Lietotājvārds
Parole
>arī latviete 21.04.2015. 18:39:05
Bet es palasīju iepriekšējos komentārus un saprotams, par ko protestēja Andris (jo izskanēja doma par obligātu (?!) krievu valodas apguvi... )Tad kādēļ ne vācu, poļu, igauņu, baltkrievu vai zviedru, vai vēl kādu citu? Pamatotas obligātas prasības var būt tikai par valsts valodu!
arī latviete > 21.04.2015. 11:31:46
Pilnīgi piekrītu! Par to jau ir runa- ka svešvalodas jāzina, ka nevar tikai aprobežoties ar savu dzimto valodu! Kādu svešvalodu- tas ir pēc vajadzības un interesēm. Bet es domāju, ka piekritīsiet, ka , ja veikalā ienāk citu valstu tūrists, būtu ļoti labi, ja pārdevējai ir minimālas svešvalodas zināšanas . Tas tik celtu mūsu prestižu!
>arī latviete 20.04.2015. 14:22 20.04.2015. 14:45:04
Nu, mūsu jaunieši jau tās svešvalodas zin labāk nekā kādreiz. Tagad gandrīz visi jaunie cilvēki brīvi pārvalda angļu valodu, kas ir visvairāk nepieciešama biznesa kontaktu veidošanai, daļa ļoti labi komunicē vācu valodā, vēl daļa krievu valodā, ir arī tādi, kas zina zviedru, spāņu un vēl citas valodas. Bet, nu te Latvijā, stājoties darbā, vispirms ir pilnīgi jāpārvalda latviešu valoda. Tā kā varētu vērtēt tā: 1. cik labi zina valsts valodu, 2.cik svešvalodas vēl pārvalda. Tas būtu normāli. Tad arī katrs jaunais cilvēks varētu domāt, kura svešvaloda vēl jāpiemācās klāt, lai būtu lielākas darba iespējas. Tiem, kas skatās Eiropas virzienā (arī firmas ar biznesa kontaktiem), tiem vajag angļu, vācu svešvalodas. Ja specifika ir Krievija, tad vajag krievu valodu, ja Zviedrija, tad vajag zviedru valodu. Obligāta no svešvalodām jau nav neviena, vismaz nebūtu jābūt, bet - jo vairāk svešvalodu zina, jo labāk!
arī latviete 20.04.2015. 14:22:59
Andrim u.c..............Latvija nav izolēta no visas pasaules! Mēs nevaram dzīvot mucā ,un lai kāds mūs pa spundi baro! Latvijai vienmēr ir bijuši kontakti gan biznesā ,kultūrā , sportā u.c. ar citām pasaules valstīm. Latvijā pirmskara gados bija viena no vadošajām valstīm sviesta un medus eksportā. Kā tad viņi varēja dibināt kontaktus ar citu valstu pārstāvjiem, ja nezinātu citu tautu valodas?! Viss nevar balstīties tikai uz latviešu valodu, jo arī mūsdienās, lai normāli dzīvotu, ir jāmeklē biznesa partneri ārvalstīs. Vai to var izdarīt tikai ar latviešu valodu? Kaut kā interesanti sanāk (pēc dažu domām), mums nav jāzina svešvaloda, bet tie, kas vēlas strādāt ar mums, tiem jāmācās latviešu valoda , kas viņiem ir tieši svešvaloda. Un galu galā- ik vienam sevis cienošam cilvēkam, ja dzīvē vēlas kaut ko sasniegt, ir jāzina vairākas svešvalodas. Un nevajag jaukt politiku te klāt!!!
arī latviete-> Latvietim 20.04.2015. 12:09:18
Latvieti- iemācies pareizi rakstīt! Tu savu dzimto valodu neesi apguvis, bet spriedelē par to, par ko tev nav nekādas sajēgas!
