Lietotājvārds
Parole
Latvija ir vissistaka bannu republika.
nodokļu maksātāja 12.09.2015. 14:31:13
Par bērniem vispār te netiek domāts. Par ietaupīšanu! Atkal kādas labi atalgotas "erudītas un viszinošas" komisijas eksistēšan gada garumā jāpafinansē!
to johaidī UN CITIEM LASĪTĀJIEM 10.09.2015. 11:42:37
Pilnīgi vietā - kā vienmēr ar lielgabalu pa zvirbuļiem.. - Tā vietā, lai risinātu šo: "esot bijuši ATSEVIŠĶI trūkumi. Uz šādiem trūkumiem esot norādījušas vairākas pašvaldības", lai darītu, kas nepieciešams, lai novērstu šos trūkumus, viņi nogriež finansējumu vispār... Varbūt es nepamanīju, bet neizlasīju neko par vietu skaitu nodrošinājuma palielināšanu pirmskolās..?! - kā ar bērniem, kas būs spiesti izmaksu dēļ šķirties no ierastā darba ritma un atkal mēģināt iejusties, tikko apradušiem? - kurš domāja par bērniem, pieņemto šo lēmumu? - kā ar vecākiem, kas strādā un nevarēs pieskatīt bērnus, jo nespēs arī apmaksāt privāto dārziņu - vai pašvaldības dārziņā pēkšņi tiem radīsies vieta? - kurš domāja par to vecāku grupu, kas spiesta izmantot šo atbalstu? - kā ar pedagogiem, kas piesaistīti un strādā privātajos dārziņos? - atkal samazināsies darba vietu skaits - jeb kāds grib apgalvot, ka to visus "pieprasīs" pašvaldību dārziņi, jo tiks atvērtas jaunas grupas? kur šeit paliek cilvēki, uz ko attiecas un ietekmē šādi lēmumi?! Vai tomēr nodokļu naudas "ietaupīšana" sazin kādiem mērķiem ir būtiskāka par cilvēku, kas dzīvo šai valstī? tik pat absurds lēmums, kā nodokļu atvieglojumu atcelšana grūtniecēm, kamēr tās ir bērna kopšanas atvaļinājumā - nu kur vēl tālāk?
Vai tikai problēma nav tajā, ka bērnudārzus ceļ, iekārto pašvaldības, bet ja tas nav izdarīts, par sekām maksā valsts? Vajag uzlikt par pienākumu šos pabalstus maksāt Rīgas pašvaldībai, varbūt tad atradīsies pašvaldības bērnudārzi. Piekrītu tam, ka valstij nav jāmaksā par Rīgas pašvaldības skopumu.
Klau, lasu un brīnos! Lai reģistrējoties privātajā dārziņā, saņemtu valsts un pašvaldības līdzfinansējumu, ir jāiestājas rindā uz pašvaldības dārziņu!!! Otrkārt, kāpēc nav vienota sistēma un apstākļi, kur pašvaldību dārziņi konkurē ar privātajiem? tātad, ja tiek aprēķināta viena summa, ko pašvaldība maksā par vienu bērnu pašvaldību dārziņam, tad man kā vecākam būtu jābūt tiesībām izvēlēties, kur es šo naudu ieguldu- pašvaldību vai privātajos! TAs noteikti uzlabotu kvalitāti pirmskolu izglītibai gan raugoties uz pašvaldību, gan uz privātajiem dārziņiem. Un treškārt, ja mans bērns tagad jau trešo gadu apmeklē privāto dārziņu, kur viņam ir draugi, pierasta dienas kārtība, nodarības, mīļa un iedvesmojoša audzīte, tad kāpēc neviens nedomā par to, ka ja man būtu jāpārliek bērns uz pašvaldību dārziņu, tad tas būtu papildus un nevajadzīgs stress, ko rada pārmaiņas!
Tas ir absurds, kas pašreiz notiek. Man māsa stāv rindā uz pieciem valsts dārziņiem, par cik vajadzēja atgriezties darbā, jo citu variantu nebija, nācās steigšus meklēt dārziņu, atrada privāto par 280 eiro, no savas algas, kas ir 400 eiro viņa maksā par dārziņu, pāri nekas praktiski nepaliek, bet nav citas izejas, jo b/d pārpildīti un vietas nav. Un šis privātais nav nemaz labāks par valsts dārziņu, kurā iet mans bērns par 40 eiro mēnesī, mans dārziņš pat ir labāks un bēnu tur arī apmāca, taču māsai labākajā gadījumā tikai pieskata bērnus. Rīgas pašvaldība jau dikti sen sola sakārtot šo bardaku, bet tā vietā pašvaldības saimniekiem ir citas prioritātes!
