Lietotājvārds
Parole
No lauku skolas- izbijušajai min. k-dzei 22.02.2016. 13:31:26
Cienījamā izbijusī ministres k-dze! Jūsu attieksme pret lauku skolotājiem ir aizvainojoša un pazemojoša! Strādāju laukos ilgus gadus! Jūsu teikto (Vecāki lauku skolās izvēlas nerunāt par notiekošo, jo baidās, ka skolotāji ATSPĒLĒSIES uz skolēnu)uztveru personīgi un jūtos "aplieta ar ...... ".
Tā kvalitāte ir pavisam vienkārša lieta un nav ko daudz,,ziepēties"!Skolotājs ar augstskolas diplomu+ vecāku atbildība par bērnu, kurš viņam nācis pasaulē+necūkot bērna klātbūtnē skolotāju+viss nepieciešamais aprīkojums klasē( jaunās tehnoloģijas u.t.t.)= kvalitāte!!! Un beigsim vienreiz par tiem vecākiem! Katrā jomā katram -savi pienākumi!Darīsim katrs savu darbu!Es nevaru pat domu pieļaut, ka visi, kam tik ienāks galvā, sāks hospitēt ,vērtēt, ierosināt,dot padomus.Un kas tad visvairāk brēc?Tie,kas nav mācējuši elementāras lietas saviem lutekļiem iemācīt,pienākumus pildīt un skolēnu not. ievērot!Visvairāk, kuri paši ar zemu izglītības līmeni,ar prastu uzvedību u.t.t.
>A.M. 15.02.2016. 07:29 15.02.2016. 14:41:25
Neesmu medicīnas darbinieks, bet zinu noteikti, ka neļautu ar auto atslēdznieka "plaķenēm" sev zobu raut. Un, ja ķirurgs kabinetā no galda paņemtu papīra šķēres un taisītos man augoni griezt, noteikti muktu prom, un pa taisno pie galvenā ārsta, vai uz Veselības ministriju. Tā ka nenovērtēsim par zemu katra cilvēka zināšanas. Arī skolā - ja redzam klaju absurdu, ejam un jautājam.
>>>tēvs 15.02.2016. 09:45 15.02.2016. 10:17:44
Tomēr - ir priekšmeti, kur nosaka tieši skolotāji. Skolotājiem nepatīk tas, ko pasaka augšā (IZM) un viņi izdomā savas metodes. Tas vairāk attiecas uz talantu priekšmetiem. Un, tieši tajos vairāk vajag iesaistīties vecākiem. Ja vecāks ir mākslinieks, tad vizuālā māksla viņam labi saprotama, ja amatnieks, tad - mājturība, ja sportists vai mediķis, tad -sports, ja mūziķis, tad - mūzika. Saprotams, ka konkrētajos mācību priekšmetos, īpaši eksaktajos, neko daudz nevar iejaukties vecāki, jo tur ir precīzi vērtēšanas kritēriji un precīzi standarti (no IZM).
Es piem.uz skolas sapulcem vairak muzam neiesu sava berna klasee.. Visi sez ka udeni mute ienemusi,skolotaja kaut ko pikst klases prieksa. Vecakiem japaraksta papirs papirisa gala. Pamegini neparakstit-skatas ka uz noziedznieku. Iebilst neko nedrikst,jautat nedrikst. Mums janosez ,janoklausas skolotajas lekcija,cik viss ir slikti,un tad varam iet majas. Jutos ka darba spulce,pec slikti padarita darba. Kad saku,ka varetu veidot konstruktivas sarunas,tad visiem mutes ciet un neviens man pat nepalidz sarunaties..tadi luk ir latviesi. Tad ko jus gribat? Viens tevs klase var ko uzmainit,ja parejiem viss pie vienas vietas? Ar kadam tiesibam kl.audzinataja ar mani runa ka ar padibeni, it ka pati atrastos Dieva vieta? Ta ir musu klase. Zinu,ka citur ta nav.