uzvara/victory/darbadēvējs 19.04.2015. 11:07:24
Nu redziet, kādas kaislības ir viena nekorekta ,,pētījuma" dēļ!!! Dusmas par to, ka komentāru autori (liela daļa) neizlasīja, ka ,,pētījums" veikts sadarbība ar atpūtas vietu ,,KLONDAIKA" - nevar būt korekts pētījums, ja secinājumi tiek izdarīti, balstoties uz diezgan specifisku respondentu grupu! (Kā tik tie nav spēļu automātu utt. fani!) Diskriminējošs ir tas, ka pētījuma autori nemaz nav informēti par to, ka mūsu skolēni krievu valodu sāk mācīties tikai SESTAJĀ KLASĒ, kamēr jau kādu laiku viņi ir mācījušies kā pirmo svešvalodu angļu valodu! Ļīdz ar to, visticamāk, tie, kas nav apguvuši krievu valodas (KĀ SVEŠVALODAS!) pamatus, skolā ir mācījusies labākajā gadījumā līdz 9.klasei... Un tad jau gan var pārmest darbadēvējiem, ka jūties diskriminēts, jo vienkārši neesi pietiekami izglītots! Kur tad paliek , piem., Rīgas 1.Valsts ģimnāzijas audzēkņu viedoklis, kuriem par svešvalodu zināšanām ir pilnīgi cits viedoklis, jo viņi ar savu inteliģences līmeni saprot: jo vairāk svešvalodu, jo labāk! Kāpēc neviens neuzskata sevi par diskriminētu darba tirgū, ja nezin angļu valodu? Krievu valoda Latvijas jauniešiem ir viena no svešvalodām, ko apgūt - blakus visam citam valodām. ,,Pētījuma" autoriem derētu iepazīties ar korekta pētījuma nosacījumiem!
Nu redzat man personigi kautka pie vienas vietas, mes esam latvieši nejau kautkādi krievi. Katrai valstij ir sava valod tad poe tās arī japieturās. Ja krievi grib dzirdet krievalod runajoshsos. Tad lai brauc uz krieviju kur visi tikai mak lamaties.. neuzkatu kad mums vaidziga krievu valoda... PSRS laiki garam
to Dace: Vai šeit jau ir Krievija, ka krievu valodai jākļūst par obligātu priekšmetu? Latvija ir ES sastāvā un obligāta drīkst būt tikai kāda no ES valodām. Cik tiešām daļa latviešu var tālu iet, lai pārdotu savu valodu biznesam! Biznesam jāprot latviešu valoda, ja grib būt Latvijā. Pat vadošo rietumu valstu galvenie diplomāti spēj iemācīties latviešu valodu, lai gan ik pēc gadiem trim - četriem tiek aizrotēti tālāk. Latvijā dzīvojošie cittautieši nevarot. Nevajag viņu prāta spējas novērtēt par zemu. Visam darbam Latvijā jābalstās uz latviešu valodu.
Tas bija pārspīlējums, bet daudzi krievi māk latviešu valodu.Lai gan es dzīvoju novadā kur ļoti reti dzird krievu valodu, kādreiz dzīvoju pie Rīgas tur gan dzirdēju katru dienu.
atbildot uz x jautājumu iesaku labāk izlasīt manu komentāru,ar vārdu mūsu jaunieš,..i es domāju visus Latvijai piederošos jauniešus Tikai jautājums kurš tiks pieņemts,jo aziats ,kurš investē Latvijā darīs kā grib.
tāpat kā Holandē skolās vajadzētu mācīt 5 valodas, piemēram, angļu, krievu, vācu, igauņu utt. - kā kurā skolā- pēc izvēles.
Ko gan Jūsu domājat ar „mūsu jaunieši”? Kas gan viņi ir, kādi izredzētie, kādai konkrētai tautībai piederoši? Visi Latvijā dzīvojošie jaunieši neskatoties uz tautību ir mūsu jaunieši.
ak vai to kāds 17.04.2015. 12:50:19
kāds rakstīja,kāpēc dēļ dažiem krieviem,latviešiem jāmācās krieviski.kurā valstī tu tieši dzīvo,kur ir tie daži krievi.
Cik saprotu,tad iebilsti,pret to ,ka latviešu jaunieši strādā,bet neiebilsti ,ka par tavu naudu krievi apgūst latviešu valodu un ir konkurenti latviešu jauniešiem.valsts nespēj apkarot nodokļu nemaksātājus,vai tiešā iedomājies,ka kāds kontrolēs privātfirmās valodu lietošanu.
