Lietotājvārds
Parole
Ojē, iedevu izlasīt šo vecākiem un viņi man atļāva pirmo nedēļu uz skolu neiet!!!
Šito jūs pasakiet tad kad IZM uzsāk kārtējās sarunas par mācību gada pagarināšanu. Jau tagad daudzās skolās ir par maz cilvēkresursu kas vasarās dabon strādāt neuzskaitītas virsstundas (nereti arī naktīs) lai visas telpas (skolā tādu nav mazums: klašu telpas, gaiteņi, foajē, bibliotēka, sporta zāle, virtuve, sanitārās telpas, administrācijas telpas, aktu zāle...) paspētu kosmētiski saremontēt par visādām divnedēļu vēdināšanām nemaz nerunājot. Un paralēli tam no tiem pašiem darbiniekiem direktors grib arī nopļautu mauriņu ap skolu, skaistas puķu dobes un pārējo estētisko vidi skolas teritorijā visu vasaru.
Aizrādījums ir ļoti pareizs! Mājās arī neviens nedzīvo, kamēr krāsa izžūst pilnīgi (t.i., nekādas krāsas smakas nav). Mēs mājās iekšpusē tagad tikai ar jaunajām krāsām krāsojam (kas uz ūdens bāzes). Nav normāli, ka katru gadu septembrī bērniem obligāti jāieelpo visādi indīgie ķīmiskie izgarojumi. Viskaitīgāk tas ir mazākajiem bērniem - sākumskolai. Skolā remontu var sākt uzreiz pēc izlaidumiem (šogad tas bija jūnija vidus), un, vai tad līdz augusta vidum nevar pabeigt? Tad vēl paliek 2 nedēļas, lai izvēdinātu.
Nu tālāk jau vairs nav kur? vai ir kāda statistika, cik bērnu saslimst ar alerģiju pēc pirmā septembra? Kārtējais iemesls . lai bērniņi varētu pžēloties.
Vasaras sākumā jau nevar nemaz to skolu izkrāsot - vismaz mūsu skolā tad notiek konsultācijas eksāmeniem, eksāmeni, vasaras darbi slinkākajiem, izlaidumi, dažādi semināri skolotāju pilnveidei, šogad bija arī aktīva gatavošanās dziesmu un deju svētkiem (mēģinājumi), dažādām sporta sacensībām (treniņi). Tūdaļ pēc tam arī jauno skolēnu uzņemšana un iepazīstināšana ar skolu. Un tikai otrajā jūlija nedēļā skolā beidzot sāka palikt klusāks, mazapdzīvotāks un varēja uzsākt remontdarbus. Skola liela, krīzes laikā vairākas reizes konsolidētais un optimizētais tehnisko darbinieku personāls nav diezko liels un visu dara paši saviem spēkiem no malas nevienu citu darbinieku nepiesaistot, turklāt vēl paralēli rindas kārtībā aizejot atvaļinājumā, jo citā laikā sezonas saspringtā rutīnas darba dēļ atvaļinājumus neviens nedod un neļauj izmantot. Daļā skolas telpu pēdējie remontdarbi tiek pabeigti tikai šonedēļ. Krāsas un citi materiāli mūžīgās taupības dēļ tiek iepirkti lielākoties lētākie, ko izvēlējies saimniecības daļas vadītājs kopā ar direktoru. Un vispār būtu padomājuši ne tikai par skolotājiem un skolēniem, bet arī par tiem mūždien nenovērtētajiem tehniskajiem darbiniekiem, kuri skolu dabon ne tikai izkrāsot, bet arī ikdienā tur strādāt mazgājot, tīrot, slaukot putekļus, remontējot skolēnu nejauši vai jauši salauztās lietas, gādāt par skolas elektroierīcēm, santehniku u.t.t. uzturoties tieši tajā pašā vidē, kas citām cilvēkveida būtnēm (skolotājiem, skolēniem) skaitās kaitīga. Bet nu tehniskais personāls jau laikam nav cilvēki un tas kas citiem kaitīgs uz viņiem visticamāk neiedarbojas nekādi. Vismaz tā pēc attieksmes no daudziem augsti izglītotajiem pedagogiem un vadības var noprast.
tikai skolotāja 26.08.2015. 14:04:53
Gandrīz visās skolās, kur veikta siltināšana, tā veikta pēc „lētākā piedāvājuma” principa. Piemēram, mūsu (Pārdaugava, Rīga) skolā darbu pasūtītājs Rīgas dome, ekonomējot un plānojot izmaksas un nedomājot par ilgtspējīgu būvniecību, atteicās no ventilācijas sistēmas ierīkošanas. Agrāk skolā pa logu šķirbām svaigs gaiss ieplūda klasē, tur sasila, cēlās augšup, aizplūda pa ventilāciju vai bēniņiem. Tagad caur plastmasas logiem svaigs gaiss klasē neienāk nemaz un vecā ventilācija nedarbojas, bet jauna nav izveidota, vecās ventilācijas lūkas un šahtas aizmūrētas. Lētākais variants "rullē".... Un kas notiks, ja nākamgad vasarā Rīgas dome nepagūs visās skolās sakārtot ventilāciju? Vai skolas slēgs ciet? Vai 1.septembri pārcels uz 1.oktobri vai novembri? Visticamākais, atkal atradīs iespēju likumu apiet ar līkumu ... Bet darbmācību skolās vispār jāaizliedz, nav ko radīt jaunas galvassāpes ar savām sanitārajām normām un platībām!
mūsu skolā remonts vēl tikai sāksies.
Tad jau pēc remonta mājās visiem vajadzēja staigāt ar alerģijām un slimot ar astmu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.