Lietotājvārds
Parole
jau sen imitē darbību. Vai kāds atceras kādu skolotāju streiku??? It kā nē! Bet no LIZDA puses solīts tas tiek regulāri...
Un ko dara LIZDA?
Nevajag piesieties IZM! Viņiem tagad visi aprēķini jau pēc modeļa "nauda seko skolēnam" sagājuši "tūtā", jo ir skolas, kurās "neplānoti un neparaudzēt" paliecinājies skolēnu skaits salīdzinājumā ar maija beigām...
Jā, šis gads neatšķirsies no daudziem iepriekšējiem! Mums bija, ir un droši vien arī būs mazjēdzīgs ministrs un liels, strādāt negribošs (vai nevarošs) klerku bars. Vai papīrcilātājām no IZM (ministri ieskaitot) tiešām vismaz dažreiz, vismaz mazliet nepaliek KAUNS par to cik nožēlojami tas kantorītis strādā!? Par katras pašas darbu un visa kantora (NE)izdarīto kopumā!? Vai tiešām nav spējīgas uz ko vairāk, kā sataisīt gudru ģīmi (cik nu labi iznāk, reizēm pat tas nepadosdas) un gvelzt kārtējās stulbības?
Mani joprojām apbēdina fakts, ka, savelkot jostu krīzes gados, no skolotāju algas likmes 350 Ls, (kas tagad būtu 500 E) tika mehāniski noņemta viena trešā daļa. Šo summu vienkārši aizmirsa, nevis godīgi atdeva atpakaļ! Sāka runāt par kvalitāti, pakāpēm, stimulēšanu. Bet tos 500 E par likmi ir pelnījuši visi skolotāji!!! Mēs visi nečīkstēdami piedalījāmies krīzes likvidēšanā. Tikai tagad par šo samaksas zaudējumu visi, izņemot skolotājus, ir aizmirsuši. Par jauno modeli- cietīs tie skolotāji, kuri strādā daudz, lai uzturētu savas ģimenes. Kāda jēga modelim, kas situāciju pasliktina?
Atdodiet krīzē atņemto algas daļu! Un iedarbiniet 2007 g. izsstrādāto algas palielināšanas grafiku.!
Vispār jau runa ir par to, ka skolotāju slodzes tiek rēķinātas tikai laikā, kas pavadīts, vadot mācību stundas. Un tad it kā tiek piemaksāts vēl par gatavošanos stundām, darbu labošanu, konsultācijām. Bet reāli šīs te papildus apmaksātās stundas neapmaksā VISU papildus darbam veltīto laiku. Realitāte ir tāda, ka faktiski tā viena tagadējā skolotāja slodze - 21 mācību stunda arī sastāda VIENU REĀLU PILNAS SLODZES DARBU! Tikai jaunā modeļa veidotāji to negrib vai politisku iemeslu dēl nevar atzīt un akceptēt kā realitātei atbilstošu!
Nav runa par to,ka skolotājam būtu jāmaksā par katru atsevišķu darbību,bet to darbību ir pārāk daudz un tās ir laikietilpīgas. Nav normāli,ka darbadiena ir padsmit stundas.Un te nav runa par darbaholismu,bet to papīru kalnu - plāni,atskaites, analīzes, protokoli uttt., ko darba laikā NEVAR izdarīt!
PĒC STUNDĀM TO NEVAR PASPĒT. TAD BŪTU JĀIET MĀJĀS 21:00-22:000. VISI ŠIE PROCESI IR ĻOTI LAIKIETILPĪGI, KAUT MAKSĀ JAU TIKAI PAR KONTAKTSTUNDU UN NEDAUDZ - PĀRIS MINŪTES DIENĀ PAR AUDZINĀŠANU U.T.T. uN VIENAS STUNDAS APMAKSA IR MAZKVALIFICĒTA DARBINIEKA LĪMENĪ.
jĀ, JĀ, JĀ! TĀ ES TO SAUCU, JO JĀDARA ĀRPUS DARBALAIKA UN BEZ SAMAKSAS. NORMĀLI CILVĒKI ŠAJĀ LAIKĀ NODARBOJAS AR SAVU HOBIJU. TĀDĒĻ ES TO TĀ SAUCU, JO CITAM JAU NEATLIEK LAIKA NEDZ BRĪVDIENĀS, NEDZ VĒLĀS VAKARA STUNDĀS. ĻOTI LABPRĀT NODOTOS CITAM HOBIJAM, TAČU TAS OBLIGĀTAIS IR TĀDS DARBIETILPĪGS UN LAIKIETILPĪGS.