Nav iespējams neko risināt ar skolotājiem, jo to, kas šobrīd notiek izglītības sistēmā, NENOSAKA skolotāji! Kur loģika??? Var runāt caur un apkārt un sazin ko, bet kāda jēga, ja pati sistēma nav mainīta kopš PSRS laikiem! ? Ne jau skolotāji izmainīs kvalitāti un pārveidos mācību līdzekļu saturu. Kādas grāmatas iegrūž - ar tādām strādā! Pašiedvesmas skolotāji...nu beidziet...skolotāji knapi paspēj MD un visus murgainos referātus izlasīt...kad vēl gatavoties uz 100% ???
1. Vecākiem IR jāiesaistās skolas lietās, bet tas jādara gudri un PIEKLĀJĪGI. Un ne vienmēr izglītība ir tā, kas garantē gudrību. 2. Manuprāt, DIREKTORS ir tas, kuram jāveido skolas vide, jāpazīst savi padotie un jāgrib veidot savu skolu kvalitatīvu, uz bērnu labu izglītību orientētu, nevis lai būtu apmierināti vecāki un skolotāji. 3. Man ir 5 bērni, no kuriem 4 mācās skolā (laukos). Visiem labas un teicamas sekmes. Paldies skolotājiem, tomer arī ģimenes darbam IR liela nozīme.
Ja vecāki ir pedagogi, tad jā. Pretējā gadījumā... Vai pacients var ķirurga darbā iesaistīties un veikt sev operāciju?????
Vai tiešām Jūsu komentārā 9. un 12. gadus ir domāti kā kārtas skaitļa vārdi (jo punkts pie skaitļa)?...........
arī mammai ar pedagoģisko izglītību!!! Ar izglītību? Tad būtu jāzin, kur liek pieturzīmes!!!!!!!!!!! Tagad visi uzskata, ja skolā atsēdējuši 9., 12. gadus, tad zin, kā jāmāca viņu bērni... Diez kurā iestādē vēl iet un regulēt...Varētu jau šeit tie gudrie iet uz slimnīcu un mācīt operēt, ārstēt utt. Skolotājs ir studējis 5 gadus, strādājis skolā utt., tad tā kā zin savu amatu! Piekrītu -arī vecāks... Prasību saviem bērniem nav, visi vainīgi, ja nemācās. Un , ja godīgi, tad tagad VISPĀR skolēni nezin, ko nozīmē mācīties, iemācīties likumus no galvas, skaidrot savas kļūdas utt. Vecāki meklē visas vainas izglītības sistēmā, bet savā ģimenē problēmas nesaskata!!!!!!!!!!
Luudzu lasiet uzmaniigaak. Nekur nav teikts,ka konspekteet ir slikti. Runa par to, ka skolotajs to liek dariit stundu laikaa un pats nepasniedz neko,bet tup datoraa. Jo taa ir vieglaak. Un jaa, 6.klasee veesturee konspekteeshanabez satura izpratnes nudien nevienam beernam par labu nenaak. Bet to jau stagaatinji nesaprot,kuri skolu beigushi purms 30gadiem un,kuri neredz taalaak par degunu.
Hmmmm! interesanti, cik pamatoti savas prasības speēj un prot argumentēt tie, kuri gatavojas pārveidot "sapuvušo" izglītības sistēmu? Un kā viņi mācījās savā skolas laikā!? Par konspektēšanu- visiem tiem, kuri gatavojas studēt, konspektēšana ir viena no nepieciešamākajām prasmēm. Protams, tie, kas nav studējuši, to nesapratīs! Par mācīšanos "kopā ar bērnu" - vecākiem nav jāuzņemas atbildība par bērna skolas darbiem! Sekot līdzi mācībām nenozīmē ar pirksti balstīt dari tā vai dari šitā! Vecākiem nav tiesību izdzēst pirmklasnieka pirmos šķībos burtiņus, bet ir tiesības izteikt savu viedokli : patīk vai nepatīk!
