Lietotājvārds
Parole
es nedu pusdienas jo esu 6 klase
14 gadus nostrādāju skolā, kur bija lieliska, veselīga ēdināšana par pieņemamām cenām. Šogad pienāca konkursa laiks. Uzvarētājfirmas "labumus" esmu ēdusi 2 reizes. Pirmajā reizē "baudīju" sautētus (atdzisušus) un tā kā vēsos taukos apviļātus saldētos dārzeņus. Zupa pēc garšas atgādināja padomju laikus. Otrajā reizē samaksāju 2.40 eiro un ēdu gabaliņu, ko sauca par ceptu zivi, bet pēc sautētajiem kāpostiem vairs nesapratu, vai jozt uz māju, vai palikt skolas tualetē. Reizēm visa skola ož pēc zivīm vai piedegušiem sīpoliem. Nu kā var tik negaršīgi (turklāt ne lēti) gatavot? Tās personas, kas tur strādā vai to lietu kontrolē, saka, ka gatavojot garšīgi... Nu...nezinu...NESAPROTU VIENU: KĀPĒC IR VAJADZĪGI TĀDI KONKURSI, LAI SABOJĀTU TO, KAS VISUS GADUS IR DARBOJIES LABI?
Kad beidzot sapratīsim, ka rupjas/noziedzīgas kļūdas ir pašā sistēmā ?... Ja pašvaldību/skolu pārstāvji, kuri cenšas nodrošināt saviem cilvēkiem (šajā gadījumā skolēniem) to ispējami labāko, tiek zākāti, apvainoti, utt., ja turpina eksistēt šādi absurdi iepirkumi, ... tad rezultāts citāds nemaz nevar būt ! Vai tiešām kāds nopietni domā, kā Ķīnā saražotās mēbeles, Lietuvā sasaldētās vistas, utt. būs labākas par pašmāju ražojumiem ?!
Ķeguma skolā labākais ēdiens 13.04.2015. 20:28:46
Pie mums, Ķeguma komercnovirziena vidusskolā, ir pašas lieliskākās pavāres un pats labākais ēdiens, kādu vien varētu iedomāties skolas ēdnīcā. Skumji būs tad, kad pēc 5 gadiem pabeigšu šo skolu... Kur man vēl dzīvē būs iespēja tik veselīgi, gardi un lēti paēst?
Vienmēr brīnos, kāpēc skolas ēdnīcā ir nopērkami visi krāsainie -neveselīgie dzērieni, dažāda veida cjipši, ziemā saldējums,sūkājamie un tā bezgalīgi ?! Ja vecāki atļauj---lūdzu ,pērciet kopā ar bērniem veikalos !
Pie mums skolā ir cita firma, neviena no darbiniecēm nerunā latviski. Ēdiens ļoti vienveidīgs. Zupas tā nekas. bet salātus esmu redzējusi, ka papildina tajos pašos citu neizēstajos traukos. Apēdot kotleti, var pēc tam spaini ūdens izdzert. Tā kā kaut kas īsti nav.
Nu kā var uzvārīt bezgaršīgus rīsus, kā var regulāri pagatavot pusvārītus griķus - daudzmaz profesionāli pavāri??? Kāpēc zupās joprojām pievieno Vegetu? Un ar visām Vegetas piedevām ēdiens ir nebaudāms! Kāpēc rīsu "plovs" vai griķi ir pilns šķīvis, bet salāti - labākajā gadījumā deserta karotes tilpumā? Un "plovs" tiešām ir tikai saķepusi rīsu masa.... Vai tiešām pusēstās porcijas nav signāls, ka ēdiens nav garšīgs? Ja man, pieaugušam cilvēkam, kurš mājās ēdiena gatavošanā neizmato sāli (ne arī īpašas, sarežģītās, smalkās utt. garšvielas), tāds ēdiens negaršo, tad kā lai bērniem tas garšotu?
Jaunākas ziņas: "Tāpat Belēvičs uzsver, ka viņa mērķis ir panākt, lai katrs skolēns vismaz reizi dienā saņemtu siltu, no dabīgiem produktiem gatavotu, kvalitatīvu un sabalansētu maltīti izglītības iestādē, un "kompromisi kvalitātes ziņā ir nepieļaujami". PIE ESOŠĀ IEPIRKUMA(lētaks- labāks)???????????????????????????
Iepirkumu likums- izvēlēties lētāko gan nebūtu attiecināms uz bērnu ēdināšanu skolās. Nevar nodrošināt kvalitatīvu pārtiku par lētu cenu. To varētu piemērot (lētāko variantu izvēle) valdības vīru un sievu ēstuvēs. Tur arī ir aktuāla liekā svara ( un kāda vēl...)problēma.