Situācija no PSRS dzīves. Pirmrindas virpotāju komanda dodas uz VDR (Vācijas Demokrātiskā Republika) , lai pedalītos meistarības sacensībās. Padomieši ātri izvirpo septiņas detaļas un nodod žūrijai. Žūrija detaļas atdod atpakaļ, tās pat nenovērtējusi. "Kāpēc? " nesaprot cilvēces progresīvākās daļas pārstājvi. "Tāpēc ka tik īsā laikā kvalitatīvi izvirpot detaļas nav iespējams?". Jaunais modelis, no vienas puses, it kā rūpējas par detaļu (skolēnu) kvalitāti, taču, no otras puses, ignorē to, ka skolēni nav detaļas un nav iespējams reglamentēt ne skolēnu pesonības, ne viņu dzīves un skolas apstākļus. Plus vēl sociālā nevienlīdzība utt. Ministrei nav taisnība pēc būtības, tas, kas ir, nav nepareizi, bet ir vienīgais, kas ir iespējams. Kamēr pirmspensijas un pensijas gadu skolotāji PIESEDZ milzīgo kadru caurumu, kas nule kā briest. Diezin vai starp bēgļiem būs arī pedagogi. Žēl, ka jaunais modelis, slēpti (varbūt arī tieši) liek šiem skolotājiem kļūt par bēgļiem no savām skolām. Bet jaunie nebūs, jo viņu vienkārši nav. Tāpat varu prognozēt, ka tad, kad tiks ieviesta datorika, arī tā vairs nebūs aktuāla, bet būs jaunas tehnoloģijas, tai skaitā telepātiskas.
arī iepriekšējiem 09.09.2015. 13:44:43
Es kā skolotāja stundas sākumā veltu 2 minūtes, lai e-klasē ierakstītu stundas tēmu un mājasdarbus, atzīmētu kavētājus. Kāpēc tas būtu jādara pēc stundām vai vēlu vakaros - nesaprotu. Pēc 7. stundas taču vairs neatceros, kurš bija stundā, kurš nebija.
Par ko IZM darboņi saņem lielās algas, ja 25 gadu garumā neko nav paveikuši,jo skolā strādāju 25 gadus, bet kā bija skolotājs ubags, tā ir. Tāds iespaids, ka skolotājiem jāaizstāv papulei kāds kārtējais grāds. Pārņemiet kaimiņvalstu pieredzi un beidziet ņirgāties.
Jūs mani it nekā neaizvainojāt :) Bet ar attieksmi, ka jums, skolotāji, nemaksā par katru atsevišķu darbību, jūs paši sev nevajadzīgi bojājiet noskaņojumu. Cik zinu, praktiski visos darbos ir amata apraksts, kurā noteikts, kas jāpaveic un ir noteikta darba alga mēnesī. Algu nemaksā par katru atsevišķu kustību. Man, protams, žēl, ja jums jādara savs darbs vēlu vakarā mājās. Kādēļ jūs to nedariet skolā pēc stundu beigām?
Iepriekšējam komentāram 09.09.2015. 11:40:18
Nespratu? Rakstīt skolēnu mājasdarbu ir hobijs? Ko var pildīt, kad ir brīvs brīdis? Vienmēr cenšos atbalstīt skolotājus, bet šis jau skan absurdi...
Negribu jūs kaut jel kādi aizvainot. Pati parasti rakstu E-klasē regulāri un laicīgi. Taču "kā maksā, tā strādā" mazdrusciņ aizķērās. Tiesa- šie visi darbi un darbiņi man ir brīvā laika pavdīšanas hobijs. Amata pienākums prasa, taču samaksa neseko ne par šo, na daudzām citām pienākumā ietvertajām lietām. Un visērtāk tās pildīt vēlu vakaros, kad visi pārējie mājās devušies pie miega.