Manai mazmeitiņai arī nav atradusies vieta pašvaldības bērnudārzā Liepājā. Vecākiem jāstrādā, lai izdzīvotu, man vēl pensija tālu. Sāpīgi domāt- ja nu mani bērni būs spiesti atstāt šo valsti, lai nodrošinātu savam bērnam normālu dzīvi?
...un es arī savu viedokli tā arī sāku: "Nevajag visu uztvert viennozīmīgi....
..katram sava pieredze...man sava- jums sava. Es tik rakstu par to, ar ko man ir saskarsme,jo man zināmajām ģimenēm tā ir prestiža lieta. Ja kuru aizvainoju- piedodiet. Valsts bērnu dārzu sakarā - arī neliksim visus vienā maisā. Tas ir pašvaldību ziņā, kādas tur ir vai nav nodarbības , jo uztur bērnudārzus. Mūsu bērnudārzā (valsts) ir gan dejošana, gan sporta nodarbības, gan angļu valoda (un tās nav par maksu).... fantastiskas audzinātājas-radošas, saprotošas..... Un bērni , kamēr pierod, raud visur, pat pirmajā klasē :(
Skolotājai 09.09.2015. 16:12:19
Nu es arī vairs nevaru izturēt nekomentējusi! Nevajadzētu spriest tik viennozīmīgi-es arī esmu skolotāja (ar šīs valsts atalgojumu skolotājiem) un savu bērnu vedu uz privāto bērnudārzu,un arī esmu atteikusies no vietas valsts bērnudārzā,jo mani vienkārši biedē tas,ka grupā ir 20+ bērni (kuri mums,vecākiem,bezizejā ir jāatstāj bērnudārzā jau no 2 gadu vecuma vai pat vēl ātrāk,tātad ģimenes kopējo emocionālo situāciju varam katrs pats iedomāties...dzirdu,kā māmiņas skumji secina-nu tur jau visi raud! Un, ja runājam par piedāvātajām programmām,tad privātajā bērnudārzā jau ir iekļauta programmā angļu val.,dejas u.c. nodarbības,kuras valsts bērnudārzā ir par maksu,tātad vienalga,kur maksāt,bet mikroklimats privātajā dārziņā neapšaubāmi ir bērnam draudzīgāks! Secinājums-biju liela patriote,tagad jūtu piezogamies domas par braukšanu prom...Paldies Tev,Latvijas valdība!
to Skolotāja II 09.09.2015. 16:02:53
Es arī atļaušos Jums nepiekrist, lai arī manam bērnam ir liela laime iet pašvaldības dārziņā, Rīgā to ir par maz. Teiksim, nav iespējams uzbūvēt jaunus dārziņus Rīgas centrā. Pētot arī lokācijas un 'mikrorajonu' nacionālo īpatsvaru, kā arī ņemot vērā Rīgas, kā darba devējas lielo potenciālu, salīdzinot ar Rīgai tuvumā esošajām pilsētām un ciemiem, mēs saskaramies, ka Rīgas drziņos ir bērni, kas dzīvo Siguldā, Jūrmalā, Baltezerā, Garkalnē... Un tas ir saprotami, jo vecākiem darbs Rīgā, vakarā izņemt bērnu savā lokālajā bērndārza viņi nevar paspēt... Vēl arī nacionālais īpatsvars, piemēram, latviešu plūsmas dārziņā ir daudzi krievvalodīgie bērni, kas protams, ir tikai apsveicami, tas ir liels integrācijas ieguvums. Tomēr sūtīt latviešu bērnu krievu plūsmas dārziņā būtu neloģiski tieši tās pašas turpmākās izglītības iegūšanas latviešu plūsmas skolā dēļ. Manuprāt, būtu loģiski pakāpeniski pārstrukturizēt tieši pirmsskolas izglītības iestādes, pakāpeniski pārejot uz latviešu valodu visās valsts pirmsskolas izglītības iestādēs. Mana pieredze liecina, ka krievu plūsmas dārziņi ir pieejamāki rindu ziņā, un daudzi man zināmi vecāki bijuši spiesti spert kardinālo soli sūtīt savu bērnu krievu bērndārzā tieši brīvās pieejamības dēļ, jo nevarēja atļauties privātā dārziņa un aukles izmaksas. Tāpēc runāt par 'prestižu' ir pavisam aplami. Šis finansējums kaut nedaudz atviegloja daudzu vecāku dzīvi.
skolotājai. 09.09.2015. 15:58:19
Ja valsts bērnudārzi būtu pieejami visiem, tad tā varētu darīt. Ja es tad izvēlētos prestižo- privāto, tā ir mana darīšana. Tajā vietā, kur kāds atteicās, taču tukšums nepalika! Paņēma taču citu!
