Lietotājvārds
Parole
Ne pārāk adekvāts 10.02.2016. 14:15:13
Padomju laiki- padumjie laiki
Tas ir apsveicami, ka šāds solis ir sperts, bet tas papildus finansējums tiek ņemts no nodokļiem, tātad kaut kas, kaut kur būs dārgāk. Kādam izdevīgi, kādam ne tik ļoti!
Manā skolā šis ēdiens ir pretīgs. Mēs gaļā esam atraduši akmeņus, makaronos koka gabaslus. Nerunāsim par matiem. Tāpat lieki izmesta nauda, manai māsai arī negaršo un no "brīvpusdienām" viņa neko neēd. Lieki izmesta nauda. "Pavāri"(kuri drošvien nemaz tādi) nav, gatavo uz padomuju laiku plītīm un ļoti nekārtīgi. Pērkot ēdien par maksu visu var redzēt, esmu pamanījusi ka viņi neievēro higēnu un tt. Labāk par šo naudu būtu salabojuši mūsu slavenos ceļus, kurus tā jau grūti izbraukt. Laukos gatavo labāk, Rīgā visiem pilnīgi vienalga ka bērniem jāēd tas pats ko ēdis ir kāds cits.
es tikai nesaprotu, kāpēc bērnudārzos nav bezmaksas pusdienas?
Gundega @Anitai 18.09.2015. 09:09:38
Jā, tā ir taisnība - tas ir pašvaldības jautājums. Šeit nevar vainot ne valdību, neko. Ja jūsu skolā nepiedāvā brīvpusdienas, tad tiešām no sirds iesaku iet un runāt. Jo pašvaldību līmenī vēl ir samērā viegli un reāli panākt kādas izmaiņas. Ejiet uz pašvaldību un stāstiet. Varbūt patiešām ir līdzekļi, ko novirzīt, vajag tikai mazu spērienu. Es to ļoti labi zinu no savas pieredzes, jo arī esi savulaik aizgāju uz pašvaldību, paprasīju un manai vēlmei piešķira finansējumu. Ja nebūtu jautājusi, nekad tas nebūtu piešķirts.
Ko Jelgavā Rāviņš vēl domā?????Vai mūsu bērni Jelgavā ir savādāki, viņiem nevar nodrošināt līdz 9.kl.????Bet tā jau ir Rāviņa kungam savrupmāja Liepājā jāuztur!
Ko...PSRS laikus sagribeejaas atpakalj...mii un zheee...kad mees augaam...tad gan juus visi bijaat balti un puukaini...vai ne? Nesmiidiniet!
Tas ir labi. Bet vēlams, lai tās būtu arī ēdamas, nevis tikai ķeksītis firmai, kas ēdina.
skolēna vecāks 17.09.2015. 20:43:43
Marfa, man dēls mācās otrajā klasē un kā viņš saka, ka viņiem uzliek to, ko Tu gribi ēst un cik gribi. Dēls gan saka, ka neesot tik garšīgi kā mājās, bet ēst taču gribas.
Kuldīgā pusdienas līdz 10kl ieskaitot par brīvu...:) Priecājaties ka Jums vispār ir tāda par brīvu!:)
d
Un vajag VISĀS skolās brīvpustdienas.
Cien. G.! (no pl.11:09) 17.09.2015. 17:53:42
Jūs domājat, ka maksas pusdienās pirktais piens atšķiras no bezmaksas piena? Ja kādā skolā tā dara, tad dara, neatkarīgi no maksas / bezmaksas pusdienām. Par neapēsto kotlešu, cepto zivju kalniem gan nav jābrīnās, jo katram otrajam skolniekam ir tik liela kabatas nauda, ka dienas laikā vismaz 3 reizes apmeklē bufeti un saldumu aparātus (čipšu tur nav, bet nekā veselīga arī tajos nav).
Kādas muļķības.... naudas izmešana
Ar kvalitatīvām siltām pusdienām jānodrošina visi 1.-9. klašu skolēni visās Latvijas skolās.
Vecmāmiņa 17.09.2015. 13:04:49
Padomju laikā maksāja par kopgalda ēdienu. Maz, bet maksāja. Lauku skolās skolas pusdienas nopelnīja, strādājot kolchozos.
Lēmums pēc būtības pareizs. Skolēni iemācās saprast, ka jāēd ēdiens, nevis kaut kas no bufetes. Rodas garšas sajūtas. Mājās 50% gatavo vienveidīgi, ātri, pa roku galam. Tie, kas jau ēd ceturto gadu, jau ir sapratuši un tālāk problēmu nevajadzētu būt. Ar lielajiem, kas to darīs uz sitiena, būs problēmas. Otra- skolas ēdinātāju uzņēmumu aprīkojums, personāls, kas palielināsies, ēdiena kvalitāte un apjoma rēķina, skolu starpbrīžu tīkls. Kaut gan- padomju laikos ēda taču visi. kaut kāda pieredze vai vismaz nostāsti par to vēl atrodami.