Es iebilstu, ka par manu nodokļu maksātāja naudu skolās māca krievu valodu. Ja biznesmeņiem vajag darbiniekus ar krievu val. zināšanām, lai paši apmāca. Valsts valoda ir latviešu. Tātad darba devēju prasība pēc krievu valodas (un jebkuras citas svešvalodas) zināšanām ir nelikumīga.
ak vai, to bez tabu 17.04.2015. 12:12:29
Tu kopā ar savu šefu vari investēt arī citā valstī,piemēram Igaunijā ,tur visi tekoši runā krieviski būs vieglāk ar kadru atlasi.Tomēr pasaules prakse,nevis prakķika,ir 'tāda,ka valsts neuztur mazākumtautību skolas,nerespektējot valsts valodu un pamatnācijas intereses.
Te kaut kur izskanēja viedoklis, ka Anglijā pieņēma darbā arābu valodas pratēju. Anglijā darba devēji neprasa zināt otru valodu, lai gan tur arī dzīvo daudz krievu, pakistāņu, indiešu un citu aziātu.
Rakstam laba bilde,šitādi aziāti karo Ukrainā no krievu puses,un LATVIJĀ nepieņem darbā mūsu jauniešus,tā teikt,govori po ruski.
Latviešiem mākslīgi rādītas tūkstošiem vietas Latviešu valsts pārvaldē ( kas Ir pasaules praktika ) uz kuriem krievi pat nepretendē, tāpēc ka ir prasības par perfektu valsts valodu ( kas ari Ir pasaules praktika ) un valsts valodas eksāmeni rāda, ka ne visiem no latviešiem tādas ir. Parādās neveiksminieks kūru pat valsts institūcijas uzskata par lieku, ka ari turīgākie no latviešiem. Viņš nāc pie šefa kurš ieguldīja Latvija (100.000-250.000) un sāka – „runājiet ar mani māna valodā" - ja nē, tad zinošu pār diskrimināciju.:) Mūsu valsti KF investīcijas – 10.000.000.000 eiro. („Neatkarīga”) Palīdzēt ar matemātiku?! Aizej pie igauņa, aizņemies no viņa šo summu nu un uzspiež „brālim” latviešu valodu:)
Es jau ilgi gaidu, kad beidzot tā aprobežotā valdība ieviesīs izmaiņas izglītības sistēmā un ieliks krievu valodu vismaz no 3. klases kā obligātu priekšmetu . Un skolu direktoriem arī vajadzētu pakustināt savas smadzenes un izvērtēt, kas jaunam cilvēkam ir svarīgāks dzīvē . Mēs tikko darbā taisījām konkursu uz vienu amatu, visus kam bija vājas krievu valodas zināšanas , momentā atstājām aiz svītras. Jāsaprot taču elementāras lietas, ka biznesā ar angļu valodu ir par maz !
Man patīk svešvalodas, taču es nesaprotu, kā Latvijā var būt iestādes un uzņēmumi, kuros darbinieki neprot valsts valodu??? Ar to būtu jāsāk! Taču darbiniekiem arī citu valodu zināšanas ir tikai pluss. Vislabāk, ja bez valsts valodas (kas ir obligāta) zinātu arī angļu, vācu, krievu, franču, zviedru, spāņu utt.
Es apsolos pielietot savas krievu val. zināšanas tikai teiktā saprašanai, bet jebkuram krieviski runājošam cilvēkam atbildēšu TIKAI angliski, vāciski vai latviski. Igaunijā šī problēma ar krievu val. zināšanām jau sen vairs neeksistē, tur ikviens jaunietis sāks runāt ar tevi tikai angliski un ar krieviem tie runā droši igauniski, nevis pielāgojas tiem. Mācīsimies no kaimiņvalsts "brāļiem"!
Kapēc dēļ dažiem krieviem, latviešiem jāmācās krievu valoda. Labāk lai viņi mācas.
to----->skolotāja, mamma 16.04.2015. 10:53 16.04.2015. 19:16:42
Cienijama ,skolotaja un mama vai mamma skolotaja, jums ir nepareizas zinjas par to kam un cik maksa , katra skolotaja Latvija sanjem algu pec principa nauda seko skoleanm ,slodzes cena (ta ir dazhada atkariba no skolenu skaita)nevis no macibvalodas. Savu zhulti vart izgazt nacionalo partiju kongresos, jo 25 gadus pie varas ir bijushas tieshi nacionalas partijas, kuras nu pluc cavus augljus, jo, redz, latvietim macities krievu valodu ir nacionals kauns, nevis iespeja but konkuretspejigam. pat ja valstii ir valsts likums, biznesa ir savi likumi.