Vispirms valstij jānodrošina pirmskolas izglītības iespēja valsts pirmskolas mācību iestādēs un tad var nefinansēt privātos. Atkal vieni vienlīdzīgāki par otriem. uz bērniem un ģimenēm jau TIK ir ieekonomēts, ka... . Valstij bērni NAV vajadzīgi! Cita secinājuma nav!
Зачем нашему государству дети - ему важнее купить беспилотники.
Skolotājai 09.09.2015. 15:36:30
Tie Jūsu pieņēmumi.
Godīgi stāvam rindā un nevaram vien sagaidīt vietu valsts finansētajā bērnudārzā. Dzīvojam Rīgā.
to skolotaja 09.09.2015. 15:19:14
Tas tik tiešām nav viennozīmīgs jautājums. Reaģēt vajag ļoti asi. Tas būtu vienalga, vai es sūtu privātajā dārziņā, vai valsts MANAM bērnam ir jāsaņem no valsts paredzētie līdzekļi. Tad jau sanāk, ja es sūtu savu bērnu privātajā bērnudārzā, tad varu arī nemaksāt nodokļus?!!
Tas nav viennozīmīgs jautājums...nevajadzētu tik asi reaģēt... Jo, lai kā jūs negribētu atzīt, lielākā daļa vecāku savus bērnus laiž privātajā bērnudārzā prestiža dēļ. Pat manā paziņu lokā ir jaunās ģimenītes, kuriem ir vairākas reizes piedāvātas vietas valsts bērnudārzā, bet viņi ir atteikušies... Jo kā tad draugiem, kuru bērni iet privātajā, pateiks- man bērns iet valsts bērnudārzā, ko finansē valsts. Kā arī cietiem var palielīties- mēs varam atļauties savu bērnu vest uz privāto bērnudārzu! Tā ka te nav liela sakara ar bēgļiem (mēs pēdējā laikā visur , kur vajag un, kur nevajag, pieminam bēgļus), ar koferu kravāšanu...nemaz nerunājot par ĀRPRĀTU. Ticiet man- lielākā daļa vecāku, kuriem bērni iet privātajos bērnudārzos nezina, kas ir trūkums.
un tas saucas: Valdībai Demogrāfijas veicināšana ir viena no 1.prioritātēm Taču tiek darīts viss, lai ģimenēm ar bērniem būtu pēc iespējas skarbāki apstākļi un iespējas
Nu jā, nauda jāatņem pašu bērniem un jāatdod bēgļiem.
Tā laikam notiek tikai pie mums. Tā vietā, lai risinātu šo: "esot bijuši atsevišķi trūkumi. Uz šādiem trūkumiem esot norādījušas vairākas pašvaldības", lai darītu, kas nepieciešams, lai novērstu šos trūkumus, viņi nogriež finansējumu vispār... Varbūt es nepamanīju, bet neizlasīju neko par vietu skaitu nodrošinājuma palielināšanu pirmskolās..?! Te labi iederētos viens vārds krievu valodā, kas sākas ar "p" un beidzas ar "ec".
Par šo ĀRPRĀTU un izmisumu, kurā Jūs iedzenat ģimenes ar bērniem!!!!!!!!!!!!!!!
PBB jau izteica savu viedokli un pretenzijas. Valdība klausījās? Tās tak pupu mizas. Kravājiet koferus, jaunie vecāki. Es - tajā skaitā. ://
Lūdzu, iztiksim bez bēgļiem. Vai tad nevar vēl protestēt? Vismaz Privāto bērnudārzu biedrība? Vecāku biedrības?
Paldies! Par to naudiņu, ko atņēmāt jaunajiem vecākiem, lai realizētu iespēju tikt pie otrā bērniņa, labāk nopērciet cigaretes un citas pirmās nepieciešamības preces bēgļiem!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.