Ušakovs šķiežas ar nodokļu maksātāju naudu. Lai reāli paskatās, kādi izniekotu produktu kalni paliek pāri pēc 1.-4. klašu skolēnu ēšanas! Un cik vēl ēdnīcu darbinieces un piegādātāji nozog!
Nez kādēļ man tomēr liekas, ka labāk būtu bijis vispirms atvērt pietiekamā daudzumā bērnudārzus... Bet tam jau laikam vajag vairāk naudas.
Iebilstu! Man kā nodokļu maksātājam tagad būs jāapmaksā pusdienas skolēniem un vēl validatori! Skolās neviens neseko līdzi ēdiena kvalitātei un porciju lielumam. Es nevēlos, lai mans bērns dzer pienu, kas salaistīts no iepriekšējā starpbrīdī neizdzertajām glāzēm, kā tas notiek 41. vidusskolā.
Pilnīgi atbalstu šādu Domes lēmumu, viens bērns ēd piešķirtās brīvpusdienas un ir apmierināts un paēdis, otram ir jāpērk, jo 8.klase. Rīgas skolēni vienkārši ir izlepuši, mūsu skolā brīvpusdienu ēdiens ir normāls, taču ne visi ēd. Viss ir atkarīgs no tā kas ir ģimenē iemācīts. Un ja vecāki atbalsta čipšu pirkšanu, paši vainīgi, tas nav normāls ēdiens. Saviem bērniem naudu parasti dodu normālam ēdienam, kam viņi parasti arī to 90 % gadījumos iztērē, jo ja nepaēdīs kārtīgi vakarā būs slikti, jo mājās pēc skolas un treniņiem viņi ir ap astoņiem vakarā. Viņi parasti zin, ja tiks nopirkti čipši vai citi mēsli, ko ēd viņu klasesbiedri, tas atstās iespaidu gan uz treniņu, gan uz sacensību kvalitāti. To māca ģimenē.
Un pensionāri brauc par brīvo, pateicoties tiem, kuri kā idioti šajā valstī maksā nodokļus! Tā kā rokas nost no bērniem, kuri lieto autotransportu! To viņiem nenodrošina pensionāri!
Savus bērnus audzinu es pati un uzturu un baroju es pati!
Vēl lielāku izvirtību grūti iztēloties. ĒD, ja tev piedāvā pusdienas, nevis ŅIRGĀJIES par tām.
Ušakovs malacis!!!
neaizmirstam kvalitāti 17.09.2015. 10:26:16
Ja Rīgas dome neaizmirsīs arī kontrolēt šo skolas brīvpusdienu kvalitāti, tad iespējams šī RD iniciatīva būtu lieliski atbalstāma!!!!
Audzinām patērētājus. Mums pienākas, mums ir tiesības... Vai Rīgas domē ir zināms, cik daudz pārtikas izmet pēc 1.- 4. klašu brīvpusdienām? Skolā ēdiens ir garšīgs, gatavots ar mīlestību, taču, ja nav ēdiena un porcijas lieluma izvēles iespēju, ļoti daudz ( pārtikas, ieguldītā darba, enerģijas) tiek izniekots... Bezmaksas braucienus Rīgas sabiedriskajā transportā skolēniem nodrošina nodokļu maksātāji (strādājoši pensionāri - no pirmā lata), un skolēniem ir tiesības ērti atzvelties, vingrināt pirkstus ar mobilo telefonu, ignorēt blakus stāvošos viņu ērtību nodrošinātājus...
Vai Jūsu skolā skolēni, atsaucoties TVNet iniciatīvai, fotografē pusdienas un bildes ievieto internetā, izmantojot #BaroSkola ?
ASV, piemēram, skolēni ir ļoti "pateicīgi" par brīvpusdienām Obamas kundzei. :D Visu laiku posto soc.tīklos bildes ar neglaimojoša izskata pusdienām. Izskatās patiešām briesmīgi, teikšu godīgi - es pat nevainoju skolēnus.
Skoleeni lielaakaa dalja smaadee jebko skolas eedniicaa. No muusu klases uz eedniicu iet eest 2 skoleeni. Paareejie skrien uz veikalu peec chipsiem un bulkaak...skolaa ir garshiigi,pati esmu eedusi. Esmu vecaaks. Variet dot kaut restoraana eedienu- neediis,jo nav maajaas iemaaciiti. Taa kaa briivpusdienu kvalitaate nemainiisies,jo kasda eedinaasanas uznjeemumam starpiiba,kursh to apmaksaa..
Ilgi gan tam vajadzēja laiku! Mani vienīgi māc ziņķāre, kādas tad būs šīs brīvpusdienas? Vai atkal nebūs tā, ka skolēni smādēs?
Prieks! Ārpus Rīgas jau daudzās pašvaldibās jau sen visiem pamatskolu skolēniem pasniedz brīvpusdienas. :) Beidzot arī Rīgā!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.