Es nesaprotu - cik daudz laika vajag lai e-klasē ievadītu stundu sarakstu? Cik ilgi uz to var gaidīt? Kā maksā, tā strādā? Kādēļ vispār jāizgudro jauna izglītības sistēma, ja gan pasaulē, gan pie mums ir atzīts, ka labākā ir Somijā? Pārņemiet un dzīvojam tālāk laimīgi. Nu jau vajadzētu būt skaidram, ka savu vēl labāku mēs neizdomāsim, no bezjēdzīgajām pārmaiņām var kļūt tikai sliktāk. Un, jā, pilnīgi piekrītu kādam komentētājam, kurš rakstīja, ka arī Saeimas un ministriju un valdības ierēdņu skaits ir jāsamazina proporcionāli iedzīvotāju skaita samazinājumam.
ja kāds naivs jaunietis vēl domā sākt strādāt skolā, tad visai šai epopejai ar jaunā atalgojuma modeļa ieviešanu gan vajadzētu likt viņam pārdomāt. Manuprāt, visas šīs pārmaiņa skolotāja darbu galarezultātā padarīs par tādu, kuru patiešām strādās vairs tikai fanātiķi vai arī tie, kas nekur citur neder...Ar vēsu prātu izvērtējot visu, ko paredz jaunais modelis, nākas secināt, ka nekas jau labāks nebūs. Alga par skolotāja slodzi mazajās skoliņās varbūt būs lielāka, bet slodžu būs mazāk. Daudziem nāksies strādāt nepilnu slodzi un saņemt tikpat cik tagad vaii meklēt citu darbu...
Atvainojie, bet jaunais modelis ir klaja ņirgšana par skolotājie. Visiem tā veidotājiem laiks aizvākties no IZM. Vai arī tā IZM bodele jāklapē ciet.
Nu jau gan fantāzijas lidojums! Mazo skolu (nerunāju par 50-60 skolēnu skolu) apcirpti uz pusi jau 8. gadu. Nu nestāvu es pāris bērnu priekšā un neknibinu nagus. Strādāju 1,4 slodzi (te neietilpst ne gatavošanās, ne labošana un vēl šis tas) un saņemu uz rokas par 200 eirīšiem mazāk kā kolēģe pilsētas skolā par slodzi. Var diferencēt samaksu atkarībā no bērnu skaitu par darbu labošanu, klases audzināšanu, taču jāgatavojas un stundas jāvada visiem. Tas, ka 8. gadu zemē iedzītajiem kaut ko "sola" uzlabot, izraisa "kaiju " sašutuma vētru! "Solīt sola, bet nedeva, bet nedeva " jau kuro gadu. Skaļie solījumi tikai kaitina "kaijas". Neviens necer sagaidīt samaksu par atpūšanos darbā, taču par padarītu darbu gan!
Varētu vienreiz atzīt, ka pati ministrija un pietiekami daudzās aģentūras maz ko jēdz no izglītības sistēmas sakārtošanas kā tādas. Mēģina tik nopietniem ģīmjiem bīdīt fiksās idejas. Visticamāk ar pašreiz tik centīgi deklarēto "panaceju" atalgojuma sakārtošanai būs tieši tas pats kas ar ne tik sen ieviesto "nauda seko skolniekam"...
ko te seile vāvuļo? lai iet pastrādāt kādā lauku saimniecībā. ministrijā viņai nav ko darīt
Kopš 2008. gada - dižķibeles sākuma, skolotājiem (protams, daudziem citiem arī) tika samazinātas algas. Līdz pat šodienai algas nav mainījušās (labi, ka nesamazināja). KO IR DARĪJUŠI ARODBIEDRĪBA UN VALDĪBA? 7 GADU LAIKĀ NEKĀDU POZITĪVU IZMAIŅU!!! 7 GADI VISS NOTICIS ("ĻOTI NOPIETNI UN CĪTĪGI STRĀDĀJOT PIE UZLABOJUMIEM") PA TUKŠO, BEZ REZULTĀTA! VIENREIZĒJI!!! Lai palielinātu algas, papildus vajadzīga nauda,kuras nav un neviens nesola! Protams, ka vajadzīga kārtība sistēmā, bet tas jau nav tas lielākais šķērslis. Arī šobrīd sistēma ir caurspīdīga. Viss ir pieejams VIIS sistēmā līdz pēdējam sīkumam. Vai to kāds grib saprast? Laikam jau nē, jo naudas no tā vairāk nepaliek... Lai dzīvo valdība un arodbiedrība! Skolotāji ir izturējuši pēdējie 7 gadi, gan jau ka izturēs vēl, tikai pa šo laiku izglītības sistēmā notiek praktiski neatgriezeniskas izmaiņas, kas grauj izglītības kvalitāti un sistēmu!