Rita - Dacei 13.04.2015. 17:20:29
Uzskatu, ka lielākā daļa iedzīvotāju pareizi saprot un izprot latviešu biznesa attīstību un atbalstīšanu, bet to attīstīt un atbalstīt traucē likumdevēji, kas šo "domu" novirza vietējām pašvaldībām, kuras nu dikti cenšas taupīt naudu tieši uz iedzīvotāju rēķina, meklējot lētos variantus, bet sev izmantojot "ja dārgi, tātad kvalitatīvi".
skats no malas 13.04.2015. 16:23:36
strādāju 2 skolās, lēto Lietuvas uzvarētāju (bet to jau nosaka mūsu pašu aplamie konkursu noteikumi-kā pie Zīgerista-lēti un labi ) nav nevienā. Vienā skolā ir līgums ar firmu, kurai jānopelna darbinieku algas, jānomaksā elektrības , izejvielu rēķini un vēl protams peļņa. Otrajā ēdnīcas darbiniekus, telpas, elektrību apmaksā pašvaldība. Jāmaksā tikai par produktiem. Līdz ar to otrajā skolā visi skolēni labprāt ēd, cenas ir vai teju 2 reizes zemākas, ieguvēji protams bērni.
Omīte to: Uzņēmējiem 13.04.2015. 10:53 13.04.2015. 15:35:05
Acīmredzot, leišiem savādāka nodokļu sistēma un gudrāki likumi, jo viņi samaksājot nodokļus var iegādāties Latvijas uzņēmumus, attīstīt biznesu utt., bet mēs varam tikai samaksāt nodokļus un VISS.
Kad Latvijas iedzīvotāji sapratīs, ka, atbalstot latviešu biznesus, būs izaugsme, tad dzīve kļūs vieglāka, uzņēmumi attīstīsies, valsts ienākumi augs. Jebkurā valstī kompleksās pusdienas bērniem ir 1/2 no vidējās algas valstī stundā. Latvijā 700 Euro izdalot oz 20 darba dienām un 8 stundām iegūstam pāri pa 4 Euro. Tātad ir pilnīgi adekvāti prasīt pa pusdienām 2 Euro. Ar šādu naudu var iepirkt pietiekami kvalitatīvus vietējo ražotāju pārtikas produktus un izveidot normālu ēdienkarti, kurā nav daudz slikto tauku un ogļhidrātu.
Talisa Maegyr 13.04.2015. 14:45:09
Nez, nav tā pati firma, kas mums agrāk bija? Arī gatavoja - no pusfabrikātiem, nezināmas izcelsmes gaļa, dīvainas mērces, vienīgie "salāti" - marinēta gurķa šķēle..... Tagad ir vietējā firma, un ēdiens baudāms(kompleksās par 1,10 EUR).
Valmierā pilsētas ūdensvadu arī būvē Lietuviešu firma ar veciem gazikiem, kamaziem utt. Kaut kas tomēr laikam mums te nav kārtībā, ja vietējais uzņēmējs nevar piedāvāt to, ko var kaimiņi. Cik izmaksā to kamazu no tās Lietuvas atbraukt!!??!! BRĪNUMZEME!
Toties pašvaldībai cik izdevīgs ir šis "Kretingos maistas" : produktus gādā pats, par elektrību maksā pats, pavāriem algu maksā pats. Pašvaldībai tikai jānodrošina telpas un ēdāji un jāpaaudzina pavāri, kas visdrīzāk ir no vietējo iedzīvotāju vidus, kāpēc bērni neēd, tātad tu, pavār, negaršīgi gatavo, un jāsamaksā firmai pieprasītā summa, kas esot krietni mazāka nekā gadījumā, ja pašvaldībai jādomā par to, ko gatavot un kas gatavos.
Visiem, kuri domā vai izsakās, ka nekas traks jau tas nav, jo bērni tāpat labprātāk izvēlas neveselīgu pārtiku, gribu teikt: jums tiešām nav pilns rublis. Tas ir tāpat kā teikt: pasaulē tāpat cilvēki vienmēr ir slepkavojuši un slepkavos, tādēļ kriminālatbildību par to vajadzētu atcelt. 1. BĒRNI tāpēc ir bērni, ka viņi nezina, kas viņiem, attīstībai, ķermenim un smadzenēm būtu vērtīgāks. Tas ir vecāku uzdevums pirmajos dzīves gados viņus barot ar pilnvērtīgu pārtiku, kad pieaugs, paši varēs to darīt. 2. Daudzi bērni varbūt pat izvēlētos veselīgo pārtiku, bet tagad sanāk, ka viņiem nemaz nav tādas iespējas, pašiem to nezinot! 3. nemaz nerunājot par tiem, kuri izvēlas neveslīgos produktus!! Lielākā daļa taču pasūta kompleksās pusdienas, tātad arī tās ir nepilnvērtīgas, jo izejvielas ir nekvalitatīvas. Par to jau arī ir viss stāsts! Pasūti vienu, bet saņem nekvalitatīvu, bojātu “izstrādājumu.”
Uzņēmējiem 13.04.2015. 10:53:29
Man ir pretjautājums - kādēļ nē?! Ja LV uzņēmumi uzliek milzīgas, neadekvātas cenas, lai vaino sevi! Lietuva arī tomēr nav gluži Ķīna. Tepat jau vien ir.
Kapec bernus baro Lietuvas firma? Vai tad Latvijaa nav spejigi, griboshi cilveki to darit?
Es domāju, ir arī grūti taču izsekot visam. SKolēni turklāt arī parasti paši izvēlas ne tos veselīgākos ēdienus, ja jāizvēlas starp vairākiem - tie parasti ie nageti, frī u.c., nevis salāti.
Atlaist! Stulbai uzņēmums, kā nav kauna?!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.