arī mamma, ar pedagoģisko izglītību 14.02.2016. 12:38:35
Piekrītu, ka vecākiem ir jāiesaistās izglītības kvalitātes jautājumu risināšanā, taču, lai vecāki to varētu darīt, ir jāizglīto lielāko vairumu no pedagogiem, lai viņi spētu adekvāti uzklausīt jebkura vecāka viedokli par izglītības kvalitātes problēmām. Ja skolotājs skolēna vecākus uztver tikai kā bērnu mammu un tēti, ar palīgskolas izglītības līmeni, alkoholiķi un pēdējo sliņķi, un domā, ka tikai skolotājs, kas reāli šobrīd strādā skolā, spēj risināt izglītības kvalitātes problēmas, tad nekad nebūs iespējams skolēnu vecākiem iesaistīties izglītības kvalitātes jautājumu risināšanā. Nezin kāpēc daudzi skolotāji tikai sevi redz kā zinošu pedagoģijas speciālistu, un nepieļauj pat domu, ka daudziem skolēnu vecākiem ir gan augstākā izglītība, gan bieži plašākas, kvalitatīvākas zināšanas un prasmes pedagoģijā, kā arī skaidrāka izpratne par to, ko un kā vajadzētu mainīt izglītības sistēmā, lai, pirmkārt, skolēniem veicinātu motivāciju mācīties, nevis tikai apmeklēt skolu.
arī vecāks 14.02.2016. 12:18:50
Patiesībā lielākajai daļai vecāku neinteresē, kas skolā notiek, ja nu vienīgi - izbļaustīties tad, kad it kā ir "abižots" viņu bērns. Cik ir vecāku, kas iesaistās skolas aktivitātēs, kaut vai vecāku padomē, cik vispār apmeklē vecāku sapulces? Taču - ja vecāks nāk ar konkrētiem jautājumiem vai konkrētiem priekšlikumiem, tad gan vajadzētu to uztvert mierīgi, nevis skolotājiem "sākt psihot". Ja skolā uz visiem jautājumiem var sniegt atbildes, tad viss kārtībā, bet, ja nevar, tad ir jārisina tālāk, jānoskaidro viss neskaidrais. Saprātīgajiem vecākiem ir daudzas sakarīgas domas arī. Jā, un daudzi vecāki ir arī skolotāji pēc izglītības.
Betonētājs 14.02.2016. 11:40:14
Agonija pirms nāves. Prieks par Māri Kučinski kas nepieļāva turpmāku M.Seiles darbību. Šajā ļoti ilgajā laikā ko pavadīja M.Seile ministres amatā tā arī nav spējusi vai ar neatrada laika iegūt reālas zināšanas, izpratni par skolas dzīvi.
Seiles kundze ir ļoti tālu no skolas dzīves, ja viņa var teikt- vecākiem jāiesaistās izglītības kvalitātes... Šobrīd vecāki ir tie, kas grauj izglītības kvalitāti. Māmiņai vai tētiņam kaut kas nav pa prātam, kas notiek skolā un tad tikai sākas. Vainīgi tad ir visi skolā, sākot no dežurantes skolā un beidzot ar direktoru. Ļaujiet skolotājiem strādāt!!!
Tā jau ir. Mūs daudzus krāpj. Apollo mani atslēdza nost. Gribēju pazvanīt pa norādīto telefonu. Klusums. Neizdevusies valsts sistēma. Apollo, jums kauna izjūtai jābūt. Likvidējēties, jo manos rakstos nav pretvalstiskums. Lai jums nebūtu darba.
Precizēju par sportu. 12.02.2016. 22:36:28
Pirms mēneša bija tāds video, kur Līvānos diskutē par vērtēšanas sistēmu sportā. Tajā video runāja VISC galvenā referente sportā Inese Bautre. Droši vien var atrast i-netā. Viņa tur skaidri un gaiši teica, ka vairs sportu nevērtē kā pirms 50 gadiem, kad vajadzēja noteiktu rezultātu, lai saņemtu noteiktu vērtējumu.
Bet es ari saku tiem vecakiem...vini jau neko nedara...es vinu vieta to nedarisu,jo man puikam problemu nav sporta. Tas butu ta divaini,ja tiesi es sudzetos. Protams,ka tas ir pretlikumigi un tas skar ari manu bernu,bet nu saja gadijuma vinam ir 10. Kapec parejie neko nedara, es nesaprotu. Pasi vaid,neapmierinati,bet neko nedara.
rīkoties vajag 12.02.2016. 18:10:42
Par sportu vajag rakstīt uz VISC, jo tur ir galvenie par šo jomu. Sportā sen nav normatīvu - ja kaut kur ir , tad tas ir pretlikumīgi. Ejiet taču un interesējieties!