Krievu val. nevis slikti māca, bet bērni slikti mācās, sakot, ka viņi uz Krieviju nebraukšot. Arī stundu skaits ir ļoti mazs, māca tikai no 6.kl. Tā ir tāda valsts nostāja. Daudz kur Latvijā arī nav krieviska vide, arī tas apgrūtina valodas apguvi, nav praktiska pielietojuma, lai vingrinātos. Arī vecāku nostāja ne vienmēr ir atbalstoša: tik brīnās- mēs visi zinājām krievu valodu, kāpēc tie skolotāji tagad neprot iemācīt.Tā nu sanāk, ka bērni no krievvalodīgo ģimenēm nonāk privileģētā stāvoklī. Mums redz vajag datorzinības no 1.kl., bet krievu val. nevajag. Mums vajag tīru vidi, bet nevajag papīrfabriku. Mēs savā tīrajā vidē labāk skraidām ar pliku pēcpusi, mums nevajag darbavietas, lai visi mācās angļu valodu un brauc uz ārzemēm strādāt.
profesors valodiņš 16.04.2015. 14:40. Taisnība, ka katra valoda bagātina, Tikai mums grib uzspiest tikai vienu, tas ir , krievu valodu. Tad nu būtu visiem jāprasa zināt angļu valodu, kas ir atzīta saziņas valoda visā pasaulē. Ja jau krievu tautības cilvēki negrib sevi bagātināt ar latviešu valodas zināšanām, tad angļu vai vācu viņi iemāčas ļoti īsā laikā, ja grib dzīvot Lielbritānijā vai Vācijā. Neviens Vācijā pārdevējam nepieprasīs zināt krievu valodu, lai saņemtu darbu. Latvijā gan drīkst to prasīt pat profesijās, kurās ar viesu no Krievijas apkalpošanu nav nekādas saistības. Latvijā, arī Daugavpili, elementāras latviešu valodas zināšanām jābūt visiem. Pārsvarā tas tā arī ir. Tikai vieglāk gan prasīt latvietis savā dzimtenē runātu ar savas zemes iedzīvotājiem citā valodā. Tā nu ir gan diskriminācija.
Valsts iestādē pietiek tikai ar latviešu valodu.
Nost ar neveiklumu 16.04.2015. 15:59:42
Labdien! Nāk puisis pie mums, hostelī, anketēšanai . Neprot ne angļu valodā, ne vācu – „Bet nu vismaz krievus tu esi spējīgs apkalpot?!”... Neee, mums Kuldīgā ar krieviem bija gaužam švaki .. Vel viens iemesls attaisnot tizlumu ar … „diskrimināciju”. Domāju ka tas ir -„vēlēšana nodot LV Kremlim”( I.Rinkevičs) Tagad katrs kuram trūkst prasmju un iemaņu konkurencei, radīs uz diskrimināciju. Atkal ebrejiem viss ir labi – vinņiem bērni ir gudri, kopti, audzināti un motivēti:) Laikam ministram ir taisnība:) P.S. Cēram ka god. deputātam D.Liepiņam k-gam, tāda spoža ideja, ka attaisnot savu neatbilstību mandātam - prāta nenāks:)
riiga nezinot krievu darbu nevar atrast, visos darbos njem tikai ja zin krievu, nu krievu jau nakoshgad buus 2 officiala lang..
profesors valodiņš 16.04.2015. 14:40:21
ar valodu cilvēks kļūst bagātāks. tāpēc nevajag justies "apbižotam" , ja tev neļauj strādāt bez šīm zināšanām. Tas ir kompliments tev kā cilvēkam par to , ka darba devējs uzskata , ka tu esi spējīgs iemācīties papildu valodu, nevis būt diskriminēts....
Steidzīgi jāpalielina stundu skaits! 2 stundas 6 klasē ir ļoti maz, bērni neko nepaspēj iemācīties. Un kāpēc nemācās krievu valodu no 3. klases, no1. klases, kā citas valodas?
Par diskrimināciju nezinu gan, bet ja bērnam tā ir jāmācas no "nulles", tad mūsu mācību programma ir "pilnīgi garām"! Ne visi bērni ir tik komunikabli, ka atrod draugus, kas runā krieviski, ne visiem mājās ir pieejama šī valoda. Apskatīju sava bērna mācību grāmatas un darba burtnīcas.....tas nav iespējams!