Man nepatīk kritizēt, taču sēžot un rakstot komentārus jūs diez vai kaut ko panāksiet!
Nevienam šis dīvainais modelis nav vajadzīgs,tas jau sen bija skaidrs,bet nē-tērē laiku un naudu ,lai veidotu kaut ko kas nav pieņemams.
Skolotājs(naivais,viegli muļķojams) darbā25+ 08.09.2015. 17:06:57
Šogad atkal trūcīgās ģimenes statusā. Atkal minimums par slodzi. Atkaal netiek vērtēta pieredze-nostrādātie 25 gadi!
laiks demisionēt 08.09.2015. 16:41:29
Vienu pantiņu skaita 21 reizi!!!!!! Vai saprot ko skaita????LAIKS DEMISIONĒT UN PĀRIET UZ MISIJU IN POSIBLE!!!!
Par atšķirīgo atalgojumu? Un vai tad, kādaprāt, būtu jābūt vienādam atalgojumam par pilnīgi dažādu darba apjomu? Tad sanāks, ka viens aizies atpūties mājās apmierināts ar algas pielikumu, bet kāds cits saņems ne vien mazāku algu par vismaz 30%, bet ar;i apziņu, ka DARBS, nekad nebūs novērtēts...:(
Nē Kangaram 08.09.2015. 16:08:29
Kopš tās krīzes, IZM un valdība jau gandrīz 8 gadus ir pelnijusi uz skolotājiem. Tie lielie reformātori un kliedzēji no tribīnēm var lepties ar savu stagnāciju, cinismu...Bet arī viņu traģikomēdijai pienāks gals.
Valstī vidējā alga 817 EUR, skolotājam 420 EUR par slodzi, minimālā alga Latvijā 2015.gadā 360 EUR pirms nodokļu nomaksas, t.i. pilnu darba nedēļu. Tātad - augstākās pedagoģiskās izglītības (bakalaurs + maģistrs) vērtība Latvijā ir 60 EUR.
Virsraksts izsaka visu! Nevis viss tiks labots, kas sastrādāts.
nav ko teikt 08.09.2015. 14:14:23
Pati ministre atzīstas, ka viss ir Dimbā un Nepareizi !!! Tup un vaimanā.
Valstī vidējā alga 817 eiro. skolotājam 420 eiro pirms nodokļu nomaksas. Vai tas ir samērojams ar to darbu, ko dara skolotājs? Vai tiešām izglītība ir tik nesvarīga un nevajadzīga?
Tiešām apnicis jau klausīties par atalgojuma bedri. Vienā skolā strādājošiem skolotājiem atalgojums varot atšķirties pat par 1000 eiro. Un kā gan savādāk, ja viens atnāk prieka pēc novadīt 2 stundas, bet otrs uzņēmies vadīt divas skodzes gandrīz, audzina klasi un vēl vada pulciņu? Ar runām par visparējo (komunistisko) vienlīdzību var jauki novērst domas no galvenā - skolotājs Latvijā nesaņem cilvēka cienīgu atalgojumu.
Quo vadis, arodbiedrība? 08.09.2015. 13:02:16
".... arī šogad pedagogiem Latvijā būs jāsamierinās ar atšķirīgo atalgojumu, kā arī pārstrādāšanos, kas rodas, mācot vairākās izglītības iestādēs, kur nereti jāstāv vien dažu skolēnu priekšā, sacīja arodbiedrībā." VAI PEDAGOGIEM MAKSĀ PAR STĀVĒŠANU KLASES PRIEKŠĀ? Quo vadis, arodbiedrība?
Atņemt, pārdalīt, nolīdzināt. Tā arī visa jaunā modeļa būtība. Primitīvs sociālisms, pārliets ar kvalitātes pakāpju mērci. Visiem vienādi, visiem mazāk.
ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
Pateica, un? Vai kāds no valdības viņā klausījās? Nobubināja, un viss. Vai mums kas no tā labāks paliks? Konts vairs nebūs izslaucīts?
Reizrēķins 08.09.2015. 10:46:07
Sliktāk paliks gan - algas nemainās, bet cenas visam palielinās!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.