Manā skatījumā nebūtu jāliek atzīmes vispār sporta, vizuālajā, mūzikā un sociālajās. Jo tās reāli sačakarē vidējo atzīmi lielākajai daļai un uzdzen riebumu. Visi nav un nekad nebūs Pikaso vai Bolti utt...talants vai nu ir vai nav. Līdz ko atzīmju nebūs - tā sportos visa klase. Pārējos priekšmetos var attīstīt sevi, attīstīt loģisko domāšanu, jo jāmācās ir un ir jāpiespiežas, bet nu šitie 4 manis nosauktie-tie visu bojā ar atzīmēm. Lieciet tad i vai ni.. Bet kur nu man kā vecākam ko saprast...tūlīt nories, ka es esmu stulbs un ka vajag kā kādreiz, jo tā ir visu laiku bijis. Tā i sūnojam tālāk un brīnamies, ka jauniešus nekas neinteresē.
pie pedeja.. 12.02.2016. 17:26:53
Mani personigi tas neuztrauc,jo man aug 15gadigs prof.sportists,kurs visu izdara uz 10 ballem. Tadi ka vins klase ir divi puikas. Ar parejiem ir svaki. Tup un mocas. Kapec vecaki neiet un par to neruna,ka jamaina vertesanas sistema,ka tas ir citas skolas,kur problemu nav...nezinu...videjo atzimi Sports parejiem totali norauj uz leju.
Kamer sporta liks atzimes,tikmer pusklase sedes uz solinjiem. Ka to var nesaprast- nezinu. Normativi pastav joprojam. Izpildit tos var tie,kuri nodarbojas ar prof.sportu. Prieks,ka ir skolas,kur nav tadu normativu. Musu skola ir. Nesaprotu, ka var likt atzimi vadoties no ta, cik reizes no 10 iemet groza bumbu. Iemeti 4 no 10- sanem 4 balles. Skaisti ! Motivacija augtin aug , vai ne siem berniem???
Tie, kuri man liek mīnusus, laikam ļoti labi pārzina, kas notiek mana bērna stundās...:-DDDDDD Kā var mīnusot to,ko paši nezina.
>Mamma 12.02.2016. 16:19 12.02.2016. 17:11:38
Mums ir līdzīgi - mājturība, sports (!!!). Sportā vispār dažkārt strādā skolotāji - sadisti. Nevis vēlas ieinteresēt, piesaistīt vairāk bērnu fiziskām aktivitātēm, bet paņirgāties par tiem, kam uzreiz nesanāk. Tad nu izdomā super puper rezultātus, kurus it kā jāvar izdarīt. Kad nu nevar - tad sākas atklātāka un slēptāka ņirgāšanās. Es te nerunāju tikai par mūsu skolu, pietiekami arī citās tas pats.
Katrā skolā vienmēr ir kāds skolotājs, kuram skola un skolēni ir savu ambīciju apmierināšanai. Mūsu skolā vissvarīgākie priekšmeti ir mūzika, vizuālā un sociālās zinības. Tajos tad nu dr ..ž kā var. Priecājos, ka tādos "mazsvarīgos" priekšmetos kā matemātika, vēsture, latviešu valoda un ķīmija viss ir OK. Nu ko lai dara matemātiķiem taču nav talanta ne zīmēt, ne dziedāt, kur nu vēl parunāt par sociālām lietām.
Vēl no savas pieredzes. Varbūt kādam noderēs. Tēma "Ziemas sporta veidi". Atkal slīdēšana pa terminoloģijas ledu, jo šī leksika ir auksta un nevajadzīga. Visi kopā vienā maisā un vēl katrs ar savu inventāru un saviem drošības noteikumiem. Lūk, par drošības noteikumiem lai parūpējas vecāki. No šīs tēmas paņēmu tikai vienu "Slidotava". Tajā ietvēru tikai to, ko var reāli mācīt: darba laiks, inventārs, lai varētu tur slidot, mūzika, drošības noteikumi, draugi, mīlestība (vecākajās klasēs un bez "netikumiskām" formām), slēgtās ledus halles, cenas, ērtības. Tikai "Slidotava", nevis biezputra, kas spiežas laukā no katra "mācību komplekta".