Nožēlojami 16.04.2015. 13:48:28
Vispār jau absurds. Latvijā jāzina krievu valodu, ja grib dabūt darbu... Kurp ejam?
Krievu skolām ir cerības tuvākajā laikā saņemt jaunās paaudzes krievu tautības skolotājus,kuri perfekti zinās latviešu valodu,par to mūsu valsts būs parūpējusies.LATVIEŠI TOTIES MĀCĀS ANGĻU UN BRAUC TIK PROM.Drīz mums te būs Latvija ar latviski runājošiem krieviem.
Kāda diskriminācija???Ja nu vienīgi "pašdiskriminācija"!!! 16.04.2015. 13:35:04
Ir vietas, kur pieprasa angļu vai vācu valodas zināšanas. Ja es tās valodas nezinu un tādēļ mani nepieņem darbā, man taču neienāks prātā klaigāt par diskrimināciju. Bērni, kā zināms, ir vecāku spogulis. Gudri vecāki sekmēs to, lai viņu bērns mācās svešvalodas, t. s. arī krievu valodu, un nekad neatļausies teikt ko sliktu par kādu valodu vai tautu, jo valodu zināšanas ir vērtība. Vai jūs zināt, kā runā jūsu bērni skolā, uz ielas???Daudz ko jau "nes" no mājām. Vārdus, domas, attieksmi... Cien. vecāki, ja neesat iemācījuši saviem bērniem pamatvērtības, tad ir laiks atzīt savas kļūdas un labot tās! Tad arī nebūs "diskriminācijas"! Un sākt jau vajadzētu ar patiesu cieņu pret dzimto valodu!!! Tad būs arī cieņa pret citām valodām, būs zināšanas, un nebūs "diskriminācijas " valodas nezināšanas dēļ!!!
Paldies par saprātīgu viedokli! 16.04.2015. 13:10:54
iz dzīves 16.04.2015. 08:51 Konkrēts piemērs. Anglijā (kur valsts valoda, protams, ir angļu) vienā firmā (saistība ar mākslu) no vairākiem pretendentiem darbā pieņēma jaunieti, kurš zināja arābu valodu, jo firmai tas bija izdevīgāk biznesa dēļ. Un iedomājieties, pārējie pretendenti nebļāva par diskrimināciju, bet atzina, ka ir izdevīgi mācīties jebkuru valodu, vienmēr var noderēt. Mums daļa latviešu lepojas ar to, ka nezin un arī nemācās krievu valodu, jo viņiem krīt uz nerviem krievi kā tādi. ( Nu lai krīt, neviens taču tev neliek ar viņiem bučoties- bet valoda, kuru tu zini, taču ir tavs pluss.) Un žurnālisti ar šādām aptaujām to vēl veicina. Ja tevi nepieņem darbā, jo tu esi latvietis/ krievs- lūk tā ir diskriminācija. Bet ja nepieņem darbā, jo tev nav svešvalodas zināšanu, kuras šajā amatā ir vajadzīgas- tad nu pats esi vainīgs un nav ko te pīt klāt nacionālo jautājumu. Iznāk apmēram tā-" es esmu dumjš un ar to lepojos"! Ko darīs tad, ja firmai vajadzēs arābu, hindu vai vēl kādu citu valodu? Arī sūdzēsies par diskrimināciju?
skolotāja, mamma 16.04.2015. 13:08:30
"Mēs" Runa ir par valsts ATBALSTU dažādām skolām. Es, kā vecāks savu bērnu izglītības un veselības labā darīšu visu iespējamo un neiespējamo!
to skolotāja, mamma : Lai būtu par kādu valodu bagātāks, nav jāmācās krievu valoda. Ir vēl citas valodas, ko mācīties. Diskriminācija ir tieši krievu valodas dēļ. Tas valstī nav pieļaujams.
Nacisti no visām mālām izlīduši uz šo rakstu, veiksmīgs raksts, ko teikt.
Krievu valodai Latvijā vispār nebūtu jāskan. Ja nu vienīgi ģimenēs. Bet patreiz Latvijā ir reāla divvalodība. Tirdzinieki laikam domā, ka krievs nepirks maizi, ja ar viņu pārdevēja nerunās krieviski. Lienam mēs tiem krieviem d. ā. bez ziepēm!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.