Lietotājvārds
Parole
Maijai u.c. 23.07.2015. 09:49:49
pagaidisim, kameer tragjeedija NOTIKS, un tikai tad saaksim RUNAAT par beernu droshiibu, par noteikumiem un to ieveeroshanu utt. ???????????? kas taa taada par drausmiigu BEZATBILDIIBU? Ir gluzji vienalga, KAADI sveetki tie ir - NOTEIKUMI JAAIEVEERO. Vai nepietiek jau nelaimju neieveerotu droshiibas noteikumu deelj - Talsi, Zolituude....
Daudziem interesanta nostāja. Ja kāds pasaka, ka Dziesmu un deju svētkos ARĪ jāievēro normatīvi par bērnu noslodzi, ēdināšanu, naktsmieru, galu galā - estrādes piepildījumu, to traktē kā uzbrukumu Dziesmu svētkiem kā tādiem - jūsu mērķis ir iznīcināt Dziesmu svētkus. Bet tas taču ir tas pats, kas skolā, mācību stundā. Neviens taču vispār neatļaus pēkšņi kādā klasē paredzēt katru dienu 10 mācību stundas. Un tā nebūs iestāšanās pret skolu kā tādu, bet gan pret nesaprātīgu un bērnu veselību apdraudošu rīcību!
Ja bērni vairākas dienas dzīvo organizēti (kā nometnē), tad ir jābūt ēdienkartei, kas izstrādāta, atkarībā no bērnu svara, vecuma, lai būtu pietiekami daudz kaloriju, ogļhidrātu, olbaltumvielu katras dienas uzturā. Jābūt izplānotam dienas režīmam ar iekļautu vecumam nepieciešamo nakts miega daudzumu. Un, par pārblīvēto estrādi vispār nerunāsim. Priekš tam jau ir organizatori, kas saņem naudas (ne mazas), lai pasākums nenotiktu notikšanas dēļ, bet pārdomāts. Nu, neticu, ka Latvijā vairs nav uzņēmīgu, atbildīgu cilvēku, kas varētu organizēt dziesmu un deju svētkus, ievērojot normatīvus un plānojot saprātīgi gan ēdināšanu, gan slodzes. Šie svētki nav veselības bojāšanas pasākums Latvijas talantīgākajiem dziedātājiem un dejotājiem! Nezin, kas notiek, ja sporta nometnēs nedod atbilstošu uzturu, ja neseko nakts miega ilgumam un režīmam vispār. Kādi tur var būt rezultāti? Nekādi!
Kāds bardaks? Nestādos priekšā, kurš vispār gribēs uzņemties vēl kautko tik apjomīgu skolēniem rīkot.. Visdrīzāk, ka Skolēnu dziesmusvētku vairs vienkārši nebūs. Vai tāds ir mērķis? Vai tomēr - politiskas intereses?
Ja nav traģisku seku, vai tas nozīmē, ka nevajag sakārtot lietas, kur valda bardaks? Ja būtu traģiskas sekas, tad būtu tiesas darbi pat līdz Eiropas tiesām. Bet tiesībsargam ir taisnība - ka vajag izmeklēt visu darbību, kur bija daudz noteikumu pārkāpumu! Tomēr runa ir par lielu bērnu daudzumu. Diezin vai tie vecāki, kuru bērniem bija veselības problēmas vēl pēc ģībšanas fakta, teiks, ka nav seku...
Pilnīgi nav skaidrs, ko viņš grib. Nekādu seku nav. Un kādām normatīvo aktu prasībām ir jāatbilst amatpersonai? Kas tie par aktiem? Kur viņš bija agrāk ar saviem aktiem?. Ko vispār ir darījis, lai bērni justos droši - lai droši staigātu pa ielām, lai viņiem neuzmācas pedofili? Vai tad tās nav reālas problēmas, kas būtu jārisina? Pašlaik ir tikai tāds - "kas būtu bijis, ja būtu bijis."
Dalībniece 21.07.2015. 18:52:57
Tā vairāk ir politiskā spēle,arī padomju laikos ģība,bet tas ,ka tik daudz jaunieši klaiņo,nemācās,nestrādā to tiesībsargs neredz...,jo vieglāk redzēt sīkas problēmas ,bet ne lielas...
"Tiesību sargs" varētu konkrēti norādīt kādi bērnu tiesību pārkāpumi ? Būtu "ļoti jauki", ja mēs arī no šis tradīcijas atteiktos, labāk jau sēdēsim mājās četrās sienās un tad būs labi!
mazbērns dziedāja kopkorī (un nekas nenotika, paldies Dievam) 21.07.2015. 13:26:52
Paldies, ka vismaz kādam ir svarīgi bērni, ne tikai nauda, nauda! Mani tiešām izbrīnīja A.Bērziņas teiktais, ka viss bija droši... Pārkāpts ir attiecīgo speciālistu atzinums, par to, cik drošs ir dalībnieku daudzums uz skatuves! Pārkāptas ir bērnu tiesības par viņu noslogotību/atpūtu/ēdināšanu=veselību! Atbildība pār bērniem ir jānes pieaugušajiem, jebkuros apstākļos! Diemžēl, ja lielajiem organizatoriem ir savs plāns, tad katra kolektīva skolotājs tur daudz savus noteikumus uzstadīt nevar (un normāli viņiem tas arī nebūtu nepieciešams darīt). Lielie organizatori grib saņemt labu atalgojumu, tad jāprot arī godam/kvalitatīvi izpildīt savus tiešos darba pienākumus! Var priecāties, ka nav notikusi traģēdija, un sodi mērojami profilaktiski!
Šajā gadījumā nevajag tautai pārspīlēt - traģēdija nav notikusi, tikai daži noģībuši. Lai tik tiešām izvērtē un varbūt nākamajos no tā varēs izvairīties.
Paldies Tiesībsargam 21.07.2015. 10:22:35
Vismaz kaut kāda kārtība tiks ieviesta.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.