Re- Juus sameistarojaat. Supper! Un cik ir taadi kaà Juus?
Te mees arii atduramies...jo vaina ir sisteemaa nevis skolotaajos. Vecaaki to paarprot un kluup virsuu skolotaajiem par katru siikumu..jo, ir tachu kurss gadsimts ???? Bet izgliitiibas sisteema dziivo citaa gadsimtaa...diemzheel. Un skolotaaji liidzi ar to.
Palasīju komentārus par grāmatām. Piekrītu daļēji. Grāmatu autores (starp citu , tikai autores) grib izdabāt gan standartam, gan IZMam (Komunismam?). Taču arī no šī murga var kaut ko sameistarot. Piemēram, no bezjēdzīgām tēmām "Ģimene" ( ar visu radinieku terminoloģiju) un "Ziema" (laika apstākļi un zaķīši, rūķīši mežā) es uztaisīju savu tematu "Mana ģimene ziemā" . To bērni vismaz saprot un grib, un spēj piedalīties stundā.
Tā ir netikumiska provokācija. Vecāki jau tā "sadarbojas" ar skolu, parasti bērna taisnības aizstāvēšanā. Dabūt bērnam vecākus uz skolu, pierunāt vai pat piespiest viņus iebilst, pakritizēt skolotāju tagad vairs nav problēma. Visi, sākot ar direktoru, nobāl šādas sadarbības priekšā, jo zina, ka vecāki prot rakstīt kundzēm no IZM. Varbūt tas ir nevietā, taču , nudien, gribas salīdzināt šo sapņotāju ar kādu citu visiem zināmu sapņotāju un viņa cekulaino zīli. Tādi sapņi izrādījās ceļš uz elli. Elle ir tad, kad bērni ar vecāku palīdzību uzvar skolotāju, diktē viņam savu gribu.
Man netiishaam nospiedaas tas miinusinjs...
Jā, tam vecākam kas sašutis par vēstures grāmatu, es pilnībā piekrītu. Kad es lasu vēstures grāmatu 6. klasei, es nesaprotu kā, pēc tajā lasītā var savilkt kādas kopsakarības? Vienā lpp salikta aukliņu keramikas kultūra, LV etniskais sastāvs 12 gs. Livonijas valstiskums, tad vēl kaut kas un visbeidzot, ļoti labā gaismā atspoguļota mūsu, gumijas burtiem rakstītā satversme... Pilnīga putra...
Mūsu skolā mūzikas stundās arī bardaks. Neko jau normāli nemāca. Skolotājs sēž pie galda, bet bērniem stundas laikā liek konspektēt vielu. Pēc tam mājās jāpabeidz. Ar notīm praktiski neko nedara, ja dara, tad lielākā daļa neko nesaprot. Saprot visu tikai tie, kuri mācās mūzikas skolā. Mūziku klausās labi ja 1x mēnesī..:-DDDD Un tad tā nenormālā gatavošanās PD, jāiekaļ 20 lapas. Jēga? Tā ir mūzikas mācība? Apetītes nodzīšana, sen jau ir nodzīta un neviens tās 20 lapas mūsu klasē nezubrī(es atvainojos). Saliek visiem 4-5 balles un pats skolotājs laikam jūtas ļoti apmierināts...redz, atnācu, pasēdēju, bērni tikmēr konspektē, es varu darīt ko citu datorā. Ļoti ērts priekšmets. Mums ir tā. Kā ir citur - nezinu. Padalaties ar info. Un pats labākais ir tas, ka skolotājs domā, ka bērni mājās neko nestāsta...stāsta, un kā vēl. Viņi nav stulbi tikai tāpēc, ka bērni. Viņi redz visu...ko vajag un ko nevajag.. :-DD
Labdien. Var jau atkal šeit protams padiskutēt par vienu un to pašu...Jēga??? Nav un nebūs! Toties ir 101 mācību līdzeklis, katrai skolai savs...101 Darba burtnīca, kurās paliek daudz neaizpildītu vietu....tā vietā, lai uzmeistarotu katram priekšmetam pa grāmatai un tad attiecīgi visā valstī visi mācītos no viena mācību līdzekļa. Un tad patiešām izkristalizētos spējīgākie bērni. Bet kur nu...mums taču ir tik daudz "pārgudrie"grāmatu autori, ka tie tiek lobēti un uzturēti. Sen būtu izņēmuši ārā visu lieko un nevajadzīgo, grāmatas pilnas ar glupībām, ka tiešām, jāpiekrīt - mati ceļas stāvus man kā vecākam tās palasot.
