinājums IBD - imitacija burnogo ģeistija - rosīgas darbības imitācija.
OOO
Eiropas algas 20.04.2016. 11:25:41
Bet neviena centa skolotājiem, cik demokrātiski. Visi laiku tikai attīstība, uzlabojumi,ieguldijums....
To Rīdziniecei 20.04.2016. 08:15:05
Un ko pēc vidusskolas? Bērns kurš nevar pavilkt augstskolu,kuram nav līdzekļu,ko tad? Bet ,ja viņam ir profesija ,viņš var strādāt un studēt, ir maksātspējīgs. Bet ,ja galviņa nav tik gudra tad strādā,pelni maizīti un dzīvo. Cienījamā Rīdziniece,vai plānojat ,ka turpmāk Latvijā strādās visi ar augstāko izglītību tikai???? Prātiņ,nāc mājās pie kundzes.!
KĀ jūs iedomājaties ilgtspējīgu un konkurētspējīgu izglītību, ja ne kompetencēs balstītu? Nekā. Lūk, tieši kompetencēs balstīta izglītība ir ļoti cieši saistīta ar profesionālo izglītību. Mūsdienās prakse pārsit teoriju, akadēmiskās zināšanas.
Pedagogu brēcošās algas 20.04.2016. 00:47:40
IZM turpina piesaistīt līdzekļus profesionālās izglītības pievilcības veicināšanai. Vai nav svarīgāks veids, kā rūpēties pašlaik par izglītību?
Rīdziniece 20.04.2016. 00:45:37
Nesapratīšu un neatbalstīšu profesionālās izglītības akcenēšanu. Nav tas vajadzīgs. Skolēnus jāmudina pabeigt vidusskolu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.