Redz...vaina jau nav tajos skolotaajos lielaakoties....skolotaajiem ir sasietas rokas,jo jaastraada peec taadiem materiaalim-kaadi ir, peec taadas suunuciema kvalitaates isteemas-kaadaa liek straadaat. Viss iet liidzi laikam,tikai ne izgliitiibas sisteema. Un taapeec saajas vecaaku uzkasiishanaas. Kursh dabuu pa galvu? Skolotaajs. Lai gan nav pie vainas. Jo valstii ir taa kaa ir. Un nekas arii nemainiisies. Neticu.
vai nu tā? > Inga 12.02.2016. 13:46:25
Tur jau tas suns aprakts, ka liela daļa sabiedrības izglītību grib nolikt tajā pašā plauktiņā, kur manikīra vai picu piegādātāja pakalpojumi. Es maksāju, tātad man tiesības diktēt, kas un kā skolotājam klases priekšā jādara! Un štrunts par to, ka es pats uz knapiem trijnieciņiem pirms 25 gadiem skolu pabeidzu... Jā, un vēl jau pašu mīlulīša apgalvojumi - es NEKĀ nesaprotu, un skolotāja man NEPASKAIDRO ...
Es neveeleejos aizskart visus skolotaajus. Tas attiecas uz tiem,kuri dzelzhaini ienjeemushi savu padomijas laika poziiciju un redz tikai melns/balts. Bet reaalajaa pasaulee eksistee arii citas kraasas...
Tieshi taa. Es arii skoloju buutiibaa pati,jo daudz kam nepiekriitu,kas ir graamataas un ko boree beernu galvaas iekalshanas peec. Bet Juus pameegjinat kaadam skolotaajam ko iebilst!!! Nolamaas un pateiks, ka es jau neko nesaprotot,man neesot skolotaaja pieredze. Nu nav gan jaa...bet es toties redzu,kaa muusu beerni tiek sachakareeti,pazuud motivaacija maaciities,jo viss staav uz vietas...sisteema neiet liidzi laikam. Mees jau esam atteikushies no viena maaciibu prieksmeta, jo uzskatu,ka tas ir zemee nomests laiks un taa ir kaarteejaa smadzenju skaloshana,lai visi domaatu vienaadi. Paskjirstiiju senaak soc.zin.graamatinju. Katru gadu viens un tas pats,malj bezjeegaa monotoni vienu un to pashu jau liidz riebumam.Nu zina beerni,ka ir jaatiira zobi...nee,atkal malj un malj. Un tad taa veerteeshana par to,ka tu luuk domaa savaadaak,nekaa skolotaajs...kaapeec personiigaas domas jaaveertee un jaaliek zema atziime? Redziet-visiem ir jaadomaa vienaadi! Taa mums ir valsti. Aitas vieglaak vadiit.
Nav šajā sistēmā viegli ne skolēniem, ne skolotājiem, ne vecākiem. Mūsu sabiedrībā ļoti sāpīgi un personiski, pat slimīgi, tiek uztverts atšķirīgs viedoklis, tāpēc daudzi, kam ir labas idejas un savādāks redzējums, izvēlas klusēt un neiesaistīties. Pagaidām vienīgā izeja, ko redzu, ir mēģināt audzināt un skolot savu bērnu tā, kā pati uzskatu par pareizu. Piekrītu, ka mācību literatūra ir ļoti samocīta, arī man pašai nav interesanti lasīt bērnam uzdotos stāstiņus, kur nu vēl bērnam...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.